Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

IronFX

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• stingy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    én csak belinkeltem a bankokat, de számlanyitás szempontjából nem vagyok érdekelt.
    ez számlabiztosítás:
    https://www.interactivebrokers.com/e...3fib_entity=uk
    te beírtál ide egy számot (220.000 euró) de erről az ironfx honlapján semit sem találni...esetleg linket is kaphatunk , h ez az összeg valóban ennyi?
    az IronFX-nek a saját biztosítása (Investors Compensation Fund) 20.000€-ig terjed ki minden ugyfélre:
    http://www.ironfx.com/en/download-ce...-documentation
    http://www.ironfx.com/sites/default/...ion%20Fund.pdf

Minden letét kezelo bank európában az adott ország Jegybankja által 100.000€-ig van biztosítva pl magyarországon ha a Raiffeisen-be helyezed el a pénzt az MNB garantálja a biztonságot:
    http://www.bankmonitor.hu/content/821.htm
    de nézzetek utána akár az MNB vagy az EKB oldalán...

A regulátor szervek mindengyike 100.000€-ig biztosítanak minden ugyfelet pl: FCA biztosítása 80.000£ ~ 100.000€ ennek is utána lehet nézni az FCA illetve a tobbi regulátor oldalán...

Hozzászólás

• Zoltán Németh IronFX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Minden letét kezelo bank európában az adott ország Jegybankja által 100.000€-ig van biztosítva pl magyarországon ha a Raiffeisen-be helyezed el a pénzt az MNB garantálja a biztonságot:
      http://www.bankmonitor.hu/content/821.htm
      de nézzetek utána akár az MNB vagy az EKB oldalán...
      mindketten tudjuk, hogy 100.000 euróig vannak biztosítva a bankszámlák európában, az adott bank esetleges fizetésképtelensége esetén.
      tehát, ha az rafi, ahol a számlátok van becsődöl, az ironfx kap max.100.000 eurót és pont. ha az ironfx csődöl be, értelemszerűen ez a biztosítás NEM vonatkozik kis pistára, aki a rafiba küldte a szlnyitáshoz szükséges pénzt, hiszen NEM a bank ment csődbe...
      a 20.000eur valszeg igaz, mert különben nem tettétek vona ki a honlapra(ezt én is megtaláltam egyedül is)
      az fca, mint regulátor meg gondolom akkor játszik, ha pl az ironfx.uk-nál nyitok számlát.hiszen az tartozik fca alá.
      ha az ironfx globalnál nyitok szlát, akkor annak a cysec a szabályozó szerve, a ciprusi biztosítás meg kb. egy kalap x@rt ér

szóval akkor mennyi is a 220.000 euró???

(bocs, de ezekről tényleg most, tőlem hallasz először? mert az igencsak ciki..)

Hozzászólás

• Piros eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Szerintem véletlenül egy 2-sel többet írtál.
        én csak idéztem, de megnéztem, hibátlanul

Hozzászólás

• "mindketten tudjuk, hogy 100.000 euróig vannak biztosítva a bankszámlák európában, az adott bank esetleges fizetésképtelensége esetén."

Tedd hozzá: magánszemélyek esetén. Céges ügyfélnél nincs 100k EUR biztosítás. Ezt sokan nem tudják.

Hozzászólás

• fxtrader55 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Tedd hozzá: magánszemélyek esetén. Céges ügyfélnél nincs 100k EUR biztosítás. Ezt sokan nem tudják.
            mint fentebb látod, ezt én sem tudtam...tehát bankcsőd esetén az ironfx nem kap semmit.
            de persze ettől még kis pista számlája nem lesz jobban biztosítva, pláne nem 220.000 euróig

Hozzászólás

mindketten tudjuk, hogy 100.000 euróig vannak biztosítva a bankszámlák európában, az adott bank esetleges fizetésképtelensége esetén.
              tehát, ha az rafi, ahol a számlátok van becsődöl, az ironfx kap max.100.000 eurót és pont. ha az ironfx csődöl be, értelemszerűen ez a biztosítás NEM vonatkozik kis pistára, aki a rafiba küldte a szlnyitáshoz szükséges pénzt, hiszen NEM a bank ment csődbe...
              a 20.000eur valszeg igaz, mert különben nem tettétek vona ki a honlapra(ezt én is megtaláltam egyedül is)
              az fca, mint regulátor meg gondolom akkor játszik, ha pl az ironfx.uk-nál nyitok számlát.hiszen az tartozik fca alá.
              ha az ironfx globalnál nyitok szlát, akkor annak a cysec a szabályozó szerve, a ciprusi biztosítás meg kb. egy kalap x@rt ér

szóval akkor mennyi is a 220.000 euró???

(bocs, de ezekről tényleg most, tőlem hallasz először? mert az igencsak ciki..)
              Azok a számlák miket a letétkezelo bankoknál vezetunk, nem céges számlának minosulnek, hanem Ugyfél letéti számlának.
              Ezek alszámlák amik az ugyfelek sorszámaval vannak beazonosítva... a számlánkénti 100.000€ érvényes rá.
              Az ugyfél pénzét a bónusszal egyutt a MiFid rendelet szerint itt kell tartanunk mindaddig amíg ki nem veszi.
              Az elso dolog amit a regulátor szerv csinál (csod esetén) hogy befagyasztja ezeket a számlákat.

Nemcsak az FCA rendelkezik ugyfél biztosítással, hanem a CySec is és az osszes tobbi regulátor is mindegyik 100.000€-ig.
              Nem tudom miért nem bízol a CySec-ben de ha ennyire félsz akkor nyiss az Angol oldalunkon keresztul éles kereskedési számlát

Hozzászólás

...bla-bla-bla,
                akkor nyiss az Angol oldalunkon keresztul éles kereskedési számlát
                és még seo-zott is a szöveg, profi

Hozzászólás

• szerintem sokan összekeveritek a bankgaranciát az elkülönített számlával. Ez utóbbira is van lehetőség a Dukasnal, Luxemburgi banknál is, úgy tudom, 3 bank közül választhatsz, és akkor csak annyit vesznek le a számládról, amennyi a kereskedésedet fedezi. Hameg 1 svájci, vagy luxemburgi bank csődbe megy, akkor jön a 100e-es bankgarancia, de az az érzésem, ha 1 svájci, vagy luxemburgi bank csődbe megy, akkor az nagyjából egyenlő 1 komoly pénzügyi összeomlással, amikor is a 100e € wc papírnak lesz elég

Hozzászólás

• Tibor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    szerintem sokan összekeveritek a bankgaranciát az elkülönített számlával. Ez utóbbira is van lehetőség a Dukasnal, Luxemburgi banknál is, úgy tudom, 3 bank közül választhatsz, és akkor csak annyit vesznek le a számládról, amennyi a kereskedésedet fedezi. Hameg 1 svájci, vagy luxemburgi bank csődbe megy, akkor jön a 100e-es bankgarancia, de az az érzésem, ha 1 svájci, vagy luxemburgi bank csődbe megy, akkor az nagyjából egyenlő 1 komoly pénzügyi összeomlással, amikor is a 100e € wc papírnak lesz elég
                    Mint amikor amerika legrégebbi befektetési bankja ment csődbe?

Hozzászólás

• Tibor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      szerintem sokan összekeveritek a bankgaranciát az elkülönített számlával. Ez utóbbira is van lehetőség a Dukasnal, Luxemburgi banknál is, úgy tudom, 3 bank közül választhatsz, és akkor csak annyit vesznek le a számládról, amennyi a kereskedésedet fedezi. Hameg 1 svájci, vagy luxemburgi bank csődbe megy, akkor jön a 100e-es bankgarancia, de az az érzésem, ha 1 svájci, vagy luxemburgi bank csődbe megy, akkor az nagyjából egyenlő 1 komoly pénzügyi összeomlással, amikor is a 100e € wc papírnak lesz elég
                      ha egy kicsit fentebb olvasnál, látnád, hogy 4 bank és nincs közte luxemburgi, csak svájci.
                      de belinkelem mégegyszer:
                      http://www.dukascopy.com/swiss/english/forex/custodian/
                      ha jól értelmezem, a dukasnál bankgarancia csak current acc-ra van.
                      "Bank Guarantees may be issued only in relation with a Current Account."

Hozzászólás

Azok a számlák miket a letétkezelo bankoknál vezetunk, nem céges számlának minosulnek, hanem Ugyfél letéti számlának.
                        Ezek alszámlák amik az ugyfelek sorszámaval vannak beazonosítva... a számlánkénti 100.000€ érvényes rá.
                        Az ugyfél pénzét a bónusszal egyutt a MiFid rendelet szerint itt kell tartanunk mindaddig amíg ki nem veszi.
                        Az elso dolog amit a regulátor szerv csinál (csod esetén) hogy befagyasztja ezeket a számlákat.

Nemcsak az FCA rendelkezik ugyfél biztosítással, hanem a CySec is és az osszes tobbi regulátor is mindegyik 100.000€-ig.
                        Nem tudom miért nem bízol a CySec-ben de ha ennyire félsz akkor nyiss az Angol oldalunkon keresztul éles kereskedési számlát
                        nem akarom túlpörögni a dolgot, ezért itt le is zárnám. ezt írtad:
                        "Fentebb már leírtam párszor hogy milyen tokegaranciákkal rendelkezik az IronFX. Ha ossze adjuk akkor 220.000€-ig biztosítva vagy." szvsz ez ebben a megfogalmazásban nem igaz.
                        20.000 eur ok.
                        fca(fsa): úgy rémlik, 30.000 gbp-ig 100%, 30-50.000 közt 90% a kártalanítás (max:48.000gbp).
                        de ha az ironfx-et másképp biztosítja, akkor dobj egy linket
                        oba esetén a tv.213§-a szerint a betétbiztosítás nem terjed ki pü-i intézmény betéteire.mivel nem vagyok jogász, így nem tudom, az iron letéti szlát ez hogyan érinti.
                        viszont azt gondolom, ezek nem adódnak össze. nekem elég valószínűtlen, h egy esetleges default esetén pl az ironfx globál esetén kapok 100.000 eurót az obától, 100.000-et meg ciprusról és még a biztosítótok is penget egy 20-ast. szóval ez kissé hihetetlen, de ha a keress rá, nézd meg itt-ott helyett belinkeled a saját honlapotokon lévő leírást (a 20.000 eurón kívül) akkor készségesen elhiszem.

miért nem bízol a cysec-ben? ez gondolom csak költői kérdés volt
                        több okból sem nyitok szlát: pl.:mivel nincsenek olyan termékeitek, amivel foglalkozom (rv, opció), másrészt mert annyira félek, h inkább a 30.000.000 usd-s biztosítást választottam már évekkel ezelőtt

Hozzászólás

...
                          inkább a 30.000.000 usd-s biztosítást választottam már évekkel ezelőtt
                          hol van ilyen? engem érdekelne az info köszi

Hozzászólás

• Zalán eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Mint amikor amerika legrégebbi befektetési bankja ment csődbe?
                            nem, nem mint amikor, kicsit más Luxemburg és Svájc, mint Amerika

Hozzászólás

ha egy kicsit fentebb olvasnál, látnád, hogy 4 bank és nincs közte luxemburgi, csak svájci.
                              de belinkelem mégegyszer:
                              http://www.dukascopy.com/swiss/english/forex/custodian/
                              ha jól értelmezem, a dukasnál bankgarancia csak current acc-ra van.
                              "Bank Guarantees may be issued only in relation with a Current Account."
                              linkeld még be ahányszor akarod, nincs rajta a honlapon, a kapcsolattartóval beszéltem erről

Hozzászólás

nem akarom túlpörögni a dolgot, ezért itt le is zárnám. ezt írtad:
                                "Fentebb már leírtam párszor hogy milyen tokegaranciákkal rendelkezik az IronFX. Ha ossze adjuk akkor 220.000€-ig biztosítva vagy." szvsz ez ebben a megfogalmazásban nem igaz.
                                20.000 eur ok.
                                fca(fsa): úgy rémlik, 30.000 gbp-ig 100%, 30-50.000 közt 90% a kártalanítás (max:48.000gbp).
                                de ha az ironfx-et másképp biztosítja, akkor dobj egy linket
                                oba esetén a tv.213§-a szerint a betétbiztosítás nem terjed ki pü-i intézmény betéteire.mivel nem vagyok jogász, így nem tudom, az iron letéti szlát ez hogyan érinti.
                                viszont azt gondolom, ezek nem adódnak össze. nekem elég valószínűtlen, h egy esetleges default esetén pl az ironfx globál esetén kapok 100.000 eurót az obától, 100.000-et meg ciprusról és még a biztosítótok is penget egy 20-ast. szóval ez kissé hihetetlen, de ha a keress rá, nézd meg itt-ott helyett belinkeled a saját honlapotokon lévő leírást (a 20.000 eurón kívül) akkor készségesen elhiszem.

miért nem bízol a cysec-ben? ez gondolom csak költői kérdés volt
                                több okból sem nyitok szlát: pl.:mivel nincsenek olyan termékeitek, amivel foglalkozom (rv, opció), másrészt mert annyira félek, h inkább a 30.000.000 usd-s biztosítást választottam már évekkel ezelőtt

Az nem elég hogy te úgy hiszed hogyaz FSA-nak ennyi vagy annyi a biztosítása. Én pontosan tudom hogy 80.000£. Ugyfelenként és a CySec, ASIC és az osszes tobbi regulátor hasonló osszegre biztosít.
                                A CySec-ben teljes mértékig meg lehet bízni, és ha mégse tennéd akkor a másik felegyeleti szerv alatt nyiss számlát.. ha ehhez kell segítség szólj!

Az ugyfél számlák szegregálva vannak tartva, és minden ugyfél kulon alszámlán van kezelve így mindenkire vonatkozi az adott ország nemzeti jegybankjának a biztosítása. Ha nem vagy ezzel megelégedve magyarországon akkor válaszd a Svájci vagy Angliai esetleg az Ausztrál bankunkat...

és igen osszeadódnak a biztosítások, levezettem korábban mi a helyzet csod esetén a Brókercégeknél...
                                Regulátor átveszi az irányítást, befagyasztja a bankszámlákat és onnan intézi a visszatérítést. Ha ez nem elég jon a bróker saját biztosítása, majd a nemzeti bank biztosítása és ha ez se lenne elég ott a felugyeleti szerv biztosítása.
                                Nézz vissza a WorldSpreads-re

Hozzászólás

Working...
                                X