Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

IronFX

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• szallac eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Milyen igazságot akarsz terjeszteni ha azt se tudod mért nem hagyhatja a bónuszhedgelést egy bróker se hosszú távon és azzal se vagy tisztába hogy már rég benne volt világszerte a hírekbe Iron ezért nem tudsz semmit nyilvánosságra hozni a médiában?
    Hogy mire adták a bónuszt azt ők tudják, nem mondták, csak a feltételei vannak a tc be. Még azt se tudod mi a különbség a hedgelés egy számlán belül, vagy kettő között ahol legalább az egyik bónuszos.

A bónuszhedgelés, amit minden cég tilt, rengeteg pénzt vesz el a cégektől, azzal te csak mindig nyerni tudsz, kockázat nélkül, így csődbe menne a cég hosszú távon, Iron se tudta örökké hagyni, hogy mért hagyta eddig azt nem tudom, de senki nem szokta hagyni hosszú távon.
    Jo nagy hulyesegeket irsz te is. Egyedul az Ironnal van olyan bonusz ami teljesen elvesztheto, akkor miert nem engedtek csak a depositig es utana leveszik a bónuszt?
    Máshol ahol ilyen bonusz volt nem engedtek h meg nyiss 10 alszamlat sot ha lattak h nagy poticiot nyitsz ugye masok beirtak kivettek a bonuszt. Vagy eltoroltek a bonuszt.

Egy brokerceg ha B book kezelnie kell a kockazatot, nekik is vallalniuk kell egy uzleti kockazatot.Van egy jo dealingjuk, csak ha tul nagy lesz a cég, nagy a kockazat.

A masik dolog hogy vallalni kene a felelosseget. Ha egy Nemeth Zoli bonuszozasra biztatja az ugyfelet es azt mondja h csinaljatok igy es megmondja a masik ceget is,

Utana meg azt mondja h csaltal, akkor o megtevesztett, kicsalta a penzt. Ezekutan itt menoskodik h minden rendben is ilyen ocska szekertoloik meg beirogatnak h minden rendben.

A TC ben belevolt irva h nem nyithatsz masik cegnel szamlat es igy visszaelsz a bonusszal?

Nem. Benne volt h bizonyos margin szint felett kiveszik a bonuszt mert visszaelesre utal?

A Zoli leirta h azert nem tudnak mit kezdeni ezzel mert el is lehet bukni ,sot a masik oldalon is van kockazat, mert hirnel ha kitagul a spread hirtelen nagy armozgas lehet bukhat mindket oldal. Meg egy szakerto is megtudja mondani h nem kockazat nelkuli. Max te nem.

Nem voltak felkeszulve ok a belso abuserekre. O hibajuk. Ha meg nem akarnak veszteseges businesst megtehetik.

Hozzászólás

• Forexunderground eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Jo nagy hulyesegeket irsz te is. Egyedul az Ironnal van olyan bonusz ami teljesen elvesztheto, akkor miert nem engedtek csak a depositig es utana leveszik a bónuszt?
      Máshol ahol ilyen bonusz volt nem engedtek h meg nyiss 10 alszamlat sot ha lattak h nagy poticiot nyitsz ugye masok beirtak kivettek a bonuszt. Vagy eltoroltek a bonuszt.

Egy brokerceg ha B book kezelnie kell a kockazatot, nekik is vallalniuk kell egy uzleti kockazatot.Van egy jo dealingjuk, csak ha tul nagy lesz a cég, nagy a kockazat.

A masik dolog hogy vallalni kene a felelosseget. Ha egy Nemeth Zoli bonuszozasra biztatja az ugyfelet es azt mondja h csinaljatok igy es megmondja a masik ceget is,

Utana meg azt mondja h csaltal, akkor o megtevesztett, kicsalta a penzt. Ezekutan itt menoskodik h minden rendben is ilyen ocska szekertoloik meg beirogatnak h minden rendben.

A TC ben belevolt irva h nem nyithatsz masik cegnel szamlat es igy visszaelsz a bonusszal?

Nem. Benne volt h bizonyos margin szint felett kiveszik a bonuszt mert visszaelesre utal?

A Zoli leirta h azert nem tudnak mit kezdeni ezzel mert el is lehet bukni ,sot a masik oldalon is van kockazat, mert hirnel ha kitagul a spread hirtelen nagy armozgas lehet bukhat mindket oldal. Meg egy szakerto is megtudja mondani h nem kockazat nelkuli. Max te nem.

Nem voltak felkeszulve ok a belso abuserekre. O hibajuk. Ha meg nem akarnak veszteseges businesst megtehetik.
      a belso abusereket nagyon hamar kiszurtek
      a szekeret a 100% decemberi bonusz boritotta meg mert nagyon sok kulsos abuser az ironnal nyert . az en voltt account manageremnel 4millio eurot nyertek az o ugyfelei. ezt mondta december vegen eleg korekt gyerek volt mar elmentt az irontol.
      a nagy baj a snb bukas volt es a sunyi TC csere amikor mindenki panikolt es penzt kert vissza es Markos eldontotte ,hogy azt mar nem

Hozzászólás

• basesoft eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Én komolyan nem is értem mit művel az Iron.
        A bónusz lehet vita tárgya, az azon felüli ügyfél számla, - valójában ügyfél követelés a cég felé - semmi esetre sem.

Egy utóbb meghozott (bónusz igénybevétele után) szerződési feltétellel viszont a teljes kifizetést visszatartják, valamilyen homályos kivizsgálásig.

Ez két vicc egyszerre, az egyik az utóbb hozott szabály , a másik vicc az az, hogy majd a cég eldönti hogy az ügyfél szerződés szerűen járt e el.

Miközben az Iron már szerződést szeg. Mert az ügyfél pénzét ki kellene , hogy utalja.

Az ügyfélnek a szerződés szerint meg van a jogcíme a követelésre. Az Ironnak szerződés szerint nincsen, de egyfajta beszámítással szeretne élni az ügyfél számlával szemben. Az , hogy ez a jogcím(az Iron beszámítása igénye) hogyan keletkezik , az nem szerepel a szerződésben , nem következik a szerződésből. De hogyan is lehetne benne ? Hogyan lehetne ezt a jogot utólag keletkeztetni ? Hát sehogy. Ezért marad nekik a szerződésszegéssel a visszatartás.

Nagyon jól látod, szépen levezetted!
        Az Iron kényszerpályán mozog, nincs pénze kifizetni az összes követelést.
        Ezért hozta meg ezt a döntést. Lehetett volna azt mondani, február elsejétől,
        ennyi volt a bónusz, mától csak a Mirroros témával lehet a bónusszal
        élni. A követeléseket 10 hónap alatt kifizetjük, 10 részletben.
        Szerintem senki sem hőbörgött volna, a verkli mehetett volna tovább ez esetben.
        De nem ezt az utat választották, hanem a kényszerpályát, kakaskodást,
        Felügyeleti bejelentéssel, Bírósági perekkel, fórumos panaszokkal,
        médiás rosszízű cikkekkel. Az ő döntésük. Ők tudják, övék a cég.

Szerintem már eltelt elég idő, a köpködést abba kell hagyni, nincs
        értelme, nincs fogantja, össze kell állni, egységesen, elszántan és végig
        kell vinni a jogi utat, valószínűleg a ciprusi bíróságon.
        Nem látok más lehetőséget. Ez egy nyerhető ügy és erkölcsileg
        sem szabad hagyni, hogy ilyet csináljanak!
        Ha összeállunk a költségek is kisebbek lesznek.

Hozzászólás

• a lenyeg ,hogy ez egy szandekos penzvisszatartas . addig nem is indulnak el a fizetesek amig nem lesznek vegleges birosagi dontesek cipruson . nyilvanvalo ,hogy a cysec tehetettlen csak szemlelik az esemenyeket amugy se kenyszerithetik az iront fizetesre. ehez megnyert perek es vegrehajto kell ez hosszu ido es markos erre alapoz .

Hozzászólás

• es azert Markos egy dorzsolt ficko az utoso percig nem fog fizetni minden eszkozt kihasznal ,veget nem ero vizsgallatok a panaszokra nem valaszolnak ...

Hozzászólás

• suncika eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              es azert Markos egy dorzsolt ficko az utoso percig nem fog fizetni minden eszkozt kihasznal ,veget nem ero vizsgallatok a panaszokra nem valaszolnak ...
              Nyilván, de a jogi eljárások, per, neki sem lesz az ínyére, nem lesz
              előnyös számára. Nincs más lehetőség! Ők nem térnek maguktól
              jobb belátásra, ráadásul szentül hiszik, hogy igazuk van és ők
              csak jót cselekednek! Olyan ez, mint egy Kommunista Párt!
              Meggyőzhetetlenek! Talán a jog! Talán az Unió!
              Valamint itt hatalmas az összeg, erre, mivel sikerdíjas téma,
              lehet, hogy az ügyvédek is felizgulnak.

Hozzászólás

• Lacóka789 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Nagyon jól látod, szépen levezetted!
                Az Iron kényszerpályán mozog, nincs pénze kifizetni az összes követelést.
                Ezért hozta meg ezt a döntést. Lehetett volna azt mondani, február elsejétől,
                ennyi volt a bónusz, mától csak a Mirroros témával lehet a bónusszal
                élni. A követeléseket 10 hónap alatt kifizetjük, 10 részletben.
                Szerintem senki sem hőbörgött volna, a verkli mehetett volna tovább ez esetben.
                De nem ezt az utat választották, hanem a kényszerpályát, kakaskodást,
                Felügyeleti bejelentéssel, Bírósági perekkel, fórumos panaszokkal,
                médiás rosszízű cikkekkel. Az ő döntésük. Ők tudják, övék a cég.

Szerintem már eltelt elég idő, a köpködést abba kell hagyni, nincs
                értelme, nincs fogantja, össze kell állni, egységesen, elszántan és végig
                kell vinni a jogi utat, valószínűleg a ciprusi bíróságon.
                Nem látok más lehetőséget. Ez egy nyerhető ügy és erkölcsileg
                sem szabad hagyni, hogy ilyet csináljanak!
                Ha összeállunk a költségek is kisebbek lesznek.
                Szerintem semmi szükség a ciprusi bíróságra.
                Eu tag, és polgári és kereskedelmi ügyekben átjárhatóság van.
                Meg kell nézni az Iron szerződésben , hogy van e joghatóság és alkalmazandó jog kikötve. Plusz néhány törvényt és Ek rendeletet kell elolvasni hozzá.

Nem néztem utána. De szerintem teljes az átjárhatóság, főleg ha nincs kikötve joghatóság.
                Ami azt jelenti , hogy az ügyfél polgári igényét magyar bíróság a magyar jog szerint elbírálhatja. És a bíróság határozata végrehajtható cipruson további eljárás nélkül.

Annál is inkább mert van jogképes képviselője Magyarországon.

Hozzászólás

• Lacóka789 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Nyilván, de a jogi eljárások, per, neki sem lesz az ínyére, nem lesz
                  előnyös számára. Nincs más lehetőség! Ők nem térnek maguktól
                  jobb belátásra, ráadásul szentül hiszik, hogy igazuk van és ők
                  csak jót cselekednek! Olyan ez, mint egy Kommunista Párt!
                  Meggyőzhetetlenek! Talán a jog! Talán az Unió!
                  Valamint itt hatalmas az összeg, erre, mivel sikerdíjas téma,
                  lehet, hogy az ügyvédek is felizgulnak.
                  latod a kinaiak perelik az iront , markost nem zavarja nyugodttan hazudik tovabb es keresi az uj naiv embereket a mirorra es a multiasset-re

Hozzászólás

• Forexunderground eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Jo nagy hulyesegeket irsz te is.
                    Egyedul az Ironnal van olyan bonusz ami teljesen elvesztheto, akkor miert nem engedtek csak a depositig es utana leveszik a bónuszt?

Én nem ezekre reagáltam neked, ezeket ne nekem írd, kivéve a kockázatmentesség részt.

Az meg hogy kockázatmentes igaz ha valaki nem hírek alatt csinálja, gondoltam ez olyan természetes hogy le se írtam mert mindenki tudja, ha meg van egy váratlan hír arra is van stratégia: legyen pl 3 millió ft od, beraksz 100 ezret ft és lesz 200 ad bónusszal együtt, ha mindkét számlán buksz akkor kinti számlán buktál 200 at, bentin 100 et az 300, de az nagyon ritka, hogy hír bejelentési idején kívül jön váratlan hír, általában a forex factory n előre megírják mikor lesz hír bejelentés, azon kívüli időben ritkán van bejelentés váratlanul, ezért a többszörösét nyered a bónusz hedgeléssel mint amennyit néha vesztesz hosszú távon, ha a teljes vagyonod pl 10% át kockáztatod egy hedge során, a többit meg bankban tartod.

Nem csak az Ironnál elveszíthető a bónusz pl Xm, asszem legalább is, ha meg csak depozitot lehetne elveszteni és utána vissza vennék akkor minek van bónusz? Értelmetlen lenne, az a lényege hogy elveszthető, attól bónusz, kivéve ha vissza veszik amit megtehetnek akár ok nélkül is, de ha nem veszik vissza pl nem nyitsz nagy lotokkal akkor elveszítheted.

Hogy hülyeségeket írtam?
                    Gondold végig, te ezt írtad:
                    Forexunderground eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    A bonuszt arra adtatok h nyerjen az ugyfel.
                    Nektek nem mindegy hogy hogyan er el profitot a kereskedo? Hedgeles skalp vagy daytrade?
                    Mindegyik legalis kereskedesi forma.

Meg nalatok is lehet platformon belul hedgelni ,szted masik brokernel nem?

Ha nem terjesztesz tovabb hazugsagokat, en nem terjesztem rolad az igazsagot. Fontold meg. Jobban jarsz, de ha akarod megszegyenitelek egy orszag elott....meg egy hazugsag es minden mediaban elkuldok rolad mindent.
                    Nem arra adják a bónuszt hogy nyerjen az ügyfél, egy market maker akkor nyer ha te vesztesz, azért adják hogy sok új ügyfelük legyen és a régiek maradjanak még ott. Ezzel nincs baj, hogy új ügyfeleket akarnak csábítani a bónuszos brókerek, engem is meggyőztek, hogy nyissak számlát, a bónusz miatt mentem hozzájuk.

Nem mindegy hogy ér el profitot, ha cégek közt hedgelsz azzal komoly anyagi kárt okozol nekik.

Náluk is lehet platformon belül hedgelni? Ezt írtad, igaz, de kit érdekel, a cégek közti bónusz hedge más, köze sincs egymáshoz, biztos érted hogy értem, ezért nem akarom hosszasan leírni.

Milyen médiába akarsz küldeni Ironról amikor már benne szerepelt világ szerte, megkérdezték mért késik a fizetés, válaszolták hogy vizsgálat..., ha visszább olvasod ezt a topikot pár oldallal meglátod hogy már helyetted megtették hogy szóltak a médiának a dolgokról, ezt nem tudtad úgy tűnik, ami nem baj csak szóltam, neked.
                    Most már mindent tudsz, ezért csak fel akartam hívni a figyelmedet hogy te írtál hülyeségeket, de nem tehetsz róla, csak nem tudtál ezekről amiket leírtam, de már tudsz.
                    Ha lehet ne vitatkozzunk, arról hogy mi más van még, mert én csak ezeket akartam leírni. Hogy Iron mit tesz jól, rosszul... azt Zolival beszéld, nekem csak ennyi volt amit meg akartam osztani veled.

Hozzászólás

• szallac eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Én nem ezekre reagáltam neked, ezeket ne nekem írd, kivéve a kockázatmentesség részt.

Az meg hogy kockázatmentes igaz ha valaki nem hírek alatt csinálja, gondoltam ez olyan természetes hogy le se írom mert mindenki tudja, ha meg van egy váratlan hír arra is van stratégia: legyen pl 3 millió ft od, beraksz 100 ezret ft és lesz 200 ad bónusszal együtt, ha mindkét számlán buksz akkor kinti számlán buktál 200 at, bentin 100 et az 300, de az nagyon ritka, hogy hír bejelentési idején kívül jön váratlan hír, általában a forex factory n előre megírják mikor lesz hír bejelentés, azon kívüli időben ritkán van bejelentés váratlanul, ezért a többszörösét nyered a bónusz hedgeléssel mint amennyit néha vesztesz hosszú távon, ha a teljes vagyonod pl 10% át kockáztatod egy hedge során, a többit meg bankban tartod.

Nem csak az Ironnál elveszíthető a bónusz pl Xm, asszem legalább is, ha meg csak depozitot lehetne elveszteni és utána vissza vennék akkor minek van bónusz? Értelmetlen lenne, az a lényege hogy elveszthető, attól bónusz, kivéve ha vissza veszik amit megtehetnek akár ok nélkül is, de ha nem veszik vissza pl nem nyitsz nagy lotokkal akkor elveszítheted.

Hogy hülyeségeket írtam?
                      Gondold végig, te ezt írtad:

Nem arra adják a bónuszt hogy nyerjen az ügyfél, egy market maker akkor nyer ha te vesztesz, azért adják hogy sok új ügyfelük legyen és a régiek maradjanak még ott. Ezzel nincs baj, hogy új ügyfeleket akarnak csábítani, engem is meggyőztek, hogy nyissak számlát, a bónusz miatt mentem hozzájuk.

Nem mindegy hogy ér el profitot, ha cégek közt hedgelsz azzal komoly anyagi kárt okozol nekik.

Náluk is lehet platformon belül hedgelni? Ezt írtad, igaz, de kit érdekel, a cégek közti bónusz hedge más, köze sincs egymáshoz, biztos érted hogy értem, ezért nem akarom hosszasan leírni.

Milyen médiába akarsz küldeni Ironról amikor már benne szerepelt világ szerte, megkérdezték mért késik a fizetés, válaszolták hogy vizsgálat..., ha visszább olvasod ezt a topikot pár oldallal meglátod hogy már helyetted megtették hogy szóltak a médiának a dolgokról, ezt nem tudtad úgy tűnik, ami nem baj csak szóltam, neked.
                      Most már mindent tudsz, ezért csak fel akartam hívni a figyelmedet hogy te írtál hülyeségeket, de nem tehetsz róla, csak nem tudtál ezekről amiket leírtam, de már tudsz.
                      Ha lehet ne vitatkozzunk, arról hogy mi más van még, mert én csak ezeket akartam leírni. Hogy Iron mit tesz jól, rosszul... azt Zolival beszéld, nekem csak ennyi volt amit meg akartam osztani veled.
                      És mindennek mi köze egy szerződéshez ?
                      A szerződés az , amely nyilatkozatot egybehangzóan tettek a felek.

Minden más ezen kívül van. Vita esetén nem nagyon értékelhető ...

Hozzászólás

És mindennek mi köze egy szerződéshez ?
                        A szerződés az , amely nyilatkozatot egybehangzóan tettek a felek.

Minden más ezen kívül van. Vita esetén nem nagyon értékelhető ...
                        Én ezt Forexunderground néhány mondatára írtam pl:
                        "A bonuszt arra adtatok h nyerjen az ugyfel.
                        Nektek nem mindegy hogy hogyan er el profitot a kereskedo? Hedgeles skalp vagy daytrade?
                        Mindegyik legalis kereskedesi forma.
                        Meg nalatok is lehet platformon belul hedgelni ,szted masik brokernel nem?"

A többit beszéljétek meg amit akartok, azokhoz nem akartam hozzászólni, most.

Hozzászólás

Szerintem semmi szükség a ciprusi bíróságra.
                          Eu tag, és polgári és kereskedelmi ügyekben átjárhatóság van.
                          Meg kell nézni az Iron szerződésben , hogy van e joghatóság és alkalmazandó jog kikötve. Plusz néhány törvényt és Ek rendeletet kell elolvasni hozzá.

Nem néztem utána. De szerintem teljes az átjárhatóság, főleg ha nincs kikötve joghatóság.
                          Ami azt jelenti , hogy az ügyfél polgári igényét magyar bíróság a magyar jog szerint elbírálhatja. És a bíróság határozata végrehajtható cipruson további eljárás nélkül.

Annál is inkább mert van jogképes képviselője Magyarországon.

Borotvaéles logika, ismét! Zseniális, erre nem gondoltam.
                          Mint az INA perben, valóban. (Jó, persze, az a MOL és az INA közt megy)

Akkor egy agilis, rámenős, remek magyar ügyvéd kell csak?
                          Tudsz esetleg ilyet? Magyarországon szerintem nagyon jók az esélyeink.
                          Köszönöm!

A többieknek: pontosan így kell, ilyen hozzáállással, célirányosan!
                          A felesleges szófosás nem visz előre. Bocsánat!

Hozzászólás

• Forint számlákkal mi a helyzet?

Hozzászólás

• Itt a kikötés:

29. Applicable Laws and Place of Jurisdiction
                              This Agreement and all transactional relations between the Client and the Company are
                              governed by the Laws of the Republic of Cyprus and the competent court for the settlement
                              of any dispute which may arise between them shall be the District Court of the Republic of
                              Cyprus

Az ügyfél követelése egy pénztartozás megfizetése az iron részéről.Már abban a pillanatban amikor az ügyfél beutalta. A szerződése típusa szerint az iron pénztartozás megfizetési kötelezettsége és az iron "kamu" vitája között nincsen kapcsoló elv a jog szerint. Sem a szerződés szerint , sem kollíziós magánjog szerint sem.

Értsd az nem egy szolgáltatásért fizetendő valami, nem egy szolgáltatási ellenérték stb. Az ügyfél kéri a sajátját, amit egyébként az iron is elszámolt és nyilvántart az ügyfél részére.

Ezt szerintem nem lehet a ciprusi joghatóság alá vonni. Nem a szerződés önálló része, hanem egy pénzforgalmi és okmányos ügylet.
                              Az eu joga szerint a joghatóság és az alkalmazandó jog ott lesz , ahol a magánszemély , fogyasztó laki, vagy ahova a szerződés kijelölte , hova kell teljesíteni ezt a tartozást.

Hozzászólás

Itt a kikötés:

29. Applicable Laws and Place of Jurisdiction
                                This Agreement and all transactional relations between the Client and the Company are
                                governed by the Laws of the Republic of Cyprus and the competent court for the settlement
                                of any dispute which may arise between them shall be the District Court of the Republic of
                                Cyprus

Az ügyfél követelése egy pénztartozás megfizetése az iron részéről.Már abban a pillanatban amikor az ügyfél beutalta. A szerződése típusa szerint az iron pénztartozás megfizetési kötelezettsége és az iron "kamu" vitája között nincsen kapcsoló elv a jog szerint. Sem a szerződés szerint , sem kollíziós magánjog szerint sem.

Értsd az nem egy szolgáltatásért fizetendő valami, nem egy szolgáltatási ellenérték stb. Az ügyfél kéri a sajátját, amit egyébként az iron is elszámolt és nyilvántart az ügyfél részére.

Ezt szerintem nem lehet a ciprusi joghatóság alá vonni. Nem a szerződés önálló része, hanem egy pénzforgalmi és okmányos ügylet.
                                Az eu joga szerint a joghatóság és az alkalmazandó jog ott lesz , ahol a magánszemély , fogyasztó laki, vagy ahova a szerződés kijelölte , hova kell teljesíteni ezt a tartozást.

Elképesztő vagy! Írok neked priviben, ha nem haragszol!

Hozzászólás

Working...
                                X