Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

IronFX

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Van valakinek tapasztalata arról, hogyan működtették a bónuszt veszteséges számla esetén? Arra gondolok, hogy ha a számla veszteségesbe megy, először a saját pénzét veszítheti el a páciens, és csak a legvégén a bónuszt, vagy arányosan fogy a bónuszból is?

Hozzászólás

• Tóbiás eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Van valakinek tapasztalata arról, hogyan működtették a bónuszt veszteséges számla esetén? Arra gondolok, hogy ha a számla veszteségesbe megy, először a saját pénzét veszítheti el a páciens, és csak a legvégén a bónuszt, vagy arányosan fogy a bónuszból is?
      Ez volt a szép benne. Arányosan fogyott a saját tőke és a bónusz.
      A bónuszt nem is külön tüntették fel, mint más cégek, hanem egyenesen hozzáírták az egyenleghez.
      Csak kiutalásnál számolták vissza mennyi fogyott a saját tőkéből, és mennyi a bónuszból, ez a régi 100% bónusznál 50%-50% volt (ha nem történt menet közben pénzmozgatás).
      Látogasd meg a Forex Klub weboldalát, kövess Facebookon, Youtubeon!

Hozzászólás

• Kösz, a gyors választ.

Hozzászólás

• A felelősség kérdése itthon...
          Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Humble eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            A pontosság kedvéért: Az IronFx Global egy határon átnyúló szolgáltatást végző ciprusi cég.
            Az MNB-nél nem rendelkezik engedéllyel, csak regisztrációval, mint Magyarországon is tevékenykedő külföldi cég.

A CySEC az eljáró szerv a cég ügyeivel kapcsolatban, amivel sajnos nincsenek kisegítve az ügyfelek, mert kb. olyan, mintha az ördögöt jelentenék fel az anyjánál.

Ettől függetlenül az MNB-hez is el kell juttatni a panaszt, amit ők továbbítanak, valamint hivatalból indíthatnak eljárást ha szabálytalanságot tapasztalnak a magyarországi tevékenységgel kapcsolatban.

Az FCA az angol leánycég, az IronFX UK felügyfeleti szerve, és azon ügyfelekre érvényes az ő felügyeletük akik Angliából, vagy a co.uk végződésű honlapjukon nyitottak számlát.

Ha esetleg volt valaki, akit sikerült az értékesítőknek rábeszélni, hogy 2 profillal nyissanak számlát (és kétszer igényeljenek bónuszt), egyet a .com/.hu oldalon, egyet pedig a .co.uk oldalon, akkor a második regisztráció az FCA-hoz tartozik.
            a hirek szerint a fca alatt levo ugyfelek kesedelem nelkul megkapjak a penzuket. akik a sysec alatt vannak azok nem . lehet ,hogy Markos eldontotte, hogy csak az angliai leanyceg marad meg a ciprusi meg mehet a csodbe.

Hozzászólás

• Today eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Az IronFX létezik hivatalosan Magyarországon, ugyanis van magyar engedélyük is, a magyar iroda nem csak egy "sales hely", ugyanúgy számon kérhető a magyar jogszabályok szerint is. Nem hiszem, hogy Ciprusig kellene feltétlenül szaladni. A párhuzamosság a tuti.
              Akkor nézz pontosan utána, értek egy picit a joghoz és ellenőriztem, elég a sok pontatlan info itt, ami nehezíti, hogy érvényesítsük az igazunkat és mindenki helyesen cselekedjen.

Nekem 7200 euro van bent és használtam bónuszt, vizsgálat alá helyezték a számlámat irregular trading activities miatt és megerősíthetem, hogy nem éltem vissza a bónusszal, mégis úgy néz ki, hogy azt írják, sőt állítólag már megvan jelölve a számlám a chat-es srác mondta. Azért próbáltam kiutalni, mert elterjedt, hogy nem mennek a kifizetések. Ezt megtudom erősíteni.

Nincs mese elkezdték csinálni a káoszt, hogy nehezebb legyen majd minden hivatali kivizsgálás, magyarul ölik a felesleget, a világtörténelemben az ilyen folyamatok mindig rosszul végződtek, úgyhogy börtönt fog ülni egy-két emberke. A jogászaiknál nagy a rohanás most, csak rossz irányba rohannak.

Úgy tudom hogy 27 rendbeli csalás miatt néhány értékesítő is előzetesbe fog kerülni. Majd bent elmondhatják, hogy a bónusszal visszaéltek biztos elhiszi néhány ózdi roma. Az Iron Fx-et a felügyeletnél kell feljelenteni, aki kicsalta a pénzt, azt pedig a rendőrségen.

Az iratokat összeszedik és a magyar rendőrség is nyomozást fog kezdeményezni csalás és megtévesztés miatt. Most a hangfelvételeket és skype beszélgetéseket is hozzácsatolják az iratokhoz, köztük az enyémet is.

Még van egy volt évfolyamtársam is, neki az édesapja aki lassan nyugdíjas, de még a Legfelsőbb bíróságon dolgozik, pontosan megírja, hogy ilyen helyzetben kihez és hogyan tegyünk feljelentést.

Az ügy hosszadalmas lesz, viszont ha két ember rávall valakire, értékesítőre, kapcsolattartóra, akkor a rendőrség köteles azonnal kivizsgálni, ha magyar állampolgár, elrendelheti az azonnal előzetes letartóztatását és utána kinyomozzák.

Ezért ha nem intézi el senki, hogy kifizessék a jogos tőkémet, én elsőnek azt jelentem fel, aki rávett, hogy fizessek ide be, így sajnos csak csalás, mert magamtól adtam oda a pénzt, de egy kis hátszéllel és szerencsével ülni fog 30-60-90 napot, ebben a sorrendben.

Nekem több hangfelvételem van, amit gondosan megőriztem. Természetesen az összes e-mail és Skypeon keresztüli beszélgetést is. Ezeket érdemes lementeni egy adathordozóra. És nemsokára elkészül egy jogorvoslat, amit közzéteszek.

Kis összefogással Magyarországon az Iron Fx nem fog tovább működni, ezt elintézem személyesen, vagyis mindent megteszek ennek érdekében a kapcsolataimon keresztül. Mindenki írjon a legnagyobb hírportáloknak, hogy több tőkét senki ne utaljon be és derüljön ki, hogy egy szélhámos a cég.

Hozzászólás

• Forexunderground eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Nagyon sajnálom, hogy idáig süllyedt az Iron Fx, azt gondoltam, hogy egy normális cég, de hogy is bízhatna az ember ciprusi meg görög származású emberekben, én kis naív azt gondoltam, hogy csinálnak egy frankó céget.

Sajnos az Iron Fx is csak egy szerencsejátékos cég volt, befektetési cég látszattal. Magyar embereket, megint magyar emberek csaptak be, azért, hogy egy ciprusi dísz**** tovább élhesse az anyagi vágyait és tetszelegjen az okos milliomos szerepében és védik a céget, mert azt remélik, hogy majd tovább fog működni.

Nem fog tovább működni, aki benne van a szakmában, az tudja, hogy most már világszinten elterjedt, hogy senkit nem fizet ki a cég, néhány esettől eltekintve, amiből fenntartják a látszatot. És az ügyfél tőke az szent dolog. Innentől fogva, az Iron Fx kiszállt a nagyok versenyéből és elkezd darabjaira hullani. A vég kezdete. Egyszer lehet eljátszani a befektetők bizalmát ebben a szakmában, ez most megtörtént.

Az új iroda meg új platform egy gyenge próbálkozás. Az új platform white label partner a Gain Capitalnak nagy befektetés tehát nem történt. Az új irodák meg a dél amerikai és többi koszfészekhez hasonlóan nem kerülnek túl sok pénzbe. pár százezres tételek.

Reméljük, hogy kártalanítanak mindenkit. Sajnos akinek profit van a számláján és skalper, vagy megjelölték mert rálehet húzni, hogy irreguláris kereskedési aktivitást végez, annak húzzák az idejét és megpróbálják levágni.

Így Markus továbbra is vehet egy újabb Porschet, ha akar, az ügyfelek pénzéből és Petrossal szívhatják a cocaint a yachtjukon. Viszont nemsokára olyan szintű bili fog kiborulni angliában, amire szegény Markus nem is gondol, hisz mindenki tudja, hogy ingatlan befektetései vannak Londonban.

Nemsok idő és a Scotland Yard elfog vinni néhány embert, mert történtek olyan dolgok is, amelyeket a korábbi ott dolgozók felfedtek és átadtak már a szerveknek illetve a konkurens cégeknek. Az összes dolgozónak ki van adva, hogy tartsanak vissza annyi pénzt amennyit tudnak és nyugtassák meg az ügyfeleket, mert ez segít a cégen. Próbálják ráerőltetni mindnekire a Profitshare bónuszt, amit ugy tukmálnak a szerensétlen értékesítők, mintha az örök életet hozná el(sajnos a tulajdonosok tudják, hogy így tudják húzni az időt, amíg kimentenek néhány infót és eltüntetnek néhány papírt)

Ehhez aszisztálnak még a magyar kapcsolattartók, nagyon szegényes kifogásokkal és hülyének néznek mindenkit és eljátszák a nagy szakembert. Inkább eladták magukat és a hitelüket, hogy asszisztáljanak ehhez a vonat szerencsétlenséghez.

Az Iron Fx haldoklik nagyon kevés ideje van hátra, újabb 57 dolgozót küldtek el a cégtől.

Mindenki írjon az FCa-nak és a fontos, hogy az Ombudsmannak is, mert ő neki nagyobb a hatalma. A Cysec-nek is, mert ő fogja kezelni a magyar ügyfeleket nagyobb részben.
                Az Iron Fx Magyarországon nincs hivatalosan, az irodájuk a Bank Centerben csak egy sales hely az MNB pedig kifejezetten nem ajánlotta a céget kereskedésre.

Kérek mindenkit, hogy őrizze meg a hidegvérét és emberségét és mutasson példát az Iron Fx magyar dolgozóinak, akik megbuktak mint szakemberek és emberek. Ők képviseltek minket az Iron Fx cégnél És ők képviselték a céget a magyar emberek felé, sajnos nem őszintén.

Thank you

Szia!

Elképesztően jó vagy, régebben követtelek is titeket a weboldalatokon,
                jó volt, kár, hogy megszűnt!
                Remek, nagyon összeszedett poszt.

A felsorolt helyekre írtunk már sokan.
                De ügyvédre nem lenne hamarosan szükségünk?
                A Fizetési Meghagyás (Felszólítás? még ezt sem tudom pontosan)
                és a Felszámolási Eljárás iránti kérelmek beadása nem lenne már
                fontos, esedékes?

Köszönöm

Hozzászólás

• Forexunderground eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Akkor nézz pontosan utána, értek egy picit a joghoz és ellenőriztem, elég a sok pontatlan info itt, ami nehezíti, hogy érvényesítsük az igazunkat és mindenki helyesen cselekedjen.

Nekem 7200 euro van bent és használtam bónuszt, vizsgálat alá helyezték a számlámat irregular trading activities miatt és megerősíthetem, hogy nem éltem vissza a bónusszal, mégis úgy néz ki, hogy azt írják, sőt állítólag már megvan jelölve a számlám a chat-es srác mondta. Azért próbáltam kiutalni, mert elterjedt, hogy nem mennek a kifizetések. Ezt megtudom erősíteni.

Nincs mese elkezdték csinálni a káoszt, hogy nehezebb legyen majd minden hivatali kivizsgálás, magyarul ölik a felesleget, a világtörténelemben az ilyen folyamatok mindig rosszul végződtek, úgyhogy börtönt fog ülni egy-két emberke. A jogászaiknál nagy a rohanás most, csak rossz irányba rohannak.

Úgy tudom hogy 27 rendbeli csalás miatt néhány értékesítő is előzetesbe fog kerülni. Majd bent elmondhatják, hogy a bónusszal visszaéltek biztos elhiszi néhány ózdi roma. Az Iron Fx-et a felügyeletnél kell feljelenteni, aki kicsalta a pénzt, azt pedig a rendőrségen.

Az iratokat összeszedik és a magyar rendőrség is nyomozást fog kezdeményezni csalás és megtévesztés miatt. Most a hangfelvételeket és skype beszélgetéseket is hozzácsatolják az iratokhoz, köztük az enyémet is.

Még van egy volt évfolyamtársam is, neki az édesapja aki lassan nyugdíjas, de még a Legfelsőbb bíróságon dolgozik, pontosan megírja, hogy ilyen helyzetben kihez és hogyan tegyünk feljelentést.

Az ügy hosszadalmas lesz, viszont ha két ember rávall valakire, értékesítőre, kapcsolattartóra, akkor a rendőrség köteles azonnal kivizsgálni, ha magyar állampolgár, elrendelheti az azonnal előzetes letartóztatását és utána kinyomozzák.

Ezért ha nem intézi el senki, hogy kifizessék a jogos tőkémet, én elsőnek azt jelentem fel, aki rávett, hogy fizessek ide be, így sajnos csak csalás, mert magamtól adtam oda a pénzt, de egy kis hátszéllel és szerencsével ülni fog 30-60-90 napot, ebben a sorrendben.

Nekem több hangfelvételem van, amit gondosan megőriztem. Természetesen az összes e-mail és Skypeon keresztüli beszélgetést is. Ezeket érdemes lementeni egy adathordozóra. És nemsokára elkészül egy jogorvoslat, amit közzéteszek.

Kis összefogással Magyarországon az Iron Fx nem fog tovább működni, ezt elintézem személyesen, vagyis mindent megteszek ennek érdekében a kapcsolataimon keresztül. Mindenki írjon a legnagyobb hírportáloknak, hogy több tőkét senki ne utaljon be és derüljön ki, hogy egy szélhámos a cég.
                  Ne felejtsd ki a zsarolást se a dologból, ugyanis zoltán és jó pár másik account manager egyenesen megzsarolta az ügyfeleket, hogy nem jutnak másképp a pénzükhöz, csak ha még többet befizetnek és kihedgelik a mirror számlát használva az ő STP számlájukra.

Ha kiderül, hogy mindez azért történt mert nincs meg a pénz amit ki kéne fizetni, akkor pedig a sikkasztás is megáll.

Hozzászólás

• iron

a velemenyem az hogy a sikkasztas az megtortent amikor jovahagytak a kiutalasokat es a penzek nem voltak sehol se az ironnal se az ugyfelek bankszamlajan .egy honapig

Hozzászólás

Ne felejtsd ki a zsarolást se a dologból, ugyanis zoltán és jó pár másik account manager egyenesen megzsarolta az ügyfeleket, hogy nem jutnak másképp a pénzükhöz, csak ha még többet befizetnek és kihedgelik a mirror számlát használva az ő STP számlájukra.

Ha kiderül, hogy mindez azért történt mert nincs meg a pénz amit ki kéne fizetni, akkor pedig a sikkasztás is megáll.
                      A sikkasztás nem eredményköteles. Ha nincs semmiféle törvényes magyarázat, hol volt a pénz 1 hónapig akkor az sikkasztás. (a sikkasztásnak nem kell, hogy eredménye legyen akkor is az)

Amiről te beszélsz az csalás, ha pedig tudják hogy nincs pénz de szedik be hazugsággal akkor csődbűntett.

Ezekben az a szép, hogy cég mint jogi személy nem tud ilyet csinálni, tehát mindig személyes felelősség van.

Hozzászólás

• Adamv eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        A sikkasztás nem eredményköteles. Ha nincs semmiféle törvényes magyarázat, hol volt a pénz 1 hónapig akkor az sikkasztás. (a sikkasztásnak nem kell, hogy eredménye legyen akkor is az)

Amiről te beszélsz az csalás, ha pedig tudják hogy nincs pénz de szedik be hazugsággal akkor csődbűntett.

Ezekben az a szép, hogy cég mint jogi személy nem tud ilyet csinálni, tehát mindig személyes felelősség van.
                        Nem, én pont a sikkasztásról beszélek. Ez mellett megállhat a csalás és a zsarolás is.

"Sikkasztást az követ el, aki a rábízott idegen dolgot eltulajdonítja, vagy azzal sajátjaként rendelkezik. A bűncselekmény megállapításának nem feltétele, hogy az ügyben bárkinek is kára keletkezzék. Az eltulajdonítás jelentése nem szorul magyarázatra: ide tartozik például az, ha valaki a barátjára bízza a fényképezőgépét míg elutazik, ám ő azt eladja.

Sajátjaként pedig akkor rendelkezik vele, ha a rábízott fényképezőgépet a tulajdonos tudta nélkül kölcsönadja. Ez esetben például az illető nem akarja megkárosítani a tulajdonost - akit nem is ér kár -, hiszen a gépet visszaadja, ám a sikkasztást már azzal elkövette, hogy a készüléket a tulajdonos tudta nélkül kölcsönadta. Ugyancsak a dologgal "sajátjaként való rendelkezésre" példa, ha valaki megbízást ad arra, hogy vagyonát kezeljék. Ő az, aki meghatározza, hogy mindezt milyen módon tegyék. Ha a megbízott megszegi a megbízó által felállított vagyonkezelési szabályokat, akkor a rábízott vagyonnal úgy bánik, mintha az a sajátja lenne, azaz elköveti a sikkasztást. Akkor is, ha az "illegális" megoldással adott esetben jót akar tenni - például nagyobb hozamot elérni."

jogi definíció:

Aki a rábízott idegen dolgot jogtalanul eltulajdonítja, vagy azzal sajátjaként rendelkezik, sikkasztást követ el.
                        (Btk. 372. §)

Büntetése:
                        sikkasztás alapeset: 2 évig terjedő szabadságvesztés
                        sikkasztás minősített esetei: elkövetési értéktől függően 3 évig, 1-5 évig, 2-8 évig, illetve legfeljebb 5-10 évig terjedő szabadságvesztés között.

A sikkasztás csak szándékosan követhető el. A sikkasztás tettese és társtettese csak az lehet, akire a dolog ténylegesen rá van bízva, vagyis aki birtokolja a dolgot. A rábízás alatt a birtoklás jogának hosszabb vagy rövidebb időre való átengedését kell érteni.
                        A sikkasztás elkövetési tárgya csak az elkövetőre bízott idegen dolog lehet, így sem saját, sem közös tulajdonban álló dologra nem követhető el (például az ügyfél pénze).

A sikkasztás kétféle cselekménnyel valósítható meg:
                        jogtalan eltulajdonítás
                        sajátjaként való rendelkezés

Hozzászólás

• Adamv eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Torvenyes magyarazatot kaptunk zoltantol tevesen elfogadott kiutalas. Erdekes hogy a legtobb ugyfelnel ez tortent es egy honap utan vettek eszre mindenkinel.

Hozzászólás

Nem, én pont a sikkasztásról beszélek. Ez mellett megállhat a csalás és a zsarolás is.

"Sikkasztást az követ el, aki a rábízott idegen dolgot eltulajdonítja, vagy azzal sajátjaként rendelkezik. A bűncselekmény megállapításának nem feltétele, hogy az ügyben bárkinek is kára keletkezzék. Az eltulajdonítás jelentése nem szorul magyarázatra: ide tartozik például az, ha valaki a barátjára bízza a fényképezőgépét míg elutazik, ám ő azt eladja.

Sajátjaként pedig akkor rendelkezik vele, ha a rábízott fényképezőgépet a tulajdonos tudta nélkül kölcsönadja. Ez esetben például az illető nem akarja megkárosítani a tulajdonost - akit nem is ér kár -, hiszen a gépet visszaadja, ám a sikkasztást már azzal elkövette, hogy a készüléket a tulajdonos tudta nélkül kölcsönadta. Ugyancsak a dologgal "sajátjaként való rendelkezésre" példa, ha valaki megbízást ad arra, hogy vagyonát kezeljék. Ő az, aki meghatározza, hogy mindezt milyen módon tegyék. Ha a megbízott megszegi a megbízó által felállított vagyonkezelési szabályokat, akkor a rábízott vagyonnal úgy bánik, mintha az a sajátja lenne, azaz elköveti a sikkasztást. Akkor is, ha az "illegális" megoldással adott esetben jót akar tenni - például nagyobb hozamot elérni."

jogi definíció:

Aki a rábízott idegen dolgot jogtalanul eltulajdonítja, vagy azzal sajátjaként rendelkezik, sikkasztást követ el.
                            (Btk. 372. §)

Büntetése:
                            sikkasztás alapeset: 2 évig terjedő szabadságvesztés
                            sikkasztás minősített esetei: elkövetési értéktől függően 3 évig, 1-5 évig, 2-8 évig, illetve legfeljebb 5-10 évig terjedő szabadságvesztés között.

A sikkasztás csak szándékosan követhető el. A sikkasztás tettese és társtettese csak az lehet, akire a dolog ténylegesen rá van bízva, vagyis aki birtokolja a dolgot. A rábízás alatt a birtoklás jogának hosszabb vagy rövidebb időre való átengedését kell érteni.
                            A sikkasztás elkövetési tárgya csak az elkövetőre bízott idegen dolog lehet, így sem saját, sem közös tulajdonban álló dologra nem követhető el (például az ügyfél pénze).

A sikkasztás kétféle cselekménnyel valósítható meg:
                            jogtalan eltulajdonítás
                            sajátjaként való rendelkezés
                            Ami kimaradt:
                            Sikkasztás esetén az üzletszerű elkövetés minősítő körülmény. Üzletszerűen az követ el bűncselekményt, aki ugyanolyan vagy hasonló jellegű bűncselekmények elkövetésével törekszik rendszeres haszonszerzésre.

Hozzászólás

• Depositokat tömegesen nem fizeti vissza az iron.
                              Ez is sikkasztás.

Hozzászólás

• De szép is ez a történet. Még emlékszem , amikor a kezdetek kezdetén a kapcsolattartók mindenkit felelőtlennek nyilvánítottak, aki tengerentúlon, Ausztráliában stb. nyitott számlát az Eu-s felügyelettel ellátott Iron helyett, amely egy köpésre van magyartól ha baj van, ellenben egy pálmafás cégtől.. erre kiderül, hogy lehet egy broker a kertszomszédod is, kb ugyanannyi esélyed van visszakapni a pénzed mintha a Holdon lenne. Már akkor meglepett, hogy "nem kispályás" forumtagok akik "elindultak a hírnévhez vezető úton" is besz.pták ezt a történetet, de mivel idén szinte hetente záporoznak a megfizethetetlen tapasztalatok a jövőre nézve(chf stb..), így ha legközelebb bárhol nyitni akarok számlát, előtte megnézem fotón a ceo fejét , és kielemzem hetekig a sales-ek stílusát, és abból levonva egy konkluziot eldöntöm, hogy a múltbéli tapasztalatok alapján érdemes e velük foglalkozni vagy sem.

Hozzászólás

Working...
                                X