Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

IronFX

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• nagyd eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    valaki tegyen fel valami videot arról a hosszúhajú majomról
    naaa több tiszteletet a Gurunak..

Hozzászólás

• Birger előadás

Köszi a rendezvényt!

Viszont az innivaló nagyon hiányzott. Pár flakon ásványvíz jól jött volna, a kávé és a tea mellé.

Hozzászólás

• Zooli Trading Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Köszi a rendezvényt!

Viszont az innivaló nagyon hiányzott. Pár flakon ásványvíz jól jött volna, a kávé és a tea mellé.
        Teljesen egyetértek!

Minden más nagyon jó volt! Élmény volt látni a MESTERT élőben végre!

Hozzászólás

• volt valami eksön is, v csak rizsa?
          mert elmozdulás az volt rendesen a két adat miatt

Zalán eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          "Jövőhéten pénteken, a Kempinksi Hotelben. Megsúgom, hogy NFP adatok lesznek akkor ráadásul, amit egy mester traderel együtt tudunk lekereskedni.... "

Hozzászólás

• Nálam néhány dolog kicsapta a biztosítékot a vízhiányon kívül:

- részzárás mínuszban a kockázat csökkentésére
            nagyon szuper és ha fordul a piac a stoptávolság felétől ott ül a tréder egy kiherélt pozival -

- nincs logika a piac mozgásában - akkor minek a technikai elemzés-

Eddig nagyra becsültem Birgert de itt valami nem stimmel...

Hozzászólás

• Shortosgyula eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              - nincs logika a piac mozgásában
              ez mekkora igazság! technikai elemzés arra jó, hogy tudjunk találni kis kockázatú helyszíneket és szemmel láthatóan trendek is vannak. de túlzott logikát keresni az árfolyammozgásba időpocsékolás.

Hozzászólás

Nálam néhány dolog kicsapta a biztosítékot a vízhiányon kívül:

nagyon szuper és ha fordul a piac a stoptávolság felétől ott ül a tréder egy kiherélt pozival -
                Ilyet HWTradernél láttam, de nem csak úgy akkor zárt, amikor eszébe jutott. Ha a piac sokáig vacakolt, és közben egyre jobban ellene ment, egyre több jel utalt arra, hogy neki nem jó irányú mozgás várható, akkor bezárta a pozi felét. Ha rosszabbra fordult a dolog, akkor esetleg utána még egy részét is. Így ha a nagyobb valószínűségi esemény következett be, azaz kistoppolt, akkor nem veszített egy teljes R-t.
                Van ebben is logika. Én mondjuk csak egyszer csináltam ilyet, nem szeretem.

Hozzászólás

• Részzárás

Én is csak pozitív lebegő nyereségben zárok részt az első felfutási hullám vége körül.
                  Ha meghatározta a kezdeti kockázatát, akkor azt a bukót "elvben" hajlandó is bevállalni. Kicsit így olyan, mintha pozícióban ülve már sokallná elveszíteni azt az összeget.
                  Nem volt arra vonatkozóan statisztika, hogy hány alkalommal indult volna meg az ár valóban a várt irányba, a stopja elérése nélkül. Ha azt mondja,hogy meghatározott jelre teljesen kilép még a stop elérése előtt, az OK. A részzárással viszont realizálja a bukó egy részét, és így a maradék résszel jelentősen lecsökken az esélye, hogy pluszba kerülhessen.
                  De mindenki csinálja úgy, ahogy kényelmesnek érzi.

Hozzászólás

Ha jobb a találati arányod és magasabb R/R-rel dolgozol, mint az övé, akkor nem fogod alkalmazni.

Shortosgyula eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    - nincs logika a piac mozgásában - akkor minek a technikai elemzés-
                    ...hogy azt gondold, hogy van, miközben, ha lenne stopra se lenne szükség.

Shortosgyula eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Eddig nagyra becsültem Birgert de itt valami nem stimmel...
                    Lennél még így 1-2 általad "nagyra becsült" tréderrel.

Miközben fogalmam sincs milyen tények alapján lehet valakit toptrader-nek kikiáltani...

Amíg a "Sell me this pen by Jordan Belfort" működik Birgert sem fogja érdekelni mire becsülöd.

Hozzászólás

• Nem volt már lehetőség megkérdezni egy dolgot tegnap az előadáson. Megköszönném, ha segítenétek:

Amikor az ideális pozícióméretezésről beszélt Birger, hogy mekkora a valószínűsége sorozatos x veszteségnek, akkor mondta, hogy persze ez nem azt jelenti, hogy ledarálja az egész számlát, hanem hogy pl. egy 20.000-es számlából hajlandó vagy elveszteni x sorozatos veszteséggel 5000-et.

A kérdésem az lenne, hogy ha nem építesz pozíciót, akkor van értelme sokkal több pénzt tartani a kereskedési számlán, mint amit hajlandó vagy kockáztatni? Bár sokat írják a brókercégek, hogy milyen biztonságban van náluk a pénzem, azért én mégiscsak inkább csak annyi pénzt teszek oda, ami kell a marginhoz + amit hajlandó lennék elbukni. Fenti példánál, ha $20.000-es számlánál $5.000-et vagyok hajlandó kockáztatni,és akkor kb. $6.000-et tartanék ott, a maradék 14.000-et meg betenném állampapírba.

És ha már itt tartunk, akár Zalán, akár más válaszolna arra az "érzésemre", hogy egy Forex brókercégnél azért mégsem olyan biztonságos, mint pl. állampapírba tartani azt a maradék 14.000-et. (Lehet, csak nem értem, hogyan működik egy nemzetközi befektetési cégnél a befektetővédelem)

Ezt jól gondolom? Vagy mit nem értek?

Hozzászólás

Én is csak pozitív lebegő nyereségben zárok részt az első felfutási hullám vége körül.
                        Ha meghatározta a kezdeti kockázatát, akkor azt a bukót "elvben" hajlandó is bevállalni. Kicsit így olyan, mintha pozícióban ülve már sokallná elveszíteni azt az összeget. Nem volt arra vonatkozóan statisztika, hogy hány alkalommal indult volna meg az ár valóban a várt irányba, a stopja elérése nélkül.
                        Egyszerűen csak arra a statisztikájára hagyatkozik,hogy minél közelebb van az árfolyam az sl-hez, annál nagyobb a valószínűsége a stoppolódásnak, így leépít, hogy néhány ponttal kevesebb legyen a vesztesége, ezzel csökkentve az átlagos veszteségeket. Ebből az is következik, hogy minél közelebb ér az ár az sl-hez, annál kisebb a valószínűsége, hogy elmegy a nyitás irányába az sl elérése nélkül.
                        Zooli Trading Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        A részzárással viszont realizálja a bukó egy részét, és így a maradék résszel jelentősen lecsökken az esélye, hogy pluszba kerülhessen.
                        Ha viszont ezt megfordítjuk, és mondjuk 1:1-nél részzárást csinálva elraksz valamennyi nyerőt, akkor minden alkalommal bevállalod a teljes bukó lehetőségét, viszont nem hagyod futni csak fél pozival a nyerőket, és így (50%-os találati arányt feltételezve - Birger is ezt feltételezi) ahhoz, hogy nyereséget érj el, mindenképp dupla utat kell megtennie az árfolyamnak, hogy 0-ban legyél.
                        Zooli Trading Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        De mindenki csinálja úgy, ahogy kényelmesnek érzi.
                        Ezt a hozzászólást nem kötekedésnek szántam, csupán megpróbáltam értelmezni a tegnap látottakat. Nekem így sikerült. Ez az utolsó mondat teljesen igaz, nem vagyunk egyformák, mindenki úgy csinálja, ahogy neki jó, amilyen a saját személyisége, habitusa. Ettől még nem leszünk se jobbak, se rosszabbak, mint a másik. Viszont lehülyézni sem ér a másikat, azért, mert Ő nem úgy csinálja, mint mi. (Ez az utolsó mondat nem neked szólt Zoli.)
                        www.forexvilag.blog.hu

Hozzászólás

• simifx eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Ha viszont ezt megfordítjuk, és mondjuk 1:1-nél részzárást csinálva elraksz valamennyi nyerőt, akkor minden alkalommal bevállalod a teljes bukó lehetőségét, viszont nem hagyod futni csak fél pozival a nyerőket, és így (50%-os találati arányt feltételezve - Birger is ezt feltételezi) ahhoz, hogy nyereséget érj el, mindenképp dupla utat kell megtennie az árfolyamnak, hogy 0-ban legyél.
                          1, Sokszor pont a felfutásban megejtett részzárás fog profit maximalizálást eredményezni, ami átlagos esetben 1:1, vagy jobb helyen történik meg. Mert a teljes pozíciót visszaengedve esetleg csak rosszabb helyen tudnál később kilépni, ha mégsem folytatódik a mozgás. Ebből még nem következik, hogy a maradék 1/2 rész 0-ban vagy negatívban stoppolódna. Lesznek olyanok is amik tovább fognak menni.
                          2, Igen, ebben igazad van, ha csak egy-egy kötésben gondolkozol. De a cél a pozíció sorok építése olyan módon, hogy a korrekciók végén visszalépsz, lehetőleg jobb helyen, mint ahol részt zártál. Az így (kockázatmentesen) felépített sorok fognak igazán jelentős nyerőket termelni. De borzasztó nehéz kivitelezni őket technikailag, és mentálisan.
                          3, Szerinte nincs rendszer a piacon, minden véletlenszerű, és 50%-50% az esély. Ha egyszer megfelelő mennyiségű kereskedési mintavételem lesz, remélem tudom majd igazolni, hogy ettől sokkal jobb találati arány is elérhető. Mindez úgy, hogy az átlagos nyerők ráadásul jóval nagyobbak az átlagos vesztőkhöz képest. Na majd akkor én is fogok egy ehhez hasonló előadást tartani, Birgert meg elküldjük nyugdíjba.

simifx eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Ezt a hozzászólást nem kötekedésnek szántam, csupán megpróbáltam értelmezni a tegnap látottakat. Nekem így sikerült. Ez az utolsó mondat teljesen igaz, nem vagyunk egyformák, mindenki úgy csinálja, ahogy neki jó, amilyen a saját személyisége, habitusa. Ettől még nem leszünk se jobbak, se rosszabbak, mint a másik. Viszont lehülyézni sem ér a másikat, azért, mert Ő nem úgy csinálja, mint mi. (Ez az utolsó mondat nem neked szólt Zoli.)
                          Nem veszem magamra. Én már leszoktam arról, hogy bárkit is győzködjek bármiről is.

Hozzászólás

Szerinte nincs rendszer a piacon, minden véletlenszerű, és 50%-50% az esély. Ha egyszer megfelelő mennyiségű kereskedési mintavételem lesz
                            ezt rajta kívül sokan mondják, akiknek több ezer trade le van naplózva.

Hozzászólás

• simifx eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Egyszerűen csak arra a statisztikájára hagyatkozik,hogy minél közelebb van az árfolyam az sl-hez, annál nagyobb a valószínűsége a stoppolódásnak,
                              Ebből is látszik, hogy ő tényleg mindenféle indikátor nélkül kereskedik, statisztikára hagyatkozva.

Mondjuk én ezt nem értem. Ha kinézett egy helyet stop-nak, ami támasz/ellenállás alatt/felett van, akkor azt valószínűsíti, hogy nem fogja elérni. Nagyon jó eséllyel, hisz azért rakta oda a stop-ot.

Akkor miért kéne még a stop teljesülése előtt zárni?
                              A támasz attól támasz, hogy tesztelni fogja az árfolyam, de az még nem jelenti, hogy elesik.

Azt meg főleg nem értettem, hogy sp500 longnál a korábbi mélypont alá rakta a stop-ot, de rövid időn belül feljebb húzta, ami épphogy a korábbi mélypont fölé került.

Az előadás anyaga egyébként megvan valakinek pdf-ben? Láttam ott pár embernek a laptopján, hogy éppen azt lapozta előadás közben.

Hozzászólás

• _pda_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                volt valami eksön is, v csak rizsa?
                                mert elmozdulás az volt rendesen a két adat miatt
                                Birger:
                                NFP nagyon gát volt. Én akkor nagyot csalódtam benne! Egész nap folyton azt hangoztatta, hogy őrültség lenne pozíciót felvenni a hírek előtt. Nem is fog!
                                Kiment mindenki szünetre. Páran bent maradtunk erre érdekes módom 14:25 kor felveszi a pozíciót. (társaság nagy része bent sem volt) Társammal egymásra néztünk: Ez meg mi volt??? Mikor visszajöttek akkor mutatta hogy már BE van. Mekkora szélhámosság! Eddig tartott a tekintélye.. És utána jött a magyarázkodás.... Barátom Te itt elástad megad!
                                Többi dolog rendben volt.

Iron:
                                Köszönöm nekik. Egy élmény volt! Jó volt látni és találkozni többi Trader kollégával. Színvonalas rendezvény volt. Egy negatívum: A fordítás párszor sántított. Volt hogy fordító sem értette mit is akar mondani.

Hozzászólás

Working...
                                X