Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

IronFX

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• MónikA eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ez mellébeszélés.Te mindig annyi pénzt teszel a számládra amekkora értékű pozit felszeretnél venni? Ne vicceljél. Legyen valami kamikáze amivel operál akkor is minimum a 10Xe kellene legyen a számláján mint amennyit kockáztat!
    Nem viccelek
    www.forexvilag.blog.hu

Hozzászólás

• Kedves Mónika!

Nem fogom a teljes tőkémet betolni egy brókercéghez sztem az elmúlt események tükrében ez érthető,csak annyit amennyit szeretnék egy ügyleten kockáztatni ez a teljes tőkém 5-6 %-a.
      A teljes tőkémet a mellékelt kép mutatja.
      Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Lali75 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Kedves Mónika!

Nem fogom a teljes tőkémet betolni egy brókercéghez sztem az elmúlt események tükrében ez érthető,csak annyit amennyit szeretnék egy ügyleten kockáztatni ez a teljes tőkém 5-6 %-a.
        A teljes tőkémet a mellékelt kép mutatja.

Okos, megfontolt döntés. Fontos kereskedői jellemvonás

Hozzászólás

• A félreértések elkerülése végett.Sajnos csak így fért bele a képernyőmbe de sztem egyértelmű.
          Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Mivel a problémám süket fülekre talált az Ironfx-nél ezért Mindent küldök tovább a Cysec-nek.

Hozzászólás

• MónikA eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Ez mellébeszélés.Te mindig annyi pénzt teszel a számládra amekkora értékű pozit felszeretnél venni? Ne vicceljél. Legyen valami kamikáze amivel operál akkor is minimum a 10Xe kellene legyen a számláján mint amennyit kockáztat!
              Ez csak akkor igaz, ha sok, kisebb tradet csinálsz. Ha több nap, vagy akár hét is eltelik egy egy tranzakció nyitás között, és hosszú időre nyitva tartott tranzakciókkal operálsz, akkor nem jelent túl sok macerát, ha minden tranzakció előtt feltöltöd azt az összeget, amit kockáztatni akarsz. Így tehát teljesen fölösleges és ostoba dolog lenne a kockáztatni kívánt összeg 10szeresét a brókernél tárolni.

Hozzászólás

Mivel a problémám süket fülekre talált az Ironfx-nél ezért Mindent küldök tovább a Cysec-nek.
                Remélem már mindenkinek tiszta, hogy abszolút független vagyok.

Nincs sok értelme elküldened a Cysec-nek egyedül. Elfogadtál egy olyan T&C szabályzatot amiben leírták ezeket. Szerintem inkább beszélj olyan emberekkel itt akiknek van már ezzel kapcsolatban tapasztalatuk.

Egyébként teljesen úgy csináltok mintha Iron lenne az egyetlen bónusz cég a világon. Rajtuk kívül számtalan cég ad bónuszt. Szabad piac van, lehet választani....

Hozzászólás

Mivel a problémám süket fülekre talált az Ironfx-nél ezért Mindent küldök tovább a Cysec-nek.
                  Kérlek tedd ezt!

Bár nem tudom mi a problémád...
                  szimplán mindkét oldal bónuszát visszavettuk toled

Hozzászólás

• Zoltán Németh IronFX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Kérlek tedd ezt!

Bár nem tudom mi a problémád...
                    szimplán mindkét oldal bónuszát visszavettuk toled
                    Csak az a problémám hogy olyan bonuszt vettetek vissza tőlem amihez semmi közöm,vegyétek vissza arról a számláról amelyiknek adtátok ha nem tudjátok akkor meg hajtsátok be rajta valahogy és írjátok vissza a számlámra.Mindenkinek világos hogy semmi közöm a másik számlához nem tudom ,hogy ti miért nem látjátok ezt.

Hozzászólás

Csak az a problémám hogy olyan bonuszt vettetek vissza tőlem amihez semmi közöm,vegyétek vissza arról a számláról amelyiknek adtátok ha nem tudjátok akkor meg hajtsátok be rajta valahogy és írjátok vissza a számlámra.Mindenkinek világos hogy semmi közöm a másik számlához nem tudom ,hogy ti miért nem látjátok ezt.
                      Kérlek fordulj a CySec-hez...

Úgy is tudod hogy a bónuszt jogosan vettuk vissza hiszen a bónusszal való visszaélés volt a feltett szándékod. A kiutalásodat megkaptad, (ahelyett hogy toroltuk volna az osszes profitodat ahogy a T&C is írja) szóval nem értem miért érzed továbbra is hogy probléma van.

Hozzászólás

Kérlek fordulj a CySec-hez...

Úgy is tudod hogy a bónuszt jogosan vettuk vissza hiszen a bónusszal való visszaélés volt a feltett szándékod. A kiutalásodat megkaptad, (ahelyett hogy toroltuk volna az osszes profitodat ahogy a T&C is írja) szóval nem értem miért érzed továbbra is hogy probléma van.
                        Csak idézni tudom az előző hozzászólásomat.Te mondod a magadét /Ironfx-ét / ,én az igazat.

Hozzászólás

• Gondolom, a CySec meg hasonló showhivatalok költségvetése az általuk "ellenőrzött" brókerek által van finanszírozva.
                          Ha így van, akkor teljesen érthető Vas Zoltán pökhendien odabiggyesztett "Kérlek fordulj a CySec-hez" megjegyzése.

Apró popó: kedves Zoli, a Lali ügyében érintett mindkét számla magyar? Csak érdekességképpen kérdezem ...

Hozzászólás

A félreértések elkerülése végett.Sajnos csak így fért bele a képernyőmbe de sztem egyértelmű.
                            Ránézésre a következő történt:
                            1.
                            Jan 14. hajnalban a 19074534 account tulaja nyitott eső trendben egy 6.4 lotos EURJPY longot, majd mikor ellene ment az ár, még rávett 1.7 lotot. Ezután szépen megindult felfelé az ár felfelé egészen másnap délig. Másnap a CHFes móka miatt felbolydult minden, többek között az EURJPY árfolyam is, és kiütötte a stopját.

2. Jan 15. 10 óra környékén Lali75 megállapította, hogy az EURJPY eső trendben az emelkedő countertrend elgyengült, és shortolt össz 8 LOT értékben. Lalinak szerencséje volt, mert kb 1 órával később a Svájciak megkeverték a dolgokat, és az EURJPYn ez egy gyors árfolyamcsökkenésben realizálódott.

3. IronFX készíttetett a programozókkal egy algoritmust, ami a hedge GYANÚS eseteket jelzi. A programozók jó elvégezték a munkát, a programjuk jelez is mindent, ami gyanús. A programozó/szervező feltételezhetően figyelmeztette a megrendelőt, hogy a kód nem a hedge eseteket, hanem minden potenciálisan hedge "gyanús" esetet jelez, így azokat egyesével ellenőrizni kell. Ez az információ már nem jutott el a felhasználókhoz vagy az adott ügyintéző kolléga képességeit meghaladta ez a feladat, és gondolkodás nélkül lehúzta a vesztes számla elbukott bónuszát is Lali számlájáról.
                            A program feltételezhetően kidobott majdnem minden tradet, ami ezekben a percekben záródott, hiszen ekkor iszonyat sok trade történhetett a nagy mozgás miatt, biztosan akadt minden tradere "hasonló", de ellenkező irányú.
                            Az adott IronFXes ügyintéző trehány volt, és részletes leírást adott a másik account tradejeiről, így mi most nyomozgathatun, hogy mi is történt.

Hozzászólás

• smk eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              A program feltételezhetően kidobott majdnem minden tradet, ami ezekben a percekben záródott, hiszen ekkor iszonyat sok trade történhetett a nagy mozgás miatt, biztosan akadt minden tradere "hasonló", de ellenkező irányú.
                              ha ez így lenne akkor nem a Laji75 lenne az egyetlen panaszkodó ugyfél, hanem mindenki aki akkor pozíciót zárt.

Hozzászólás

ha ez így lenne akkor nem a Laji75 lenne az egyetlen panaszkodó ugyfél, hanem mindenki aki akkor pozíciót zárt.
                                Jogos, mivel nem panaszkodik mindenki, ezért feltételezhető, hogy vagy a többi ügyintézőtök figyelemsebben járt el, vagy a program csak relatíve kevés fals jelet ad.

A lényegi kérdés viszont az, hogy miért ítéltétek hedgenek a fenti esetet, amikor jól láthatóan nem az. A nyitási időpontok teljesen eltérőek, a zárási időpontok pedig csak a gyors ármozgásnak köszönhetően közeliek. Még azt sem lehet mondani, hogy a két oldal nyitása közötti időszakban nem volt jelentős ármozgás....

Hozzászólás

Working...
                                X