Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Dukascopy

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• nlot eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Érdekes, az adatokat JForexből töltöttem le, és ez nálam az összes naposnál kisebb idősíkon így néz ki, USDJPY dettó:

[ATTACH]6028[/ATTACH]

Ha a gyertyák legalacsonyabb és legmagasabb értékeit megkeresed kisebb idősíkokon, akkor látni fogod, hogy elég sokszor nem stimmelnek, odébb vannak pár ponttal/pippel.

Az árfolyam nem más, mint táblázat. A számítógépeket pont az ezekkel való munkához találtak ki, és mióta számítógép létezik, azóta a táblázatokkal való munkához szinte minden készen van, és ingyen elérhető. Ha még azt is tudnád, hogy megtanítani a gépeket kereskedni az összes devizapáron nem tart egy hétig (nekem legalábbis, a profiknak ez még gyorsabban megy), értenéd, mit jelent az a mondás, hogy "a lúzer nem látja a grafikontól a táblázatot".
    Minél vannak odébb pár pippel?

Még mindig nem világos, miért vasárnapi adatot nézel, miként az sem, miért MT4-ben.
    Elég erős lúzernek nevezni valakit, akit nem érdekel az automatizált kereskedés.

Hozzászólás

• Mindig ez van.
      Tökmindegy mit írsz, ahányan olvassák, annyiféleképpen értik.
      Aki érti miről van szó, az légyszi magyarázza el annak, aki nem érti, de szeretné.
      Nekem ehhez most nincs türelmem.

Hozzászólás

• pedig nem bonyolult kérdések, megszámozom, hát ha így egyszerűbb.
        1. miért vasárnapi adatot nézel?
        2. miért MT4-ben?

Hozzászólás

• Na jó, Te nyertél.

Az általad posztolt kép szerint vasárnap este, brókeridő szerint 21 órakor a piac kinyit. Számold ki, hogy ha használsz bármilyen indikátort mondjuk 200-as periódussal, akkor egy ilyen hiba miatt az az indikátor hány napig fog még hibás értéket mutatni ha órás chartot használsz, és hány napig, ha 4 órásat. Én azt nem értem, mit számít itt az, hogy vasárnapi adat, ha egyszer a piac nyitva van? Vagy Te az összes vasárnapi adatot kitörlöd a chartból, és csak hétköznapi adatokon tesztelsz? Nem használsz egy indikátort sem, vagy mindet átírod, hogy a vasárnap esti adatokat ne vegye figyelembe? Ha egy ilyen adathiba hétköznap lenne, akkor számítana, de vasárnap nem számít? Lehetne akár minden vasárnap is egy ilyen a chartban?

Ha megnézed a képet amit mutattam, láthatod, hogy a bal alsó sarokban metaquotes van, nem bróker neve. Tehát azért (offline) MT4, mert abban tesztelek. Egyrészt a programnyelve nekem sokkal egyszerűbb, mint a java, másrészt a DC régebben azzal (is) szivatta a jónépet, hogy hétvégén nem lehetett belépni a platformba. Az előbb elírtam, nem tüske, hanem gap, de amúgy JForexben is pontosan ugyanúgy nézett ki, amikor az adatokat letöltöttem, körülbelül egy hónapja:

Click image for larger version

Name:	EURJPY_H1.png
Views:	1
Size:	58,7 KB
ID:	150049

Még valami: Lúzernek azt szokás nevezni, aki folyamatosan veszít, függetlenül attól, hogy mi érdekli, vagy mi nem. Automatizált kereskedésről itt szó sem volt, csak szakszerű adatelemzésről, ami egy stratégiának nevezhető rendszer létrehozásának alapfeltétele. Ha egyszer van stratégiád, akkor teljesen mindegy, hogy automatizálod, indikátort csinálsz belőle, vagy megtanulod, és fejből használod.

Hozzászólás

• Ezek szerint nem nézted figyelmesen a képet, semmilyen komolyabb gap nincs, a napi minimum 157.050, oda is írtam, de ez M5-ben is látszott. Fogalmam sincs, neked miért teljesen más. A hétvégi gap természetesen beleszámít a mozgóátlagokba, ha használod, csak kisebb idősíkban torzít.

"Ha még azt is tudnád, hogy megtanítani a gépeket kereskedni az összes devizapáron nem tart egy hétig", írod, márpedig ez automatizált kereskedést jelent.
            Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Tibor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Fogalmam sincs, neked miért teljesen más.
              Látod nekem sincs. Mindenesetre elég kiábrándító, hogy sehonnan se lehet rendes múltbeli adatokat szerezni.

Na igen, ez a gépes rész tényleg félreérthető volt. Talán azért se vettem észre, mert én magam sem automatizálok semmit. A gépeimnek csak azért kellett megtanulnia kereskedni, hogy legyenek körülöttem olyanok, akik nálam sokkal jobban tudják, mikor mit kell csinálni.

Hozzászólás

• Mintha olvastam volna valahol hogy 2007 marcius 1-tol van tiszta adatuk, es hogy volt egy ket gikszer meg az elejen. Mintha april 1-rol is irnanak, hogy valami ott nem lenne rendben, de nem akarok nagy hulyeseget irni. Mindenestre vannak mas adatszolgaltatok is ha nem is metatrader platform-ra
                Mate. napló

Hozzászólás

• A Dukas 100 % bonust ad ?

Hozzászólás

• papa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    A Dukas 100 % bonust ad ?
                    nem hinném hogy az is elveszíthető, de ha igen a vadászok örülhetnek.
                    a szimpla dupla rizikó meg olyan sokat ér, hogy kétszeres rétegben kenheted a hajadra.
                    Egyefenelegyenarégilemez: Fogd a pénzt és kuss

Hozzászólás

• kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      nem hinném hogy az is elveszíthető, de ha igen a vadászok örülhetnek.
                      a szimpla dupla rizikó meg olyan sokat ér, hogy kétszeres rétegben kenheted a hajadra.
                      A feltételekben meghatározott mennyiségű kötésegység lekereskedése után lesz elbukható, szóval még rosszabb, mintha lehívható lenne.....
                      www.forexvilag.blog.hu

Hozzászólás

• A Dukascopy kap még 1 csillagot tőlem. Hétfőn reggel jeleztem kiutalási igényemet és még aznap a bankszámlámom volt a pénz.

Hozzászólás

• simifx eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          A feltételekben meghatározott mennyiségű kötésegység lekereskedése után lesz elbukható, szóval még rosszabb, mintha lehívható lenne.....
                          én úgy értelmeztem, hogy a megadott mennyiség lekereskedése után megtartható, különben visszahívják, de alatta is elbukható, csak addig használhatod, amíg nem utalsz haza, mert akkor is visszaveszik

Hozzászólás

• Tibor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            én úgy értelmeztem, hogy a megadott mennyiség lekereskedése után megtartható, különben visszahívják, de alatta is elbukható, csak addig használhatod, amíg nem utalsz haza, mert akkor is visszaveszik
                            http://www.dukascopy.com/swiss/engli...rsary-program/

Bonus limitations
                            Before the required traded volume is reached the Bonus cannot be used to cover losses resulting from trading.

Vagyis, amíg nem éred el a meghatározott kötésmennyiséget, nem használhatod a bónuszt a veszteségeid fedezésére.
                            De nem vagyok nagy angolos, valaki átnézhetné a feltételeket.
                            www.forexvilag.blog.hu

Hozzászólás

• Mivel elég érthetően, és röviden le van írva, én is átnéztem, és IGEN, csak és kizárólag a lekereskedett lot mennyiség után (amit a bónusz elfogadása előtt a rendszer kiír/kiszámol neked a te tőkédre vetítve) kezdhetsz bármit is a bónusz összeggel!
                              Se nem vesztheted el (csak a te tőkédet!), se nem veheted ki, stb...

Hozzászólás

• Most át tudtam állítani németre, igazatok van, csak a számla 50e-szeres lekereskedése után használható fel szabadon, addig nem fedezhető vele a veszteség

Hozzászólás

Working...
                                X