Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

IronFX

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• attiati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ebből is látszik, hogy ő tényleg mindenféle indikátor nélkül kereskedik, statisztikára hagyatkozva.

Mondjuk én ezt nem értem. Ha kinézett egy helyet stop-nak, ami támasz/ellenállás alatt/felett van, akkor azt valószínűsíti, hogy nem fogja elérni. Nagyon jó eséllyel, hisz azért rakta oda a stop-ot.
    Szerintem meg azért, mert a statisztikák alapján nagyobb az esély arra, hogy ha elérte a T/E szintet az árfolyam, onnan irányt változtasson. Ha mégsem lenne igaza, és egy hirtelen mozgás ellene indul, arra ott az SL. Ha tudná, hogy biztosan a másik irányba megy, nem lenne szüksége SL-re.

attiati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Akkor miért kéne még a stop teljesülése előtt zárni?
    A támasz attól támasz, hogy tesztelni fogja az árfolyam, de az még nem jelenti, hogy elesik.
    Azt mondta, hogy ha ellene indul az árfolyam, akkor a statisztikái szerint bizonyos idő után nagyobb az esély arra, hogy az SL-t eléri az árfolyam. Így ezzel javítja a payoff ratiot.

Azt meg főleg nem értettem, hogy sp500 longnál a korábbi mélypont alá rakta a stop-ot, de rövid időn belül feljebb húzta, ami épphogy a korábbi mélypont fölé került.
    Ha jól emlékszem, azt 0-ba akarta húzatni, mivel megcsinálta az 1R-t, de az MT4 nem engedte, mert túl közel volt az árfolyam. De ebben nem vagyok 100%-ig biztos.

Az előadás anyaga egyébként megvan valakinek pdf-ben? Láttam ott pár embernek a laptopján, hogy éppen azt lapozta előadás közben.
    Ez engem is érdekelne.
    www.forexvilag.blog.hu

Hozzászólás

• Giltam eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Iron:
      Köszönöm nekik. Egy élmény volt! Jó volt látni és találkozni többi Trader kollégával. Színvonalas rendezvény volt. Egy negatívum: A fordítás párszor sántított. Volt hogy fordító sem értette mit is akar mondani.
      Én a végén odamentem a Füleki Ferihez, mert ez nem semmi teljesítmény amit nyújtott. Gondoljatok bele, hogy a szinkrontolmácsok, illetve a jeltolmácsok is kb. 20 perc, max fél óra időközönként váltják egymást. Szóval én csak elismerésemet tudom kifejezni neki, - a pár hibácska ellenére is - az egész napos munkájáért (még ha ez volt is a dolga).
      www.forexvilag.blog.hu

Hozzászólás

Ebből is látszik, hogy ő tényleg mindenféle indikátor nélkül kereskedik, statisztikára hagyatkozva.

Mondjuk én ezt nem értem. Ha kinézett egy helyet stop-nak, ami támasz/ellenállás alatt/felett van, akkor azt valószínűsíti, hogy nem fogja elérni. Nagyon jó eséllyel, hisz azért rakta oda a stop-ot.

Akkor miért kéne még a stop teljesülése előtt zárni?
        A támasz attól támasz, hogy tesztelni fogja az árfolyam, de az még nem jelenti, hogy elesik.

Azt meg főleg nem értettem, hogy sp500 longnál a korábbi mélypont alá rakta a stop-ot, de rövid időn belül feljebb húzta, ami épphogy a korábbi mélypont fölé került.

Az előadás anyaga egyébként megvan valakinek pdf-ben? Láttam ott pár embernek a laptopján, hogy éppen azt lapozta előadás közben.
        Nem voltam ezen az előadáson de:

Időstopot is használ és külön kezel(het)i a kontrakutsokat.

A kezdeti stop ritkán megy el teljes egészében. Az hülyén fogalmazva :vész stop. " szeretem azokat a helyszíneket ahol hamar kierül, hogy igazam van"-ez a szint ahol beszállt,ő ott figyeli a price actiont. Ha nem tetszik neki dobálja el a pozit...
        Így a payoff ezzel is javul az átlagosan kisebb vesztők miatt. Ez a koncepciója a kockázati fázisban.

Hozzászólás

• n3d a kerdesedre nem kapsz valaszt, azonban lathatod , hogy Birger a kikialtott toptrader es több hozzaszolasban is talalnak problemat a kereskedeseben. Sajat magam is meghallgattam Stuttgartban , de bevallom nem ajultam el töle.Most szamolgattam, hogy 17% az en atlagnyeresegem /6%-majd70%ig / , nem rossz. Velemenyem szerint akik jol dumalnak es van aki futtassa az a toptreader. A jo trader csöndben teszi a dolgat ezert nem tartom olyan jonak Birgert , mint elhiresztelik. Jo befogom a pofat es teszem a dolgom , mert mindjart tamadnak a forum farkasai Kellemes vasarnap delutant !

Hozzászólás

• papa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            akik jol dumalnak es van aki futtassa az a toptreader. A jo trader csöndben teszi a dolgat

Egyetértek.

Magyarok közül jó példa erre Nyilasi: hatalmas sztárolás, de amióta komoly pénzt tettek alá óriásit zuhant az ázsiója a hozamgörbével együtt:

http://www.maximax.hu/HU0000708706-N...lap/2009-01-12

Vakmajom:

nem szerepel, nem futtatja magát, jókat írogat az oldalán és 55 mrd hufos tőkét kezel veermedvével.

http://www.maximax.hu/HU0000703749-C...lap/2009-01-12

Hozzászólás

• Nyilasinak egyetlen baja, hogy állandóan a világvégét várja és ennek megfelelően trédel. Majd ha lesz tényleg zuhanás (mert miért ne lenne) veri a mellét, hogy én megmondtam...

Hozzászólás

• papa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Velemenyem szerint akik jol dumalnak es van aki futtassa az a toptreader. A jo trader csöndben teszi a dolgat ezert nem tartom olyan jonak Birgert , mint elhiresztelik. J
                Megdöglesztett hosszabb verziójú nicknevemmel ezt pofáztam jó ideig.

Mint ahogyan egy jó, úgy egy rossz profitgörbe hitelességét is nehéz megállapítani és azt sem tudom, hogy az alábbi linken elérhető pontosan mit tartalmaz és kinek a kötései, de ha önmagában tenném ki, az emberek többsége elmenne mellette.
                http://www.tradac-livetradingroom.de/hu/
                Aki folyamtosan trédel, az hozzád hasonló eredményeket ér el (mínuszokat mondjuk lehagytad), de azt mindenképpen tudja, hogy mi munka, idő, türelem van akár 1 tréd mögött is és semmilyen eredmény nem lineáris. A kamatos kamatot is felejtsük el a forexszámlán.
                Maradjunk annyiban, hogy bármekkora tőke mellett kényelmesebb x*tanfolyam stb. díjat beszedni és azt megtartani.
                Naiv az, aki azt hiszi, hogy a tanfolyamok, előadások érte vannak:-)
                A Wall Streeten nincs barátság. :-) Számoljatok már egy kicsit:-)

Általános tapasztalatom előadásokkal kapcsolatban, hogy 100 emberből 50 jegyzetel, sőt még be is keretezi a 'fontosabb dolgokat":-), többiek nem írnak csak átszellemülten figyelnek, 20 kérdez, mert nem érti, amit hall és 1-2 tovább is gondolja, ennek megfelelően teszi fel a kérdéseit. Néhányan pedig már fel sem teszik, csak elhúznak:-) Nem írom le, hogy mit gondolnak, mert azt nem tudhatom, csak Zooli, aki tudja, mint gondoltak abban a bizonyos H1 gyertyában a H1-en trédelők.

Plagizálok Janotól, mert ide is illik.

http://www.youtube.com/watch?v=QcE5aDTszrY

Hozzászólás

• Shortosgyula eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Egyetértek.

Magyarok közül jó példa erre Nyilasi: hatalmas sztárolás, de amióta komoly pénzt tettek alá óriásit zuhant az ázsiója a hozamgörbével együtt:

http://www.maximax.hu/HU0000708706-N...lap/2009-01-12
                  Az excel táblában vezetett fund jobban ment...

Hozzászólás

• egyébként vannak dolgok, amiket nem lehet befolyásolni. Testbeszéd:

Nézzétek meg az "I make my living by trading (= ebből élek)" mondat után mekkorát nyel az ironfx-es videóban:
                    http://www.youtube.com/watch?v=1bRPs9o8y94

Arról meg nem is beszélve, hogy életében nem használt MT4-et kereskedésre
                    Ha jól láttam, akkor nem találta az instrumentumokat a listában, és nem tudta, hogy hogy kell hozzáadni újakat. Erre odafigyelhettek volna Ironfx részéről is. Nem jó sales és marketing szempontból
                    Nem nagy dolgok, de árulkodóak.

mennyi egy ilyen szeminárium? 60e? hülyét kaptam volna, ha kiadtam volna érte ennyit pénzt

a másik dolog, amit megfigyeltem, hogy a környékemen fényképezték telefonnal az egyik chartját, és szúrós tekintettel odanézett....

Hozzászólás

a másik dolog, amit megfigyeltem, hogy a környékemen fényképezték telefonnal az egyik chartját, és szúrós tekintettel odanézett....
                      hát ez felháborító. hogy fordulhat elő ilyen? most felrobban a galaxis...
                      viccet félretéve nem lehet, hogy túl sok nézel TV-t és hallucinációid vannak?

Hozzászólás

• sindler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        viccet félretéve nem lehet, hogy túl sok nézel TV-t és hallucinációid vannak?
                        hülye kérdésre hülye válasz

"igen jópofa és bírja a magyarokat" - by Sindler

Hozzászólás

• Giltam eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Birger:
                          NFP nagyon gát volt. Én akkor nagyot csalódtam benne! Egész nap folyton azt hangoztatta, hogy őrültség lenne pozíciót felvenni a hírek előtt. Nem is fog!
                          Kiment mindenki szünetre. Páran bent maradtunk erre érdekes módom 14:25 kor felveszi a pozíciót. (társaság nagy része bent sem volt) Társammal egymásra néztünk: Ez meg mi volt??? Mikor visszajöttek akkor mutatta hogy már BE van. Mekkora szélhámosság! Eddig tartott a tekintélye.. És utána jött a magyarázkodás.... Barátom Te itt elástad megad!
                          Többi dolog rendben volt.

Iron:
                          Köszönöm nekik. Egy élmény volt! Jó volt látni és találkozni többi Trader kollégával. Színvonalas rendezvény volt. Egy negatívum: A fordítás párszor sántított. Volt hogy fordító sem értette mit is akar mondani.
                          köszi, most ültem gép elé, végigolvastam a fórum napi termését, másik topikban is volt téma a mester

kb az jött le, amire gondoltam az egész beharangozásánál

Hozzászólás

• Birja hát!, mert madaraknak néz minket akiknek minden szart el lehet adni.

Hozzászólás

• Köszönjük szépen, hogy ennyien eljötettek az előadásra.

Fogunk még hasonló rendezvényeket szervezni és ha valakinek van ötlete, hogy a világon kiket érdemes elhivni akkor írjatok nekem egy e-mailt. Vannak tervek még a jövőre nézve, nem lesz eseményekben szegény az IronFX-es ügyfelek számára az év.

Füleki Ferenc dolga nem az volt, hogy fordítson. Ő ezt azért tette csk meg, mert megkértem rá, nincs benne a munkájába, hogy egy egésznapon keresztül forditson.

Birger megosztó személyiség. Én jól megismertem a két nap alatt, sokat beszélgettünk. Teljesen biztos vagyok abban, hogy megfogom még hívni.

Örülök, hogy a legnagyobb probléma a víz hiánya volt. Az én hibám, hogy nem volt, mert úgy gondoltam, hogy az egész napos csomagba belefér de túl későn jöttem rá, hogy nem. Tudom ti erre is figyeltettek volna

Hamarosan közlök majd részleteket a következő rendezvényünkről is. Az előadás prezije nálam van és majd kitalálom, hogy miként kaphassátok meg. A DVD/felvételek a hónap vége felé lesznek kész, szintén kitalálom majd, hogy milyen feltételekkel fogjuk ezt elérhetővé tenni azoknak akiket érdekel.

Mégegyszer köszönöm, hogy ennyien eljötettek, egy élmény volt.

Hozzászólás

• Én is köszönöm, hogy mindenki elment, éreztem is a londoni session alatt, hogy szinte áll a piac. #sorryJoker

Hozzászólás

Working...
                                X