Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Dukascopy

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

archenius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nálad valami nagyon nem tiszta, és jó lenne rendbe tenni mielőtt valódi pénzt vinnél a piacra.

Vételi megbízás teljesítése általában a spreaddel növelt áron történik. Tehát a spreadet LONG pozíciónál nyitáskor, SHORT pozíciónál pedig záráskor fizeted meg.
    Legyen a spread 1 pip. Limit vétel megbízást beadtad pl. 1,3110-re. Ha az ár 1,3109-re ér már aktiválódik a megbízásod a spread miatt! Lehet el sem éri az ár 1,3110-et, mert 1,3109 lesz a teteje, de neked a spread miatt bekattan a megbízásod 1,3110-en.

Ha ehhez hozzáveszed, hogy a stopod 2 pipre, 1,3108-on van, akkor az 1 pipes ellentétes mozgás már ki is ütötte a pozíciódat.
    Akkor már nagyjából értem a dolgokat. Vagyis, amior kötök egy vételi vagy eladási megbízást, akkor előre bele kell kalkulálnom a spreadet. MÉg mindig nem tiszta, hogy miért engedi a szoftver, hogy beadjak egy megbízást, ahol evidens lenne a parasztnak, hogy a vételi áron indul be a történet és nem alatta 1,3 pippel(13ponttal). Tehát gyakorlatilag úgy vesztek 4,96 eurot jelen estben, hogy az ár ténylegesen nem is aktiválta a vételi áramat, csupán a spreadet érte el, de vissza is fordult. Furcsa számomra de majd egyszer biztos megértem vagy elfogaom mást úgyse tehetek.

Hozzászólás

Áhh, hagyjuk. Majd rájön magától.
      Lezáródó pozíció, ami meg sem nyílt, mégis ott a veszteség az egyenlegbe.
      Arcenius számodra ne az lenne a logikus, ha a mindennemű költség egy ügyletben akkor kezdene számolódni, amikor a vételi ár aktiválódik?

Hozzászólás

Mai EUrUSD 13:43-as gyertya High ára: 1.31108. Megbízásos vételi ár: 1.31120. Záróár a számlán: 13:43-kor: 1.31099. Tehát nem aktiválta a vétel árat(1.31120). Stop loss 1.31199-en. Veszteség: -8,01 euro. Ennyi.

megbízás inditása: 13:14-13:43 sehol nem érte el a 1.31120-at.

Hozzászólás

Dvit eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Mai EUrUSD 13:43-as gyertya High ára: 1.31108. Megbízásos vételi ár: 1.31120. Záróár a számlán: 13:43-kor: 1.31099. Tehát nem aktiválta a vétel árat(1.31120). Stop loss 1.31199-en. Veszteség: -8,01 euro. Ennyi.

Betehettél volna egy képet, vagy legalább azt melyik időzónában van a bróker, ne kelljen keresgetni azt a bizonyos gyertyát. Olvasd már el újra, és próbáld meg megérteni amit leírtam feljebb. Nem az aktuális árnak kell elérnie a megbízási szintedet, hanem a spreaddel növelt értéknek, az pedig megvolt. Mit akarsz 1 pontos stoppal?!
          Csatolt fájlok
          Látogasd meg a Forex Klub weboldalát, kövess Facebookon, Youtubeon!

Hozzászólás

Egy kicsit zavaros nekem is ez az egész. Mert ha nem érte el az aktiválódási árat, akkor nyilván nem is aktiválódott. Ekkor hogy keletkezhetett 8 dollár minusz. Ha meg vételi megbizásról van szó, akkor hogy lehetett a stop losst magasabbra tenni, mint a vételi ár. Na mármost, minek a stop loss, ha nem az esés ellen véd, vételnél. Na mindegy.
            willow

Hozzászólás

Rendben, szerintem nem bonyolítsuk a dolgokat. Megértettem a magyarázatod, az ár aktiválódik az ár alatt a spread értékével. Tehát ha karcolja a vételi/eladási árat a spread szele akkor beindul az üzlet. Számomra csak az a logikátlan benne, hogy nem akkor aktiválódik minden járulékos költség, amikor aktuális ár = megbízási ár. Ezen nincs is mit vitatkozni, mert ez nekem logikátlan, de másnak nem az. De így is már off a téma. Amikor a megbízási ár és a stopszint egy és ugyanaz, az pusztán csak azért nem baromság, mert nem mindegy, hogy ha elkapsz egy feltörő gyertyát, az ha visszaesik is max a spread lesz a veszteséged, és nem mondjuk a beállított -20, 30 vagy még több pip stoploss, ami 1 Lotnál 20 euro(pld) minimum, mert előző esetben 8 euro a veszteséged és ez éppen nem mindegy tőkevédelem szempontjából mivel előbbivel indithasz cirka 3x annyi pozit mint utóbbival.

Hozzászólás

Megértettem a magyarázatod, az ár aktiválódik az ár alatt a spread értékével. Tehát ha karcolja a vételi/eladási árat a spread szele akkor beindul az üzlet. Számomra csak az a logikátlan benne, hogy nem akkor aktiválódik minden járulékos költség, amikor aktuális ár = megbízási ár.
                Többet én sem írok róla, ne offoljuk szét a topikot. Ha eladást indítasz, az az aktuális áron fog nyílni. Ott is csak visszavételkor fogod megfizetni a spreadet.

Amikor a megbízási ár és a stopszint egy és ugyanaz, az pusztán csak azért nem baromság, mert nem mindegy, hogy ha elkapsz egy feltörő gyertyát, az ha visszaesik is max a spread lesz a veszteséged, és nem mondjuk a beállított -20, 30 vagy még több pip stoploss, ami 1 Lotnál 20 euro(pld) minimum, mert előző esetben 8 euro a veszteséged és ez éppen nem mindegy tőkevédelem szempontjából mivel előbbivel indithasz cirka 3x annyi pozit mint utóbbival.
                Idővel rá fogsz jönni, hogy az árnak mozgásteret kell hagyni. A szűk stopnak nem sok értelme van. Az árnak időt kell tudni hagyni, hogy bejárja az utat, amivel profitot termel neked. A "majd én kitalálom merre mozdul 3 pipet, és megfogom" elég ritkán szokott működni hosszú távon.
                Látogasd meg a Forex Klub weboldalát, kövess Facebookon, Youtubeon!

Hozzászólás

Dvit. Nem annyira logikátlan ez ha belegondolsz. Itt tulajdonképpen egy terméket emelt áron tudsz megvenni. Ha bemész a kereskedőhöz autót venni, ő megvette az autót 100 forintért, rátesz 20 forintot (spread) és eladja neked 120-ért. Nem azt mondja, hogy vedd meg tőle annyiért amennyiért ő vette aztán majd átíratáskor fizess neki még 20 forintot, hanem egyből 120-ért adja. Ha bemész a devizaváltóhoz, hiába van középárfolyam, ő nem azt mondja neked, hogy odaadja neked középárfolyamon, aztán majd két hét múlva odaadod neki az eladási ár és a közép különbségét hanem egyből eladásin adja oda neked. Ha egy mesterember megcsinálja neked a fűtést akkor nem azt mondja, hogy 100 forint az anyag ezt fizesd ki, a munkadíjat meg ha ráérsz, hanem azt mondja hogy 200 forintot fizess mikor kész van a munka és ebben benne van minden (most tekintsünk el az előlegtől). Na a bróker is azt mondja, hogy amikor pozíciót veszel, akkor fizesd ki az árát meg a költséget is.
                  Azt meg szokd meg szerintem, hogy az ECN bróker olyan, hogy stopot akár pipen belülre is rakhatsz, csak nincs értelme.
                  Utoljára szerkesztve a következő által: sidius; 2012-02-07, 19:33. Oka: kieg
                  Facebook: https://www.facebook.com/pages/Live-...446651?fref=nf

Hozzászólás

Idővel rá fogsz jönni, hogy az árnak mozgásteret kell hagyni. A szűk stopnak nem sok értelme van. Az árnak időt kell tudni hagyni, hogy bejárja az utat, amivel profitot termel neked. A "majd én kitalálom merre mozdul 3 pipet, és megfogom" elég ritkán szokott működni hosszú távon.
                    Ez mind igaz is, már csak annyi kérdésem van ezzel kapcsolatban, hogy neked m5-ben kb. mekkora utat jár be egy 40-50 pipes ügylet, mekkora stoppal? Szerintem tudjuk a m5-ről kb. mennyivel zabolátlanabb a grafikon h1-el szemben. Ez a H1-H5-ben kereskedés pedig olyan dolog, hogy több napja egy értelmes belépő gyertyát nem látok, jó ha az órás jélértékű gyertyák egyharmada bejött az elmúlt napokban, persze nyilván az én tapasztalatlanságom is benne van. Kb. H1-ben is egy lutri egy hete az eurusd és ott raknod is kell szép szélesen a stop-ot, hogy esélyed legyen feljutni a hajóra. Én megmondom nektek őszintén, mióta átmentem h1-h4-re azóta egy csőd vagyok.

Hozzászólás

• samatto eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Sziasztok!
                      Autosync with Dukascopy,erre tud vki értelmes magyarázatot?Elég brutális levonásokat alkalmaz és nem is értem igazán.
                      Egyrészt múlt héten volt egy kis gondjuk a demó szerverükkel, jött akkor minden szemét. Ha nem ez az eset, akkor nézz be ide:
                      http://www.fairtradingtech.com/support/faq
                      Ott vannak auto-sync kérdések és válaszok, és a "How can the MT4 account and the Jforex be out of sync? " pont Read more után elég részletes magyarázat jön, hogy miből állnak össze a sync során kapott összegek.

Hozzászólás

• MRJ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        [...]A weboldalon az irják amikor a leverage érték 200% akkor van zárás ( ha jol értem ) és ma kiprobáltam egy 620$-os számlán vettem 0,5 lotot ekkor lett a leverage érték 100% , amikor 0,1 lotot vettem akkor volt 20% . Ebből arra következtetek hogy akkor lesz 200% amikor a 620$ -os számlán lekötök 620$-t majd lemegyek minuszba 620$-t igy jön ki a 200% . Tehát az 5000$-os számlán akkor lesz 200% ha lekötök 5000-et mondjuk 5 db 1000$-os lot ( ez a 100% ) és a veszteségem -5000$ ( ez a 200% ) , tehát a számla végösszege 0 .[...]
                        Fenti összefoglaló nekem korrektnek tűnik. Én is számolgattam kicsit az 1:30 miatt, és engem az zavart össze, hogy ők "use of leverage"-ről beszélnek, máshol meg a margin levelhez kötnek dolgokat (látszik, hogy bőven van még mit tanulnom ), meg persze MT4-ben margin level az, ami látszik. Mindegy, van egy kalkulátoruk itt:
                        http://www.dukascopy.com/swiss/engli.../margin_level/
                        Itt szépen ki lehet számolni, hogy mikor hány %-on lesz a use of leverage-ed. Viszont a definícióból kiindulva a use of leverage az a margin level reciprokának tűnik, és innen nézve már egyszerűsödik a helyzet: 100% margin levelnél van margin call (innen csak zárni tudsz vagy hedge pozit nyitni), 50% margin levelnél meg jön a margin cut (innen beállítástól függően automatikus hedge pozíciók nyílnak neked v. zár mindent).
                        Mindenesetre nekem az jött le egy-két villámszámításból, hogy 5000$-os induló esetén túl sok pozit nem hagyhatsz nyitva hétvégére (én max 0.8-1 lot környékére saccolom), mert 1:30-nál már elég kis elmozdulás is bevisz a 200%-ba.

Hozzászólás

• Ja, még egy info a Dukascopyról: ők ugyebár közjegyzővel hitelesített másolatot kérnek az igazolványaidról, de legalább nem igénylik ennek hiteles angol fordítását, megfelel nekik a magyar papír.

Hozzászólás

• scapesound eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Szia!

A dukascopy rendelkezik magyar ügyfélszolgálattal! Tudom, mert most fektettem be a Perfecto FX kezelt számlás szolgáltatóba, akik a dukasnál vannak. Szerintem ha bármi kérdésed van nyugodtan hívd fel őket.
                            Üdv
                            Megosztanád velem?Én 10 napja várom ,hogy felhivjon a kapcsolattartó v legalább vmi email hogy megkapták a szerződést.

Hozzászólás

• samatto eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Megosztanád velem?Én 10 napja várom ,hogy felhivjon a kapcsolattartó v legalább vmi email hogy megkapták a szerződést.
                              Szia!

A magyar kapcsolattartó neve: Néveri Árpád

e-mail címe: arpad.neveri@dukascopy.com

Írj neki nyugodtan, egy-két napon belül válaszolni szokott!
                              (kivéve, ha szabin van, vagy beteg, de én pl. erről is kaptam értesítést)

Hozzászólás

• HJozsó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Szia!

A magyar kapcsolattartó neve: Néveri Árpád

e-mail címe: arpad.neveri@dukascopy.com

Írj neki nyugodtan, egy-két napon belül válaszolni szokott!
                                (kivéve, ha szabin van, vagy beteg, de én pl. erről is kaptam értesítést)
                                köszönöm

Hozzászólás

Working...
                                X