Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Dukascopy

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• sidius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Tehát tételezzük fel van 5000 egység a számládon. Csinálsz egy kötést amellyel letétként 1000 egységet azonnal zárolnak a számládról. Pufferként marad 4000 egységed. Ezt ugyan használhatod további kötésekre is, de ne bonyolítsuk.
    Mindaddig amíg a 4000 le nem megy 1000-re (vagyis a piac a pozíciód ellen mozog), semmi sem történik. Amikor lemegy 1000 egységre a számlád akkor ugye azon van 1000 egység valamint van amit az elején már zároltak, ami ugye szintén 1000. Na itt kapod az első margin callt, mivel 1000 puffer van a számládon mielőtt elérnéd a zárolt letétet. Gyakorlatban kell kapnod e-mailt is, de a kereskedési rendszer is jelzi. Ahogy megy lefelé a puffered, úgy kapod folyamatosan a letéti felszólítást, naponta (persze ha felmegy 1000 fülé a puffer akkor nem kapsz, de csak addig amíg legalább 1000 van). Ilyenkor vagy rátöltesz a számládra, vagy várod a jószerencsét. Ez így megy addig, amíg ki nem ürül a számlád. Ekkor ott tartunk, hogy a számlád 0 egység és maradt a 1000 már zárolt egység. Na innentől kezdve a Dukascopynak joga van akár a teljes pozíciódat likvidálni.
    Ez biztos így van? Az eredeti margint nem veszik figyelembe? Hisz az is fedezet.

A kalkulátorok alapján úgy nézem, hogy a (számlaegyenleg-veszteség) elérésekor jön a margin call, vagyis ott van 100% use of leverage (ahol veszteség+induló margin= számlaegyenleg)
    http://www.dukascopy.com/swiss/engli.../margin_level/

És 200%-nál zárnak, vagy ellentétes pozit nyitnak.

Tehát 5000 egység a számla, 1000 egység margint elhasználunk, akkor 4000 egység veszteségnél felszólítanak. És 4500 egység veszteségnél zárnak, ellentétes pozit nyitnak.

Hozzászólás

• De érdekes módon a margin call rate-hez még kisebb értéket írtak. Ha azt az árfolyamot eléri, ott lesz 4500€ a veszteség:

De akkor miért margin call-nak hívják? Az már nem a margin call, hanem a stop out szint nem?

Egyébként vannak brókerek, akik egészen nulláig, vagy az induló margin 10-20%-áig hagyják kifutni a számlát?

Hozzászólás

• attiati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Ez biztos így van? Az eredeti margint nem veszik figyelembe? Hisz az is fedezet.

A kalkulátorok alapján úgy nézem, hogy a (számlaegyenleg-veszteség) elérésekor jön a margin call, vagyis ott van 100% use of leverage (ahol veszteség+induló margin= számlaegyenleg)

És 200%-nál zárnak, vagy ellentétes pozit nyitnak.

Tehát 5000 egység a számla, 1000 egység margint elhasználunk, akkor 4000 egység veszteségnél felszólítanak. És 4500 egység veszteségnél zárnak, ellentétes pozit nyitnak.
        Jól néznénk ki, ha csak akkor jönne még csak a felszólítás, ha már a zárolt letétet eszi a rendszer. Azért indulnak be már 1000+1000-nél, hogy legyen idő rátölteni a rendszerre. Nem kötelező, hiszen a zárolt 1000-ig állva van a ceh. Vagyis van még 1000 puffer amikor reagálni lehet, vagyis van még idő. De ha eljön az utolsó 1000-res vagyis immáron a letét és azt eszi a piac, akkor az adott pozíció egyetlen percig sincs megfelelően fedezve, vagyis bármikor jogukban áll zárni, írjon bármit is a kalkulátor. 5000-es számlán ha az alapletét 1000, nem fogják engedni, hogy lemenj -4500-ig csak 500 fedezeted legyen, mivel az alap 1000. Jó esetben addig zárnak részlegesen, amíg elég nem lesz az 500-as (egyensúly), rosszabb esetben azonnal zárják az egészet, amint nincs meg a kellő fedezet.

Ezzel egyébként válaszoltam arra kérdésedre is, hogy van e olyan bróker aki elengedi a számlát 10-20% fedezetig is. Van hát (sőt tulajdonképpen bármelyik bróker megtehetné), csak nem hagyja meg az egész pozíciót. Tételezzük fel, hogy 1 lot lett nyitva és arra kell fedezet. Ha nem elég rá, akkor elkezdi zárni mondjuk 0,1 lotonként, mindaddig amíg van lehetőssége. Erre azért van szükség mert előfordulhat, hogy neked jó irányba fordulhat az árfolyam és ilyen módon legalább részlegesen pozícióban tudsz maradni.
        Facebook: https://www.facebook.com/pages/Live-...446651?fref=nf

Hozzászólás

• Dukas saját kalkulátoráról linkeltem a képet.

Sok brókercég enyhébb feltételeket szab a pozi tartásához, mint a megnyitásához. Vagy ezt rosszul tudom? Esetükben is lehet így.

leverage 100%-os kihasználtságánál margin call
          200%-ánál zárás, vagy hedge
          http://www.dukascopy.com/swiss/engli...counts/margin/

Itt is ezt magyarázzák.
          http://www.100forexbrokers.com/margin-call-vs-stop-out
          A zárolt letétet eszi részzárás, és hedge nélkül.

Amíg van egyetlen $ is a számlámon, addig nincs veszteségük, nem?
          5000$ egyenleg, 4500$ lebegő mínusz, 500$ fedezet. Itt még nincsenek veszteségben, és ez alá nem is hagynak menni, így nem is lesznek veszteségben.

Hozzászólás

• Igen a legtöbb bróker engedékenyebb a Dukascopynál, sőt kevés ilyen szigorú bróker van, vagyis inkább azt mondanám, hogy én kevés ilyen szigorú céggel találkoztam. Nem véletlen, hogy csak 1:100 tőkeáttétet adnak és azt is 1:30-ra csökkentik hétvégére.

Hmmm. Ha az adott pozícióhoz kell 1000 egység fedezet, de a számládon csak 500 áll rendelkezésre akkor fedezett a pozíció az eredeti vállalásoknak megfelelően? Ha igen ki fedezi a kieső 500-at? A bróker bízik benn, hogy majd csak kifizeted valahogy? Vagy ő fedezi a -500-at? Hiszen az eredeti letéti igény nem változott, az továbbra is 1000 egység és te nem tudod azt fedezni.

Az egész filozófiája mögött két dolog áll. Az egyik, hogy magukat védik, a másik hogy téged.

Hozzászólás

• Értem, de az oldalukon feketén fehéren írják
              100%-nál call, és 200%-nál van stop out
              És a kalkulátoruk is ezt mondja.
              Mivel tudod ezt megcáfolni, vagy miből gondolod az ellenkezőjét?

Igen, fedezve van 500-nál is a pozi. És még 100-nál is, csak egyre kisebb és kisebb mozgásokat bír el, és ha nem figyelnek, akkor egy hír körüli gapnél már mínuszban pislognak.

Nem kételkedem abban, amit mondasz, de most nekem nagyon fontos lenne a pontos fedezetszámítási elméletet megérteni, és teljesen átforgatják az általad leírtak azt, amit eddig olvastam.

Hozzászólás

• PierP eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Fenti összefoglaló nekem korrektnek tűnik. Én is számolgattam kicsit az 1:30 miatt, és engem az zavart össze, hogy ők "use of leverage"-ről beszélnek, máshol meg a margin levelhez kötnek dolgokat (látszik, hogy bőven van még mit tanulnom ), meg persze MT4-ben margin level az, ami látszik. Mindegy, van egy kalkulátoruk itt:
                Itt szépen ki lehet számolni, hogy mikor hány %-on lesz a use of leverage-ed. Viszont a definícióból kiindulva a use of leverage az a margin level reciprokának tűnik, és innen nézve már egyszerűsödik a helyzet: 100% margin levelnél van margin call (innen csak zárni tudsz vagy hedge pozit nyitni), 50% margin levelnél meg jön a margin cut (innen beállítástól függően automatikus hedge pozíciók nyílnak neked v. zár mindent).
                Mindenesetre nekem az jött le egy-két villámszámításból, hogy 5000$-os induló esetén túl sok pozit nem hagyhatsz nyitva hétvégére (én max 0.8-1 lot környékére saccolom), mert 1:30-nál már elég kis elmozdulás is bevisz a 200%-ba.
                Most látom csak, hogy Pierp is azt írja, amit írtam.

És 2 évvel ezelőtt te is azt fogalmaztad meg itt:
                http://forum.tozsde.hu/3135-post5.html

Hozzászólás

• Kételkedj csak nyugodtan.

Csak, hogy tisztázzuk. Én nem cáfolom a kalkulátorukat, mivel leírtam feljebb, hogy nekem nem volt "szerencsém" még kipróbálni a margin callt.

Viszont ha nyitsz egy demo számlát, és leengeded margin callig, rögtön kiderül, hogy elég nekik e az 500 fedezet, ha az alapletét 1000, vagy elkezdődik a zárás, amint elkezdesz az alapletét alá menni. Tudtommal a Dukascopy demó pontosan másolja az éles kereskedést, sok más brókerrel ellentétben. A puding próbája az evés és demón kockázat nélkül megtehető.

Hozzászólás

És 2 évvel ezelőtt te is azt fogalmaztad meg itt:
                    http://forum.tozsde.hu/3135-post5.html
                    Ezt nem én fogalmaztam meg, hanem a gépemen volt, azt másoltam be. A forrásra már nem emlékszem pontosan, de mintha Dr.Tatár Attila írta volna a példákat. Ennél a Dukascopy lényegesen szigorúbb feltéteket szab, tudtommal.

Hozzászólás

• hagyjuk a dukast (majd kipróbálom)

Normál esetben 100% margin call azt jelenti, hogy 5000-es számlán 1000 margin-os pozin 4000 veszteségnél szólítanak fel?

50% margin call esetén pedig 4500-nál?
                      (függetlenül a dukastól)

Hozzászólás

Normál esetben 100% margin call azt jelenti, hogy 5000-es számlán 1000 margin-os pozin 4000 veszteségnél szólítanak fel?

50% margin call esetén pedig 4500-nál?
                        (függetlenül a dukastól)
                        margin level (%) = equity/margin*100

Ebbe a fenti számaidat behelyettesítve nekem az jön ki, amit írtál.

Hozzászólás

• PierP eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          margin level (%) = equity/margin*100

Ebbe a fenti számaidat behelyettesítve nekem az jön ki, amit írtál.
                          közben megy a "puding próbája az evés" is
                          A fenének se sikerül kinullázni a számlát, ötből ötödik pozival jó irányban állok

de egy képernyőt sikerült elcsípni:
                          5.061€ számlával tartok egy 510.000€-s pozit (1:100)
                          leverage: -101%-on áll, és még csak most jött a margin call, de nem zárták!

És egyébként is engedi bekötni a teljes számlaegyenleget maradék szabad fedezet nélkül, úgyhogy ez szerintem elég bizonyíték. (5000€-al nyitottam 500.000-es pozit 1:100-al, nulla maradék margin)

10% profit pár perc alatt

Hozzászólás

• Szerintem nem is fognak zárni (hacsak a webes felületen át nem állítottad), csak elkezdenek hedge pozit nyitni neked.

Hozzászólás

• Igen, de az elméletünk szerint azt is csak 50% margin szintnél. Ha addig nem teszik, akkor engednek marginba csúszni.

és ha kellene a pozin kívül plusz szabad margin, akkor nem is engedték volna bekötni a teljes számlát

Hozzászólás

• 116%-on állok, kb 15 perce 100% felett, és sehol egy margin call, nemhogy ellentétes pozi, vagy pozizárás.
                                Free credit line is vastagon mínuszban.

Lehet, hogy a demon nem ugyanúgy működik?

Egyébként ha valóban 100% a margin call, és 50% a stop out szint, akkor nagyon is jó brókercég a dukas ilyen szempontból is.
                                Például Tadawul FAQ-ot nézegettem, és ők 100%-nál már zárnak is. Majd kipróbálom az ő demójukat is.
                                http://www.tadawulfx.com/public/faq/faq.html

Tadawul FAQ-ból idézet:
                                "I got a margin call or stop out. Why did it happen?
                                A. A margin call is an automatic closure of a position at the current market rate. Margin call occurs when the margin requirement has been exceeded and the account balance is no longer sufficient to sustain all the open positions. Margin call is reached at approximately 100%, and it protects the client from having a negative balance or falling into debt with TDFX.
                                "

Mondjuk azt nem értem továbbra sem, hogy miért esnék hitelbe (a tdfx-el szemben) azáltal, hogy a marginomat kezdem el fogyasztani.

Hozzászólás

Working...
                                X