Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

IronFX

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Zoli, nagyon tetszik az ötleted, le is döbbentem milyen zseniális
    Meg a bónuszotok is.
    Lenne egy "pofátlan" kérésem.
    Ha már nem lehet csalni, mert jól kitaláltátok az új bónuszt, akkor kérlek emeljétek pl 200% ra minimum mert kis pénzem van, de minél többel szeretnék kereskedni, és legyen mindig ez a bónusz akció, hogy amennyit csak tudok beteszek majd még hozzátok és arra is menjen a bónusz.
    Jelenleg csak pár százezret tudok utalni ezért nagyon kéne minél nagyobb bónusz, nektek meg több jutalék menne ha nagyobb lotokkal tudnék kereskedni.
    A nyereség, veszteség eloszlana 3/2 arányban.
    Lehet hogy szeretnék, nyitni nálatok egy ecn meg egy mm számlát.
    Szeretném ha itt mindenki előtt hivatalosan elismernéd hogy lehet áthedgelni ecn re mm ről és nem veszik el a profitom és nem neveznek csalónak, ha valamiről tudnom kell azt is írd meg.

Hozzászólás

• Amit szóban elmondtam alternatíva képpen az csak úgy mukodik ha mindkét fél jól jár. Miért lenne nekunk jó ha eltérnénk a megegyezett modelltol? Hosszú távu ugyfelkapcsolatra torekszunk. Azok akik ezt a módot választják nem fogják a jelenlegi negatív szankziókat tapasztalni.

Hozzászólás

• Akkor kérlek írj privátba, beszélgessünk ott.

Hozzászólás

• Úgy látom elég érdekesen alakul az Iron-saga.

Arra azért fel szeretném hívni mindenki figyelmét, hogy hivatalosan csak és kizárólag a cég angol nyelvű felhasználási feltétele az érvényes!

A szóbeli ígéretek és homályos utalások nem lesznek mérvadóak ha egyszer úgy dönt a cég, hogy betűről betűre betartja a szerződésben leírtakat.

Ezért is aggályos a cég ennyire önkényes módszere a kifizetéseket illetően, mert ez nem az ügyfélbizalmat igyekszik szolgálni, hanem épp ellenkezőleg, azt mutatja meg, hogy bármikor bármit megtehet és az ügyfél ki van neki szolgáltatva.

Eddig igyekeztem pártatlan maradni, de egy-két dolog már igencsak zavaró ebben a történetben.

Ha a cég szeretne megszabadulni az abusereketől azt simán megteheti a bónusz elvételével. Más, hasonló bónuszokat kínáló cégek ilyen esetben emailben tájékoztatják az ügyfelet erről a döntésről.
          Tehát nem igazán állja meg a helyét az abuserek "megleckéztetésére" való hivatkozás, hiszen azt meg tudja tenni azzal ha elveszi a bónuszt és nem hagyja az ügyfelet többé visszaélni vele.

Ezzel szemben már nyíltan fel is ajánlja, hogy vissza lehet élni a bónusszal, feltéve ha náluk veszít az ügyfél.

Akkor most engedi a bónusszal való visszaélést a cég (bizonyos feltételekkel) vagy meg akarja őket leckéztetni?

Mert a két dolog szerintem ellentétes egymással.

Ha pártolja a cég a bónusz visszaélést akkor neki is az lenne az érdeke, hogy az ügyfél visszakapja a pénzét, amit aztán ismét befizet és az új feltéeleknek megfelelően kereskedik vele.

Ha nem pártolja, akkor pedig nem kell nekik ajánlatot tenni, el kell venni tőlük a bónuszt, vagy akár el is lehet őket tanácsolni és bónusz nélkül sem engedni őket kereskedni.

Arról nem beszélve, hogy a cégnek jelentős szerepe van a bónusz abuserek ily módon történő elszaporodásában, hiszen ő teremtett és tartott fent olyan feltéteket, ami alkalmas erre.
          Most, hogy már inkább terhes a dolog, mintsem jövedelmező egyből csalóknak titulálják őket nyilvánosan. (Fentebb írtam, ha bizonyítható a csalás akkor el kell venni a bónuszt és nem hagyni az ügyfelet "csalni", ellenkező esetben igencsak sértő ha egy brókercég képviselője ennyire lealacsonyodik, hogy nyilvánosan szapulja azokat akikből él.)

A pénzek kifizetésének több hétig való csúsztatása, miközben az ügyfélportálon már a "végrehajtva" üzenet olvasható pedig felettébb aggasztó jel. Ha vizsgálat folyik az ügyél ellen annak biztos nem ez a módja.

Sajnos ez azt a gyanút erősíti, hogy a cég valamilyen okból kifolyólag nem tud eleget tenni a kifizetési kérelmeknek és próbál valamibe kapaszkodni, hogy miért is nem érkezik meg a pénz. Főleg úgy, hogy az érdeklődő ügyfelek legtöbbször azt a tájékoztatást kapják, hogy hamarosan küldik nekik a kiutalási bizonylatot, ezzel is azt a látszatot keltve, hogy a pénz ki lett utalva, ami persze nem történik meg.

Akkor most melyik az igaz:
          - A kifizetések azért csúsznak mert a cég hátráltatja azt szándékosan? (nem tudom, hogy megteheti-e jogalap nélkül)
          - Vizsgálat folyik az ügyfél és a számlája ellen? (Ez lehetne a jogalap, de akkor miért látja a "processed" üzentet, mintha végre lenne hajtva a kiutalás)

A fenti két eset egyikében sincs kiutalási bizonylat, így érthetetlen, hogy mit ígérgetnek az ügyfeleknek.

Ha pedig van kiutalási bizonylat, akkor a pénz el lett küldve, és nem tartana 2-3 hétig a megérkezése.

További kérdések:

Ha a céget nem érte hátrányosan a múltkori CHF-ügy akkor miért kellett megválni az STP szolgáltatótól és miért kell újat keresni?

Mennyire fog az új STP szolgáltató örülni annak, hogy a cég bónusz-visszaélésre buzdítja az ügyfeleket az ő kárukra?

Ha ennek bármi következménye lesz, ki fogja húzni a rövidebbet?
          (Erre az egyre tudom a választ: Az ügyfél, mert a hivatalos ügyfélszerződés szerint egyik irányba sem szabad hedgelni a bónuszt, így jogilag bármikor "megszívatható", függetlenül bármilyen szóbeli ígérettől)

Kérdés és ellentmondás sok van, válasz egyelőre kevés.

Kíváncsian várom az új fejleményeket.

U.I.: Azoknak, akik pedig azzal jönnek, hogy "Nem kötelező bónuszt igényelni" szeretném megjegyezni, hogy a cég ügyfélszerzési stratégiájában jelentős szerepet játszott a bónusz, mind az új ügyfelek megszerzésében, mind pedig más brókercégek ügyfeleinek átcsábításában. A bónusz promóciók, valamint az azt igénylő és az azzal visszaélő ügyfelek nélkül soha nem lehetett volna akkora a cég, amekkora most, így álszent dolog a cég bármelyik képviselőjének részéről flegmán kijelenteni, hogy "Nem kötelező bónuszt igényelni".
          www.forexrobotworld.net

Hozzászólás

• Forex Robot World eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Úgy látom elég érdekesen alakul az Iron-saga.
            Úgy látom amellett hogy szereted kihasználni a bónuszunkat és a magaddal hozott barátaid után jutalékot felvenni az IronFX - tol még szeretsz rémhíreket terjeszteni is...

nem gondolod hogy hiteltelenné válsz a itt a fórumon és a magánéletben is?

Minden normál kereskedo aki a fórumot olvassa tudja hogy a méltatlankodók a bónusszal visszaélo kereskedok táborának az élharcosai...

Hozzászólás

• Kifizetés

Sziasztok

Nem szeretnék rémek látni, de mint friss ügyfél az Ironnál, érdekes dolgokkal szembesültem, az első nyerő kereskedés után read only lett a számlám, majd ezt kb 2 hét után feloldották, de lelkemre kötötték, hogy ne nyerjek rá mert az gyanús..., olvasom a kifizetési problémákat, úgyhogy teszt jelleggel kiutaltam a tőke 20%-át, 24 órás feldolgozási idő... jelenleg 4. nap és semmi.

Sajnos úgy érzem, ilyen céggel nem szeretnék és nem is tudok együtt dolgozni..

Ha esetleg van valakinek szakavatott ügyvéd ismerőse szóljon , lehet szükség lesz rá.

Hozzászólás

• Barni1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Sziasztok

Nem szeretnék rémek látni, de mint friss ügyfél az Ironnál, érdekes dolgokkal szembesültem, az első nyerő kereskedés után read only lett a számlám, majd ezt kb 2 hét után feloldották, de lelkemre kötötték, hogy ne nyerjek rá mert az gyanús..., olvasom a kifizetési problémákat, úgyhogy teszt jelleggel kiutaltam a tőke 20%-át, 24 órás feldolgozási idő... jelenleg 4. nap és semmi.

Sajnos úgy érzem, ilyen céggel nem szeretnék és nem is tudok együtt dolgozni..

Ha esetleg van valakinek szakavatott ügyvéd ismerőse szóljon , lehet szükség lesz rá.
                Kérlek írd meg a számlaszámodat nekem, kiderítem mi az igazság...
                Ok nélkul nem változik egy számla Read Only státuszra!

Hozzászólás

• Zoltán Németh IronFX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Úgy látom amellett hogy szereted kihasználni a bónuszunkat és a magaddal hozott barátaid után jutalékot felvenni az IronFX - tol még szeretsz rémhíreket terjeszteni is...

nem gondolod hogy hiteltelenné válsz a itt a fórumon és a magánéletben is?

Minden normál kereskedo aki a fórumot olvassa tudja hogy a méltatlankodók a bónusszal visszaélo kereskedok táborának az élharcosai...

Hová lett az eddig udvarias, mindent elegánsan megoldó és megmagyarázó stílus?
                  Van valami különös oka ennek az éles váltásnak mind a cég, mind pedig a te részedről?

Nem szeretnék személyeskedésbe belemenni, de ha az általam írtak téged csak arra ösztönöznek, hogy nyomozgatni kezdj valami tényleg nincs rendben.

Nem terjesztek rémhíreket, csak a tényeket és az ügyfelek visszajelzéseit közlöm (és nem csak az abuserekét, hanem nemzetközi fórumokon közzétett véleményeket és tapasztalatokat).

Személyeskedés helyett megcáfolhatod a felvett kérdéseket és máris minden el van sikálva, én meg még elnézést is kérek.

Arra meg ne vegyél mérget, hogy ugyanaz a személy üzemelteti a weboldalt akinek az Ironos IB linkje van fent? Mert gondolom ebből állt a nyomozás, hogy megnézted kinek az Iron-os linkje van fent. Mi van ha csak megengedtem neki, hogy felkerüljön? Könnyű lyukra futni az ilyen hevenyészett nyomozgatással.

Mint írtam pár ellentmondás és megválaszolatlan kérdés merült fel, amire nagyon szívesen veszem a cáfolatot vagy a megerősítést.

Ha erre képes vagy, akkor folytathatjuk a diskurzust, ellenkező esetben nem szeretnék belemenni semmilyen személyeskedésbe.

A lényeg: A közelmúlt eseményei kételyeket ébresztenek sok jelenlegi és potenciális ügyfélben, és nem csak az abuserekeben. Ez nem tesz jót az üzletnek, sem közvetlenül nektek, sem a veletek partnerségben levőknek. Erre próbáltam rávilágítani és vártam, hogy valaki eloszlassa a felmerült kételyeket, ehelyett személyeskedést kaptam még attól az embertől is aki a legelvetemültebb ellenkezőt is képes volt mindig türelemmel és jó szóval meggyőzni. Mi változott?
                  www.forexrobotworld.net

Hozzászólás

• Forex Robot World eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Hová lett az eddig udvarias, mindent elegánsan megoldó és megmagyarázó stílus?
                    Van valami különös oka ennek az éles váltásnak mind a cég, mind pedig a te részedről?

Nem szeretnék személyeskedésbe belemenni, de ha az általam írtak téged csak arra ösztönöznek, hogy nyomozgatni kezdj valami tényleg nincs rendben.

Nem terjesztek rémhíreket, csak a tényeket és az ügyfelek visszajelzéseit közlöm (és nem csak az abuserekét, hanem nemzetközi fórumokon közzétett véleményeket és tapasztalatokat).

Személyeskedés helyett megcáfolhatod a felvett kérdéseket és máris minden el van sikálva, én meg még elnézést is kérek.

Arra meg ne vegyél mérget, hogy ugyanaz a személy üzemelteti a weboldalt akinek az Ironos IB linkje van fent? Mert gondolom ebből állt a nyomozás, hogy megnézted kinek az Iron-os linkje van fent. Mi van ha csak megengedtem neki, hogy felkerüljön? Könnyű lyukra futni az ilyen hevenyészett nyomozgatással.

Mint írtam pár ellentmondás és megválaszolatlan kérdés merült fel, amire nagyon szívesen veszem a cáfolatot vagy a megerősítést.

Ha erre képes vagy, akkor folytathatjuk a diskurzust, ellenkező esetben nem szeretnék belemenni semmilyen személyeskedésbe.

A lényeg: A közelmúlt eseményei kételyeket ébresztenek sok jelenlegi és potenciális ügyfélben, és nem csak az abuserekeben. Ez nem tesz jót az üzletnek, sem közvetlenül nektek, sem a veletek partnerségben levőknek. Erre próbáltam rávilágítani és vártam, hogy valaki eloszlassa a felmerült kételyeket, ehelyett személyeskedést kaptam még attól az embertől is aki a legelvetemültebb ellenkezőt is képes volt mindig türelemmel és jó szóval meggyőzni. Mi változott?
                    Részomrol nincs szerintem semmi személyeskedés, csak lehet hogy pont tyukszemre léptem.
                    Nyomozni sem kellett mert ugyesen kiraktad a weboldaladra az IronFX reklámját, és az ajánlói linkedet, onnantól kezdve pedig egy kattintás és minden információt látok.

A potenciális ugyfelek remélhetoleg tudnak olvasni a sorok kozott.
                    Ha valakiben kétely van majd megkeres és én eloszlatom ezeket.
                    A mi uzletunk elég jól megy úgyhogy nem kell aggódnod értunk.

Hozzászólás

Részomrol nincs szerintem semmi személyeskedés, csak lehet hogy pont tyukszemre léptem.
                      Nyomozni sem kellett mert ugyesen kiraktad a weboldaladra az IronFX reklámját, és az ajánlói linkedet, onnantól kezdve pedig egy kattintás és minden információt látok.

A potenciális ugyfelek remélhetoleg tudnak olvasni a sorok kozott.
                      Ha valakiben kétely van majd megkeres és én eloszlatom ezeket.
                      A mi uzletunk elég jól megy úgyhogy nem kell aggódnod értunk.
                      Látom nem olvastad végig amit írtam, vagy csak nem sikerült megérteni.

Válaszok pedig még mindig nincsenek egyik feltett kérdésre sem. Pedig még jól is kijöhettél volna a dologból ha nem csak terelsz, és nem kezded el ekézni azokat, akik fel mernek tenni egy-két kényelmetlenebb kérdést.
                      www.forexrobotworld.net

Hozzászólás

• Zalán eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Akkor sikeres egy cég ha boldogak az ügyfelei.
                        Ez elég nagy hülyeség A cég akkor boldog ha az ügyfelek pénzt termelnek neki,pont le sem sz.arj.k,hogy az ügyfél mennyire boldog.

Hozzászólás

• MónikA eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Ez elég nagy hülyeség A cég akkor boldog ha az ügyfelek pénzt termelnek neki,pont le sem sz.arj.k,hogy az ügyfél mennyire boldog.
                          Olvasd el még egyszer mit írtam.

Nem azt, hogy a cég boldog...ebben az esetben meg pláne nem mindegy...

Hozzászólás

A Bónusz levonását a Jogi osztály hozta meg megalapozott tények alapján.

A bónuszon felul leemelt osszeg nem veszett el. Az ugy lezárásáig be volt fagyasztva. És bár a cégunk nem kovetett el hibát a fenti esetben, a jogi osztályunk úgy dontott hogy a bónuszon felul levont tokét jóhiszemuségbol feloldjuk.
                            Kompenzációra nem kerul sor, hiszen nincsen mit kompenzálni. A dontés megozatala után egybo vissza kaptad a penzedet és a kiutalási kérelmedet is teljesítettuk perceken belul. A továbbiakban nem fogunk bónuszt adni a számodra.

Egyúttal ez egy tanulság a késobbi alkalmakra.
                            Azoknál a kereskedonkél ahol jó okunk van feltételezni a bónusszal való visszaélést, határozott lépéseket fogunk eszkozolni.

Kedves egybegyűltek

Gondolom sokan emlékeztek, amikor igazságtalanul megvádolt az Ironfx, és megpróbáltak a pénzemből ellopni.
                            Természetesen azonnal megtettem az MNB bejelentést, aminek hatására aznap visszakaptam a pénzt, viszont 2 hónap múlva érdekes fordulatot vett a dolog. Felhívott Pálinkás Nikolett, hogy miért nem kereskedek már náluk,
                            elmeséltem neki a történetet, mire közölte, hogy az csak egy félreértés volt elnézést kér az Ironfx nevében is, és ha gondolom fizessek be nyugodtan, fogok bónuszt kapni...
                            Megbocsátó ember vagyok (Hazudós Zolival szemben persze nem), így azóta is kapom a bónuszt. Viszont a mostaniak fényében egy fillért nem merek náluk tartani, ezért kiutaltattam a maradék 500 eurómat... 5 napja feldolgozás alatt...
                            Ennyire nagy a baj??? Már 500 eurót se tudnak kifizetni?

Hozzászólás

• big eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Kedves egybegyűltek

Gondolom sokan emlékeztek, amikor igazságtalanul megvádolt az Ironfx, és megpróbáltak a pénzemből ellopni.
                              Természetesen azonnal megtettem az MNB bejelentést, aminek hatására aznap visszakaptam a pénzt, viszont 2 hónap múlva érdekes fordulatot vett a dolog. Felhívott Pálinkás Nikolett, hogy miért nem kereskedek már náluk,
                              elmeséltem neki a történetet, mire közölte, hogy az csak egy félreértés volt elnézést kér az Ironfx nevében is, és ha gondolom fizessek be nyugodtan, fogok bónuszt kapni...
                              Megbocsátó ember vagyok (Hazudós Zolival szemben persze nem), így azóta is kapom a bónuszt. Viszont a mostaniak fényében egy fillért nem merek náluk tartani, ezért kiutaltattam a maradék 500 eurómat... 5 napja feldolgozás alatt...
                              Ennyire nagy a baj??? Már 500 eurót se tudnak kifizetni?
                              Most fogod kapni a rajongói leveleket, hogy mit írtál és hová küldted
                              Én az elmúlt hétben kb. 6 személytől kaptam hívást és e-mailt ,hogy mit tehetnének.

Nekem pont az a bajom mint anno amikor eljöttem.
                              Ez már rég nem a tőzsdéről szól....

Akik a tőzsdét szeretik és van egy minimális alázat a szakma iránt, azok nem itt kereskednek. Azok akik meg maradtak, hát......

Hozzászólás

• Zalán eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Most fogod kapni a rajongói leveleket, hogy mit írtál és hová küldted
                                Én az elmúlt hétben kb. 6 személytől kaptam hívást és e-mailt ,hogy mit tehetnének.

Nekem pont az a bajom mint anno amikor eljöttem.
                                Ez már rég nem a tőzsdéről szól....

Akik a tőzsdét szeretik és van egy minimális alázat a szakma iránt, azok nem itt kereskednek. Azok akik meg maradtak, hát......
                                Szóval egy nem is olyan rég még Iron-os munkatárs most nyíltan felvállalja rosszalló véleményét egykori cége felől?

Nem találok szavakat erre a topikra...

Hozzászólás

Working...
                                X