Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

IronFX

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• hat igazan jokat röhögök , zoltan lassan elnyeri az orszag szegyene büszke cimet, az elözö hozzaszolo a hülye tanito cimet, hihihi

Hozzászólás

• ferenczyden eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      .
      Nagyon LEVItted a színvonalat...
      Skalpolásnál, percen belüli poziknál ne adj isten árarbitrázsnál ez sajnos ilyen játszma. Ezt mindannyian tudjuk. De több órás, több napos poziknál ilyet még senki nem hallott.
      Haverod haverjának haverja sem.
      Elfogadott kiutalásokat ipari mennyiségben eltüntetni hetekre majd visszadátumozott elutasítással újra elhelyezni az ügyfél számláján- hááát az se túl gyakori eset

Arról nem beszélve hogy tudtommal 4 napja van megreklamálni a brokernek ha a pozi nem megfelelő szerinte.

No meg azt se hagyjuk ki a számításból hogy pl. előzetesben lévő cégvezetők és acc managerek nem biztos hogy tanúskodnak majd egy tárgyaláson.

Hozzászólás

Merthogy haverom haverjának az ismerőse utána másik brókernél is kereskedett, hogyha kíváncsiak vagytok, akkor elmondom az mivel végződött, de ennyit úgyse olvastok el egyszerre. Spoiler: ott se nyert az ügyvéd
        2 történet:
        1. Első bróker (felügyelet nélküli) le akart nyúlni, mégis végül ügyvéd és egyebek nélkül is fizetett.
        2. Második bróker (felügyelet nélküli) is át akart verni. Nagyon kis összegről volt szó, de ezek elvi kérdések, úgyhogy elindítottam a folyamatot. A bróker fizetett, majd megszűnt létezni.

Tanulság? Nem feltétlenül egy ügyvéd fogja megoldani a problémát, mert szerencsére van rengeteg lehetőség az ügy megoldásának elősegítésére. A nyilvánosság pl. elég nagy erő, ahogy az fenti (IronFX) példa is mutatja. Ha ez az ügy sem kapott volna nyilvánosságot, akkor talán az IronFX/Németh Zoltán még mindig röhög(het)ne a markába.

Hozzászólás

Gondoltam még várok a szavazatokra, de ha ennyire sietős hát legyen.

Bár biztos, azt fogjátok mondani, hogy ezt már rég tudtátok, de nem gond, hátha valaki nem ismeri.

Akkor abba a stílusba írom, ahogy ti szoktátok.

Szóval egy haverom haverjának az ismerőse (tehát nem én), még jó pár évvel ezelőtt, fiatalabb korában (most se túl öreg) elkezdett forex-ezni. Minden létező kötelező feltételt kipipált számlanyitásnál, és elkezdett kereskedni. Nagy brókerhez regisztrált, nevezzük most Paraszt UK-nek.

Gondolta itt minden rendben van. A kezdeti bukták után nagyon jól ment a kereskedés. Azt hitte Ő a király.Szétskalpolta sikeresen a brókert, pár hét alatt annyit keresett, amit addig el sem tudott képzelni. Nem 4 jegyű számról volt szó, hanem sokkal nagyobb összegről.

Persze visszanézve leginkább csak szerencséje volt, de ez most mindegy. Gondolta kikéri a lóvé nagy részét. Paraszt UK-nál azt mondták, hogy NO.

Szépen megfogalmazva jogilag le volt írva, hogy túl agresszív kereskedés miatt elutasítják a kifizetést. stb. stb.

Haverom haverjának az ismerőse ekkor azt gondolta, szétpereli őket, nehogy már kitoljanak vele.

Fel is készült az ügyvéd, aki persze azt mondta ez sima ügy lesz, hiszen Paraszt UK regisztrálva van felügyeletnél. Számlakivonat megvolt, e-mail értesítők megvoltak. stb.stb.

Azonban mikor oda került a sor Paraszt UK előjött azzal, hogy haverom több IP címről is használta a szervert.

Igen. Egyszer feltelepítette a saját otthoni gépére. Aztán laptopra. Meg VPS-re. (előbbi kettőre azért, hogyha baj van a VPS-el, akkor egyből közbe lehessen avatkozni) De aktívan csak a VPS-en ment.

Ezért kitalálták, és mindenféle informatikai (kamu) bizonyítékokat lobogtattak, hogy ő DDos támadást intézett a szerverük ellen, meg flood-olta, ezáltal jelentősen csökkentette a szerverük sebességét, ezáltal előnyhöz jutott, és ez kihatott a kereskedésére. Továbbá voltak olyan időszakok, amikor egyszerre volt használva több IP-ről.stb. stb.

Még majdnem azt hozták ki, hogy neki kéne kártérítést fizetni….

Aztán még volt egyéb huzavona is, de a végén nem fizettek. A depositot a haverom haverjának az ismerőse mondjuk visszakapta.

Tehát, Ironfx-nél miket fogadtatok el? Csak a T&C van, vagy van még másik 5 dokumentum amit elfogadtatok.

Iron nyíltan ráment a bónusz vádakra. Gondolom az ügyvédeitek is erre készülnek fel. Hogyha benyomnak egy ilyet, akkor az ügyvédetek mit csinált volna?

Pislogott volna nagyokat, vagy fel lett volna készülve erre, és még sokkal durvább kamu vádakra is?

Merthogy haverom haverjának az ismerőse utána másik brókernél is kereskedett, hogyha kíváncsiak vagytok, akkor elmondom az mivel végződött, de ennyit úgyse olvastok el egyszerre. Spoiler: ott se nyert az ügyvéd
          VAN EGY KÜLÖNBSÉG: hogy itt nem egy ember fog "nekiesni" egy nagy brókercégnek, hanem rengeteg ügyfél összefogva pertársaságban. Mint ahogy a kínaiak is tették. Ezt nem fogják tudni csak úgy kamuból lesöpörni.
          Azt elhiszem, hogy egy szál mohikánként megettek valakit valahol, de itt ez egy teljesen más történet.

Hozzászólás

• http://forexmagnates.com/investtech-...alleged-fraud/

Hozzászólás

Pislogott volna nagyokat, vagy fel lett volna készülve erre, és még sokkal durvább kamu vádakra is?
              Jártál te már tárgyalóteremben valaha, vagy csak az amerikai ügyvédfilmeken nőttél fel?

Aki állít, az bizonyít. Mindenki a bíró elé tárja a panaszát, és a védekezését, az meg majd dönt. Olyan csak a NAV vagyonosodási vizsgálatban létezik, hogy megvádolnak valamivel, és neked kell bizonyítani, hogy nem követted el. Egyelőre, szerencsére. Szóval ha az Iron állít valamit, annak jogszerűségét, és valóságtartalmát neki kell igazolni.

Nem egy tárgyaláson fog ítélet születni, mert bevonhatnak szakértőket is az ügybe. Ha menet közben valami új részlettel állna elő valamelyik fél, a másik oldal felkészülési időt fog kapni a válaszokra, elnapolják a tárgyalást, stb...

Nehéz menet lesz, én kitartást kívánok mindenkinek, és nagyon bízom benne, hogy a pénzükhöz jutnak.

Hozzászólás

• Azt se felejtsétek el, hogy bármi is lesz a kimenetel, Iron nem tud nyertesként kijönni az egészből. Ha nekik lesz igazuk (amit kétlek), nyilvános lesz, hogy tőkét nem fizettek vissza és ezt mindenki tudni fogja...soha nem tudják lemosni magukról.

Ez kb. olyan mint amikor egy munkavállaló pert nyer a volt cége ellen...utána nem sok helyen tud elhelyezkedni.

Ami tovább rontja a helyzetüket, hogy akik eljöttek onnan ők se védik a céget és pár hónap után szétfogják szedni. Mindenki vitt el ügyféllistákat és vannak akik sokkal több részletet fognak megosztani a fórumokon mint én.

Ha talpon is marad a cég szerintem jövőre nem ez a vezetőség lesz már mert teljesen elvesztették az ügyfelek bizalmát.
                Szép volt, jó volt, köszönjük...ennyi.
                Én is sok sikert kívánok nektek, hogy perben nyerjetek. Akik ezek után még ott dolgoznak, ők meg is érdemlik a sorsukat és azt, hogy ne tudjanak elhelyezkedni ebben a szakmában. Én is mától kezdve megígérem, hogy nem fogok velük üzletelni.

A greedes robotos Zolis megoldással meg vigyázzatok. A srác aki a robot mögött van rosszabb mint a Zoli. Csak folytassa és nyilvánosságra fogom hozni a nevét neki is.

Hozzászólás

• Shortosgyula eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Nagyon LEVItted a színvonalat...
                  Skalpolásnál, percen belüli poziknál ne adj isten árarbitrázsnál ez sajnos ilyen játszma. Ezt mindannyian tudjuk. De több órás, több napos poziknál ilyet még senki nem hallott.
                  Haverod haverjának haverja sem.
                  Elfogadott kiutalásokat ipari mennyiségben eltüntetni hetekre majd visszadátumozott elutasítással újra elhelyezni az ügyfél számláján- hááát az se túl gyakori eset

Arról nem beszélve hogy tudtommal 4 napja van megreklamálni a brokernek ha a pozi nem megfelelő szerinte.

No meg azt se hagyjuk ki a számításból hogy pl. előzetesben lévő cégvezetők és acc managerek nem biztos hogy tanúskodnak majd egy tárgyaláson.

Nem hiszem, hogy levittem volna, inkább egy kis színt vittem bele, mert mindenki csak ugyanazokat kérdezte, amikre már igazából a választ is tudta.

A lényeg, hogy nemcsak a bónuszra fognak hivatkozni, hanem minden egyéb másra is.

Hozzászólás

• ergosum eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    VAN EGY KÜLÖNBSÉG: hogy itt nem egy ember fog "nekiesni" egy nagy brókercégnek, hanem rengeteg ügyfél összefogva pertársaságban. Mint ahogy a kínaiak is tették. Ezt nem fogják tudni csak úgy kamuból lesöpörni.
                    Azt elhiszem, hogy egy szál mohikánként megettek valakit valahol, de itt ez egy teljesen más történet.
                    Ok, remélem összejön! Kínaiak kaptak pénzt?

Hozzászólás

• Today eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      2 történet:
                      1. Első bróker (felügyelet nélküli) le akart nyúlni, mégis végül ügyvéd és egyebek nélkül is fizetett.
                      2. Második bróker (felügyelet nélküli) is át akart verni. Nagyon kis összegről volt szó, de ezek elvi kérdések, úgyhogy elindítottam a folyamatot. A bróker fizetett, majd megszűnt létezni.

Tanulság? Nem feltétlenül egy ügyvéd fogja megoldani a problémát, mert szerencsére van rengeteg lehetőség az ügy megoldásának elősegítésére. A nyilvánosság pl. elég nagy erő, ahogy az fenti (IronFX) példa is mutatja. Ha ez az ügy sem kapott volna nyilvánosságot, akkor talán az IronFX/Németh Zoltán még mindig röhög(het)ne a markába.
                      Akkor ismét bővült a köröm egy olyan személlyel akit nem ismerek, de pert nyert. Gratulálok. Felügyelet nélkül voltak, utána meg megszűntek, tehát a lehúzásra mentek, akkor nagy szerencse kellett, hogy fizettek.

Hozzászólás

• ***** eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Nem egy tárgyaláson fog ítélet születni, mert bevonhatnak szakértőket is az ügybe. Ha menet közben valami új részlettel állna elő valamelyik fél, a másik oldal felkészülési időt fog kapni a válaszokra, elnapolják a tárgyalást, stb...

Nehéz menet lesz, én kitartást kívánok mindenkinek, és nagyon bízom benne, hogy a pénzükhöz jutnak.
                        Én nem voltam, mivel haverom, haverjának az ismerősével történt. Másrészt nyilván nem fogom több oldalon részletezni a sztorit, de a lényeg, hogy amit állítottak az gyakorlatilag igaz volt,(több ip, stb. stb.) de az a gyakorlatban nem befolyásolta a trade-ek kimenetelét. De benne volt valamelyik szabályzatban, hogy ilyet nem lehet.

Én is sok kitartást kívánok mindenkinek. Kapja meg a pénzét mindenki profitostól , de a depo-t mindenképp.

Hozzászólás

• Zalán eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Azt se felejtsétek el, hogy bármi is lesz a kimenetel, Iron nem tud nyertesként kijönni az egészből. Ha nekik lesz igazuk (amit kétlek), nyilvános lesz, hogy tőkét nem fizettek vissza és ezt mindenki tudni fogja...soha nem tudják lemosni magukról.

Ez kb. olyan mint amikor egy munkavállaló pert nyer a volt cége ellen...utána nem sok helyen tud elhelyezkedni.

Ami tovább rontja a helyzetüket, hogy akik eljöttek onnan ők se védik a céget és pár hónap után szétfogják szedni. Mindenki vitt el ügyféllistákat és vannak akik sokkal több részletet fognak megosztani a fórumokon mint én.

Ha talpon is marad a cég szerintem jövőre nem ez a vezetőség lesz már mert teljesen elvesztették az ügyfelek bizalmát.
                          Szép volt, jó volt, köszönjük...ennyi.
                          Én is sok sikert kívánok nektek, hogy perben nyerjetek. Akik ezek után még ott dolgoznak, ők meg is érdemlik a sorsukat és azt, hogy ne tudjanak elhelyezkedni ebben a szakmában. Én is mától kezdve megígérem, hogy nem fogok velük üzletelni.

A greedes robotos Zolis megoldással meg vigyázzatok. A srác aki a robot mögött van rosszabb mint a Zoli. Csak folytassa és nyilvánosságra fogom hozni a nevét neki is.
                          Ezt Németh Zoli nagyon elkúrta. Mondhatta volna az igazat h az ironban fizetési gondok vannak ezzel nem értek egyet, felmondok.

Ekkor pár hónap múlva tárt karokkal várják vmelyik másik brókercégnél az ügyfeleivel. De ehelyett hazudozni kezdett így a szakmába már biztos nem kap állást. Az Ironfx meg így is úgy is lehúzhatja a rolót. Egyrészt mert sikkasztottak másrészt ha ezt sikerül eltusolniuk olyan szintű bizalomvesztést szenvedtek el ami csődbe viszi őket.

Tud valaki N.Zoltánnak vmi jó melót? Hamarosan szüksége lesz rá. Addig is biztos tartalékol erre a mirrorszámlás baromságra biztos rászedett pár embert abból is jön a pénz.

Hozzászólás

Ok, remélem összejön! Kínaiak kaptak pénzt?
                            ferenczyden eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Akkor ismét bővült a köröm egy olyan személlyel akit nem ismerek, de pert nyert. Gratulálok. Felügyelet nélkül voltak, utána meg megszűntek, tehát a lehúzásra mentek, akkor nagy szerencse kellett, hogy fizettek.
                            Itt azért Európai Uniós cégről van szó. És ha az értékesítő kicsalja a pénzt és az ajánlat közben nem világosítja fel az ügyfelet, hogy amit csinál az jogszerűtlen vagy szabály ellenes, sőt megnyugtatja, hogy lehet csinálja és még ad rá neki tippet is és erről még bizonyíték is van, akkor a bróker mondhat amit akar, az értékesítőt előveszik csalásért, a pénzt meg szépen vissza kell szolgáltatni úgy ahogy van, nem képezheti vizsgálat tárgyát, hisz csalás útján került oda, ráadásul nem világosította fel a bróker, hogy ilyet nem lehet.

Ha egyszer hasonló módon ezt a stratégiát nem ítélte el és kifizette, sőt visszautalta a pénzét, akkor hasonlóan kell eljárni a jogvitás esetekben. Ebből nem fognak jól kijönni főleg nem a magyar értékesítők, mert harácsolták a pénzt. Azért a pénzéért sok mindenki sok mindent megtesz. Zolika meg bújhat az Iron Fx szoknyája mögé, majd itthon szembesítésen meglátjuk, hogy mit mond, meg bevonnak szakértőket is.EZért járnak szarul.

Hozzászólás

• igen lassan osszedol a kartyavar . igy alapjaraton mar nem termelnek profitot ,es ahogy telnek a napok a penzkikeresek csak gyulnek...
                              szerintem a ceg eladasa se fog osszejonni nem tudom ki lat benne fantizat ,hogy megvegye a ceg hirneve romokban.

Markos es bandaja meg kimenekitenek penzeket aztan csod

Hozzászólás

• ergosum eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Pontosan, egyetértek!
                                Össze kell állnunk és csinálni, nem szabad lankadni.
                                Ilyesmit nem szabad lenyelni.

Kíváncsi vagyok, Zoltán mikor áll ki újra, a céggel
                                semmi probléma, nincs eljárás, minden klassz, mint régen!
                                Fizessetek be nyugodtan.

Hozzászólás

Working...
                                X