Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

IronFX

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• fxtom eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Az a hozzáállásotok, hogy az ügyfelek az egyik (nem biztonságos) ciprusi cégtől majd átvándorolnak a másik (biztonságos?) ciprusi céghez inkább álnaívizmus, mint kötelező optimista szemlélet. Sokkal valószínűbb, hogy úgy ahogy van hátat fordítanak Ciprusnak és nem kezdik el elemzni, hogy van-e jó ciprusi meg rossz ciprusi bróker.
    Szerintem K.O. volt a döntés és fejvesztve fog menekülni a tőke a szigetről a valóban biztonságos helyekre.
    Balacy meglátása is jó volt, ha a ciprusi székhelyű cég kockázatkezelői rizikósnak találják banki szempontból Ciprust, akkor nagy a baj. Érdemes lenne megvizsgálniuk a felügyeleti szervek szempontjából ügyfél oldalról is, lehet, hogy akkor székhelyet is módosítani kellene.
    Még mindig nem érted rendesen a dolgokat, úgy látom.
    Most nem volt szó arról hogy melyik Ciprusi bróker biztonságos vagy sem, nem tudom más brókerek hogyan oldották meg a dolgot, mert még nem volt idom beszélni egyikkel sem. Holnapra tobbet tudok.

Amint írtam fent az ország és a bank rendszere biztonságos.

Az hogy áthelyeztuk az ugyfelek pénzét az egy szivesség a részunkrol, ígyy nem kell adót fizetni azoknak akik nem profitáltak a Ciprusi 0%-os adóból.
    A saját bankszámlám cipruson van és engem személyesen érintett a dolog. Mégsem panaszkodok.

Másrészt a legtobb Magyar ugyfél pénze egyébként is a Raiffeisen-ben volt és van jelenleg is.

Hozzászólás

• kmisi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Zoli:
      „Én 4 éve élek kint és bátran állíthatom hogy nagyon jó minden…

Persze itt élek és jó minden az én házam táján, de nyitott szemmel járok.
      Látom hogyy az éttermek, kávézók tele vannak folyamatosan (nem túristákkal). 5 évesnél régebbi autót szinte nem is lehet látni.
      Az orosz maffia amit emlegettek se híre se hamva (vagy nagyon csendesek)…

Az hogy az ugyfelek tokéje áthelyezésre kerult nem a biztonság miatt tortént, hanem azért mert nem éreztuk jogosnak hogy a mi ugyfeleink is megfizessék ezt az adót.”

Wikipédia:
      „A ciprusi gazdaság legmeghatározóbb eleme a szolgáltató szektor, ez adja a GDP háromnegyedét. Ezen belül főként az idegenforgalom és a pénzügyi szektor számottevő. A szigetre évente több mint kétmillió turista látogat, azaz a lakosság közel háromszorosa. A pénzügyi szektor fő vonzerejét az off-shore vállalati tevékenység adja: közel ötvenezer bejegyzett off-shore cég létezik az országban.”

Hírforrás:
      „Az euróövezeti országok pénzügyminiszterei szombatra virradóra állapodtak meg a Ciprusnak szánt hitelcsomag fő elemeiben. Reggel százak akarták kivenni a számlájukon lévő pénzt a szombaton is nyitva tartó szövetkezeti bankokból - jelentette a ciprusi közszolgálati rádió (RIK).
      Próbálkozásaik azonban kudarcot vallottak, a fiókok vezetői ugyanis arról értesítették őket, hogy a pénzintézet internetes hálózata nem működik. Később a még nyitva tartó fiókok is bezártak - közölte a Cooperative Central Bank of Cyprus elnökhelyettese a rádióban.”

Nem akarok senkit hazugsággal vádolni. De vagy korábban sem volt minden rendben Cipruson, és lehetett ok és idő az ügyfelek pénzét biztonságos számlára helyezni, vagy nem.

Lényeg, hogy a marketing és a roadshow must go on, mert we are the champions, my friends.
      A pénzt azért nem engedte némely bank kivenni mert nem akarja a kormány hogy bárki is ''kibújjon'' az adó alól.

Hozzászólás

• Zoltán Németh IronFX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Itt nem biztonságról van szó.

Itt egy egyszeri megadóztatása van az osszes bankszámlának, amit cipruson van tartva. Európa nagy részében 25% vagy magasabb adó terheli alapból a bankbetéteket.

Így a 6.75% - 100K alatt és 9.90% - 100K felett nem magas egyszeri koltség.
        Ciprus továbbra is biztonságos és szép marad..
        Érdemes lenne Zalánnak konzultálnod, mielőtt beírsz valamit. Majd Ő elmondja,hogy mi ebben a "nem igaz".

Hozzászólás

Még mindig nem érted rendesen a dolgokat, úgy látom.
          Most nem volt szó arról hogy melyik Ciprusi bróker biztonságos vagy sem, nem tudom más brókerek hogyan oldották meg a dolgot, mert még nem volt idom beszélni egyikkel sem. Holnapra tobbet tudok.

Amint írtam fent az ország és a bank rendszere biztonságos.

Az hogy áthelyeztuk az ugyfelek pénzét az egy szivesség a részunkrol, ígyy nem kell adót fizetni azoknak akik nem profitáltak a Ciprusi 0%-os adóból.
          A saját bankszámlám cipruson van és engem személyesen érintett a dolog. Mégsem panaszkodok.

Másrészt a legtobb Magyar ugyfél pénze egyébként is a Raiffeisen-ben volt és van jelenleg is.
          Vedd már be légy szíves a reggeli gyógyszeredet, aztán nézd meg a biztonság és a szívesség szavak jelentését valahol.
          Hétvégén születik egy döntés, a következő banki napon pedig 10%-kal kevesebb van a számlámon. Ez neked biztonság???

Hozzászólás

Itt nem biztonságról van szó.

Itt egy egyszeri megadóztatása van az osszes bankszámlának, amit cipruson van tartva. Európa nagy részében 25% vagy magasabb adó terheli alapból a bankbetéteket.

Így a 6.75% - 100K alatt és 9.90% - 100K felett nem magas egyszeri koltség.
            Ciprus továbbra is biztonságos és szép marad.

Az hogy az ugyfelek tokéje áthelyezésre kerult nem a biztonság miatt tortént, hanem azért mert nem éreztuk jogosnak hogy a mi ugyfeleink is megfizessék ezt az adót.
            Azért ne keverd már össze a kamat jellegű jövedelemre kivetett adót - ahol a kamat 16,19,25%-a az adó, a tőkét (betétet) nem érinti, valamint ezt a ciprusi lépést, ahol a tőkét rövidítik meg kb 7-10%-kal. ez adózott jövedelemre utólagosan kivetett adót jelent.
            Egyébként igenis magas költség, ha az adózott megtakarításom 10%-át elrabolja az állam.

Hozzászólás

A pénzt azért nem engedte némely bank kivenni mert nem akarja a kormány hogy bárki is ''kibújjon'' az adó alól.
              Nekem az nem biztonságos ország, ahol a tulajdonomhoz nem férek hozzá...

De persze más lehet cipruson a biztonság fogalma és más nekem.

Hozzászólás

• fxtom eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Vedd már be légy szíves a reggeli gyógyszeredet, aztán nézd meg a biztonság és a szívesség szavak jelentését valahol.
                Hétvégén születik egy döntés, a következő banki napon pedig 10%-kal kevesebb van a számlámon. Ez neked biztonság???
                Úgy teszel mintha az intézkedés a Ciprusi államtól jott volna. NEM
                Az intézkedés az EU-tól jott. Másrészt neked nincs bankszámlád cipruson. Ha ugyfél vagy az IronFX-nél akkor a tokédet nem érinti az adó.

Hozzászólás

• balacy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Nekem az nem biztonságos ország, ahol a tulajdonomhoz nem férek hozzá...

De persze más lehet cipruson a biztonság fogalma és más nekem.
                  Igazad van ha Magyarországon a tulajdonodhoz akarsz hozzá férni akkor levonnak kezelési koltséget

Normális EU-s országban nem így van. Mind a kártyás és a banki készpénz kivét ingyenes.

Hozzászólás

• stingy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Azért ne keverd már össze a kamat jellegű jövedelemre kivetett adót - ahol a kamat 16,19,25%-a az adó, a tőkét (betétet) nem érinti, valamint ezt a ciprusi lépést, ahol a tőkét rövidítik meg kb 7-10%-kal. ez adózott jövedelemre utólagosan kivetett adót jelent.
                    Egyébként igenis magas költség, ha az adózott megtakarításom 10%-át elrabolja az állam.
                    Nem tudom miért vannak egyesek ennyire begurulva amíg oket nem érinti a dolog, és engem akit meg ténylegesen érint nem vagyok begurulva.

Pedig nem 5€-t vontak le nekem.

Hozzászólás

Igazad van ha Magyarországon a tulajdonodhoz akarsz hozzá férni akkor levonnak kezelési koltséget

Normális EU-s országban nem így van. Mind a kártyás és a banki készpénz kivét ingyenes.
                      OK, igazad van. egy pár ezrelékes adó és az 7%-os elvonás az egál... Az is, hogy egy olyan helyzet is, aminél az a szitu, hogy bemegy az ember és nem kapja meg a pénzét, az is egál... illetve itt simán kivehettem a pénzemet, amikor lehetett tudni, hogy bevezetik és nem zárolták a pénzemet...

Hozzászólás

• Most mindentől függetlenül, mi a probléma forrása srácok? Vannak más ciprusi cégek is (akiket érint) velük és beszéljetek...vagy olyan emberekkel akiknek ott van a pénze....ha valaki rajtunk keresztül kereskedik, nem érinti ez a dolog....

Miért nem arról beszélgettek, hogy ennek milyen hatása lehet Olasz, Spanyol és a többi bajban lévő országban ahelyett, hogy személyeskedünk? Tényleg nem vágom....azok az emberek akiknek itt van nálunk számlája az tudja nagyon jó, hogy nincs baj, nem nyúlnak a pénzéhez...a mi pénzünk sem Cipruson van, ez lehet annak köszönhető, hogy jó a tulajdonosi háttér és tudnak olyan dolgokat amiket mi később tudunk csak meg...

A székhelyet meg miért tennénk máshová? A pénzünk nem ott van...és még mindig az egyik legjobb az adózás szemszögéből.

Akik eddig meg profitáltak, azok fizetnek azért, hogy továbbra is tudjanak profitálni. Sokkal többet kerestek eddig mint amit most ki kell fizetniük. Senkinek sem áll érdekébe egy off-shore országot bedönteni.

Pár nap és lecsendesedik...amikor világosan fogja látni mindenki, hogy a GDP-hez viszonyítva még mindig messze van Ciprus azoktól ahol tényleg baj van, nagyobb baj van és ott sem történt semmi katasztrófa....

Hozzászólás

Nem tudom miért vannak egyesek ennyire begurulva amíg oket nem érinti a dolog, és engem akit meg ténylegesen érint nem vagyok begurulva.

Pedig nem 5€-t vontak le nekem.
                          Hogyne lennék érintett? Nyakig ülök USD long-ban - persze ciprustól jó messze, biztos(ított) környezetben. Nekem kifejezetten jó tett ez az intézkedés.
                          Begurulva nem vagyok, csak nem szeretem, ha elvileg hozzáértő szakember szándékosan összemos különálló dolgokat. (mert azt nem feltételezem, hogy nem tudod mi a különbség a kamatadó és eme remek intézkedés között)
                          de úgy látom, a portfólión sem jött be ez az érvelés
                          http://forum.portfolio.hu/topic.php?t=19144

Hozzászólás

• Zalán!

nem az adó az amin kibuktak itt páran, hanem az az érvelés, hogy ez nem is sok a 25%-hoz képest. Ahogy hozzáértő kollega is megjegyezte, NAGYON égő ezt így közszemlére tenni. Persze nem Zolira nézve, hanem a cégre nézve.
                            Illetve az, hogy biztonságos azaz ország, ahol ezt meg lehet csinálni ÍGY.

Hozzászólás

• balacy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Zalán!

nem az adó az amin kibuktak itt páran, hanem az az érvelés, hogy ez nem is sok a 25%-hoz képest. Ahogy hozzáértő kollega is megjegyezte, NAGYON égő ezt így közszemlére tenni. Persze nem Zolira nézve, hanem a cégre nézve.
                              Illetve az, hogy biztonságos azaz ország, ahol ezt meg lehet csinálni ÍGY.

Eleve az amatőr, hogy egy fórumon két ügynök próbál jópofáskodni, magyarázatokat adni és új ügyfeleket szerezni.

Hozzászólás

• Egyébként az, hogy ki hogyan beszél azért van, mert úgy látszik erre van igénye mindenkinek, oda-vissza.
                                Érdekes, hogy telefonon megértik az emberek, ti is reagáltok arra amit Zoli mond és ő is rátok.

Nevető:
                                Ha itt szereznénk az ügyfeleink nagy részét, az rég rossz lenne...de a fórum egy jó hely mindenkivel kommunikálni. Sajnálom ha ez neked máshogy jött le, de te sem gondolhatod komolyan, hogy egy globális cégnél arra van szükség, hogy ügyfeleket szerezzünk, hogy itt koptassuk a billentyűket

Hozzászólás

Working...
                                X