Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Dukascopy

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Szaki eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szia! Ez nem tudom, hogy releváns a kérdésemhez.
    pedig ez a legfontosabb

Hozzászólás

• Jano eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      pedig ez a legfontosabb
      Ha oandához mennék, ott is élnek ezek a kérdések, Euró devizaszámlát érdemes nyitni (bár AlpinForex válasza alapján csak arra van SEPA, tehát adja magát)? Mennyi a kiutalás díja?

Hozzászólás

Ha oandához mennék, ott is élnek ezek a kérdések, Euró devizaszámlát érdemes nyitni (bár AlpinForex válasza alapján csak arra van SEPA, tehát adja magát)? Mennyi a kiutalás díja?
        Szia!

Sepa azért csak eurora van, mert a SEPA (Single Euro Payments Area) kimondottan az eurora és elsősorban az europai union belüli átutalásokra létrehozott elszámolási rendszer.

Ha a kiutalás alatt azt érted, hogy mennyiért tudod a brókercéghez kiutalni a pénzed, akkor azt a bankod hirdetményéből tudhatod meg. (nem egységes a díj, csak az, hogy a SEPA olcsóbb, mint a normál devizautalás díja. Vigyázat! Neked kell az utaláskor kiválasztanod a SEPA-t a lehetőségek közül!

Ha kiutalás alatt -a forexben egyébként alap esetben értendő- whitdrawalt, tehát a pénzed hazautalását értetted, akkor a díjazás az oanda hirdetményében található meg.

https://oanda.secure.force.com/Answe...language=en_US

Lényege: az első utalás/hó 20 euro, minden további 35 euro/db.

Hozzászólás

• Szaki!

Még annyival egészíteném ki az előzőeket, hogy a megnyitandó számla alapdevizáját ne feltétlen az olcsóbb ki/beutalás alapján döntsd el, legalább annyira fontos, hogy miben fogsz kereskedni, hisz pl ha amcsi részvényekkel daytradelsz, akkor minden egyes vásárláskor a bróker át fogja váltani az ügyletbe vont tőkerészt dollárba, majd eladáskor vissza euróba. Forex ügylet esetén pl eurusd, audusd stb ügyletben dollárban képződik az eredmény, tehát itt is bukod a váltási költséget euro alapszámla esetén, igaz itt mivel csak az eredmény elszámolására vonatkozik jóval kisebb tételben. Sok kicsi viszont hosszútávon jelentős, ráadásul jellemzően rejtett költség lesz. Összességében a deviza párok tekintetében sokkal gyakoribb elszámoló deviza (a pár második tagja) az USD, mint az EUR. Jó megoldás lehet, hogy egyidejűleg két alszámlát nyitsz, és az EURUSD párt pl a dollár, a DAXot meg az EUR alszámláról tradeled.

Hozzászólás

• AlpinForex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Szaki!

Még annyival egészíteném ki az előzőeket, hogy a megnyitandó számla alapdevizáját ne feltétlen az olcsóbb ki/beutalás alapján döntsd el, legalább annyira fontos, hogy miben fogsz kereskedni, hisz pl ha amcsi részvényekkel daytradelsz, akkor minden egyes vásárláskor a bróker át fogja váltani az ügyletbe vont tőkerészt dollárba, majd eladáskor vissza euróba. Forex ügylet esetén pl eurusd, audusd stb ügyletben dollárban képződik az eredmény, tehát itt is bukod a váltási költséget euro alapszámla esetén, igaz itt mivel csak az eredmény elszámolására vonatkozik jóval kisebb tételben. Sok kicsi viszont hosszútávon jelentős, ráadásul jellemzően rejtett költség lesz. Összességében a deviza párok tekintetében sokkal gyakoribb elszámoló deviza (a pár második tagja) az USD, mint az EUR. Jó megoldás lehet, hogy egyidejűleg két alszámlát nyitsz, és az EURUSD párt pl a dollár, a DAXot meg az EUR alszámláról tradeled.
            Köszönöm szépen! Rengeteget segítettél.
            Ha már szóba került meg tudnád mondani, hogy mi a minimum deposit? Próbáltam kiguglizni, de nem találtam, vagy rosszul kerestem.

Másik kérdés.
            Dukasnál demózok, tesztelgetem, ismerkedek vele.
            Az európai részlegnél vagyok, ezért euró a számla.
            EUR/USD -vel kereskedtem. Elméletileg 105, 7 eurót kereskedtem össze, ehelyett csak 96,46 van elszámolva. Tudom, hogy van commission díj, de az csak 1,8 euró. Miből jött ki ez az összeg? Gondolom, volt rollover, de nem tudok rájönni, hogy miért van a többi levonás.

Hozzászólás

Köszönöm szépen! Rengeteget segítettél.
              Ha már szóba került meg tudnád mondani, hogy mi a minimum deposit? Próbáltam kiguglizni, de nem találtam, vagy rosszul kerestem.

Másik kérdés.
              Dukasnál demózok, tesztelgetem, ismerkedek vele.
              Az európai részlegnél vagyok, ezért euró a számla.
              EUR/USD -vel kereskedtem. Elméletileg 105, 7 eurót kereskedtem össze, ehelyett csak 96,46 van elszámolva. Tudom, hogy van commission díj, de az csak 1,8 euró. Miből jött ki ez az összeg? Gondolom, volt rollover, de nem tudok rájönni, hogy miért van a többi levonás.

Szia!

1. Mint Jano is írta az Oandánál nincs minimum deposit.

https://www.oanda.com/forex-trading/

A válaszánál nem értetted, hogy ez miért fontos. Kezdőként nagyon nem mindegy, hogy 100, vagy 10.000 eurot kell beutalni kezdő letétnek. Miért? mert statisztikailag szinte biztos, hogy az első számlát le fogod nullázni. :-(
              Szóval csak óvatosan, ne szállj el a demós sikerektől.

2. Ami a kimutatást illeti. Te a dollár összeget számoltad össze (=105,7), az Oanda által közölt egyenleg ugyanakkor euróban van (=96,46)

Sok sikert, bár én a helyedben még nem nyitnék éles számlát.

Hozzászólás

• Köszi!
                Még nem tervezem, csak puhatolózom, milyen feltételekkel lehetne, közben demózgatok.
                Kb. 1000 dollárral terveztem kezdeni, de java része csak fedezet lenne. Nem szoktam csak 2 max. 3 kötést csinálni és mini lotokat kötni.
                Bakker, ez nekem fel sem tűnt, hogy dollárban van. Köszi, hogy rávilágítottál.

Hozzászólás

• Tback eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

u.i.
                  Annyira kíváncsi lennék arra, hogy ha egy hónapon keresztül mindenki kiírná az adott brókercég topikba, hogy mikor indított hazautalása mikor érkezett meg, amivel meg van elégedve, akkor hány beírás lenne...
                  Sajnos ilyeneket nem olvashatunk, pedig szerintem ebből van a több, legalábbis magamból kiindulva.
                  Bár kétségtelen hogy egy fórum sohasem a pozitívumokról szól...
                  A héten kedden délelőtt utaltam ki, másnapra szerdán a számlámon volt.
                  Hogy pontosan mikor nem tudom, este néztem meg.
                  EUR-SEPA

Hozzászólás

• AngyalBandi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    A héten kedden délelőtt utaltam ki, másnapra szerdán a számlámon volt.
                    Hogy pontosan mikor nem tudom, este néztem meg.
                    EUR-SEPA
                    EURO SEPA a leggyorsabb!

Hozzászólás

• Ha valakinek azonnal kell a pénz,az miért tradel?
                      Nem értem.Nagy baj van,ha 3-6 napon múlik bármi is pénzügyekben.

Hozzászólás

• akárki eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Ha valakinek azonnal kell a pénz,az miért tradel?
                        Nem értem.Nagy baj van,ha 3-6 napon múlik bármi is pénzügyekben.
                        Nagy baj van, ha egy broki nem tud(akar) azonnal kifizetni...
                        Könyörgöm, a 21. században vagyunk, a technika bőven adott hozzá!!!

Hozzászólás

• Sziasztok

Júniusban Budapesten tart előadást a Dukascopy, legalábbis az email ezt mondja. Viszont nem tudok regisztráció gombnál tovább menni, mert nem lép tovább. Máésnál is tapasztaéható ez a hiba, vagy egyedi eset és az én rendszerem nem százas? Amúgy miért van ilyen ritkán itt a Dukas képviselője?(nem Budapesten, hanem itt a fórumon) Jó lenne gyakrabban itt lenne, biztos sok kérdés lenne hozzá.

Hozzászólás

• Andrisdiak eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Sziasztok

Júniusban Budapesten tart előadást a Dukascopy, legalábbis az email ezt mondja. Viszont nem tudok regisztráció gombnál tovább menni, mert nem lép tovább. Máésnál is tapasztaéható ez a hiba, vagy egyedi eset és az én rendszerem nem százas? Amúgy miért van ilyen ritkán itt a Dukas képviselője?(nem Budapesten, hanem itt a fórumon) Jó lenne gyakrabban itt lenne, biztos sok kérdés lenne hozzá.
                            Szia!

Nekem bejön a regisztrációs oldal. Ha neked nem az alábbi linken próbáld meg:

https://www.dukascopy.com/plugins/se...=278&lID=15545

Ha ez bejött, csak a regisztrációs gomb nem működik, akkor esetleg a telefonszám formátumával lehet hiba? Ez persze csak találgatás, mert a magam részéről nem regisztráltam.

Ha továbbra is fenn áll a probléma szerintem vedd fel direktben a kapcsolatot a képviselőjükkel:

Néveri Árpád
                            --
                            Relationship Manager
                            Dukascopy Bank SA
                            arpad.neveri@dukascopy.com
                            tel:+ 41 22 799 4855

Hozzászólás

• AlpinForex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Szia!

Nekem bejön a regisztrációs oldal. Ha neked nem az alábbi linken próbáld meg:

https://www.dukascopy.com/plugins/se...=278&lID=15545

Ha ez bejött, csak a regisztrációs gomb nem működik, akkor esetleg a telefonszám formátumával lehet hiba? Ez persze csak találgatás, mert a magam részéről nem regisztráltam.

Ha továbbra is fenn áll a probléma szerintem vedd fel direktben a kapcsolatot a képviselőjükkel:

Néveri Árpád
                              --
                              Relationship Manager
                              Dukascopy Bank SA
                              arpad.neveri@dukascopy.com
                              tel:+ 41 22 799 4855
                              Köszi, ez az oldal se jött be nekem, lehet a freemail-es link nem nyitotta meg. A companyhoz mit írjak? :S

ui.: jön más is innen?

Hozzászólás

• Andrisdiak eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Köszi, ez az oldal se jött be nekem, lehet a freemail-es link nem nyitotta meg. A companyhoz mit írjak? :S

ui.: jön más is innen?
                                Szia!

Szerintem a company-hoz annyi elég, hogy "Privat Person". Sok sikert!

Hozzászólás

Working...
                                X