Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

IronFX

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Ginew eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Tuti h vmit nemértek, de lenne 1 kérdésem.. Szal, ha nem megy ki a piacra a kötésem, miért van swap? Hisz lényegében nincs semmi átváltás, csak mondhatni fogadást kötök a devizapiacra egy zárt rendszerben. A spread, jutalék is igazából necces ilyen megközelítésben, hiszen a bróker nyeresége nem ez, hanem az én pénzem amit elbukok..
    A kereskedonek nem feltétlenul kell tudni mi hogyan zajlik a háttérben.
    Ami fontos hogy a pozíciók teljesuljenek ott és akkor ahol szeretné, és a profitja ki legyen fizetve...

Azonban bár nem kellene de válaszolok a kérdésedre.
    Bróker és bróker kozott is van kulonbség a végrehajtásban ezért amit írok NEM feltétlenul igaz más cégekre.

Minden számlatípushoz kell egy vagy tobb likviditás szolgáltató bank kulonben az adatok légbol kapottak lennének.
    A Likviditás egy adott spread és swap értékkel érkezik.
    Azon a szamlákon ahol nem STP/ECN végrehajtás van, az IronFX osszepárosítja az ugyfelek megbízásait. Azokat a megbízásokat amihez nincs ellenoldal rendelve lefedezésre kerulnek a világpiacon
    (pl: ha EUR/USD-n van 1000 Lot buy és 980 Lot sell megbízás akkor 980-980lot ossze lesz párosítva és a fennmaradó 20 Lot kimegy a világpiacra)

Hozzászólás

• Párosíthat házon belül(cégen belül adja el valaki neked) ami azt jelenti hogy lesz igazi pozid csak nem a bankközi piacról. Tehát kell swapot fizetned.

Hozzászólás

• Nem kötekedésként kérdeztem, hanem komolyan érdekelt. Azt értem h vannak ilyen likviditás szolgáltató cégek amik összekötik a brokikat, és ami lényegében egy 2. Tőzsdei világpiac, aminek akkor ezekszerint a hányadosa, többsége, kikerül a fő, nyilvános piacra is. Így már értem. Csak arra fondoltam, nem lenne e sokkal egyszerűbb simán megadni minden kötést amit kérnek az ügyfelek, valós ügylet nélkül, csak simán beirni a pozit neki h oké ott van, hiszen mindig azt mondják, a többség veszít, és ezesetben az lenne a nyereménye a brokinak, és nem kellene a többivel összekötni lennie még házon belül sem párosítani..minek? A nyerőket elvileg eimán ki tudja fizetni a vesztők bukásaiból... A jelenlegi rendszernél viszont a likviditás szolgáltatónak az ellentétes pozija, a fdezése elviszi az ügyfél bukását, tehát akkor nm marad nálatok.. De persze ezek csak ilyen paraszti agymenések..

Hozzászólás

• Ginew eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Nem kötekedésként kérdeztem, hanem komolyan érdekelt. Azt értem h vannak ilyen likviditás szolgáltató cégek amik összekötik a brokikat, és ami lényegében egy 2. Tőzsdei világpiac, aminek akkor ezekszerint a hányadosa, többsége, kikerül a fő, nyilvános piacra is. Így már értem. Csak arra fondoltam, nem lenne e sokkal egyszerűbb simán megadni minden kötést amit kérnek az ügyfelek, valós ügylet nélkül, csak simán beirni a pozit neki h oké ott van, hiszen mindig azt mondják, a többség veszít, és ezesetben az lenne a nyereménye a brokinak, és nem kellene a többivel összekötni lennie még házon belül sem párosítani..minek? A nyerőket elvileg eimán ki tudja fizetni a vesztők bukásaiból... A jelenlegi rendszernél viszont a likviditás szolgáltatónak az ellentétes pozija, a fdezése elviszi az ügyfél bukását, tehát akkor nm marad nálatok.. De persze ezek csak ilyen paraszti agymenések..
          Persze így statisztikai alapon nagyn egyszerunek tunik, de elég kockázatos lenne a Bróker részérol így csinálni.

Az emberek nem veszíthetnek tobbet mint amennyit befizetnek. Viszont akik nyernek gyakran a sokszorosát nyerik mint az alap tokéjuk...
          Nem az számít hogy a kereskedok 70% elveszíti a pénzet hanem hogy a sikeres 30% mennyit nyer a tobbihez képest.

Másrészt a már csak úgy teljesíti a megbízásokat a bróker akkor minek a likviditás szolgáltató? Csinálhatná azt is ezzel az erovel bárki, hogy nincs spread, nincs swap, sot még az árfolyamot is a cég rajzolja és holnaptól 150 lesz az USD/HUF ...

Hozzászólás

• Sziasztok,
            Be lehet ugy allitani a MT4-et, hogy pozicionyitaskor ne csak a spread-del, hanem az osszes koltseggel szamolva 'tolja' el a poziciot. A csatolt kepen a fenti sell-tol a profit 9.76EUR, de az also sell a kotesi aron allva -12.19EUR.
            Koszi elore is.
            Csatolt fájlok

Hozzászólás

• cseppcsanyi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Sziasztok,
              Be lehet ugy allitani a MT4-et, hogy pozicionyitaskor ne csak a spread-del, hanem az osszes koltseggel szamolva 'tolja' el a poziciot. A csatolt kepen a fenti sell-tol a profit 9.76EUR, de az also sell a kotesi aron allva -12.19EUR.
              Koszi elore is.
              Nem értem pontosan mit szeretnél.
              Ha jól latom ezen a számlatípuson csak a spread koltség van felszámítva neked, nincsen se jutalék se semmi más.

Hozzászólás

• Zoltán Németh IronFX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Nem értem pontosan mit szeretnél.
                Ha jól latom ezen a számlatípuson csak a spread koltség van felszámítva neked, nincsen se jutalék se semmi más.
                Koszi a gyors valaszt.

Irok egy peldat fiktiv szamokkal. spread=1.

Ha nyitok egy sell-t 100-on, akkor azt alacsonyabb aron, 99-en koti.
                A profit (-1)-et kellene, hogy mutasson a kotes utan.
                Ha az arfolyam eleri a 99-et, akkor a profit mutato nem 0-n all, hanem meg mindig minuszban es legalabb 96-ig le kell mennie, hogy 0 legyen.
                Remelem ertheto voltam.

Tehat a csatolt peldaban az also 'sell' profit erteke 0-t kene, hogy legyen ha a kotesi es az aktualis arfolyam ugyanaz. Ehelyett meg mindig 12EUR a minusz.

Hozzászólás

Koszi a gyors valaszt.

Ha az arfolyam eleri a 99-et, akkor a profit mutato nem 0-n all, hanem meg mindig minuszban es legalabb 96-ig le kell mennie, hogy 0 legyen.
                  Remelem ertheto voltam.

Tehat a csatolt peldaban az also 'sell' profit erteke 0-t kene, hogy legyen ha a kotesi es az aktualis arfolyam ugyanaz. Ehelyett meg mindig 12EUR a minusz.
                  bocs de a példád nagyon nem jó.

ha sell pozíciód van akkor azon az áron teljesul amit a chart-on látsz vagyis az eladási (bid) ár.
                  viszont a pozíciód értéke egybol minus-ban lesz mivel ha bezárod a sell pozíciót akkor ez az ASK áron teljesul.

nyomd meg az F8 gombot amikor a chart-on állsz és az általános beállításokban pipáld be hogy vélteli ár mutatása...
                  ahhoz hogy nulla értéket mutasson a pozíciód ahhoz a vételi árnak kell ugyanarra a szintre érnie ahol nyitottad a pozíciót

a buy pozíciónál pont fordítva van, ott a vételi (ask) áron teljesul a pozíciód és akkor lesz nulla az értéke a pozinak amikor az eladási (bid) ár eléri a nyitási szintet

Hozzászólás

Koszi a gyors valaszt.

Remelem ertheto voltam.

Elsőre én sem értettem.
                    A spreadet MT4-en mindig a vételi oldalon fizeted meg.
                    Nyitsz egy sell-t, az az aktuális áron fog benyílni, hacsak nem volt csúszás.
                    Spreadnyivel a beszállási ár alá kell mennie, hogy nullába kerülj.

Hozzászólás

• ok, koszi mindkettotoknek. igy mar vilagos.

Hozzászólás

• Birger Schäfermeier előadás

Ingyenes szeminárium Európa vezető kereskedőjének, Birger Schäfermeiernek az előadásában!

2014. Október 31. - November 1. Intercontinental Budapest, Apáczai Csere J. u. 12 - 14, 1052 Budapest

Már lehet regisztrálni:

http://www.ironfx.com/hu/lp/hungarian-birger-seminar

az eloadás az aktív ugyfeleinknek ingyenes.
                        Ez azt jelenti hogy a regisztrációt kovetoen egy éles számlára legalább 500$ befizetést kell eszkozolni az új és a meglevo ugyfeleknek.
                        Csatolt fájlok

Hozzászólás

Ingyenes szeminárium Európa vezető kereskedőjének, Birger Schäfermeiernek az előadásában!

2014. Október 31. - November 1. Intercontinental Budapest, Apáczai Csere J. u. 12 - 14, 1052 Budapest

Már lehet regisztrálni:

http://www.ironfx.com/hu/lp/hungarian-birger-seminar

az eloadás az aktív ugyfeleinknek ingyenes.
                          Ez azt jelenti hogy a regisztrációt kovetoen egy éles számlára legalább 500$ befizetést kell eszkozolni az új és a meglevo ugyfeleknek.

Zoli,

Birger mitől vezető kereskedő?

Hozzászólás

• Shortosgyula eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Zoli,

Birger mitől vezető kereskedő?
                            az Emberek annak tartják, szerintem Európában o a legnépszerubb.

Mondjál te egy vezeto kereskedot... kit látnál szívesen?

Hozzászólás

• Tudod Gyula futtatjak, mint Imperialt, hihihi

Hozzászólás

az Emberek annak tartják, szerintem Európában o a legnépszerubb.

Mondjál te egy vezeto kereskedot... kit látnál szívesen?
                                Végülis ha azt vesszük hogy egy brokercég a bukó ügyfelekből él, Birger hiteles...

Hozzászólás

Working...
                                X