Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

IronFX

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Nem nagyon követem az eseményeket, de erősítsetek meg, hogy az történt, amit olvasok:

Gipsz Jakab nyitott az IronFX-nél egy számlát, kapott bónuszt is. Majd nyerő lett. Illetve Piropócsi Tilla is nyitott és kapott bónuszt is. Az IronFX visszavette a bónuszt és még az egyenlegéből is vett el, mert azt gondolja, hogy Gipsz Jakab és Piripócsi Tilla egyazon ember és együtt kihasználták a bónusz adta lehetőséget.

Azaz nem csak a bónusz vették el (ahhoz minden joguk megvan, mert ők adták), hanem a tőkéből is vettek el mindenféle bírósági ítélet nélkül, csak mert azt gondolták. Azaz akkor vehetnek el a számlámról, ha éppen azt gondolják, hogy... Lassan valóban eléritek a Tada szintjét,

Érdekes.

Remélem valamit félreolvastam, mert nagyon kínos lenne, ha ez így igaz lenne...

Hozzászólás

• Balogh László eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Nem nagyon követem az eseményeket, de erősítsetek meg, hogy az történt, amit olvasok:

Gipsz Jakab nyitott az IronFX-nél egy számlát, kapott bónuszt is. Majd nyerő lett. Illetve Piropócsi Tilla is nyitott és kapott bónuszt is. Az IronFX visszavette a bónuszt és még az egyenlegéből is vett el, mert azt gondolja, hogy Gipsz Jakab és Piripócsi Tilla egyazon ember és együtt kihasználták a bónusz adta lehetőséget.

Azaz nem csak a bónusz vették el (ahhoz minden joguk megvan, mert ők adták), hanem a tőkéből is vettek el mindenféle bírósági ítélet nélkül, csak mert azt gondolták. Azaz akkor vehetnek el a számlámról, ha éppen azt gondolják, hogy... Lassan valóban eléritek a Tada szintjét,

Érdekes.

Én is csak követtem az eseményeket, de már az elejétől fogva. Rövid válaszként csak annyit tudok mondani, hogy a felhasználók részéről (és a sértett részéről természetesen) IGEN a válasz, míg az IronFX (Zoltán) részéről nemleges a válasz.

Hozzászólás

Nem nagyon követem az eseményeket, de erősítsetek meg, hogy az történt, amit olvasok:
        .
        .
        .
        Azt feltételezik, hogy bár két eltérő ügyfél nevén nyílt két külön ügyfélszámla, de azokkal tudatosan visszaéltek.
        Mivel állítólag az egyik ügyfél számláján már nem állt rendelkezésre megfelelő összeg, hogy visszavegyék tőle a bónuszt, ezért a másik ügyféltől egyszer elvették a neki adott bónuszt, és a saját tőkéjéből visszavonták a másik ügyfél bónuszát is.

Ez több okból is nagyon aggályos!
        A magyar jogban, aki állít, az bizonyít. Én nem látom a megfelelő jogalapot, hogy pusztán feltételezések alapján hozzányúljanak bármely ügyfél saját tőkéjéhez.
        A helyes eljárás szerintem az lett volna, ha érvénytelenítik a problémásnak ítélt tranzakció(ka)t, visszaállítják az eredeti állapotot, és úgy vonják meg mindkét ügyféltől a bónuszt, külön-külön.
        Most akkor lehet gondolkozni, hogy mennyit ér az, ha független bankban szegregált alszámlákon van elvileg tartva az ügyfelek pénze.

Hozzászólás

• Ez az utolsó mondat bennem is felmerült. Van-e értelme annak, hogy elkülönített számlák vannak (ezt úgy hirdetik, mint biztosítás a bróker tönkremenetele ellen), ha a bróker gyanúra levonhat.

A jogi alap: elég durva, hogy öntevékenyen elvonnak pénzt a számláról, azaz semmi bírósági végzés nem kell hozzá. (lehet, hogy jogszerű, de az csak egy MNB felülvizsgálat után lehet megtudni, hogy az-e)

Nem kicsit meglepett a dolog, és annak örülök, hogy csak tesztszámláim vannak ott. Anno a kapcsolatalttartóm kapacitált, hogy legyen nagyobb (vigyem át a kereskedési számlámat oda), ne csak egy millás számla, de nagyon örülök, hogy nem mentem bele. Már ezt is kicsit nagynak tartom...

Hozzászólás

Ez az utolsó mondat bennem is felmerült. Van-e értelme annak, hogy elkülönített számlák vannak (ezt úgy hirdetik, mint biztosítás a bróker tönkremenetele ellen), ha a bróker gyanúra levonhat.

A jogi alap: elég durva, hogy öntevékenyen elvonnak pénzt a számláról, azaz semmi bírósági végzés nem kell hozzá. (lehet, hogy jogszerű, de az csak egy MNB felülvizsgálat után lehet megtudni, hogy az-e)

Nem kicsit meglepett a dolog, és annak örülök, hogy csak tesztszámláim vannak ott. Anno a kapcsolatalttartóm kapacitált, hogy legyen nagyobb (vigyem át a kereskedési számlámat oda), ne csak egy millás számla, de nagyon örülök, hogy nem mentem bele. Már ezt is kicsit nagynak tartom...
            Olvassátok el jól a "Szabályzat és feltételek"-et!

Hozzászólás

• Piros eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Eddig is tudtam, hogy a "Szabályzat és feltételek" azt tartalmazza, hogy bármit megcsinálhatunk veled, de azért tapasztalni az más.

Sajnos nekem elég rossz tapasztalatom van a brókercégek egy részével, sajnálom, hogy az Iron is belekerülthet ebbe a körbe.

Hozzászólás

Kiemelnéd PIROSSAL azt a részt amelyik azt tartalmazza, hogy a brókercég kénye kedve szerint mozgathat két idegen ember számlája között pénzt?

Hozzászólás

Eddig is tudtam, hogy a "Szabályzat és feltételek" azt tartalmazza, hogy bármit megcsinálhatunk veled, de azért tapasztalni az más.

Sajnos nekem elég rossz tapasztalatom van a brókercégek egy részével, sajnálom, hogy az Iron is belekerülthet ebbe a körbe.
                  Elég csábító a 60 %.

Hozzászólás

• Styann01 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Kiemelnéd PIROSSAL azt a részt amelyik azt tartalmazza, hogy a brókercég kénye kedve szerint mozgathat két idegen ember számlája között pénzt?
                    Sok mindent tartalmaz.

Hozzászólás

Elég csábító a 60 %.
                      fenét, én kértem, hogy az eredeti számlámról vegyék le a 100-at

Csak összezavarta a méretező expertjeimet.

Hozzászólás

Sok mindent tartalmaz.
                        Azért kértem, hogy emeld ki. Én (és velem sokan mások) eddig szakszerű és használható információkat írtam, kérlek tedd meg Te is, ne utánozd Zoltánt.

Hozzászólás

Sok mindent tartalmaz.
                          a kiemelésre én is kíváncsi vagyok.

Hozzászólás

a kiemelésre én is kíváncsi vagyok.
                            Nem azt kell nézni, hogy mi nincs, hanem azt, hogy mi van.

Hozzászólás

Nem azt kell nézni, hogy mi nincs, hanem azt, hogy mi van.
                              igen, akkor nincs is más dolgod, csak kiemelni, ami van.

Hozzászólás

igen, akkor nincs is más dolgod, csak kiemelni, ami van.
                                Tévedsz! Nekem ezzel semmi dolgom sincs.
                                Aki bónuszt vett fel és problémája van, annak van dolga mégpedig úgy hogy mégegyszer elolvassa figyelmesen és ha a leírtak alapján nem jól járt el a brókercég, akkor teljesen megnyugodhat, mert a jog mellette áll.

Hozzászólás

Working...
                                X