Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

IronFX

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Lali75 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szerintetek?
    Ha ez a Tied, és az egyik irányba be merted kötni egy nappal hamarabb ezt a mennyiséget, mint a másikat, akkor gratulálnom kell vagy a tudásodhoz, vagy a bátorságodhoz......ezért mint jószívű broker azt mondanám: akár Te voltál, akár nem, megérdemled, hogy kivehesd.
    Nem hunterkedtem még, de most együtt érzek.
    Egyefenelegyenarégilemez: Fogd a pénzt és kuss

Hozzászólás

• Annyi hozzá fűzni valóm van még hogy az eset azon az emlékezetes napon történt amikor a chf-et elengedték.Isten bocsássa meg hogy le mertem zárni a tradejeimet olyan volatilitásban és 250 pipes spreadnél.Az én számlám 8000$ volt,elméletileg a másiknak is ennyinek kellet volna lennie ha jól értelmeztem Németh Zoltán Úr szavait az abjúzerkedésről, akkor hogy lehet hogy ott közel 11000$ -ett a veszteség az én számlámon meg 14000$ a profit.Ha beledöglök sem értem az összefüggést.

Hozzászólás

Annyi hozzá fűzni valóm van még hogy az eset azon az emlékezetes napon történt amikor a chf-et elengedték.Isten bocsássa meg hogy le mertem zárni a tradejeimet olyan volatilitásban és 250 pipes spreadnél.Az én számlám 8000$ volt,elméletileg a másiknak is ennyinek kellet volna lennie ha jól értelmeztem Németh Zoltán Úr szavait az abjúzerkedésről, akkor hogy lehet hogy ott közel 11000$ -ett a veszteség az én számlámon meg 14000$ a profit.Ha beledöglök sem értem az összefüggést.

Engem az érdekelne,ha már ilyen becsületes vagy,hogy mekkora számlán nyitottad be ezt a 8 lotot??? 100-120 pip a stop a pozikon.Az egyszerűség kedvéért számoljunk 100pippel.Akkor az -8000$ ha kiüti a stopodat.Ugye?
        Tételezzük fel te egy über szuper Birger tudású tréder vagy és 5%-t kockáztatsz ezen a 3 pozin.Akkor "csak" 160.000$ nak kéne a számládon csücsülni nem?
        Ezek után mégis mit nem értesz a csaláson?
        Termnésztesen visszavonom a fikázást és többet nem írok ide ha megmutatod ,hogy 160ezer volt a számlán.
        Gyanítom nem lesz válasz ezek után..............
        Tényleg azt hitted ennyire amatőr módon kilehet ezt szedni? Legalább másik páron nyitottad volna......OMG.

Elég nagy öngólt lőttél a számlamegosztással.

Hozzászólás

• kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Ha ez a Tied, és az egyik irányba be merted kötni egy nappal hamarabb ezt a mennyiséget, mint a másikat, akkor gratulálnom kell vagy a tudásodhoz, vagy a bátorságodhoz......ezért mint jószívű broker azt mondanám: akár Te voltál, akár nem, megérdemled, hogy kivehesd.
          Nem hunterkedtem még, de most együtt érzek.
          Persze,hogy bemerte,ha eltalálta volna az irányt akkor nem let volna benyitva a másik számla.Csak aranyoskánk nem találta el az irányt így benyitotta a másik számlát,de annyi eszem sem volt,hogy legalább másik páron.....
          Tálcán kínálta magát

Hozzászólás

• MónikA eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Engem az érdekelne,ha már ilyen becsületes vagy,hogy mekkora számlán nyitottad be ezt a 8 lotot??? 100-120 pip a stop a pozikon.Az egyszerűség kedvéért számoljunk 100pippel.Akkor az -8000$ ha kiüti a stopodat.Ugye?
            Tételezzük fel te egy über szuper Birger tudású tréder vagy és 5%-t kockáztatsz ezen a 3 pozin.Akkor "csak" 160.000$ nak kéne a számládon csücsülni nem?
            Más megközelítése is létezik a kockázat megfelelő kezelésének, mint a Birger féle 1-2-5%, vagy bármennyi.
            Ez alapján ne ítélj előre! Meg ugye most nem is ez a téma...

Hozzászólás

• Tback eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Más megközelítése is létezik a kockázat megfelelő kezelésének, mint a Birger féle 1-2-5%, vagy bármennyi.
              Ez alapján ne ítélj előre! Meg ugye most nem is ez a téma...
              Minek is adnak ekkora áttételt, ha szerintük aggályos a használata? Csökkentsék vissza 1:50-re.

Hozzászólás

• ***** eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Minek is adnak ekkora áttételt, ha szerintük aggályos a használata? Csökkentsék vissza 1:50-re.
                Nem "aggályos". Az Iron soha sem panaszkodott emiatt! Ez szerintem nagyon is előnyös nekik is, meg nekünk is, ha észnél vagyunk.
                Persze hogy pár emberen példát kell statuálni bónusz ügyben, mert különben a fél ország arbitrázsolna.... (Így csak a negyede teszi. )
                A mostani bónuszt is inkább "sharing" helyett "arbitrázs" bónusznak nevezném, ha jobban bele gondolunk. Ki van ez találva rendesen, látszik hogy nem hülyék írják a TC-ket!

Na, de nem kritizálunk, mert attól nem lesz jobb. Inkább dolgozzunk.

Hozzászólás

• MónikA eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Ezek után mégis mit nem értesz a csaláson?
                  Termnésztesen visszavonom a fikázást és többet nem írok ide ha megmutatod ,hogy 160ezer volt a számlán.
                  Gyanítom nem lesz válasz ezek után..............
                  Tényleg azt hitted ennyire amatőr módon kilehet ezt szedni? Legalább másik páron nyitottad volna......OMG.

Elég nagy öngólt lőttél a számlamegosztással.
                  Én elhiszem, hogy vannak olyan földhöz ragadt emberek, akik azt gondolják, hogy valaki a teljes tőkéjét egy brókercégnél bent meri tartani. Pont az elmúlt hetek eseményei világítottak rá arra, hogy a normál kockázatkezelés (befizetem a teljes tőkét, és csak pár %-ot kockáztatok) nem működik, mert a tényleges kockázat még a számlaméretet is jóval meghaladhatja, sőt, akár korlátlan is lehet, hacsak nem negatív balance ellen védett számlát használsz.
                  Ha adják a tőkeáttételt, azt ki kell használni......nem csak én mondom ezt, hanem a bizonyos körökben oly nagy tekintélyű Pintér Péter is ezt mondja.
                  Nem nagyon értem, hogy miért olyan hihetetlen az, hogy valaki nem 10-20 dollárokkal bohóckodik a piacon, hanem ténylegesen pénzt akar keresni, és a bróker által biztosított eszközökkel (tőkeáttétel, és bónusz) próbál meg pénzt keresni a világelső cégnél, úgy, hogy nem tolja be a teljes tőkéjét.
                  Aggályaim a feltett képpel kapcsolatban:
                  Nem ugyanakkora a kötésméret a két számlán, és még csak nem is egyforma a kötések összessége.
                  Nem ugyanakkor kötötte be. Egy nap eltérés volt és több, mint 100 pont elmozdulás a két számlán lévő pozik között. Ha valaki abuser, az szerintem nem így köti be.
                  A kép alapján akárkire ráfoghatják, hogy Ő abuserkedett. Ha csak ennyi van ellene, az eléggé aggályosnak tűnik nekem.
                  www.forexvilag.blog.hu

Hozzászólás

• simifx eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Nem ugyanakkora a kötésméret a két számlán, és még csak nem is egyforma a kötések összessége.
                    Nem ugyanakkor kötötte be. Egy nap eltérés volt és több, mint 100 pont elmozdulás a két számlán lévő pozik között. Ha valaki abuser, az szerintem nem így köti be.
                    A kép alapján akárkire ráfoghatják, hogy Ő abuserkedett. Ha csak ennyi van ellene, az eléggé aggályosnak tűnik nekem.
                    Az IronFX sosem állította azt hogy a fenti képek alapján azonosítottuk bónusszal visszaélo ugyfélnek a számlatulajdonost.

Hozzászólás

• erla01 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Sziasztok!

Kérdésem van, mégpedig az, hogy a profit sharinges számlán elért profit fele az Ironé max 10.000$-ig, vagy a bónusz erejéig?

ELVI példa erre : depositolok 500$-t, amire adnak 500$-t, így lesz 1.000$-om, amivel trédelhetek. Nyerek és nyerek, csak nyerek és nyerek :-), a végén lesz mondjuk 23500$-om.
                      A bónusz volt 500$, tehát kiutalhatom a (deposit + profit - 2x kapott bónusz ) 22.500$-om, vagy csak deposit + profit - 10.000$(a profitsharing max összege) azaz 13.000$-t?

Én úgy vettem ki a T&C-ből, hogy a bónusz erejéig osztozunk, de a T&C-s példa és Zoli fenti példája nem tér ki erre az esetre, így -gondoltam- meg kell kérdeznem.

köszi!
                      Jogos a kérdés!

a 100% sharing bónusznál a felso osszeghatár a profit megosztására az a mindenkori adott bónusz osszege.

tehát a példáid kozul az elso az érvényes:

depositolok 500$-t, amire adnak 500$-t, így lesz 1.000$-om, amivel trédelhetek. Nyerek és nyerek, csak nyerek és nyerek :-), a végén lesz mondjuk 23500$-om.
                      A bónusz volt 500$, tehát kiutalhatom a (deposit + profit - 2x kapott bónusz ) 22.500$-om

Hozzászólás

• Zoltán Németh IronFX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Az IronFX sosem állította azt hogy a fenti képek alapján azonosítottuk bónusszal visszaélo ugyfélnek a számlatulajdonost.

Lali75 szerint ez történt:

Lali75 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Az Ironfx szerint ez a bonusz kijátszásának a bizonyítéka.
                        www.forexvilag.blog.hu

Hozzászólás

Akkor mos ki nem mond igazat??? A compliance@ironfx.com emailcím nem az ironfx-é ? Innen kaptam az emailt. Hogy van ez???

Dear Mr. XY,

In response to your below email dated 19th January 2015, concerning your trading account with number 24104191 regarding the removal of your granted Bonus, we would like to inform you that that our department has finished the investigation and came up with the following conclusions and observations:

As per our investigation, please note that the history of your trades describe your actions and your trading style has triggered the abuse criteria set by the Company’s risk department. In particular, it appears to be the case that yourself together with the client under the account number 19074534 have been detected from the Company’s internal systems for abusing trading and manipulating the Trading Terms and Conditions. In this respect, please note that it is evident that you have acted with a lack of good faith towards IronFX, as indicated below.

Taking into consideration the above you can identify the following:

Both accounts opened similar opposite positions (8 lots in Account 24104191 and 8.1 lots in Account 19074534) for the same currency pair (EURJPY).
                          All trades as per the above point, have been closed at the same date ( 15/01/2015) and similar time (approximately 5 minutes difference);
                          The Stop Loss price of account 24104191 is similar to the Take Profit of account 19074534.

Taking into consideration the above points and in more particular their combination, as per the Company’s risk management system, these orders are considered as Internal Hedging having as main purpose to go full on one account and take the opposite position on the other account and let it run to the two opposite directions implying one account goes to stop out and the other to double and benefit partially from the welcome bonus.

Further to the above analysis, the Company has correctly removed the Welcome Bonus granted to you in the amount of 3,000USD. Moreover, the Company has further removed the Welcome Bonus of a total of 2,661.60USD granted to the losing account (19074534) from the winning account (24104191) as it was a result of this trading abuse strategy. In this respect, the Company has removed the total Bonus amount of 6,105.99USD (3,000 + 2,661.60 + 444.39) related to the Bonus given to both accounts (3,000 + 3,105.98). Please note that our dealing department has developed internal systems to identify this trading abuse and minimize it.

All the above applied according to the following Terms of the Welcome Bonus:

Clause 18: “If IronFX suspects or has reason to believe that a Client has abused or attempted to abuse the terms of this Offer or any other promotion of IronFX, or has acted in bad faith, IronFX reserves the right, at its sole discretion, to deny, withhold or withdraw from that Client the Welcome Bonus (and the Additional Bonus if applicable) and, if necessary: (i) to withhold, cancel and subtract from that Client's account(s) the Welcome Bonus, (ii) to terminate that Client's access to services provided by IronFX and/or terminate the contract between IronFX and the Client for the provision of services (iii) to block that Client's Account(s) (save where required otherwise by a relevant authority) and to arrange for the transfer of any unused balance (less the Welcome Bonus and any Additional Bonus if applicable) to the Client.”

Clause 19: “If IronFX suspects or has reason to believe that a Client has abused the terms and conditions of this Offer by hedging his positions internally (using other trading accounts held with IronFX) or externally (using other trading accounts held with other brokers), IronFX reserves the right, without the Client's consent, to withdraw immediately the Welcome Bonus (and the Additional Bonus if applicable) from the Client’s trading account(s) or from his winning hedged accounts.”

Consequently, all these actions that were taken have been in accordance with the Company’s Terms and Conditions which require to be in compliance with the Rules and Regulations.

With kind regards,

Compliance Department

Hozzászólás

• simifx eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Én elhiszem, hogy vannak olyan földhöz ragadt emberek, akik azt gondolják, hogy valaki a teljes tőkéjét egy brókercégnél bent meri tartani. Pont az elmúlt hetek eseményei világítottak rá arra, hogy a normál kockázatkezelés (befizetem a teljes tőkét, és csak pár %-ot kockáztatok) nem működik, mert a tényleges kockázat még a számlaméretet is jóval meghaladhatja, sőt, akár korlátlan is lehet, hacsak nem negatív balance ellen védett számlát használsz.
                            Ha adják a tőkeáttételt, azt ki kell használni......nem csak én mondom ezt, hanem a bizonyos körökben oly nagy tekintélyű Pintér Péter is ezt mondja.
                            Nem nagyon értem, hogy miért olyan hihetetlen az, hogy valaki nem 10-20 dollárokkal bohóckodik a piacon, hanem ténylegesen pénzt akar keresni, és a bróker által biztosított eszközökkel (tőkeáttétel, és bónusz) próbál meg pénzt keresni a világelső cégnél, úgy, hogy nem tolja be a teljes tőkéjét.
                            Ez mellébeszélés.Te mindig annyi pénzt teszel a számládra amekkora értékű pozit felszeretnél venni? Ne vicceljél. Legyen valami kamikáze amivel operál akkor is minimum a 10Xe kellene legyen a számláján mint amennyit kockáztat!

Hozzászólás

Akkor mos ki nem mond igazat??? A compliance@ironfx.com emailcím nem az ironfx-é ? Innen kaptam az emailt. Hogy van ez???
                              Így rendben van.
                              Általában mi nem szoktuk megadni a másik számla számot az indoklásban, nem gondoltam hogy most mégis kivételt tettunk.

Mivel te magad kuldted el a képét a másik számla kereskedéseirol, szerintem már mindenki számára nyilvánvaló hogy a másik személy számláját is te kezelted.

Hozzászólás

Így rendben van.
                                Általában mi nem szoktuk megadni a másik számla számot az indoklásban, nem gondoltam hogy most mégis kivételt tettunk.

Mivel te magad kuldted el a képét a másik számla kereskedéseirol, szerintem már mindenki számára nyilvánvaló hogy a másik személy számláját is te kezelted.
                                A kép abból az emailből származik amit tőletek kaptam ha szeretnéd szívesen elküldöm.

Hozzászólás

Working...
                                X