Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

IronFX

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• tipe eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Srácok, jobb ha jóban vagytok a kapcsolattartótokkal, és megbeszélitek vele mit, hogyan lehet csinálni, mert ez nem egy vészes dolog szerintem. Visszakapod a kártyádra a pénzt nem? De. Akkor hol itt a probléma?

Nézzétek meg mit írt pont tegnap a TradeFort. Hát bravó nekik Emiatt pont nem mondanám az ironra, hogy egy szar cég és süllyed... a minorokon nagyon nagy a spread, meg a swap is magas bizonyos termékeken (de ez pluszban is igaz pl. a rubelnél), de ez a be/kifizetés máshol is így működik, vagy épp drágábban. Tavaly lejárt kártyára meg kellett egy igazolást kérnem a banktól (nálam ez 280 Ft-ba került) hogy lejárt már a kártya, és akkor utaltak bankszámlára.

Ha van kérdésetek bármelyik brókercégről (fxcm, gft, iron, xm, tradefort, hedef, budacasht kihagytam, ott is van számlám) írjatok nyugodtan akár privátot, mivel offtopic.

T
    Nehogymár azon múljon hogy visszakapjam a pénzem, hogy jóban vagyok e a kapcsolattartómmal. Én nem kapom vissza legalább egy hónapig, pedig úgy kértem ahogy ők eddig a szabályaikat elmondták. Ezek után elővettek egy azóta sem megmagyarázott ötletet. És megváltozott hirtelen amit eddig állítottak. Ennek az az eredménye hogy nincs pénz.

Én már azt sem nagyon tudom eldönteni, hogy tradeljek e a tovább a frissen nyitott számlán vagy inkább zárjak le mindent és próbáljam meg kimenteni valahogy az összes pénzt. Ezt kéne akkor is tennem, ha mindenképp vissza akarom kapni a pénzem a skrillre. mert akkor elsőre visszakérem a másodikként kártyáról befizetett pénzem a kártyára, másodikként visszakérem az eredetileg is visszakért, de megtagadott pénzem a skrillre

Hozzászólás

• miért nem kapod vissza még egy hónapig? kikéred kártyára és küldik! 4-5 napon belül jóvá is írják, kivéve ha Axa bankos kártyád van, mert akkor következő hó elsején-másodikán kb.

Hozzászólás

• Ez az egész nagyon gáz, és az is, hogy megint rossz a válasz, amit adnak, hogy máshol is így van. Lehet, de eddig nem volt erről szó. És az is csak duma, hogy pénzmosás ellen van, ha nem oda utalnak, ahonnan jött, akkor méginkább átláthatalan, simán elismerhető lenne, hogy az említett utalási költség megspórolása a cél.

Hozzászólás

miért nem kapod vissza még egy hónapig? kikéred kártyára és küldik! 4-5 napon belül jóvá is írják, kivéve ha Axa bankos kártyád van, mert akkor következő hó elsején-másodikán kb.
          Mert a második beutalás hitelkártyáról történt, ha oda visszaküldik akkor nem tudom használni, én pedig azért kértem volna vissza az első tőkeelhelyezésemet, ami skrillről ment, mert kell a pénz, nem viccből.
          Ha a hitelkártyára jön vissza a pénz, akkor max majd következő hónap végén annyival kevesebbet kell befizetnem. Hitelkártyáról utalni sem tudok, csak olyanoknál tudok fizetni vele akik megteremtik rá a lehetőséget.

Hozzászólás

miért nem kapod vissza még egy hónapig?
            Ezt már leírta StLui:

"Itt is ezek szerint nem nagyon buknék az árfolyamon, csak a pénzhez nem jutnék hozzá, mert a mínuszba lévő hitelkártyáról nincs értelme pénzt felvenni. tehát majd csak az április16-20 közötti esedékességű hitelkártyafeltöltéskor lenne jelentősége számomra, hogy visszakaptam a pénzem az Iron-tól"

Hozzászólás

• Tibor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              simán elismerhető lenne, hogy az említett utalási költség megspórolása a cél.
              Látom Te is egy agymosott vagy.
              Le lett írva ide világosan, miért kell a kártyára visszamennie a dolognak.
              Ha kártyáról fizetsz be bármennyit és bármikor az elszámolható mint költség,
              és nagyon könnyen továbbutalható lenne bárhova.

"simán elismerhető lenne, hogy az említett utalási költség megspórolása a cél."
              Először én is gondoltam vmi hasonlóra, de nálam pl a kártyás befizetés több mint 2 hónappal ezelőtti és most mégis erőltetik ezt a kártyára először dolgot.
              Nyilvánvalóan duplán fognak fizetni a mastercardnak, mert ezt már nem tudják decline-olni. Meg van kötve a kezük, ami nem baj!!
              Ennyi.
              Egyefenelegyenarégilemez: Fogd a pénzt és kuss

Hozzászólás

• kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Látom Te is egy agymosott vagy.
                Le lett írva ide világosan, miért kell a kártyára visszamennie a dolognak.
                Ha kártyáról fizetsz be bármennyit és bármikor az elszámolható mint költség,
                és nagyon könnyen továbbutalható lenne bárhova.

"simán elismerhető lenne, hogy az említett utalási költség megspórolása a cél."
                Először én is gondoltam vmi hasonlóra, de nálam pl a kártyás befizetés több mint 2 hónappal ezelőtti és most mégis erőltetik ezt a kártyára először dolgot.
                Nyilvánvalóan duplán fognak fizetni a mastercardnak, mert ezt már nem tudják decline-olni. Meg van kötve a kezük, ami nem baj!!
                Ennyi.
                Picit válogasd meg a szavaid, kockasegg. Főleg, ha te is először erre gondoltál.
                Nem csak kártyáról utalható könnyen bárhová, megnyugtatlak

Hozzászólás

• Egy gondolat az eddigiekhez: ügyfél befizet bankkártyával, rossz szériája van elbukja a pénzét.

Hónapokkal később befizet skrillen, majd ki akarja venni ezt az összeget és akkor is előbb a bankkártyás befizetés összegét akarják visszaadni kártyára, pedig az a pénz már rég a broker kasszájában csörög. Egyértelmű hogy a brokernek sokkal olcsóbb refunddal visszatenni a kártyára a deposit összegét stornózva azt.
                  Tavaly volt szerencsém kártyával depositolni majd a tőkét+nyereséget is visszakaptam az irontól bankszámlára...

Hozzászólás

• Shortosgyula eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Egy gondolat az eddigiekhez: ügyfél befizet bankkártyával, rossz szériája van elbukja a pénzét.

Hónapokkal később befizet skrillen, majd ki akarja venni ezt az összeget és akkor is előbb a bankkártyás befizetés összegét akarják visszaadni kártyára, pedig az a pénz már rég a broker kasszájában csörög. Egyértelmű hogy a brokernek sokkal olcsóbb refunddal visszatenni a kártyára a deposit összegét stornózva azt.
                    Tavaly volt szerencsém kártyával depositolni majd a tőkét+nyereséget is visszakaptam az irontól bankszámlára...
                    A gondolatmenet helyes egy darabig, és egy ideig én is így gondoltam, de nem.
                    A bankkártyás befizetésem decemberi. Ennyi idő után nincs refund. (tudtommal 60 nap) Ennek ellenére a bankkártyára kellett visszatenniuk a bankkártyás részt. Ezen most veszítettek megint 2%-ot. ha nem így csinálnák, az tényleg alkalmas lenne adócsalásra, pénzmosásra.
                    Ezek a játékszabályok, ennyi.
                    Egy órája indítottam a bankkártyás "refund"-ot és már most processed állapotban van!!

A maradékot pedig most elindítottam skrillre. Meglátjuk.

Hozzászólás

• 2 % a mastercard intechange díj? esetleg 2 ezrelék.

Euros környezetben kicsit durva lenne...

Hozzászólás

• Shortosgyula eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        2 % a mastercard intechange díj? esetleg 2 ezrelék.

Euros környezetben kicsit durva lenne...
                        A kártyás fizetés nem átutalásra való hanem ahogy a neve is mutatja, kifizetni valamit. Normális esetben egy szolgáltatást vagy árut amin árrés szerepel 10%-tól a csillagos égig. A kártyás fizetésnél ebből jár a kártyatársaságnak kb. 1% és további kb. 1% a banki tranzakciókért. Így jön ki a hozzávetőlegesen 2%.

Vetítsük le ezt most számla depositolásra. Neked az IronFX pont azt az összeget írja jóvá amit kártyás fizettél. Ezért visszautaláskor elvárja a kártyára való visszautalást mert megoldja sztornóval bizonyos időn belül. Jó ez neked is és az Ironnak is, nem került levonásra senkitől a 2-2%. Amennyiben kereskedsz és bukod a tőkét egyszerűen elkönyveli kártyás fizetésnek, a hozzá bukott pénzből meg bőven kifér a 2%.... Ennyire egyszerű a dolog.

Hozzászólás

• ajjaj, hová elkanyarodtunk az eredeti problémától, ami rendkívül egyszerű

1. nyitsz egy számlát bármelyik brókercégnél, beutalsz rá skrillről
                          pont

2. nyitsz még egy számlát később, ugyan annál a brókercégnél, ebben az esetben kártyáról töltöd fel az accountodat
                          pont

majd, egyszer csak kitalálod, hogy szeretnél pénzt kivonni az első számládról
                          pont

mint látható, a két számlának semmi köze egymáshoz
                          nem egy időben nyitottad, nem ugyan olyan módon töltötted fel

tehát, az első számládról kiutalnál és ekkor jön a meglepetés, hogy azt nem teheted meg, (skrill) mert arra kényszerítenek, h kártyára utalj vissza, mindenféle mondvacsinált okokkal

a két számlának semmi köze egymáshoz a neveden kívül, mert külön életet élnek

erre írtam én, h ezek szerint jobb ha elfelejti az ember a kártyás befizetést, mert amennyiben nem volt még kiutalásod, első alkalommal belekényszerítenek egy kedvezőtlenebb szituációba, pusztán azért, mert volt egyszer egy kártyás beutalásod

ha sohasem utalsz be kártyáról, oda irányíthatod a pénzed első alkalommal is, ahová akarod
                          (skrill, bankszla)

Hozzászólás

• _pda_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            ajjaj, hová elkanyarodtunk az eredeti problémától, ami rendkívül egyszerű

1. nyitsz egy számlát bármelyik brókercégnél, beutalsz rá skrillről
                            pont

2. nyitsz még egy számlát később, ugyan annál a brókercégnél, ebben az esetben kártyáról töltöd fel az accountodat
                            pont

majd, egyszer csak kitalálod, hogy szeretnél pénzt kivonni az első számládról
                            pont

mint látható, a két számlának semmi köze egymáshoz
                            nem egy időben nyitottad, nem ugyan olyan módon töltötted fel

tehát, az első számládról kiutalnál és ekkor jön a meglepetés, hogy azt nem teheted meg, (skrill) mert arra kényszerítenek, h kártyára utalj vissza, mindenféle mondvacsinált okokkal

a két számlának semmi köze egymáshoz a neveden kívül, mert külön életet élnek

erre írtam én, h ezek szerint jobb ha elfelejti az ember a kártyás befizetést, mert amennyiben nem volt még kiutalásod, első alkalommal belekényszerítenek egy kedvezőtlenebb szituációba, pusztán azért, mert volt egyszer egy kártyás beutalásod

ha sohasem utalsz be kártyáról, oda irányíthatod a pénzed első alkalommal is, ahová akarod
                            (skrill, bankszla)

Szinte teljesen jó, csak mi nem accountokat nézzünk hanem ügyfelet mint személy ha többféle beutalás is van és egyik kártyás. Akkor lehet neked 12 számlád is, elsőnek a kártyásat fogjuk visszautalni.

Hozzászólás

• Zalán eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Szinte teljesen jó, csak mi nem accountokat nézzünk hanem ügyfelet mint személy ha többféle beutalás is van és egyik kártyás. Akkor lehet neked 12 számlád is, elsőnek a kártyásat fogjuk visszautalni.
                              ezt kellett volna elsőre beírni, és akkor nem lett volna ekkora perpatvar belőle
                              téma részemről lezárva, az hiszem bevésődött mindenkinek itt örökre

Hozzászólás

• Egyre jobban kezdem megérteni a brokik álláspontját.
                                A nemkívánatos nav/fbi vizsgálatok mellett nyilván védik magukat a következő szitutól is.
                                Eljutsz addig a pontig hogy sikerült nyitnod egy skrill/fantom bankszámlát. (nem egyszerű, de nem is tarton lehetetlennek).
                                Megnyitod a photoshoppolt brókerszámládat pár száz skrill dollárral.
                                Majd ráutalsz a benzinkúton/étteremben/szállodai alkalmazott által lefényképezett kártyáról. (amik stócban lapulnak hónapok óta a fiókodban)

Kicsit bohóckodsz pár mikrolotos kötéssel. Majd kiutalod az egészet nem a kártyára, mert a pinkódját sajnos nem tudod.

B verzió:
                                egyszerűen először kiutalod skrillre a zsetont, majd bejelented a banknál hogy a kártyádról valaki illegálisan levett pénzt, adják vissza. (régebben elég volt bejelenteni, egyből jóváírták). A pert ami jön, nyilvánvalóan el fogod bukni, de hónapokig fog benne állni a broki is egy nemkívánatos eljárásban.
                                Sajnos már évek óta ott tartunk, hogy vannak emberek akik pár százezerért bevállalják hogy évekre eltűnnek külföldre.

Csak jöjjön meg a pízem, a többi nem írdekes.

Hozzászólás

Working...
                                X