Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

IronFX

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• sidius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Az egész bónuszozás a sportfogadó irodáktól jött át a forex brókerekhez és az elvek is hasonlóak. A bróker szempontjából a legfontosabb (akárcsak a sportfogadó irodák esetében), hogy ez bizony számára egy alacsony kockázatú játék, mert a bónusz neki egy vasába se kerül. Ellenben ha nyitnak nála számlát azzal növelheti az ügyfélszámot, miközben pontosan tudja, hogy az ügyfelek legnagyobb része, úgyis elbukja a befizetett pénzét anélkül, hogy a bónuszt ki tudná forgatni. Ha alapul vesszük, hogy 10 esetből körülbelül 2 számla marad életben, akkor rájövünk, hogy annak a kettőnek örömmel kifizethető a bónusz a másik nyolcból. Ha esetleg nem így lenne és veszélybe kerül a terv, akkor picit alakítani kell a bónuszfeltételeken és máris minden visszaáll a normális kerékvágásába a bróker részéről. Hát kb. így.
    Ennek a koncepciónak a lényege, hogy a "bróker" (=fogadóiroda) nyerje el az ügyfél pénzét, vagyis NE VIGYE KI A PIACRA AZ ÜGYLETEKET, hanem ő álljon a másik oldalon.
    Éppen ebből volt vitám korábban amikor ezt állítottam. De még mindig vannak akik elhiszik, hogy a brókerük a spreadből él és még bónuszt is fizet.
    Két lehetőség van:
    1. vagy a sales sem tudja, mit csinál a cége és olyan ostoba, hogy még a fentiekből sem érti meg
    2. szándékosan megtéveszti az embereket

Ügyfelek, leendő ügyfelek!!! Ébresztő!!!

Halkan megint megjegyzem:
    Határidős tőzsdetag bróker = bróker, bizományos kereskedő
    "Forex bróker" = market maker, FOGADÓIRIDA (95%-ban lenyúlós szerencsejáték cég, aki kicsiben esetleg enged nyerni, nagyban semmiképpen).
    Persze természetesen az fx-et is ki lehet vinni a piacra, de nem 1000 vagy 10000 egységet. Ugyanolyan ez, mint amikor itthon valaki devizát vagy állampapírt ad-vesz a bankjánál: kis tételben a bank az ellenoldal, nagy tételben (pl. 10-20 millió HUF) a piacról fedezi.

Hozzászólás

• Azért van fogadóiroda aki hagy nyerni, de tény, hogy van olyan is aki egyből lekorlátoz ha túl sokszor nyer az ügyfél. Nekem is volt szerencsém olyan irodához, amelyiknél kiforgattam a bónuszt, utána kivettem (mert egyébként nem akartam én náluk fogadni, csak láttam, hogy a bónuszfeltételek megoldhatóak). Aztán úgy alakult, hogy mégis fogadni akartam náluk valamire, mert ott volt a legjobb odds az eseményre, és nem engedtek felrakni, csak 25 eurót tétként, pont a tizedét annak amit én szerettem volna. Gondolom a bónuszforgatáskor már rájöttek, hogy nem leszek jó üzlet nekik, és amint lehetett vissza is vágtak. De van több olyan is aki azóta se korlátozott le soha.
      Egyébként viszont tény, hogy ők akarnak nyerni hosszútávon, akárcsak azon forex brókerek esetében akik market makerek. Valahol persze megértem őket.
      Utoljára szerkesztve a következő által: sidius; 2012-03-08, 12:17. Oka: kieg.
      Facebook: https://www.facebook.com/pages/Live-...446651?fref=nf

Hozzászólás

• smk eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        A garanciás dologgal kapcsolatban szerintem NZ arra gondolt, hogy biztosan nem egyből kapod meg a bónuszt, hanem miután brutálsokat kereskedtél, és ezért sok spreadet otthagytál a brókernél.
        Egyébként ha jól értelmezem nem így van, hanem azonnal megkapod a bónuszt, mint IrnoFXnél is, de bizonyos esetekben (ha brutál sokat kereskedsz előtte) vissza sem kell fizetned, tehát ki is fizettetheted magadnak.
        Ez olyasmi, mint az IronFX verseny 30000 USDs főnyereménye.
        Egyébként itt a roboforexnél ha 10000 USD befizezésre kapsz 5000 USD bónuszt. Ahhoz hogy ezt ki is vehesd 2500 LOT kereskedést kell csinálni, aminek a spread költsége a legalacsonyabb spreadú instrumentumokon is kb 25000 USD. Ha ezt ki bírod gazdálkodni, akkor az ajándék 5000 USD már nem oszt-szoroz.

Az IronFXes bónuszhoz képest van azonban ennek egy jelentős hátránya (feltéve hogy jól értem): Ha a saját befizetésed már elfogyott, és a kapott bónuszt kezdenéd elveszíteni, akkor a bónuszt visszaveszik. Tehát irdatlan sokáig nem használhatod arra, hogy csak úgy kivegyed, és addig sem használhatod kereskedésre. Tehát ez tényleg illúzió. Ha valamit rosszul értettem, javítsatok ki.
        Igen az IronFx-nél egybol megkapod a bónuszt nem kell semmit tenned!
        Addig rajta marad a számládon amíg úgy nem dontesz hogy kiveszed a pénzed.

Hozzászólás

• Shortosgyula eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Nagyon sokat kell teljesíteni hozzá hogy fel is vehesd a pénzt az tény. De felvehető előbb -utóbb.
          A Roboforex-ről van szó.

A garanciás kérdést nem értem. Nem volt komoly ugye?

Boldog Névnapot!
          Koszi Gyula!

A fenti csak koltoi kerdes volt!

Pont arra jatszik a bróker hogy mire te megkereskeded a szukséges lot-mennyiseget addigra
          1. Elveszted a pénzed!
          2. Ha jól kereskedsz is a spread-bol mar megvan neki a bonusz osszege!

Tehat te csak veszitesz vele!

Nalunk megkapod a bonuszt és nem kell semmit tenned erte!

Hozzászólás

• Vége a Demó versenynek!
            Eredmények:
            http://www.ironfx.com/hu/fx-competition-results

Ki hogyan állt 15-én?
            Volt e valaki az élmezony kozelében?
            (ketten már jelezték hogy akár a top10-ben is lehettek volna)

Hozzászólás

• A befizetési akció működését szeretném pontosítani.
              Tegyük fel, hogy valaki befizetett a verseny ideje alatt 1000 USDt, amire kapott 400 USD bónuszt. Mi történik a következő esetekben a bónusszal:
              1 Az ügyfél veszít, az egyenleg lecsökken 200 USDre, majd kifizetést kér 100 USD értékben.
              2 Az ügyfél nyer, az egyenleg felmegy 1400ról 2000 USDre, majd kifizetét kér 100 USD értékben
              3 Az ügyfél befizet még 100 USDt, majd kivesz 100 USDt

A bónusz teljesen megszűnik a fenti esetekben, vagy részlegesen szűnik meg? Mennyi saját egyenleg, és mennyi bónusz egyenleg marad az egyes esetek végére?

Hozzászólás

A befizetési akció működését szeretném pontosítani.
                Tegyük fel, hogy valaki befizetett a verseny ideje alatt 1000 USDt, amire kapott 400 USD bónuszt. Mi történik a következő esetekben a bónusszal:
                1 Az ügyfél veszít, az egyenleg lecsökken 200 USDre, majd kifizetést kér 100 USD értékben.
                2 Az ügyfél nyer, az egyenleg felmegy 1400ról 2000 USDre, majd kifizetét kér 100 USD értékben
                3 Az ügyfél befizet még 100 USDt, majd kivesz 100 USDt

A bónusz teljesen megszűnik a fenti esetekben, vagy részlegesen szűnik meg? Mennyi saját egyenleg, és mennyi bónusz egyenleg marad az egyes esetek végére?
                A rendszer autómata és minden esetben ha kiveszel pénzt (akár 1$-t is) a bónusz eltunik.

Természetesen ha veszítesz akkor nem a teljes, eredeti bónusz osszege vonódik le hanem csak egy része. (a bónuszból a veszteség egyenesen arányosan vonódik ugyanúgy mint a saját tokébol)

2. példa esetén a 200 USD -bol a saját toke 142.85 USD (tehát csak 57.15 USD bónusz vonódik le)

Minden új befizetésre tudunk adni jelenleg +20% bónuszt ami a kovetkezo pénzkivételig rajta marad a számlán.

Hozzászólás

• Új díjat nyertunk:

Leggyorsabban fejlodo FX szolgáltató 2012
                  World Finance Magaine
                  Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Kedves Zoltán,
                    Mi történik a következő esetben:
                    1. Befizetek a számlára 1000 USDt, és nyitok egy pozíciót, amivel szépen elkapok egy trendet.
                    2. A pozíció termel 800 USD profitot, de nem zárom le, mert további trend folytatódásra számítok
                    3. hazautalok 800 USDt a számláról
                    4. tovább folytatódik a trend, további 300 USD profitot termel a nyitott pozícióm, amit továbbra sem akarok lezárni
                    5. haza akarok utalni további 300 USDt

4. után elvileg a így néz ki a számlám a metatraderben a kereskedés fülön:
                    Egyenleg: 200
                    Össz profit: 1100
                    Saját tőke: 1300
                    Margin: 50
                    Szabad margin: 1250

Végre tudom e hajtani ebben az esetben az 5. lépést, azaz haza tudok e utalni 300 USDt? Ha igen, akkor az egyenleg elvileg -100ra csökkenne, de a saját tőke, és a szabad margin még mindig 1000 USD körül maradna.

Hozzászólás

Kedves Zoltán,
                      Mi történik a következő esetben:
                      1. Befizetek a számlára 1000 USDt, és nyitok egy pozíciót, amivel szépen elkapok egy trendet.
                      2. A pozíció termel 800 USD profitot, de nem zárom le, mert további trend folytatódásra számítok
                      3. hazautalok 800 USDt a számláról
                      4. tovább folytatódik a trend, további 300 USD profitot termel a nyitott pozícióm, amit továbbra sem akarok lezárni
                      5. haza akarok utalni további 300 USDt

4. után elvileg a így néz ki a számlám a metatraderben a kereskedés fülön:
                      Egyenleg: 200
                      Össz profit: 1100
                      Saját tőke: 1300
                      Margin: 50
                      Szabad margin: 1250

Végre tudom e hajtani ebben az esetben az 5. lépést, azaz haza tudok e utalni 300 USDt? Ha igen, akkor az egyenleg elvileg -100ra csökkenne, de a saját tőke, és a szabad margin még mindig 1000 USD körül maradna.
                      Koszonom a kérdésed!

A fenti példa esetén az 5. lépést nem tudod végrehajtani. Csak ha 200 USD-t akarsz haza utalni.
                      A haza utalás lezáratlan pozíciók esetén mindig az egyenlegbol vonódik le, és ez nem mehet minuszba!
                      A pozíciód természetesen a lebego osszegbol lesz fenntartva.

Remélem tudtam segíteni.

Hozzászólás

• köszönöm

Hozzászólás

• Új blog friss forex hírekkel!

http://blog.ironfx.com/

Hozzászólás

• Hát igen...

Hozzászólás

• Hónap elején MT4 üresre törölte a "számlatörténet" naplót. Hogy lehet ezt elérni visszamenőlegesen?

Hozzászólás

Hónap elején MT4 üresre törölte a "számlatörténet" naplót. Hogy lehet ezt elérni visszamenőlegesen?
                                naplonal jobb klikk, es beallitod az intervallumot amit latni szeretnel ;-)
                                edit: ha nem muxik, akkor a broker nem engedi, de min 1 evet szoktak hagyni

Hozzászólás

Working...
                                X