Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

IronFX

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Zoltán Németh IronFX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    csak akkor változott nálunk a swap amikor a svájci kozponti bank változtatott a kamatokon és ez 2x volt január óta. (vannak olyan cégek akik nem kovetik le ezeket a valtoztatásokat)
    helyesbíteni szeretnék az elozo hozzászólásomban mert ez így tényleg félre értheto.

Nálunk január óta 2x változott a swap érték az EUR/CHF páron.
    Olyankor változhat a swap érték amikor a likviditás szolgaltatók egy jegybanki intervenciótól tartanak. Ebbe bele kalkulálják a kamatláb változást és a saját kockázatukat is, hiszen jelenleg nagyon egyoldalú a piac. a kereskedok túlnyomó százaléka long oldalon van.

/ezt más cégek úgy reagálják le hogy drasztikusan csokkentik a tokeáttétel mertékét vagy egyáltalán nem engedik a kereskedést hírek elott és alatt/

Tehát nem csak és kizárólag a jegybanki kamatlábkulonbozet szabja meg a swap értékét.

A svájci nezeti bank folyamatosan igazgatja a kamatokat ahogyan a Shortosgyula altal írt linken is látható: http://www.snb.ch/en/iabout/stat/sta...exchange_rates

Hozzászólás

• ***** eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Ilyenre nem emlékszem. Ha így is lett volna, de már benyílt az 5.-6. kötéscsoport, viszont az a fránya pár nem mozog, nem akar visszatérni, akkor sajnos sok mindent nem tud vele csinálni.
      dehogynem
      le kell zárni azt a kis profitot mielott a swap teljesen elviszi...

Hozzászólás

• zavarja őket az extrém strat? mert idővel, ahogy jönnek az új devizapárok a stratba, akkor az összesnek megemelhetnék a swapját.

Hozzászólás

• sindler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          zavarja őket az extrém strat? mert idővel, ahogy jönnek az új devizapárok a stratba, akkor az összesnek megemelhetnék a swapját.
          nem zavar bennunket a stratégia.
          mondhatnám hogy nem lesz úgy ahogy írod, de lehet hogy nekem nem hiszed el. Viszont ezt csak egy módon deríthetjuk ki...

Hozzászólás

• sindler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            zavarja őket az extrém strat? mert idővel, ahogy jönnek az új devizapárok a stratba, akkor az összesnek megemelhetnék a swapját.
            A többi devizapár nem zavarja őket,csak a svájci franknak nem tudják manipulálni az árát az SNB miatt szerintem!

Hozzászólás

• Megmondta iron is, hogy a potenciális ügyfeleik skalpolnak... Máshol meg azt hallani, hogy a skalp a legveszélyesebb, és biztosabb a napos kereskedés.. Mivel én is több hétig, hónapig tartok pozikat, lehet nekem is brókert illene akkor váltanom? Olyan helyre ahol nem baj a normális kereskedés és nem büntetik 10xres swappal.. Am most nemtudom hogy áll, de fél éve néztem, a dax is elég kemény, pedig szerettem azt is sokáig tartani, de nemigen érte meg ezt a hozzáállást folytatni az ironnál...

Hozzászólás

Ilyenre nem emlékszem. Ha így is lett volna, de már benyílt az 5.-6. kötéscsoport, viszont az a fránya pár nem mozog, nem akar visszatérni, akkor sajnos sok mindent nem tud vele csinálni.
                Küldök Cavintont

Nem olyan könnyen nyílik be akkora kötéscsoport.
                Én azonnal beszüntettem a kereskedést ezen a páron ennél a brókernél.
                (más párokon a korrekció hiánya okozott gondokat, de ott is dönthetsz, meddig engeded elmenni: a meglévő profit vagy a tőke terhére)
                Mindenki másként dönt, de 2014.10.01-én a felismerés már kicsit késő.

Hozzászólás

• n3d eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Küldök Cavintont

(más párokon a korrekció hiánya okozott gondokat, de ott is dönthetsz, meddig engeded elmenni: a meglévő profit vagy a tőke terhére)
                  Ahha, igazad van, már rémlik.
                  Attól függ, milyen széles sávot határozott meg magának. Én 1,5 hónapig voltam EUR/CHF-ben még tavasszal, de túl széles volt a sáv, és csak a 2.-ig jutott. Én meg eluntam az egészet, és bezártam a boltot.

Hozzászólás

• n3d eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Küldök Cavintont

Nem most ismertem fel, már többször beírtam ezt ide is. Viszont amit linkeltél nekem abból nem derül ki mennyi a swap, lehet ezért sem foglalkoztam vele akkor, annak hiszek amit a számlámon látok. Ha szép lassan melegíted a vizet a békát is megfőzöd, eszébe sem jut kiugrani, kb én is így jártam, ha lezárom még akkor is jól járok, de akkor se tőlem nyúljon le ilyen irreális pénzt az iron, akár nyereséges vagyok akár nem. Swaptól függetlenül ugyanúgy tudom végezni a dolgom, csak egyszerűen úgy érzem közben ellopnak egy "kis" pénzt tőlem (is) és azoktól akik nem figyelnek oda rá ezen a páron. De mennyire érdekes, hogy ezen az egy páron van ilyen irreális költség, ennek kell, hogy legyen valami oka részükről, de ez a kamu szöveg a likviditás szolgáltatókról ez nevetséges

Hozzászólás

• Bróker,és likviditás szolgáltató nagybankok mind egy oldalon állnak.Folyamatosan kapják a nagybankok a bírságokat devizamanipuláció miatt,most is van ellenük néhány terebélyes vizsgálat...
                      Ha egy árfolyamot nem lehet elmozdítani a "kivánt"irányba,(sok stoploss),mi a megoldás?
                      Ha mi lennénk a "nagybank",mi mit találnánk ki vajon?Várom az ötleteket!

Hozzászólás

• kismentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Ha mi lennénk a "nagybank",mi mit találnánk ki vajon?Várom az ötleteket!
                        Rá kell őket venni, hogy maguktól szálljanak ki. Mert mondjuk már nem éri meg a pozíciókat tartani.

Hozzászólás

Rá kell őket venni, hogy maguktól szálljanak ki. Mert mondjuk már nem éri meg a pozíciókat tartani.
                          Nem rossz ötlet!
                          Nekem még eszembe jutna esetleg az,hogy emeljük a swapot lehetőleg jó nagyra,hogy minél többen adják oda a számlájukat a hosszan tartott poziciok után.Vagy esetleg az,hogy hirtelen felemelem a margint.Mondjuk duplájára!
                          Vagy ezeket már kitalálták mások?

Hozzászólás

Vagy esetleg az,hogy hirtelen felemelem a margint.
                            Aranynál volt már ilyen.

Hozzászólás

Nem rossz ötlet!
                              Nekem még eszembe jutna esetleg az,hogy emeljük a swapot lehetőleg jó nagyra,hogy minél többen adják oda a számlájukat a hosszan tartott poziciok után.Vagy esetleg az,hogy hirtelen felemelem a margint.Mondjuk duplájára!
                              Vagy ezeket már kitalálták mások?
                              Ez már manipuláció, nem?

Hozzászólás

• Az egész forex az, csak jól kell neked is manipulálni az agyaddal magadat
                                http://www.tradersnight.hu Előadások videói itt érhetőek el!

Hozzászólás

Working...
                                X