Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

IronFX

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Zalán eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    oké.
    Hamarosan jövök és megcsináljuk.
    tollat vigyél!!!!!!!

Hozzászólás

• Jano ! A nagy Tesco parkolojaban jol mutatna , nem?

Hozzászólás

• papa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Jano ! A nagy Tesco parkolojaban jol mutatna , nem?
        nem tudom elfér e ott a backup serverrel együtt, Kecskéstelepen tudok nagyobb helyet, csak azt meg néha elönti a Tisza.. de legalább meg lesz oldva a hűtés is egyben.

Van is arra 1-2 jo ingatlan amit feldobna egy ilyen komoly servercsodamű.. a Sanyáék el is adják a helyüket.... szerintem 1-2 vasember oda oszt már meg is van a telek... de komoly vasembert kűgyetek, mert ilyen cukorseggű brokercsinibabákkal nem ának ám szóba...

Click image for larger version

Name:	Szeged__kecskes_telepi_elado_haz_6035562264.jpg
Views:	1
Size:	55,0 KB
ID:	144862

Hozzászólás

• Jano eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          nem tudom elfér e ott a backup serverrel együtt, Kecskéstelepen tudok nagyobb helyet, csak azt meg néha elönti a Tisza.. de legalább meg lesz oldva a hűtés is egyben.

Van is arra 1-2 jo ingatlan amit feldobna egy ilyen komoly servercsodamű.. a Sanyáék el is adják a helyüket.... szerintem 1-2 vasember oda oszt már meg is van a telek... de komoly vasembert kűgyetek, mert ilyen cukorseggű brokercsinibabákkal nem ának ám szóba...

[ATTACH]4497[/ATTACH]
          Pedig jó fogás lenne.

Hozzászólás

• Érdekesek ezek a versenyek.
            Az előző versenyben a legjobb versenyzőnek sikerült 3 hónap alatt 1800%-ot összehozni, a mostani verseny meg még csak pár napja kezdődött el, és már több mint 700%-ja van az első helyezettnek.

Hozzászólás

• Schaffermeier előadás pdf anyagával kapcsolatban valami hír a résztvevőknek?

Hozzászólás

• demo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Érdekesek ezek a versenyek.
                Az előző versenyben a legjobb versenyzőnek sikerült 3 hónap alatt 1800%-ot összehozni, a mostani verseny meg még csak pár napja kezdődött el, és már több mint 700%-ja van az első helyezettnek.
                ezek nevetséges kockázatkezelés nélküli versenyek.
                persze demószámlás versenyen én is így csinálnám, hogy legyen esélyem megnyerni, ha olyan a fődíj.

az fxtanoda szokott csinálni normális versenyt.

http://www.ironfx.com/hu/fxtanoda-demo-contest

"3. Csak olyan stratégiával lehet kereskedni, ahol kockázatkezeltek a kereskedések, ezért a legnagyobb pozíciónkénti veszteség nem lehet nagyobb az alaptőke 4%-nál."

Hozzászólás

• sindler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  persze demószámlás versenyen én is így csinálnám, hogy legyen esélyem megnyerni, ha olyan a fődíj.

"3. Csak olyan stratégiával lehet kereskedni, ahol kockázatkezeltek a kereskedések, ezért a legnagyobb pozíciónkénti veszteség nem lehet nagyobb az alaptőke 4%-nál."

Szerintem csináld demón, aztán majd rájössz, hogy itt kell csak igazán kockázatkezelés!

Fxtanoda.... 1 ember van 50% fölötti nyereségben és 8 ember nagyobb mint -50%-os vesztőben, 4 ebből teljes számlavesztőben.
                  Nesze neked 4%-os kockázatkezelés!
                  Biztos jól megtanulták a tanoda-stratégiát!

Hozzászólás

jelen esetben az 1800% profit az éles számlán keletkezett nem demó versenyben...

Hozzászólás

• mintha kicsit meglennél lepődve, hogy a traderek 90%-a veszteséges bármilyen stratégiát alkalmaznak. a versenyen 4% az a max. kockázat/trade. a trader eldönti, hogy 1,2,4%-ot kockáztat egy traden és hogy mit hogyan alkalmaz és ezeknek a döntéseknek lesz valamilyen egyéni eredménye.
                      ugyanazon az instrumentumon,ugyanazon időtávon egyik trader elbukja mindenét a másik meg nagyon sokat keres. ha valakinek van letesztelt stratégiája 4% os kockázattal és bírja mentálisan, akkor minek foglalkozna 1%-al? lehet, hogy neked nem megy. másnak meg megy. ez így működik.
                      én pl. a szintekről(támasz/ellenállás) való visszapattanást szeretem és tudom, hogy a többség aki ezt a stratégiát alkalmazza az sikertelen. elveszíti a pénzét. de ez az ő dolguk. mindenhol leírják, hogy a többség elveszíti a pénzét. ebbe nincs semmi újdonság.
                      nem a vesztesekkel kell foglalkozni, hanem azzal aki megcsinálja 3 hét után a 10,20,100%-ot egy olyan versenyen, ahol van kockázatkezelés.
                      ha van egy olyan verseny, ahol nincs meghatározva a max. lot, akkor egy csomóan nyitnak óriási lotokkal és az egyik tradernek a sok közül szerencséje lesz és az irányába megy a piac több száz pontot... felugrik az első helyre és ő toptrader persze a tapasztalt traderek az ilyeneket nem veszik komolyan. de viszont, ha tényleg jók a nyeremények egy kockázatkezelés nélküli demóversenyen, akkor mindenképp hatalmas kockázatokkal kell tradelni, mert másképp nincs esélyed. persze ez így szerencsejáték. de a nyeremény miatt megérheti pár hétig bohóckodni demószámlán. ha valakinek meg sok pénze van, akkor megcsinálja éleszámlás versenyen ugyanezt. a nyeremény a hozam. a kezdeti tőke a kockázat. meg kell nézni a RR arányt és ha jó az üzleti lehetőség, akkor be lehet lépni.

Hozzászólás

mintha kicsit meglennél lepődve, hogy a traderek 90%-a veszteséges bármilyen stratégiát alkalmaznak. a versenyen 4% az a max. kockázat/trade. a trader eldönti, hogy 1,2,4%-ot kockáztat egy traden és hogy mit hogyan alkalmaz és ezeknek a döntéseknek lesz valamilyen egyéni eredménye.
                        ugyanazon az instrumentumon,ugyanazon időtávon egyik trader elbukja mindenét a másik meg nagyon sokat keres. ha valakinek van letesztelt stratégiája 4% os kockázattal és bírja mentálisan, akkor minek foglalkozna 1%-al? lehet, hogy neked nem megy. másnak meg megy. ez így működik.
                        én pl. a szintekről(támasz/ellenállás) való visszapattanást szeretem és tudom, hogy a többség aki ezt a stratégiát alkalmazza az sikertelen. elveszíti a pénzét. de ez az ő dolguk. mindenhol leírják, hogy a többség elveszíti a pénzét. ebbe nincs semmi újdonság.
                        nem a vesztesekkel kell foglalkozni, hanem azzal aki megcsinálja 3 hét után a 10,20,100%-ot egy olyan versenyen, ahol van kockázatkezelés.
                        ha van egy olyan verseny, ahol nincs meghatározva a max. lot, akkor egy csomóan nyitnak óriási lotokkal és az egyik tradernek a sok közül szerencséje lesz és az irányába megy a piac több száz pontot... felugrik az első helyre és ő toptrader persze a tapasztalt traderek az ilyeneket nem veszik komolyan. de viszont, ha tényleg jók a nyeremények egy kockázatkezelés nélküli demóversenyen, akkor mindenképp hatalmas kockázatokkal kell tradelni, mert másképp nincs esélyed. persze ez így szerencsejáték. de a nyeremény miatt megérheti pár hétig bohóckodni demószámlán. ha valakinek meg sok pénze van, akkor megcsinálja éleszámlás versenyen ugyanezt. a nyeremény a hozam. a kezdeti tőke a kockázat. meg kell nézni a RR arányt és ha jó az üzleti lehetőség, akkor be lehet lépni.
                        Nem értesz valószínűleg, mert az alapok, alapjától kezded nekem elmagyarázni a dolgokat...
                        Sebaj, mások legalább tudnak belőle tanulni.
                        A verseny megnyeréséről az elméleted jó irányba megy, de akár élő, akár demo versenyt, 100% os számlakockázattal soha nem "véletlen" alapon nyernek meg és abszolut semmi köze a szerencsejátéknak a nyeréshez!
                        Egy verseny megnyeréséhez az általános stratégiáknál sokkal magasabb szintű kockázatkezelésre és jól átgondolt matematikai tervezésre van szükség.
                        Technikai elemzés, meg hasonló taradíciók ilyen esetekben elenyésző fontosságúak. Hihetelen hogy mindenki úgy képzeli hogy technikai szinten "nyitsz egy shortot meg egy longot, aztán amelyik jó irányba megy azt tartod és máris nyertél."

Nekem csupán az a kérdésem, hogy egy demóversenyben, ahol az adott tőke max. 4%-a kockáztatható egy kereskedésben (és nyilván nem nyitható 10 x 4% egy időben), hogyan tud megtörténni a -100%-os számlavesztés, meg a többi jónéhány -99%-os?

Hozzászólás

• Tomy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Nem értesz valószínűleg, mert az alapok, alapjától kezded nekem elmagyarázni a dolgokat...
                          Sebaj, mások legalább tudnak belőle tanulni.
                          A verseny megnyeréséről az elméleted jó irányba megy, de akár élő, akár demo versenyt, 100% os számlakockázattal soha nem "véletlen" alapon nyernek meg és abszolut semmi köze a szerencsejátéknak a nyeréshez!
                          Egy verseny megnyeréséhez az általános stratégiáknál sokkal magasabb szintű kockázatkezelésre és jól átgondolt matematikai tervezésre van szükség.
                          Technikai elemzés, meg hasonló taradíciók ilyen esetekben elenyésző fontosságúak. Hihetelen hogy mindenki úgy képzeli hogy technikai szinten "nyitsz egy shortot meg egy longot, aztán amelyik jó irányba megy azt tartod és máris nyertél."

Nekem csupán az a kérdésem, hogy egy demóversenyben, ahol az adott tőke max. 4%-a kockáztatható egy kereskedésben (és nyilván nem nyitható 10 x 4% egy időben), hogyan tud megtörténni a -100%-os számlavesztés, meg a többi jónéhány -99%-os?

Egyszerű: közel rakják a stop-ot a spreadhoz képest, vagy sok kis haszonnal megelégednek és jön a nagymedve vagy mindkettő )

Ha nincs statisztikailag alatamasztott jövőbelátásod az eselyeket illetően, akkor rulettre levetitve:
                          18 pip a pirosra, 18 pip a feketére és 1 pip a brokeré. (ami mindenféle költségekkel,simlikkel együtt fx-nél minimum 2!)
                          Tehát plussz minusz 36 pippes sávokat használva hasonló lenne a végeredmény egy rulettversenyhez már amennyiben igaz amit sokan állítanak, hogy az árfolyamok mozgását nem lehet kiszámítani.
                          A nagy többség biztos vagyok benne, hogy kisebb értékekkel próbálkozik, pedig még ez az arány is bizonyítottan veszteséges hosszabb távon.
                          Egyefenelegyenarégilemez: Fogd a pénzt és kuss

Hozzászólás

• [QUOTE=kockasseggu;43832]Egyszerű: közel rakják a stop-ot a spreadhoz képest, vagy sok kis haszonnal megelégednek és jön a nagymedve vagy mindkettő )
                            =QUOTE]

Ez így van, természetesen.
                            De meg tudod nekem mondani, hogy adott számlán az aktuális számla egyenleghez képest hányszor kell max -4%-ot veszíteni hogy elfogyjon a számla, totál -100%-ig?
                            Ez a mennyiség még akkor is érdekes, ha minden második tradeben kivesz mondjuk csak +2 pipet...
                            Bár aki meg ezt csinálja, annak egyszerűen a spread emészti fel a tőkéjét, annyit fog ki és belépni...
                            Megnézném azt a demó számla kivonatot, hogy hány pozícióban ment el összesen az a 100%-nyi pénz?

"Nagy medve" meg hogyan jöhet, ha max 4%/pozi a játékszabály? Mert akkor a -4% "a nagymedve"...az meg inkább olyan medvebocs, még ha csapatban jön akkor is.

Hozzászólás

• Szerintem kitiltották az illetőt valamilyen szabály szegés miatt. -100%-ot nem lehet összehozni, egy nagyon pici akkor is marad. De lehet, hogy így kerekíti a rendszer ha marad egy kicsi.

Hozzászólás

• Tomy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                [
                                De meg tudod nekem mondani, hogy adott számlán az aktuális számla egyenleghez képest hányszor kell max -4%-ot veszíteni hogy elfogyjon a számla, totál -100%-ig?
                                Ha nincs korlátozva a tradek száma, csak darabonként max 4% akkor 25 trade egyszerre megnyitva és vége.

Ha nincs korlátozva a betehető mennyiség (márpedig sztem nincs), akkor szimplán az van, hogy túl nagy pozit tesznek be, és már pl 5 pip rossz irányba, és jön a 4%-os stop out. 2-3 ilyen után tudatosul, hogy nem fog nyerni. A többi jön magától.

Én kísérleteztem olyannal, hogy 200 USD-s demo számlán addig pakoltam az egyforma 0.1 lotos pozikat, amíg marginhatár közelébe ért.
                                Szerinted mi történt amikor elérte????

1 tizedmásodpercen belül likvidálták mindet, nullára redukálva a számlát.
                                Ha valamelyik pozi nagyobb lett volna mint a másik, akkor valszeg tovább bírta volna. Ha jól tudom a legnagyobbat likvidálják először, bár ez nem biztos.
                                Egyefenelegyenarégilemez: Fogd a pénzt és kuss

Hozzászólás

Working...
                                X