Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Dukascopy

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

HJozsó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Köszi, lehet, hogy így van, a haverom messze nem perfekt német, lehet, félreértett valamit!

Akkor a fenti írásom sztornó!
    Ha nem így lenne, akkor nem lehetne nyitni a Dukascopy Banknál sem, mert a szabályok rá is vonatkoznak.

Egyébként ha valaki személyes jelenlét nélkül nyitna bankszámlát Svájcban a közvetítő cégek olyan 100-150 eurót el szoktak kérni, cégesét meg dupla ennyit. Ja és van pár szélhámos cég is. Szóval ezzel a módszerrel csak óvatosan.
    Facebook: https://www.facebook.com/pages/Live-...446651?fref=nf

Hozzászólás

Kedves Sidius! 1eve szerettem volna a Credit Suisse-nal 4000€-os privat szamlat nyitni es a valasz 50 000€ a minimum .

Hozzászólás

Köszönöm válaszokat !

A dukas és az admiral trade a 2 jelöltem , valószinüleg mindkettő lesz , beleültették a fülembe hogy jó ha 2 broker van Néztem még a traing-pointot és a tadawul-t ( magyar nyelv miatt ) de első mindenképpen a dukas . Remélem a magyar contact segítőkész lesz mert azért vannak homályos foltok Köszönöm mégegyszer !

Hozzászólás

papa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Kedves Sidius! 1eve szerettem volna a Credit Suisse-nal 4000€-os privat szamlat nyitni es a valasz 50 000€ a minimum .
          Én nem azt írtam, hogy mennyi a minimum amivel nyitni lehet, hanem hogy mennyitől ingyenes náluk a bankszámla vezetés.

Hozzászólás

sidius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Nem teljesen értem a kérdést.
            mintha több mindent írtam volna tegnap, csak eltűnt

Az akart lenni a lényeg, hogy aki az 1k eu és az 5k svájci számla között vacillál, az vajon fog e foglalkozni adóelkerüléssel, eu-n kívüli bankszámlával, stb...

Ha max egy 5k-s svájci számlára elegendő pénzt tud kipréselni magából, szerintem ő nem fog ilyesmivel foglalkozni, vagyis őneki jó az eu számla is, kisebb pénzzel. Ha meg prioritás neki mindez, akkor már nem is jön szóba a kisebb befizetési igényű eu számla, mert bőven rendelkezésre áll a nagyobb tőke.

Hozzászólás

Viszont lehetőség van náluk bankszámlát is nyitni ( Dukascopy Bank) és akkor viszont mivel az egész oda vissza játék bankon belüli műveletnek számít, ingyen van. A bankszámla nyitás azért nem olyan egyszerű, mint a brókerszámla nyitása, de kis erőfeszítéssel megoldható. Természetesen ez a bank mindent tud, vagyis online banking, debit, credit kártya, pénz betét és kivét, meg mindenféle műveletek.
              .
              arra gondolsz, ahol a min tőkeigény 50.000€?
              "A bankszámla nyitás azért nem olyan egyszerű, mint a brókerszámla nyitása, de kis erőfeszítéssel megoldható. "
              Ez alatt mit értesz?
              Online is meg lehet nyitni?

Hozzászólás

még egy utolsó kérdésem lenne a dukasnál mi az a szint aminél zárják a poziciókat és elment a számla ? mert mintha találtam volna valamit az oldalon de várnék rá egy megerősítést mert nem vagyok biztos benne hogy jol fordítom

Hozzászólás

papa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Akkor csak jól írta a haverom, csak az összeget nem tudta pontosan!

Sidius, valóban azt írtam, hogy nem nyithat, csak ha van lakcíme (ebben az esetben nem számít az összeg), de utána írtam, hogy lakcím nélkül is nyithat bárki, csak (számomra) komoly összeg kell hozzá!

Hozzászólás

attiati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    arra gondolsz, ahol a min tőkeigény 50.000€?
                    "A bankszámla nyitás azért nem olyan egyszerű, mint a brókerszámla nyitása, de kis erőfeszítéssel megoldható. "
                    Ez alatt mit értesz?
                    Online is meg lehet nyitni?
                    Amit le is írtam. Hogy a svájci bankok szeretik megnézni személyesen is az ügyfeleiket, vagyis ha valaki maga intézi számlanyitást akkor ki kell menni itt konkrétan Genfbe(ha belegondolunk ez nem meglepő kívánság, hiszen a legtöbb esetben itthon is be kell menni a bankba). Legalábbis legjobb tudomásom szerint. Vagy közvetítőcéggel nyittatni, amely esetben nem kell kimenni, mert ők intézik, csak a különböző okmányokat hitelesíttetni közjegyzővel.

Tehát bankszámlát nem lehet online nyitni. Brókerszámlát igen.

Azt persze mérlegelni kell, hogy melyik az olcsóbb.

Hozzászólás

HJozsó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Akkor csak jól írta a haverom, csak az összeget nem tudta pontosan!

Sidius, valóban azt írtam, hogy nem nyithat, csak ha van lakcíme (ebben az esetben nem számít az összeg), de utána írtam, hogy lakcím nélkül is nyithat bárki, csak (számomra) komoly összeg kell hozzá!
                      Hidd el, hogy nem így van.A Credit Suisse csak egy bank a sok svájci közül. Az UBS-nél nem kell ekkora összeg a nyitáshoz, meg svájci lakcím se.

Hozzászólás

MRJ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        még egy utolsó kérdésem lenne a dukasnál mi az a szint aminél zárják a poziciókat és elment a számla ? mert mintha találtam volna valamit az oldalon de várnék rá egy megerősítést mert nem vagyok biztos benne hogy jol fordítom
                        http://www.dukascopy.com/swiss/engli...counts/margin/

Hozzászólás

Hidd el, hogy nem így van.A Credit Suisse csak egy bank a sok svájci közül. Az UBS-nél nem kell ekkora összeg a nyitáshoz, meg svájci lakcím se.
                          Elhiszem, biztos nem járta végig az összes bankot!

Hozzászólás

én is ezt a linket láttam csak nem tudtam jol értelmezem-e , tehát ha 5000USD van a számlámom és az lefogy 0-ra akkor hivnak és ha lemegy -5000-re akkor zárják a poziciót ?

Hozzászólás

Már látom hogy hülyeséget irtam de akkor sem értem amit irnak

Tehát ha 5000 USD van a számlán , veszek 1 lot-ot 1320$-ért , elfogy a pufferben lévő 3680$ és elkezdi használni a margint akkor a 200% azt jelenti hogy majd csak akkor zár ha -1320$-nál tartok tehát az össz veszteségem az 5000$-os számlán 6320 $ ?

Mert pl. az admirálnál a 100/30% az tiszta a fenti példa alapján a számlám lemegy 1320-ra akkor hivnak és ha lemegy 496$-ra akkor zárnak , de itt ez a 100/200 nem tiszta annyira .

Hozzászólás

Sziasztok! Én is Dukascopy számlanyitást fontolgatok, és több helyen olvastam, hogy elég sokat meg lehet spórolni a commissionön, ha introducing brokerrel regisztrálsz. Google ki is dob jópárat, talán 46% volt a legjobb ajánlat, viszont nem leltem magyart egyet sem... Tudtok esetleg ilyet? Ha nem, akkor esetleges külföldi tapasztalat is érdekelne.

Az FTT-s MT4 platformjukat tesztelgetem demó számlával, de az "Autosync with Dukascopy" után kapott összegek értelmezése nem mindig egyértelmű (plusz is van, mínusz is, vegyesen)... Probléma lehet még, hogy a trade-ek megjegyzés mezőjét felülcsapják, volt robot, ami emiatt nem működött rendesen velük, de ezt állítólag pár hét múlva rendezik. További tapasztalat még, hogy a 14 napos demó tényleg 14 nap (vagy talán max 16?), utána a számla invalid lett, és nemigen hajlanak rá, hogy ezen változtassanak, viszont akárhány demo számlát nyithatsz párhuzamosan.

Ja, még egy, amire esetleg érdemes figyelni: a hétköznapi 1:100-at hétvégére leviszik 1:30-ra. Ez lehet, hogy margin cutot okozhat (?)

Hozzászólás

Working...
                                X