Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Dukascopy

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Azért eshetsz hitelbe, mert ha pl 7végére fenntartasz egy pozit, ami erős minuszban van de nem érte el még a margin callt (tehát a 100%-ot), és jön egy gap hétvégén akkor már a balanszodat is meghaladhatja a veszteség, ergo minuszban lesz az egyenleged, és tartozásod keletkezik. Legalábbis én valahogy így értelmezném.

Hozzászólás

• Nekem már fut demóm Tadawulnál is, nem tudom, ott mennyire más a demó, mint az éles, de pont ma este volt feltűnő, hogy Dukascopy chartok 23:00 után szinte azonnal feléledtek, volt egy gyors felfutás pl. EURUSD-n, de nem volt látható gap. Tadawul kb éjfélkor indult egy szép ugrással... Viszont ők adnak 1:500-at, úgyhogy ott jobban meg kell dolgozni egy margin callért

Hozzászólás

• Nos a demo alapján be kell valljam, hogy én sem vagyok már olyan magabiztos abban, hogy mikor kezdődik a kényszerzárás (vagy ellenirányú pozíciók nyitása). Ha lesz egy kis időm ma, akkor írok egy e-mailt a supportnak ez ügyben.
        Facebook: https://www.facebook.com/pages/Live-...446651?fref=nf

Hozzászólás

• attiati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          116%-on állok, kb 15 perce 100% felett, és sehol egy margin call, nemhogy ellentétes pozi, vagy pozizárás.
          Free credit line is vastagon mínuszban.
          [...]
          Tadawul FAQ-ból idézet:
          "I got a margin call or stop out. Why did it happen?
          A. A margin call is an automatic closure of a position at the current market rate. Margin call occurs when the margin requirement has been exceeded and the account balance is no longer sufficient to sustain all the open positions. Margin call is reached at approximately 100%, and it protects the client from having a negative balance or falling into debt with TDFX.
          "
          Na hurrá... Ha jól látom, nem igazán egyezik a terminológia a két cégnél. A Tadawul féle margin call pozíciózárást jelent, míg Dukasnál ugyanez csak annyit, hogy csak zárást enged vagy ellentétes pozi nyitást, továbbá "The automated system will cancel all placed bid/offer orders that can increase the exposure.". Dukas 200%-nál csinál margin cutot, én erről kaptam egy szép levelet is tőlük:
          We are sending you an email to inform that you have exceeded the maximum allowed use of leverage on your account with login DEMXXXXXXX. Please be advised that a margin cut trade(s) was issued on your account.

Trade(s) details:
          SELL 383630 EUR/USD at 1.2972, trade date 25^TH Jan 2012, 10:48:38 GMT

Hozzászólás

• Mindkettő cég írja is ezt a honlapján

tada a faq-ban írja, hogy 100%-nál cut
            dukas 50% margint ír (200% leverage)

Dukasnál jóval nagyobb a likviditás, bármikor gond nélkül tudnak zárni egy 50%-os fedezetű pozit is, gondolom emiatt megtehetik. Egyre szimpatikusabb ez a bróker, de sajna nincs eurhuf.

Hozzászólás

• sidius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Nos a demo alapján be kell valljam, hogy én sem vagyok már olyan magabiztos abban, hogy mikor kezdődik a kényszerzárás (vagy ellenirányú pozíciók nyitása). Ha lesz egy kis időm ma, akkor írok egy e-mailt a supportnak ez ügyben.
              volt időd írni nekik?

Hozzászólás

volt időd írni nekik?
                Igen! Ma délután küldtem el nekik.

Hozzászólás

• Úgy tűnik, jól számoltatok és nekem nem volt igazam, úgyhogy elnézést érte ha valakit félrevezettem volna. Tehát egészen konkrétan egy 5000-es számlára kérdeztem rá, mivel eddig azt használtuk példának. Íme a levél lefordítva:

"Tisztelt Uram!

Köszönöm levelét.
                  Abban az esetben ha a számla 5000 USD, úgy az egész összeg felhasználható kereskedésre. A maximum tőkeáttét 1:100 arányú. Amennyiben tehát a tőkeáttétel kihasználtsága eléri a 100%-ot, tehát ha pozíció(k) mérete összesen 500'000 USD, ekkor következik be a margin call, amikor is további pozíció nyitására nincs lehetőség, csak már meglévő(k) bezárására, vagy összevonására van lehetőség. Amennyiben az árfolyam mozgása miatt veszteség alakul ki, és a tőkeáttét kihasználtsága eléri a 200%-t, ebben az esetben éri el a Margin Cut állapotot a számla, amely esetben automatikusan ellen pozíciót nyit a rendszer a számla kitettségét csökkentően."

Szóval én is tanultam valami újat, bár még soha nem volt szükségem erre a tudásra, sőt ha rajtam múlik remélem nem is lesz, de ugye soha se mondjuk, hogy soha.........
                  Utoljára szerkesztve a következő által: sidius; 2012-02-17, 07:10. Oka: hasznuk = használtuk

Hozzászólás

• sidius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Úgy tűnik, jól számoltatok és nekem nem volt igazam, úgyhogy elnézést érte ha valakit félrevezettem volna. Tehát egészen konkrétan egy 5000-es számlára kérdeztem rá, mivel eddig azt használtuk példának. Íme a levél lefordítva:

"Tisztelt Uram!

Köszönöm levelét.
                    Abban az esetben ha a számla 5000 USD, úgy az egész összeg felhasználható kereskedésre. A maximum tőkeáttét 1:100 arányú. Amennyiben tehát a tőkeáttétel kihasználtsága eléri a 100%-ot, tehát ha pozíció(k) mérete összesen 500'000 USD, ekkor következik be a margin call, amikor is további pozíció nyitására nincs lehetőség, csak már meglévő(k) bezárására, vagy összevonására van lehetőség. Amennyiben az árfolyam mozgása miatt veszteség alakul ki, és a tőkeáttét kihasználtsága eléri a 200%-t, ebben az esetben éri el a Margin Cut állapotot a számla, amely esetben automatikusan ellen pozíciót nyit a rendszer a számla kitettségét csökkentően."

Szóval én is tanultam valami újat, bár még soha nem volt szükségem erre a tudásra, sőt ha rajtam múlik remélem nem is lesz, de ugye soha se mondjuk, hogy soha.........
                    Ezt még kiegésziteném annyival, hogy ha a számla értéke 20 USD-re csökken, akkor automatikusan zárnak mindent.
                    willow

Hozzászólás

Mindkettő cég írja is ezt a honlapján

tada a faq-ban írja, hogy 100%-nál cut
                      dukas 50% margint ír (200% leverage)

Dukasnál jóval nagyobb a likviditás, bármikor gond nélkül tudnak zárni egy 50%-os fedezetű pozit is, gondolom emiatt megtehetik. Egyre szimpatikusabb ez a bróker, de sajna nincs eurhuf.
                      Az IronFX-nél 40%(margin) margin call 20%(margin) stop out akár az 1:500 tokeáttételnél is. van EUR/HUF is

Hozzászólás

• "T3 integration bridge"...használja valaki? 1$ lotonként a szolgáltatás díja, és elvileg milliszekundumokat lehet megspórolni, ezáltal duka szerint pipeket. Továbbá a manipulálás kivédésére(slippage kivédése---> +pipek) is ajánlották levélben.

Hozzászólás

• Demón tesztelem lassan másfél hónapja, eddig pozitív tapasztalatokkal. Gyorsnak tűnik, millisec szinten nem tudom értékelni, de a megbízások gyorsan és pontosan teljesülnek. Persze ez még csak demó, de lassan indulok vele élesben is, majd meglátjuk...

"Sajnos" közben belekóstoltam a JForex platformba is, kicsit el is ment a kedvem az MT4-től, annyival jobb pl. a historical tester vagy a strategy editor a JForexben.

Hozzászólás

• Ask_bid megjelenítése külön gyertyán

Sziasztok!

Új vagyok a fórumon. (Igazából annyira, hogy még az új üzenet küldésének módjára sem sikerült rájönnöm, így kényszerűségből a lap alján található "Válaszol" gombra kattintottam. Remélem nem rontok el semmit.)

A Dukascopyval kapcsolatban az lenne a kérdésem, hogy mi az oka annak, hogy külön jelenítik meg grafikusan az ask és bid adatokat? (Ask gyertyák, Bid gyertyák, különböző OHLC értékekkel.)

Egyáltalán hogyan létezhet egyszerre mindkét gyertyasor, amikor egy üzlet VAGY az ask, VAGY a bid áron teljesül? Illetve hogyan látjuk így helyesen egy időszak (pl. nap) mozgását, amikor a legmagasabb (max. ask) és a legalacsonyabb (min. bid) érték két különböző gyertyasorban van jelen.

Elnézést ha kicsit érthetetlen voltam, remélem aki ismeri a kereskedési platformjukat az megérti a kérdésemet.

Köszönettel:
                            zoldful

Hozzászólás

• Azért létezhet egyszerre mindkét gyertyasor, mert a piacon ténylegesen mindig mindkét ár jelen van: a vételi is (ez a magasabb, angolul "Ask"), és az eladási is (ez az alacsonyabb, angolul "Bid"). Ezek különbsége a "spread'.

Tick (tehát minden új árat mutató) időskálán várhatóan nagyon kis (a spread-del összemérhető) árfolyammozgásokra építve akarsz kereskedni (pl. skalpolni - a DukasCopy ezt kimondottan engedi, sőt díjazza), ezért ebben a nézetben párhuzamosan mindkét görbét rajzolja, mert valószínűleg szükséged lesz rá. Tömörítettebb időskálákon viszont várhatóan a spreadnél jelentősen nagyobb árfolyammozgásokra építve szeretnél kereskedni, ilyenkor a spread miatti árkülönbség számodra elhanyagolható meg a két árgörbe gyakorlatilag egymásra rajzolódna, ezért a tisztább grafikon érdekében nem rajzolja mindkét árgörbét a rendszer, csak az egyiket, és kiválaszthatod, hogy melyik legyen az (mint ahogy indikátor felrakásánál is, hogy melyik árból számolja).

A kirajzolástól függetlenül azonban a piacon mindig két ár van, és mindig aszerint műküdik minden tranzakció:
                              • Ha piaci áron vásárolsz, akkor a pillanatnyi vételi áron tudsz vásárolni. (Akkor is, ha célárhoz kötöd hogy a rendszer mikor indítsa a vételt.)
                              • Ha piaci áron adsz el, akkor a pillanatnyi eladási áron tudsz eladni. (Akkor is, ha célárhoz kötöd hogy a rendszer mikor indítsa az eladást.)
                              • Long pozíciónál nyitáskor veszel, záráskor eladsz.
                              • Short pozíciónál nyitáskor eladsz, záráskor veszel.

Ebből az is látszik, ha pl. veszel, majd változatlan árszint mellett eladsz, a piacon levő spread miatt csak alacsonyabb áron tudsz eladni, mint vettél, így a spread miatti árkülönbséget máris elveszítetted. Vagyis ha nem akarsz veszíteni, akkor meg kell várnod, amíg az eladási ár feljebb megy, legalább a te eredeti vételi áradig.

Viszont erre a számításra rájön még rá a piachoz hozzáférést biztosító fél (itt a DukasCopy) haszna.

A DukasCopy a spreadre magára nem tesz rá hasznot, helyette a kereskedett pénzmennyiséggel (tehát ha 1:100-as áttéttel 10 USD felhasználásával 1000 USD értékben nyitsz pozíciót, majd haszonnal 1100 USD értékben zárod, akkor 2100 USD-t kereskedtél) arányos jutalékot von le a számládról a napi záráskor; ez forexen jelenleg minden egymillió kereskedett dollár után 48 dollártól indul és sávosan 5 dollárig csökken (utolsó 30 nap kereskedési mennyiségétől, mai számlaegyenlegtől, illetve az indulóbetét nagyságától függően) - részletek a Portfolio menü My Commission pontjában, illetve itt: http://www.dukascopy.com/swiss/engli...ission-policy/

Kis matekkal ebből kijön, hogy a legkezdőbb (legmagasabb jutalékú), 48-as fokozatban 0,48*nyitóárfolyam+0,48*záróárfolyam pipbe kerül egy pozíció kereskedése; tehát pl. EURUSD-n ahol éppen 1,31227 az árfolyam, egy pozíció kereskedése (nyitása+zárása ugyanazon az áron), 2*0,48*1,31227 = 1,2597792 pipbe vagyis durván 1,3 pipbe kerül, innen csökken a végére 2*0,05*1,31227 = 0,131227 pipre vagyis durván 0,2 pipre.

Hangsúlyozom, ha a nyereség/veszteség pontot keresed, akkor a piacon levő eladási és vételi ár különbségén (spreaden) felül a hozzáférés költségét is figyelembe kell venned.

Tehát ha pl. 0,9 pip a spread a piacon, és a DukasCopynál a 48-as jutalékfokozatban vagy, akkor 0,9 (spread) +1,3 (DukayCopy jutalék) = 2,2 pipet kell elmozdulnia az árszintnek, hogy ténylegesen 0-ban zárhatsd a pozíciót.

A JForex rendszer a nyitott pozíciókra mindig a jelenlegi zárási árra számított árszintprofitot jeleníti meg; ebbe nem számolja bele a DukasCopy jutalékot (azért nem, mert nap végén van a zárás, és ezért előre nem tudhatja még biztosan, addigra mennyit kereskedsz, és melyik sávba fogsz akkor esni). Tehát a fenti 0,9-es spreadnél egy pozíció megnyitása után közvetlenül -0,9-et mutat, hiszen ha most adnád el, ennyi lenne az árfolyamveszteséged. Innen ha a neked jó irányba megy a piac egy spreadnyit, akkor 0-t mutat a JForex a pozícióra - de ha itt zárod, a nap végén mínuszban leszel, mert ebben még nincs benne a DukasCopy jutaléka. Úgyhogy ha tényleg 0-ban akarod zárni (vagyis azt akarod, hogy a számládon ne keletkezzen veszteség), akkor hagynod kell továbbmenni az árat a neked kedvező irányba a fent kiszámolt jutalékkal, vagyis (a fenti 48-as jutalékszint esetén) további 1,3 pippel, ekkor +1,3-at mutat a JForex - ezen az áron zárva a pozíciót leszel tényleg biztosan legalább 0-ban. Ez tehát összesen 0,9 + 1,3 = 2,2 pipes kedvező irányú elmozdulást igényel a piacon.

Vagyis ehhez a +1,3-hoz (ismét: a kezdő, 48-as jutalékszint esetén - lásd fent) képest lehet a hasznot számolni.

Ezek alapján már végig tudod logikázni, mikor kell az vételi/ask és mikor kell az eladási/bid árat nézned a számításokhoz.

Nem beszéltem arról, hogy mi van, ha az azonnal pozíciót nyitni akaró siető kuncsaft (buy/sell) szerepe helyett beülsz a türelmes kofák közé és te teszel ki árajánlatokat a piacra (place offer/place bid) és te várod a pozíciót nyitni akaró kuncsaftokat. Ezt a DukasCopynál JForexben megteheted. Ilyenkor - mivel átültél a pult túloldalára - a te szempontodból megfordul a vételi és eladási ár: neked adnak el az eladási áron (vagyis te az alacsonyabb eladási áron veszel), és tőled vesznek a vételi áron (vagyis te a magasabb vételi áron adsz el). Ha csak az egyik oldalt (nyitás vagy zárás) csinálod így, akkor csak megúszod a spread-et (gondold végig), ha pedig mindkét oldalt (nyitás és zárás) így csinálod, akkor pedig rögtön spreadnyi pluszból indul a pozíciód.

Hozzászólás

• A Bandi-T által írtakhoz annyit tennék hozzá (az egyszerűség kedvéért), hogy MT4-et használva 1 lot kereskedési mennyiség kétszeri kereskedése (tehát megnyitod, majd zárod a pozíciót) a "legrosszabb" esetben összesen 11,6 USD. Így egy kicsit könnyebb talán számolni!

Hozzászólás

Working...
                                X