Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

IronFX

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Dvit eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ezt hogy érted? Máshogy kezelik a kisszámlákat, ergo szivatják őket? A nagyszámlának meg tekintélye van? Van akinek mondjuk 100000 dollár az össz kereskedési tőkéje, de hülye lesz kiutalni egy összegben, mondjuk kiutal 1%-ot, hogy stop nélkül kössön például , 1000$ , azt bekategorizálják gagyinak és úgy is járnak el vele szemben? Magyarra leforditva ha a szomszédom daytrader, és áthuzza hozzám a gépét, hogy lássuk a chartmozgást és a valós spreadeket, akkor ha nekem kinn van 1000$ neki meg 100000$ akkor én más mozgásokra számítsak? De ha úgy értetted, hogy valaki 500$-al kezd neki, és csupán 1% tornássza fel 5000-re mert az apró nyerőkbe beleun, és beköt egyet ami visz mindent, akkor egyet értek. Viszont engem nem tudna megrészegíteni 1:10000 tőkeáttétel sem, ha 100$ lenne kinn, ha 10000.
    A kereskedőket különböző csoportokba kategorizálják, és a nagy többség, aki masszív vesztő abba a csoportba kerül amelynek a pozijai házon belül maradnak.
    Ezt egyre több brokertől hallom vissza, belső infok alapján, kifelé ez nyilván nem publikus.
    Nem feltétlen kell nagyon kitolni az ügyféllel hogy bukjon, elég hagyni játszani...

Hozzászólás

• Dvit eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Ezt hogy érted? Máshogy kezelik a kisszámlákat, ergo szivatják őket? A nagyszámlának meg tekintélye van? Van akinek mondjuk 100000 dollár az össz kereskedési tőkéje, de hülye lesz kiutalni egy összegben, mondjuk kiutal 1%-ot, hogy stop nélkül kössön például , 1000$ , azt bekategorizálják gagyinak és úgy is járnak el vele szemben? Magyarra leforditva ha a szomszédom daytrader, és áthuzza hozzám a gépét, hogy lássuk a chartmozgást és a valós spreadeket, akkor ha nekem kinn van 1000$ neki meg 100000$ akkor én más mozgásokra számítsak? De ha úgy értetted, hogy valaki 500$-al kezd neki, és csupán 1% tornássza fel 5000-re mert az apró nyerőkbe beleun, és beköt egyet ami visz mindent, akkor egyet értek. Viszont engem nem tudna megrészegíteni 1:10000 tőkeáttétel sem, ha 100$ lenne kinn, ha 10000.
      Nem, nem úgy értettem.
      A kisszámlások között sokkal több a kezdő, gyakorlatilag minden kisszámlás kezdő.

Hozzászólás

• Shortosgyula eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Ezt egyre több brokertől hallom vissza, belső infok alapján, kifelé ez nyilván nem publikus.
        Bocs, de ezt a poént nem hagyhatom ki: mondom én, hogy minden sikeres tradernek van legalább egy belső ember ismerőse...

Hozzászólás

• Én úgy gondolom ezt a bónuszt, hogy ha valaki most szeretné kipróbálni a demóban működő rendszerét élesben, és erre mondjuk 5000 dollárt szeretne szánni, akkor tulajdon képen elég neki csak 2500 dollárt befizetnie, és a terve végrehajtható lesz 5000 dollárral, a másik 2500 dolláron meg veszel egy 3D TV-t karácsonyra, vagy akármit...

Egy a lényeg, kevesebbe kerül neked ugyan azzal a pénzzel kereskedni, és szerintem ez egy baromi jó üzlet. A buktatókat meg mindenkinek az elméje szüli, ha nem a lehetőségre koncentrál, hanem a negatív dolgokra, ami a tőzsdén nem egy szerencsés magatartás.

Ez az én meglátásom, hogy több perspektívából is megfigyelhessétek ezt a lehetőséget. Különben is, nem mindegy, hogy kinek a pénzét kapod, ha te nyereséges vagy, akkor az egy másik ember vesztesége, abból a bizonyos kalapból...

Hozzászólás

• Végigolvastam a fórum hozzászólásait elejétől a végéig. Egyvalamit nem értek, akik fikázzák az Iront azok vagy nagyot buktak vmilyen trade-en vagy csak jól esik fikázni egy másik céget. Illetve van egy 3. lehetőség , valamelyik másik brókercégnél vannak hasonló pozícióban mint NZ. és hivatalból kell megpróbálni a riválist lejáratni.
            Az IronFx-ről csak annyit, hogy most regeltem náluk nem egy nagy összeggel (kishal vagyok) , próbaképpen. Az ügyfélszolgálat ha angol nyelvű ha magyar nyelvű villámgyors, ha kéred visszahívnak ha lérdésed van elmagyarázzák mi a szitu. Én azt javaslom , akinek van rá lehetősége próbálja ki. A bónuszt villámgyorsan jóváírják a számládon és simán kereskedhetsz azzal is. Ha buksz akkor buksz, de melyik brókercégnél van csak nyerő kötés? Ha van ilyen kérek eggy nevet vagy egy linket.
            Zoltán pedig tényleg villámgyorsan reagál minden kérdésre mióta újra Cipruson van.

Hozzászólás

• Prozac eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Akkor lefordítom magyarra.

A Bónusz is tőkeáttét, csak máshogyan csomagolva.
              Ha pl a tőkeáttét 1:500, és a befizetett tőkédre kapsz 100% bónuszt, akkor tulajdonképpen 1:1000 tőkeáttéttel nyitsz.

A csomagolás más, a lényeg ugyan az.

Szerintem ott bújik ki a szög a zsákból, hogy ECN/STP számlára nem adják, azaz csak a market maker számlákra.
              Mivel az úgy is házon belül marad, és az ügyfelek 90%-a elveszíti, tulajdonképpen mindegy mekkorát adnak.

Persze mindenki reménykedik, hogy ő lesz az a 10 %, ami valójában a kisszámlásoknál 1% ha van.
              Nem tettem még ilyet de a védelmembe veszem az ironfx-et:
              ez eseten nem megnövelt marginról van szó hanem mintha egy befektetőtársat találnál akivel a hasznot nem kell megosztanod csak a veszteséget.
              A spread most más téma az a befektetőtársadé lesz meg ha elbukod a pénzed az is
              De ha nyersz a dupla pénzen az a tiéd.

Hozzászólás

• Helldog eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Végigolvastam a fórum hozzászólásait elejétől a végéig. Egyvalamit nem értek, akik fikázzák az Iront azok vagy nagyot buktak vmilyen trade-en vagy csak jól esik fikázni egy másik céget. Illetve van egy 3. lehetőség , valamelyik másik brókercégnél vannak hasonló pozícióban mint NZ. és hivatalból kell megpróbálni a riválist lejáratni.
                Az IronFx-ről csak annyit, hogy most regeltem náluk nem egy nagy összeggel (kishal vagyok) , próbaképpen. Az ügyfélszolgálat ha angol nyelvű ha magyar nyelvű villámgyors, ha kéred visszahívnak ha lérdésed van elmagyarázzák mi a szitu. Én azt javaslom , akinek van rá lehetősége próbálja ki. A bónuszt villámgyorsan jóváírják a számládon és simán kereskedhetsz azzal is. Ha buksz akkor buksz, de melyik brókercégnél van csak nyerő kötés? Ha van ilyen kérek eggy nevet vagy egy linket.
                Zoltán pedig tényleg villámgyorsan reagál minden kérdésre mióta újra Cipruson van.
                Koszonom a jó véleményt! Igyekszunk!
                Az én olvasatomban nincs kis hal vagy nagy hal!

A legfontosabb a jó hírnév.

Aki élesben kereskedik nálunk mind jó véleménnyel van.

Hozzászólás

ez eseten nem megnövelt marginról van szó hanem mintha egy befektetőtársat találnál akivel a hasznot nem kell megosztanod csak a veszteséget.
                  Igaz nem tettél még ilyet, de talán pont ezért értékesebb!
                  Koszi szépen!

Az EXPO-n miért nem jottél oda hozzám dumálni egy kicsit?

Hozzászólás

Nahát Gyula!..

Hozzászólás

• Zoltán Németh IronFX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Igaz nem tettél még ilyet, de talán pont ezért értékesebb!
                      Koszi szépen!

Az EXPO-n miért nem jottél oda hozzám dumálni egy kicsit?
                      Csak pénteken voltam, elég gyorsan el is kellett mennem de a társam ott volt szombaton, találkoztatok.

Hozzászólás

• Zoli!
                        Tegnap küldtem egy privát kérdést a hotmail-es ímélemről a címedre (Znemeth@IronFX.com ) a megnyitott számlámmal kapcsolatban, de még nem jött válasz. Légyszi válaszolj..

Hozzászólás

• resava eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Zoli!
                          Tegnap küldtem egy privát kérdést a hotmail-es ímélemről a címedre (Znemeth@IronFX.com ) a megnyitott számlámmal kapcsolatban, de még nem jött válasz. Légyszi válaszolj..
                          Szia,

Megtennéd hogy elkuldod mégegyszer?
                          Sajnos a tobb száz e-mail kozott lehet hogy elsiklottam felette.

Hozzászólás

Na, akkor számoljunk a kezdők okulására:

Nyitok egy számlát egy brókernél 1:100 maximális tőkeáttétellel.
                            Befizetek rá 4000 usd-t, de ugyanaz a bróker (nem egy jólelkű befektetőtárs) ad hozzá virtuálisan még 4000-t.
                            Újra befizetek 2000-t, kapok még a brókertől virtuálisan 2000-t.
                            Mekkora pozícióban gondolkodhatok maximum? 6000 befizetett, 6000 virtuális, azaz 12000, annak százszorosa 1200000 usd.
                            Mekkora ez esetben a tényleges tőkeáttételem? 1200000 összes, per 6000 saját, azaz 200.
                            Tehát pusztán annyi történt, hogy az 1:100 tőkeáttételemet megemelték 1:200-ra. Nőtt a hitelkeretem (amit persze nem kötelező teljesen kihasználnom, mert nő a kockázat is).

Ha olyan brókert választok, ahol 1:500, akkor ott egy egységnyi befizetésre 400% bónuszt kapok 1:100 tőkeáttétellel?

Semmi bajom az Ironfx-szel, de ez nem tőkenövelő bónusz, hanem tőkeáttétel (azaz hitelkeret) növelés beetető marketingbe csomagolva. És ezt mintha a fogalmakat nem ismerő kezdők csont nélkül be is nyelnék.

Akinek még most sem világos, talán kérjen állásfoglalást a PSZÁF-től, különös tekintettel arra, hogy egy bónusz, amit egyszer jóváhagytak, jóváírtak a számlámon, utólag egyoldalúan a bróker részéről csökkenthető, visszavonható, törölhető, avagy a jogosult által kivehető-e?

Hozzászólás

• kmisi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Na, akkor számoljunk a kezdők okulására:

Nyitok egy számlát egy brókernél 1:100 maximális tőkeáttétellel.
                              Befizetek rá 4000 usd-t, de ugyanaz a bróker (nem egy jólelkű befektetőtárs) ad hozzá virtuálisan még 4000-t.
                              Újra befizetek 2000-t, kapok még a brókertől virtuálisan 2000-t.
                              Mekkora pozícióban gondolkodhatok maximum? 6000 befizetett, 6000 virtuális, azaz 12000, annak százszorosa 1200000 usd.
                              Mekkora ez esetben a tényleges tőkeáttételem? 1200000 összes, per 6000 saját, azaz 200.
                              Tehát pusztán annyi történt, hogy az 1:100 tőkeáttételemet megemelték 1:200-ra. Nőtt a hitelkeretem (amit persze nem kötelező teljesen kihasználnom, mert nő a kockázat is).

Ha olyan brókert választok, ahol 1:500, akkor ott egy egységnyi befizetésre 400% bónuszt kapok 1:100 tőkeáttétellel?

Semmi bajom az Ironfx-szel, de ez nem tőkenövelő bónusz, hanem tőkeáttétel (azaz hitelkeret) növelés beetető marketingbe csomagolva. És ezt mintha a fogalmakat nem ismerő kezdők csont nélkül be is nyelnék.

Akinek még most sem világos, talán kérjen állásfoglalást a PSZÁF-től, különös tekintettel arra, hogy egy bónusz, amit egyszer jóváhagytak, jóváírtak a számlámon, utólag egyoldalúan a bróker részéről csökkenthető, visszavonható, törölhető, avagy a jogosult által kivehető-e?
                              Ez a bónusz elveszíthető! A tőkeáttétel pedig nem.

Én ezt a hibát vettem észre az okfejtésedben, hogy miért nem jó ez a bónusz. Vagy én értettem félre a bónuszt, de hamarosan kiderül, hogy mi fán terem ez az egész, ugyanis nekem megér egy bizonyos összeget, hogy erre fény derüljön, és ha az történik amire gondolok, vagyis megduplázzák a pénzemet, akkor nagyon boldogan fogok kereskedni a megszokott kockázati szintemmel! Ha pedig neked volt igazad és csak a tőkeáttételt emelik meg, akkor majd megírom ide, hogy igazad volt...

Hozzászólás

• ChyberBoB eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Ez a bónusz elveszíthető! A tőkeáttétel pedig nem.

Én ezt a hibát vettem észre az okfejtésedben, hogy miért nem jó ez a bónusz. Vagy én értettem félre a bónuszt, de hamarosan kiderül, hogy mi fán terem ez az egész, ugyanis nekem megér egy bizonyos összeget, hogy erre fény derüljön, és ha az történik amire gondolok, vagyis megduplázzák a pénzemet, akkor nagyon boldogan fogok kereskedni a megszokott kockázati szintemmel! Ha pedig neked volt igazad és csak a tőkeáttételt emelik meg, akkor majd megírom ide, hogy igazad volt...
                                Hiába "duplázzák meg" a pénzedet, az virtuális pénz, nem érsz vele semmit. Adhatnának 1000%-os bónuszt is, hogy még gyorsabban elbukd a pénzedet, csak hozzá kellene írni egy nullát az egyenlegedhez. Az is pont ugyanennyit érne. Ki nem veheted, csak nagyobb pozikat nyithatsz, de ahhoz meg nem kell ez a baromság. Ha jól megy a kerekedés, megemeled a pozícióidat 1-ről 2%-ra és kész. Ha meg a megszokott kockázati szintedet tartod, ahogy írod, akkor még kevesebb értelme van. Aki átlátja ezt, az messzire elkerüli a ilyen brókert.

Hozzászólás

Working...
                                X