Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

IronFX

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Zoltán Németh IronFX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hidd el van tobb cég ahol annak ellenére ECN számlát reklámoznak hogy re-quote és elore beadott SL és TP van. Ezek nem lehetnek ECN számlán. (nem pont az FXCM-re gondoltam)

Mellébeszélésben nagy király vagy ezt egyértelmű.

Ködösítő bajnokságon komoly esélyekkel indulhatsz, biztos nem maradsz szégyenben.

Szóval a "van több cég"- en kívül konkrétan melyik brokercégről van szó?

Hozzászólás

• kismentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Kedves Zoltán!
      Én elnézést kérek tőled amiért minden magyar emberke Téged mint egyetlen "kézzel fogható"broker képviselőt nyűstöl,és néha egyesek az összes haragjukat a brokerekkel szemben rajtad vezetik le!Azoktól is elnézést kérek előre akik nem értenek velem eggyet ebben.
      Leírom én hogyan tudom ezt,aztán majd helyesbít aki jobban tudja.
      A bankok egymást közt valóban nem kötögetnek 0.1lotokat.Miért is tennék,mikor nincs rá szükségük?Viszont a bankok a brokerekkel teljesen másképpen tárgyalnak mint egymással.Ezért van az,hogy más összegekről van szó.
      Vannak brokerek,akik viszont nem bankokkal,vagy nem csak bankokkal vannak kapcsolatban,hanem úgynevezett likviditás szolgáltatókkal is,vagy csak azokkal.Ezek a szolgáltatók egy külön cégként beépülnek a bank és broker közé,és gyűjtik az ajánlatokat maguk között,de már a brokerektől azt átvéve.
      A broker pedig sokszor ECN -nek nyilvánítja a rendszerét már akkor is,mikor tőle kiment a kötés a likviditás szolgáltatóhoz akár 0.01 lot legyen az.
      Más brokerek meg csak bankokkal üzletelnek és tárgyalnak.Nyílván az utóbbit lehet jobban "ECN"-nek nevezni.Bár az előző megoldásban is kiment a brokertől a kötés,és az hogy az egy bank volt,vagy egy liqszolgáltató,számára mindegy.Piaci szereplő.
      Koszi szépen a korrekt hozzáállást a dolgokhoz.

Az ECN fogalma: http://en.wikipedia.org/wiki/Electro...cation_network

Vagyis minden olyan megbízás amely a brókertol fuggetlenul kerul végrehajtásra egy elektronikus rendszeren kerul lehet ECN számlatípusnak nevezni.

Vannak olyan brókerek amelyik egy nagyobb brókernek kozvetíti ki a pozíciókat és ECN-nek nevezik magukat vagy csak simán házon belul maradnak a pozíciók. EZEKKEL VIGYÁZZON mindeki.

Nálunk 18 nagy bank (AAA rated) és likviditás szolgáltató van felvéve a rendszerbe. Ha ezek némelyikénél sikerul jobb feltételeket kiharcolni azt egybol elérhetové tesszuk. (pl: 0.05 lot méret)

Hozzászólás

• Shortosgyula eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Mellébeszélésben nagy király vagy ezt egyértelmű.

Ködösítő bajnokságon komoly esélyekkel indulhatsz, biztos nem maradsz szégyenben.

Szóval a "van több cég"- en kívül konkrétan melyik brokercégről van szó?
        Nem célom egyik bróker hitelét sem lerontani. Nem lenne korrekt a részemrol.
        Ha priviben kikéred a véleményem egy-egy brókerrol az más ott szívesen elmondom ha tudok valamit róluk.

Ha át akarnánk vágni az ugyfeleket a ''mellébeszéléssel'' akkor nem inkább azt mondanánk már 2 éve hogy lehet 0.01 lottal és 50 USD-vel 1:2000 tokeáttétellel bankkozin kereskedni? (DE NEM MONDTUNK SOSE ILYET!)

Pont azzal hogy korrektul megmondjuk hogy az ECN-nek ezek és ezek a feltételei, felvállaljuk hogy olyan ugyfeleket elveszítunk akiknek nem tetszenek az adott feltételek.

Hozzászólás

• Az a baj, hogy az egész egy ködös sz*r, és sosem jutunk a végére. Ahogy Barabasi is írta, kit érdekel hogy párosítanak, hogy oldják meg. Ezek szerint ha kimegy a brókertől az már ECN? A bankok begyűjtik liquidity providerként 0,05 lotokat, amit megint egymás között letrédelnek? Oké, legyen, nem a mi dolgunk, nem érdekel. Több helyen is kiakadtam már ezen az ECN kontra MM sztorizáson.

Zárjuk le a témát azzal, hogy a brókercégek, és rajtuk keresztül a bankok azt csinálnak velünk, amit akarnak. A mindennapi gyakorlatban látjuk csak meg, hogy bróker hogyan viselkedik, milyen megbízható. Nekünk egy dolgunk van: normálisan meg kell tanulni kereskedni. Ha ez megvan, és társul hozzá megfelelő önbizalom, akkor ha nem tetszik amit látunk, tovább lehet lépni. Ennyi.

Hozzászólás

• Egyet értek.
            Az a lényeg hogy neked mint kereskedonek mire van szukséged.

Ha megtalálod azt a brókert amelyik az igényeidnek megfelel akkor teljesen mindegy hogy MM vagy ECN számlád van.

Hozzászólás

Nem célom egyik bróker hitelét sem lerontani. Nem lenne korrekt a részemrol.
              Ha priviben kikéred a véleményem egy-egy brókerrol az más ott szívesen elmondom ha tudok valamit róluk.

Ha át akarnánk vágni az ugyfeleket a ''mellébeszéléssel'' akkor nem inkább azt mondanánk már 2 éve hogy lehet 0.01 lottal és 50 USD-vel 1:2000 tokeáttétellel bankkozin kereskedni? (DE NEM MONDTUNK SOSE ILYET!)

Pont azzal hogy korrektul megmondjuk hogy az ECN-nek ezek és ezek a feltételei, felvállaljuk hogy olyan ugyfeleket elveszítunk akiknek nem tetszenek az adott feltételek.
              "Nem célom egyik bróker hitelét sem lerontani."

Eddig eszed ágában sem volt egyikről sem írni semmi bántót.
              Most hogy konkrétumot kértem, ne csak a levegőbe "beszélj" hirtelen áttette a vasefix a székhelyét egy másik szigetre , Máltára?

Politikai pályán nem gondolkoztál még Zoltán? Ott is kamatoztathatnád a sokat beszélek -semmit sem mondok képességedet.
              Mert ebben jó vagy , kétség sem fér hozzá!

Hozzászólás

"Nem célom egyik bróker hitelét sem lerontani."

Eddig eszed ágában sem volt egyikről sem írni semmi bántót.
                Most hogy konkrétumot kértem, ne csak a levegőbe "beszélj" hirtelen áttette a vasefix a székhelyét egy másik szigetre , Máltára?

Politikai pályán nem gondolkoztál még Zoltán? Ott is kamatoztathatnád a sokat beszélek -semmit sem mondok képességedet.
                Mert ebben jó vagy , kétség sem fér hozzá!
                Nem montam hogy bántót fogok mondani akármelyik cégrol is.

Annyit mondtam hogy megosztom veled az infókat amiket tudok. Lehet ez pozitív vagy akár negatív is.
                De még egy uzenetet se kuldtél priviben. Így elég nehéz neked bármilyen infót is adni.

Mindenki más aki priviben írt nekem részletesválaszt kapott.

Hozzászólás

Nem montam hogy bántót fogok mondani akármelyik cégrol is.

Annyit mondtam hogy megosztom veled az infókat amiket tudok. Lehet ez pozitív vagy akár negatív is.
                  De még egy uzenetet se kuldtél priviben. Így elég nehéz neked bármilyen infót is adni.

Mindenki más aki priviben írt nekem részletesválaszt kapott.

Beírni ide hogy xy brokercég ecn számláján azonnal el lehet helyezni a stoppot és tp-t mitől olyan információ amit nem oszthatsz meg mindenkivel ezen a szűk szakmai fórumon?

Ezért van ez a fórum. Forex, tőzsde témában közhasznú infók megosztása.

Ha valami okból kifolyólag mégsem írhatod meg itt, súgd meg nekem privátban.

Zárójelben jegyzem meg hogy mikor az alpari uk DEMO számláján lévő tüskére ugrottál mint a vérszagot érző éji vad akkor nem voltak morális problémáid a konkurencia verbális földbedöngölésének lehetősége felett érzett kéjes örömtől?

Hozzászólás

Beírni ide hogy xy brokercég ecn számláján azonnal el lehet helyezni a stoppot és tp-t mitől olyan információ amit nem oszthatsz meg mindenkivel ezen a szűk szakmai fórumon?

Ezért van ez a fórum. Forex, tőzsde témában közhasznú infók megosztása.

Ha valami okból kifolyólag mégsem írhatod meg itt, súgd meg nekem privátban.

Zárójelben jegyzem meg hogy mikor az alpari uk DEMO számláján lévő tüskére ugrottál mint a vérszagot érző éji vad akkor nem voltak morális problémáid a konkurencia verbális földbedöngölésének lehetősége felett érzett kéjes örömtől?
                    A kézzelfogható bizonyítékok és tények amiket alá is lehet támasztani (pl Alpari UK tuske screen-shot) teljesen etikus, jogilag nem támadható.

Viszont egy olyan megjegyzés ami úgy hangzana hogy egyik ugyfelem akinek xy brókernér volt számlája, ezt és ezt mondta az xy brókerrol, ez már jogilag támadható és rossz hírnév keltésnek miosul.

Mivel én felvállalom a saját és a cég nevét ahol dolgozom erre kulonosen oda kell figyelnem. Remélem megérted.

Hozzászólás

A kézzelfogható bizonyítékok és tények amiket alá is lehet támasztani (pl Alpari UK tuske screen-shot) teljesen etikus, jogilag nem támadható.

Viszont egy olyan megjegyzés ami úgy hangzana hogy egyik ugyfelem akinek xy brókernér volt számlája, ezt és ezt mondta az xy brókerrol, ez már jogilag támadható és rossz hírnév keltésnek miosul.

Mivel én felvállalom a saját és a cég nevét ahol dolgozom erre kulonosen oda kell figyelnem. Remélem megérted.
                      Félreértések elkerülése végett ezt írtad:
                      "Nagyon sok cég van aki ECN számlát ajánl de kozben folyamatosan vannak re-quote-ok valamint a SL és TP szintet elore meg lehet adni."

Tehát ez nem kézzelfogható, azaz nem tudsz konkrétan egyet sem mondani?

Nevezzük nevén a gyereket: szokás szerint ostobaságokat írtál.
                      Nincs ezen mit szégyellni hiszen csak hoztad a tőled elvárható minimumot
                      Bedobsz egy jónak hangzó infót, rákérdez valaki hogy ugyan már támaszd alá konkrétumokkal az állításaid és egyből visszakozol.
                      Üde színfolt vagy ezen a fórumon, ezt senki nem vonhatja kétségbe

Quantumxxl -ben nem voltál benne mint alapító?
                      Mellébeszélésben megütöd a szintjüket.

Hozzászólás

Félreértések elkerülése végett ezt írtad:
                        "Nagyon sok cég van aki ECN számlát ajánl de kozben folyamatosan vannak re-quote-ok valamint a SL és TP szintet elore meg lehet adni."

Tehát ez nem kézzelfogható, azaz nem tudsz konkrétan egyet sem mondani?
                        Csak azért hogy végre te is elégedett legyél:

http://forum.instaforex.com/lofivers...x.php?t32.html

Angol nyelvu fórum ahol tobben azt írják hogy az InstaForex folyamatosan ad requote-okat, pedig ECN-nek reklámozza magát.

Van egy-két ember aki próbálja jobbról-balról kimagyarázni, de teljesen felesleges.

Ez csak egy példa, de van tobb is hidd el.
                        Nem kívánok úgy szerezni ugyfeleket az IronFX-nek hogy kozben más cégek szennyesét kiteregetem.

Ezért mindenki nézzen utána a brókernek ahová a kereskedését szeretné vinni!

Hozzászólás

Csak azért hogy végre te is elégedett legyél:

http://forum.instaforex.com/lofivers...x.php?t32.html

Angol nyelvu fórum ahol tobben azt írják hogy az InstaForex folyamatosan ad requote-okat, pedig ECN-nek reklámozza magát.

Van egy-két ember aki próbálja jobbról-balról kimagyarázni, de teljesen felesleges.

Ez csak egy példa, de van tobb is hidd el.
                          Nem kívánok úgy szerezni ugyfeleket az IronFX-nek hogy kozben más cégek szennyesét kiteregetem.

Ezért mindenki nézzen utána a brókernek ahová a kereskedését szeretné vinni!
                          http://instaforex.com/hu/account_types.php
                          Az instaforex arról ismert hogy centszámlákat nyújt, fix spreaddel, 1:1000 áttéttel...
                          Aki azt gondolja hogy ezek ecn számlák azt nem szeretném minősíteni.
                          Egyébként ez is egy szutyok bróker, nem kérdés.
                          Az oldalukon valóban szerepel utalás arra hogy ecn broker de egyik számlájuk sincs ecn -ként megjelölve.

Esetleg más példa?

Hozzászólás

http://instaforex.com/hu/account_types.php
                            Az instaforex arról ismert hogy centszámlákat nyújt, fix spreaddel, 1:1000 áttéttel...
                            Aki azt gondolja hogy ezek ecn számlák azt nem szeretném minősíteni.
                            Egyébként ez is egy szutyok bróker, nem kérdés.
                            Az oldalukon valóban szerepel utalás arra hogy ecn broker de egyik számlájuk sincs ecn -ként megjelölve.

Esetleg más példa?
                            Egy példa nem elég?
                            Nem fogok tobb példát mondani. Így is kivételt tettem miattad.

Annyit kell tegyél hogy elenorizz le minden brókert mielott kapcsolatba lépsz veluk!

Hozzászólás

Egy példa nem elég?
                              Nem fogok tobb példát mondani. Így is kivételt tettem miattad.

Annyit kell tegyél hogy elenorizz le minden brókert mielott kapcsolatba lépsz veluk!
                              Épp azt írtam hogy rossz a példa mert ennek a brokernek nincs hangsúlyozottan ecn -ként reklámozott számlája. Centszámlái vannak csak.
                              Szándékosan adod a birkát?

Hozzászólás

Épp azt írtam hogy rossz a példa mert ennek a brokernek nincs hangsúlyozottan ecn -ként reklámozott számlája. Centszámlái vannak csak.
                                Szándékosan adod a birkát?
                                Viszont Insta ír egy érdekeset az ECN brókerekről, és ott elmagyarázza a saját hozzáállását is. Nem túl rég még a mindenki által istenített Dukas oldalán is hasonló volt olvasható:
                                http://support.instaforex.com/en/ind..._ECN-broker%3F

Ja még1: "Giving a clear definition of ECN-trading, a deal of 0.01-10 InstaForex lot can not be a 100% ECN-deal"
                                Tehát még az insta is tagadja a saját ecn-ségét..

Hozzászólás

Working...
                                X