Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

IronFX

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Régi bónusz TC boncolgatás - 3. fejezet:

A bónuszos szerződéses viszony alapvetően addig áll fenn, amíg az adott bónusz rajta van (volt) a számlán.
    Normál esetben a bónusz kétféleképpen kerülhet(ett) le a számládról: vagy az Iron visszaveszi, vagy elbukod.
    A visszavételre az iron kiköti magának a jogot, hogy azt bármikor egyoldalúan is megteheti:

8....may be unilaterally, retroactively and unconditionally be withheld and subtracted from the Clients’ accounts, at any time and at the discretion of IronFX.

Legkésőbb pedig a visszautalási megbízás teljesítése előtt meg is fogja
    tenni:

9...and immediately prior to the fulfillment (if fulfillment is possible) of the withdrawal request

Azután van ez a kikötés, hogy visszaveheti arányosan is, de az arányosság elvének figyelembe vétele nélkül a teljes bónuszt is:

prior to proceeding with any Client’s withdrawal request based on the Client’s profit and/or loss ratio. In the alternative, IronFX has the discretion to implement the following options:-
    11.1 (where the Client has not received the Additional Bonus) IronFX shall be entitled, prior to the fulfillment of such request, at its complete discretion, to remove from the Client's account a sum which equals the Welcome Bonus previously granted. If there are insufficient funds in the Client's account to enable the removal of a sum equalling the Welcome Bonus, IronFX shall be entitled to remove all sums in the account; or
    11.2 (where the Client has received the Additional Bonus) IronFX shall be entitled prior to the fulfillment of such request, at its complete discretion, to remove from the Client's account a sum which equals the Additional Bonus. If there are insufficient funds in the Client's account to enable the removal of a sum equalling the Additional Bonus, IronFX shall be entitled to remove all sums in the account.

A másik verzió: ha elbukod:

erre egyetlenegy passzus volt: ha 50$ alá süllyed az egyenleged akkor újbóli „additional” bónuszt igényelhetsz:

5…. Where the Client reaches a stop-out limit (i.e. his balance falls below $50), he will be entitled to an additional 60% bonus (the “Additional Bonus”)
    10. … In case the Client reaches his stop-out limit (i.e. his balance falls below $50) he can claim the Additional Bonus by following the conditions outlined above

Ezzel kapcsolatban következő észrevételeim vannak:

Normál esetben elbukott bónuszra visszavételi lehetőséget nem fogalmaz meg a TC. Normál eset alatt az 1.-16. bekezdéseket értem, amikor is a felek „jóhiszemben” vannak egymás iránt.

Ha ők „additional” azaz további bónuszt adnak a teljes elbukás utáni újbóli depositra, azzal azt is kifejezik, hogy ez a deposit nem egy „tartozás” rendezésére fordítódik, hanem teljes értékű saját depositként ismerik el. Ha netán az „additional” bónusz is elvész, maximum annyit vehetnek le arról az adott számláról, amennyi összeg még maradt rajta. Nem vehetik le az elbukott bónusz összegét más egyéb számlá(k)ról. Ezt már fentebb idéztem:

11.2…If there are insufficient funds in the Client's account to enable the removal of a sum equalling the Additional Bonus, IronFX shall be entitled to remove all sums in the account.

/Volt még egy 3. verzió is: 30 hónapig szólt a bónusz „élettartama” (6.pont) de ennek nincs jelentősége/

Csak érdekességként:

Az 50$-os stop-out egy pozícióból úgy jön ki, ha eurusd-n kb. egy bő lotnyi pozíciód van. (figyelembe véve az 500:1 tőkeáttétet és a 20% Stopout limitet)

Mindezen bónusz lekerülési esetek a normál viszonyban értendők tehát.

Hozzászólás

• Ahhoz képest, hogy Zoli szerint csak 8-10 magyar abuser veri a palávert, meg az a pár tucat kínai, akikről a hírek szólnak sikerült a céget eléggé rossz helyzetbe hozniuk.

Az internetes szakmai fórumok sorra telnek meg ktéségbeesett ügyfelek panaszaival, a világ minden tájáról, minden nyelven.

A történetek nagyjából hasonlóak, mint amiket itt is megismerhettünk:
      - A kifizetések elakadtak,
      - Az account managerek nem elérhetőek.
      - vizsgálatok indulnak még akkor is ha az ügyfél veszteséges és csak a maradék alaptőkéjét szeretné.
      - Az account manager a mirror számlás hedgelésre (és további befizetésre) akarja rávenni az ügyfelet, mint az egyetlen módja a pénzéhez való hozzájutásnak.

Arra lennék kíváncsi, hogy az a pár tucat magyar és kÍnai abuser, akikkel Zoltán szerint gond van, hogyan tudta ilyen szinten megakasztani a kifizetésket egy többszázezer ügyféllel rendelkező cégnél!

Apropó, tudja esetleg bárki, hogy jelenleg mennyi a cég aktív alkalmazotti és ügyfél állománya?
      És azt, hogy ki az új STP szolgáltató?

A honlapon még mindig a régi "15 top tier liquidity providers" megy. Ha ők már nincsenek, akkor a honlapon szerepeltetni őket a vásárló megtévesztése, vagy rosszul tudom?
      Csatolt fájlok

Hozzászólás

• ***** eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Mit látni most az Ironnál?
        Kihagytam a felsorolásból a likviditás szolgáltatókat, és az STP/ECN számlákat.
        Egyik napról a másikra tűntek el ezek a cégek a CHF árfolyamgát eltörlésének napját követően. Hetekig nem voltak elérhetők ezek a számlák.

a, Az IronFX elégedetlen volt az összes cég szolgáltatásával, és mindegyikkel szerződést bontott. Bízva abban, hogy majd egy másodvonalbeli partner mégis meg fog felelni a magas minőségi elvárásoknak.
        b, Az összes cég szerződést bontott az IronFX-el. Ha én ilyen szolgáltató lennék, egészen addig teljesítenék, amíg rendesen fizetnek.

A beharangozott 15 miliós napi nyereség is lehet kacsa, ha abból indulok ki, hogy más cégek is buktak, akik kifelé mégis nyereséget kommunikáltak. Egy volt alkalmazott szerint pedig egyáltalán nem egy nagy eredmény, mert egyébként is összejött a napi 5 millió a dealingben.
        Csatolt fájlok

Hozzászólás

• http://www.ironfx.com/hu/about/careers/opportunities

ez érdekes....
          Tavaly kb. 20-30 CV jött hozzám hetente ha felakartunk venni embereket. Mindenhol elég magas volt az irodakihasználtság. Sőt akik ott dolgoztak hoztak újakat magukkal...soha nem hirdették az oldalon ennyire..lehet tényleg igaz, hogy tömegesen mennek el/rúgnak ki embereket.
          Zoli ugyan azt mondja amit hivatalosan az Iron. Nagy égnél ez normális...ez hülyeség...havonta 20%-30% megy el a cégtől az nem normális...

Hozzászólás

• Ha sikerül kiénekelni belőlük a pénzem, keresesek másik brókert, ezekben nem bízom többé.
            Az ADMIRAL-nak az OTP vezeti a hazai számláit. Valakinek van tapasztalata velük kapcsolatban?

Hozzászólás

• Ha valakinek van Raiffeisen-es ismerőse akkor sutyiban ránézhetne az Iron ott vezetett bankszámlájára hogy kong e az ürességtől :-)

Hozzászólás

• Amúgy ki lett most a magyarországi vezető?Tudja valaki?Ki került Zoltán helyére?

Hozzászólás

• Laller74 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Amúgy ki lett most a magyarországi vezető?Tudja valaki?Ki került Zoltán helyére?
                  Ő nem volt ténylegesen a pesti iroda vezetője, viszont az "IronFX Global Limited Magyarországi Közvetlen Kereskedelmi Képviselete" egyetlen cégjegyzésre jogosult személye.
                  Ugyan nincs nagy jelentősége de a cég alaptőkéje 1000 (ezer) usd...

Hozzászólás

• Shortosgyula eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Ő nem volt ténylegesen a pesti iroda vezetője, viszont az "IronFX Global Limited Magyarországi Közvetlen Kereskedelmi Képviselete" egyetlen cégjegyzésre jogosult személye.
                    Ugyan nincs nagy jelentősége de a cég alaptőkéje 1000 (ezer) usd...

1000 usd? Még egy kfthez is több kell..
                    Na és akkor ki milyen másik brókert ajánl, sztem a tömeges átvonulással lehetnénk az exiron csoport ..én már szóltam minden ironos haveromnak, h úgy készüljön h váltani kell.. De mire, fxpro? Vagy melyikben lehet még megbízni?

Hozzászólás

• Ginew eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Na és akkor ki milyen másik brókert ajánl, sztem a tömeges átvonulással lehetnénk az exiron csoport ..én már szóltam minden ironos haveromnak, h úgy készüljön h váltani kell.. De mire, fxpro? Vagy melyikben lehet még megbízni?
                      Én jókat olvastam pl. az Activtrades-ről.

Hozzászólás

• Ginew eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Kérdés, hogy kinek mi az igénye.

Ha valaki szeretne eseteg még egy ciprusi market maker brókert, ahol magyar nyelven húzzák ki a zsebéből a pénzt, akkor van még választék.

Arra azért jó volt ez az ügy, hogy rávilágítson, hogy mennyit is ér a magyar nyelvű ügyfélszolgálat egy külföldi cégnél. Pont annyit, hogy az anyanyelveden tudják kiénekelni a zsebedből a lóvét, lehetőleg minél többet, minél gyorsabban, viszont ha bármi gondod támad, akkor már csak a cég angol nyelvű dokumentumai érvényesek és panaszt is csak angol nyelven tudsz tenni, mind a cégnél, mind pedig a felügyeleti szervnél.

Ha külföldi brókernél akarsz számlát, akkor legalább annyira tudj angolul, hogy elolvasd a szükséges dokumentumokat, és tudj intázkedni ha szükséges!

Ha ez nem megy, akkor maradj a magyar cégeknél, ahol semmivel nincs kisebb veszélyben a pénzed, sőt, még drágábbak is, viszont legalább a magyar felügyeleti szervnél magyarul sírhatod el magad, és a cég is magyarul tud végrehajtót utánad küldeni, amikor negatívba fordul a számlaegyenleged.

Hozzászólás

• Tóbiás eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Ha sikerül kiénekelni belőlük a pénzem, keresesek másik brókert, ezekben nem bízom többé.
                          Az ADMIRAL-nak az OTP vezeti a hazai számláit. Valakinek van tapasztalata velük kapcsolatban?
                          Tudomásom szerint az Admirál a chf nagy napján tönkrement.

Hozzászólás

• Humble eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Kérdés, hogy kinek mi az igénye.

Ha valaki szeretne eseteg még egy ciprusi market maker brókert, ahol magyar nyelven húzzák ki a zsebéből a pénzt, akkor van még választék. ...

Ha külföldi brókernél akarsz számlát, akkor legalább annyira tudj angolul, hogy elolvasd a szükséges dokumentumokat, és tudj intázkedni ha szükséges!

Ha ez nem megy, akkor maradj a magyar cégeknél, ahol semmivel nincs kisebb veszélyben a pénzed, sőt, még drágábbak is, viszont legalább a magyar felügyeleti szervnél magyarul sírhatod el magad, és a cég is magyarul tud végrehajtót utánad küldeni, amikor negatívba fordul a számlaegyenleged.
                            A Buda Cash óta ez sem veszélytelen.

Én csak egyet javasolhatok, hogy aki bónuszt kínál ott NE!

Hozzászólás

• Zoltán: Hallom Adrienn is felmondott már... Igazak a hírek?

Hozzászólás

• Böröndy Ernő is dobbantott, ő a saxohoz.

Hullanak az emberek Zoltán és ez mind mind a sok bónuszvisszaélő miatt, igaz?

Hozzászólás

Working...
                                X