Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Dukascopy

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• orkati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Megpróbáltam, bíztató lehet, hogy az összeg levonása már szerepel a My Account Summary részében, igaz, még a Balance is megmaradt ugyan akkora értékkel

CFD kereskedést és új platformot(?) már múlt év végére ígértek, még nem jött össze.
    Pillanatok kérdése az is...
    A bankszamladon pénteknél előbbre ne várd.

Hozzászólás

• 4815162342 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Pillanatok kérdése az is...
      A bankszamladon pénteknél előbbre ne várd.
      2-3 munkanapot hazudnak a honlapon
      Akkor saját keretből kell fedeznem az új számlára utalást, mert azt viszont szerda-csütörtök környékén legkésőbb meg kell ejtenem (kell a bónusz... ) És a jövő héten már szeretném kezdeni a kereskedést az új brokinál.

Hozzászólás

2-3 munkanapot hazudnak a honlapon
        Akkor saját keretből kell fedeznem az új számlára utalást, mert azt viszont szerda-csütörtök környékén legkésőbb meg kell ejtenem (kell a bónusz... ) És a jövő héten már szeretném kezdeni a kereskedést az új brokinál.
        IronFX?
        4 nap, 8 óra, 53 perc

Siess
        Sok sikert!

Hozzászólás

• Ma megerkezett a visszahivott penz, nem talaltam lassunak a visszautalast. Nekem is $10-t vontak le.

4815162342 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          IronFX?
          4 nap, 8 óra, 53 perc

Siess
          Sok sikert!
          Ez is megvolt, koszi a jokivasagokat

Hozzászólás

Ma megerkezett a visszahivott penz, nem talaltam lassunak a visszautalast. Nekem is $10-t vontak le.

Ez is megvolt, koszi a jokivasagokat
            Extra

Hozzászólás

• Tudja valaki, hogy esetleges netkimaradás esetén, ha nem lépek ki a platformról, amikor visszajön a net, a pár hiányzó gyertyát lehet-e pótolni?

Hozzászólás

• Pilotfish eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Dukascopy Europe

Itt nyithatsz számlát 100 USD-től és a legkisebb kötésméret 1 mikro lot (1 000 db.). De, csak fél lotonként (50 000 db.) lehet kötésméretet növelni.

Vagy több darabban veszel meg 1 mikro lotot és azt összevonod.
                Rosszul tudod Pilotfish!

A JForexen belül, a Tools -> Preferences ablakban, alul az "Amount settings of currencies" részen megválaszthatod, hogy milyen mennyiségeket írjon ki.

Attól függően, hogy mit választasz, lehet,
                "Milllions", ekkor millió darabot ír ki, a lépésköz 0,05, tehát 50 000 db. De lehet,
                "Thousands", ekkor ezres nagyságrendet jelenít meg, a lépésköz 10, azaz 10 000 db.-osával lehet növelni a mennyiséget. az utolsónál, a
                "Units" esetén darabra jeleníti meg a mennyiségeket, a legkevesebb 1 000 db. lehet, tehát 1 micro LOT, és ezresével lehet növelni a mennyiséget.

Összefoglalva:
                Millions: lépésköz: 0,05; 50 000 db., fél LOT,
                Thousands: lépésköz: 10; 10 000 db. egy mini LOT,
                Units: lépésköz: 1000; 1 000 db., egy micro LOT.

A következtetés, hogy igen is lehet pozíciót méretezni a kis számlán is a Dukascopy-nál.

Hozzászólás

• Pozíció méretező JForex-hez

Találtam jó kis pozíció méretezőt JForex-hez:
                  smartFX Trader
                  JStore
                  youtube.com

Elég jól néz ki, bár gyanús, hogy darabra pontos mennyiségű devizát ad/vesz, nem kerekít.
                  Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Szeretnék a Ducascopy-nál számlát nyitni, de 1 dolog még aggaszt. A magyar adózás szerint az aznapi zárásokat forintosítani kell, melyből generálódik az éves profit és adó. De ehhez nem találtam használható reportot. (Vhogy a swappal nem tudok elszámolni) Aki már túl van 1-2 sikeres éven és leadózott, légyszi írjon már, hogy ez nála nem volt probléma. Melyik reportból a legkönnyebb átszámolni, forintosítani a zárásokat. Nagyon megköszönöm!

Hozzászólás

• SonGohan eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Szeretnék a Ducascopy-nál számlát nyitni, de 1 dolog még aggaszt. A magyar adózás szerint az aznapi zárásokat forintosítani kell, melyből generálódik az éves profit és adó. De ehhez nem találtam használható reportot. (Vhogy a swappal nem tudok elszámolni) Aki már túl van 1-2 sikeres éven és leadózott, légyszi írjon már, hogy ez nála nem volt probléma. Melyik reportból a legkönnyebb átszámolni, forintosítani a zárásokat. Nagyon megköszönöm!
                      Üdv!

Sajnos nekem még nem kellett adót fizetnem, de számolgatni számolgattam már.
                      A Dukascopynak legendásan szar az adatszolgáltatása. Cserébe hihetetlen ütemben fejlődik az Excel ismeret, és a kreativitás.
                      Mostanában fejlesztik a JForex 4-et, remélem, erre is figyelnek majd.

Ha visszalapozol, már voltak ezzel kapcsolatban észrevételek:

Pilotfish eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      orkati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Rendkívül bosszantó, hogy ha van egy USD-s számlán egy EURJPY pozícióm, akkor a Position reportban JPY-ben adják meg a nyereséget/veszteséget, és nem USD-ben. A Portfolio Statement-ben pedig ha jól látom, összeadja a napi nyereséget/veszteséget az adott devizanemből, tehát ha két JPY pozíció zárult egy nap, akkor abból nem tudom kideríteni, mennyi volt a két pozíció értéke külön-külön.
                      Van esetleg valami tiszta, egyszerűen követhető módja a pozíciók nyereségének/veszteségének követésére a letét devizanemben (nekem USD)?
                      Üdv!

Ha a "Portfolio Statement"-t szűröd "Order Details"-re, akkor számladevizában mutatja az eredményeidet, külön a belépést, kilépést és rollovert.

Ekkor az egy "Position ID"-hez tartozó értékeket össze tudod adni.
                      De, a swap értékeket itt nem látod, azt "Position riport"-ból tudod kiolvasni.

Maxi fapad.

Ezzen volna még mit fejleszteniük.

Te swing tradelsz, ugye?
                      Jellemzően napon túli pozícióid vannak?

Hozzászólás

• Köszi a választ, ezzek szerint nem egyedi probléma ez. Majd belevetem én is magam az excelezésbe. Bár remélem jövőre sikerül megoldaniuk az újabb platformmal.

Hozzászólás

• CFD demo

A Dukascopy CFD kereskedéssel próbálkozik:
                          CFD trading
                          Egyenlőre csak demo.

Hozzászólás

• Na, ez érdekes. Frissített a SWFX és azóta Word-ként nyílik meg a Report!

Hozzászólás

• Én meg azóta nem tudom megnyitni Linux alatt a Stratégia szerkesztőt egyáltalán.

Hozzászólás

• Megjavult a Report generálás

És most, hogy túl vagyok néhány tréden, megtaláltam a számomra megfelelő reportot az elszámoláshoz: Portfolio Statment --> Majd a Detail levelt át kell állítani Trade details-re és végül be kell pipáni a Show Position Totals-t. Így minden egyes tréd vége összegezve van (nyereség/veszteség + commision + swap-al együtt) a számladevizára vonatkoztatva!

Így néhány tréd után maximálisan elégedett vagyok a Dukas minőségével!

Hozzászólás

Working...
                                X