Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

IronFX

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• valtoztassatok meg a tokeatetelt 1.500 1.1.re a szamlakon

Hozzászólás

• Mint írtam, itthon sem voltam.. betépve meg pláne nem. Komoly beosztásban dolgozom, nem hülyegyerek vagyok. Köszi mindenkinek a segítséget, a pénzemtől elbúcsúztam már, nem eröltetem a dolgot.

Hozzászólás

• Köszi Zoli, de a te segítségedet kihagyom
        Pozsonyi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Mint írtam, itthon sem voltam.. betépve meg pláne nem. Komoly beosztásban dolgozom, nem hülyegyerek vagyok. Köszi mindenkinek a segítséget, a pénzemtől elbúcsúztam már, nem eröltetem a dolgot.
        Hát pedig nagyon úgy néz ki hogy te csináltál valamit, mert nálunk ilyen nem torténik. A log file sem lehet ures...

Persze ha a segítség sem kell és nem számít a pénz sem akkor megértem hogy nem akarod tovább vinni a dolgot.

Hozzászólás

• Zoltán Németh IronFX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Hát pedig nagyon úgy néz ki hogy te csináltál valamit, mert nálunk ilyen nem torténik. A log file sem lehet ures...

Persze ha a segítség sem kell és nem számít a pénz sem akkor megértem hogy nem akarod tovább vinni a dolgot.
          Zoli, szerintem arra gondolt, hogy a te segítséged egy fillért se ér, eddig semmit nem tudtál elintézni vagy megválaszolni. Mellesleg, ti még soha nem hibáztatok, és a jövőre vonatkozóan is kijelentetted ezt. Akkor meg pláne minek??
          Az ilyen cégeket messze el kell kerülni, és ahogy látom kerülik is.

Hozzászólás

• Pozsonyi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Mint írtam, itthon sem voltam.. betépve meg pláne nem. Komoly beosztásban dolgozom, nem hülyegyerek vagyok. Köszi mindenkinek a segítséget, a pénzemtől elbúcsúztam már, nem eröltetem a dolgot.
            Nem volt feltelepítve valamilyen kereskedést segítő szoftver?
            Nekem az csinált ilyet,de ott akkor nyílt be a kötés,amikor megnyitottam a metát. Én is egyből hívtam a brókert,de nekem is csak azt mondták,hogy csak én lehettem. 1.53 lot volt EURUSD-n. Visszagondolva rémlett,hogy volt egy 1.53 lotos függő megbízásom,amit visszavontam. Amikor (3 nap után) újra megnyitottam a metát,abban a pillanatban nyílt be a kötés. Sajnos én sem zártam azonnal,el is vitte a szokásos kockázatom több,mint kétszeresét.

Hozzászólás

• Adamv eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Zoli, szerintem arra gondolt, hogy a te segítséged egy fillért se ér, eddig semmit nem tudtál elintézni vagy megválaszolni. Mellesleg, ti még soha nem hibáztatok, és a jövőre vonatkozóan is kijelentetted ezt. Akkor meg pláne minek??
              Az ilyen cégeket messze el kell kerülni, és ahogy látom kerülik is.
              nekem más a visszajelzés eddig...
              de ha meg se próbája akkor biztos nem lesz eredmény

Hozzászólás

• ergosum eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                BEJELENTÉS:

A tegnap még elérhető linken nem található többé a régi bónusz TC!

Ez volt a link: http://www.argusfx.com/wp-content/up...july_60_wb.pdf
                Miért volt fontos levenni a régi TC-t a fenti linkről ?

Ahogy itt megjelent ez a link már másnap eltűnt!

Ebből felmerül a GYANÚ az ügyfelekben, hogy az iron nem akarja, hogy tudjuk mit fogadtunk el akkor...Ezért most újra bemásolom ide, nehogy feledés áldozata legyen:

60% Welcome Bonus - Terms and Conditions
                1. IronFX promotes a 60% Welcome Bonus Offer (the “Offer”) to its Clients, subject to the terms and conditions contained in the present document.
                2. By opening a trading account during the term of this Offer, the Client acknowledges that he has read and agreed to be bound by these terms and conditions as well as by the IronFX Trading Terms and Conditions.
                3. The promotional period specifically for this Offer shall run for the month of July 2014.
                4. The Offer will be limited to one account per Client (regardless of the number of accounts which the Client maintains with IronFX). The Offer shall be available to new and existing Clients, but shall not be applicable to STP/ECN accounts as well as to zero fixed spread accounts. In addition, any previous Welcome Bonus promotions will be ceased and no further Welcome Bonus will be provided on previous promotions.
                5. Subject to all existing IronFX's terms and conditions (including the Trading Terms and Conditions and the present 60% Welcome Bonus Terms and Conditions) which are currently applicable and in force and govern the relationship of IronFX and its Clients, eligible Clients will be entitled to receive a 60% bonus (the “Welcome Bonus”) on any deposits up to a maximum of $3,000 (or the equivalent amount in other currencies) per Client, irrespective of the fact that a Client may have more than one account with IronFX. Where the Client reaches a stop-out limit (i.e. his balance falls below $50), he will be entitled to an additional 60% bonus (the “Additional Bonus”) on his next deposits up to a maximum of $1,500 (or the equivalent amount in other currencies). Provided that the maximum amount limits referred to in this paragraph shall apply on a per-Client (rather than on a per-account) basis and shall in no way be affected by the number of accounts which a Client holds with IronFX. THE WELCOME BONUS CANNOT BE CASHED IN and the Clients will not be allowed to withdraw from their account(s) the Welcome bonus (see paragraph 11 for further details).
                6. The Welcome Bonus applies only to Client’s deposits during the promotional period. The Welcome Bonus is only available to Clients who deposit $500 or more into their trading accounts and the life of the granted Welcome Bonus is 30 months.
                7. No trading account of a Client will be credited with the Welcome Bonus if that account is already subject to another promotion. In such circumstances (i.e. where the Client's trading account is already subject to another promotion), the Client may open a separate account for the purpose of receiving the Welcome Bonus.
                8. The Welcome Bonus will be credited into the eligible Client's account, as a notional sum, after all requirements set out in these terms and conditions have been met. The Welcome Bonus will not be recorded or construed as a liability of IronFX towards the Clients and may be unilaterally, retroactively and unconditionally be withheld and subtracted from the Clients’ accounts, at any time and at the discretion of IronFX.
                9. The Welcome Bonus will be held solely for trading with IronFX and cannot be withdrawn by the Client. The Welcome Bonus may be removed in full by IronFX (as provided in clauses 10 and 11 below) from the Client's trading account, at any time or following a Client's withdrawal request after receipt of the Welcome Bonus (whether during or after the promotional period) and immediately prior to the fulfillment (if fulfillment is possible) of the withdrawal request.
                10. In order to claim the Welcome Bonus offered under this promotion, the Client should set up an account with IronFx and then email his Client Portal’s username (i.e. his registered email address) to IronFX at promotions@IronFX.com. The Welcome Bonus shall be given provided that all the requirements set out in these terms and conditions are met. Provided further that the Client must request his Welcome Bonus within the first 5 business days from the date of each deposit date. If the Client starts trading before he requests his Welcome Bonus within the period specified above, the Client will not be entitled to the Welcome Bonus and it is on the Company’s discretion to grant the Welcome Bonus after the expiry of the 5 business days limit. In case the Client reaches his stop-out limit (i.e. his balance falls below $50) he can claim the Additional Bonus by following the conditions outlined above.
                11. Following receipt of the Welcome Bonus, if the Client requests, either during or after the promotional period, a withdrawal of funds from his account (or requests an internal transfer of funds from one account to another), IronFX may at its discretion decide to remove, proportionally, the granted Welcome Bonus prior to proceeding with any Client’s withdrawal request based on the Client’s profit and/or loss ratio. In the alternative, IronFX has the discretion to implement the following options:-
                11.1 (where the Client has not received the Additional Bonus) IronFX shall be entitled, prior to the fulfillment of such request, at its complete discretion, to remove from the Client's account a sum which equals the Welcome Bonus previously granted. If there are insufficient funds in the Client's account to enable the removal of a sum equalling the Welcome Bonus, IronFX shall be entitled to remove all sums in the account; or
                11.2 (where the Client has received the Additional Bonus) IronFX shall be entitled prior to the fulfillment of such request, at its
                complete discretion, to remove from the Client's account a sum which equals the Additional Bonus. If there are insufficient funds in
                the Client's account to enable the removal of a sum equalling the Additional Bonus, IronFX shall be entitled to remove all sums in
                the account.
                Provided that IronFX proceeds with the withdrawal, subtraction or deletion of the Welcomes Bonus or Additional Bonus from the
                Clients’ account(s), such action shall not give rise to any cause of action, liability or remedy against IronFX.
                12. The Client acknowledges that Forex and CFDs are leveraged products which involve a high level of risk. When trading in such
                products, it is possible for Clients to lose all their capital. These products may not be suitable for everyone and Clients should
                ensure that they understand the risks involved. Clients should seek independent advice if necessary.
                13. IronFX offers zero charges on its Clients' deposits and withdrawals (as per the table below):
                Deposit Method Policy
                Credit/Debit Card Zero fees for deposits and withdrawals for any amount
                Skrill & Neteller Zero fees for deposits and withdrawals for any amount
                Bank Transfers
                Zero fees on deposits as long as the net amount received is over $10,000 (or the
                equivalent amount in other currencies)
                14. Participating in this Offer will not entitle the Client to participate in any other promotion or program offered by IronFX. The Client
                is only entitled to receive the Welcome Bonus once (regardless of the number of Accounts he maintains with IronFX).
                15. IronFX employees and partners cannot participate in this promotion.
                16. This Offer is independent and does not affect any promotions previously offered by IronFX. Clients should contact their account
                managers if they have any questions (or wish to make requests) in relation to this Offer or previous promotions.
                17. If IronFX suspects or has reason to believe that a Client has abused or attempted to abuse the terms of this Offer or any other
                promotion of IronFX, or has acted in bad faith, IronFX reserves the right, at its sole discretion, to deny, withhold or withdraw from
                that Client the Welcome Bonus (and the Additional Bonus if applicable) and, if necessary: (i) to withhold, cancel and subtract from
                that Client’s account(s) the Welcome Bonus, (ii) to terminate that Client's access to services provided by IronFX and/or terminate
                the contract between IronFX and the Client for the provision of services (iii) to block that Client's Account(s) (save where required
                otherwise by a relevant authority) and to arrange for the transfer of any unused balance (less the Welcome Bonus and any
                Additional Bonus if applicable) to the Client.
                18. If IronFX suspects or has reason to believe that a Client has abused the terms and conditions of this Offer by hedging his
                positions internally (using other trading accounts held with IronFX) or externally (using other trading accounts held with other
                brokers), IronFX reserves the right, without the Client's consent, to withdraw immediately the Welcome Bonus (and the Additional
                Bonus if applicable) from the Client’s trading account(s) or from his winning hedged accounts.
                19. On account of the fact that this Offer is a notional bonus made available by IronFX to its Clients, IronFX reserves the right to
                unilaterally modify, change or terminate this Offer or any of the terms and conditions included herein, at any time, without the
                Client's consent.

Hozzászólás

• [QUOTE=ferenczyden;64774
                  Tehát, Ironfx-nél miket fogadtatok el? Csak a T&C van, vagy van még másik 5 dokumentum amit elfogadtatok.

[/QUOTE]

Egyik dokumentumban sincsen szó meghatározatlan idejű vizsgálatokról, lenullázás lehetőségéről.

Viszont figyelmetekbe ajánlanám a következőket a "conflicts of interests" dokumentumból:

" Az Iron fenntart egy panaszosztályt, mely egy FÜGGETLEN egység a cégen belül, mely többek közt figyeli a cég belső szabályzatától való eltéréseket és kezeli az érdekkonfliktusokat."

Erős a gyanú, hogy ez az osztály NEM FÜGGETLEN...

Továbbá ugyanennek a dokumentumnak a 2.oldal a,b, pontjai:

"A panaszkezelési osztály minimálisan megvizsgálja, hogy a következők fennálnak-e:

a) A cég, vagy céghez köthető személy az ügyfél pénzének kárára csinált hasznot, vagy hárított el veszteséget
                  b) A cég, vagy céghez köthető személynek külön (saját) érdeke érvényesült, miközben szolgáltatást nyújtott az ügyfélnek.

Alapos gyanú van arra, hogy:

- Account managerek bátorították, bíztatták az ügyfeleket arra, hogy csinálják a külső hedgelést, csak a lényeg, hogy az ironnál bukjanak.
                  Mindezt miért tették? A saját jutalékuk miatt!!
                  - A management pedig az utolsó pillanatig húzta ezt a játékot, hogy csalogassuk, biztassuk az ügyfeleket, 100% bónusz, 100% újbóli bónusz, azután 60% (akárhányszor!!!!) igényelhető újbóli bónusz, SZÁNDÉKOSAN HÚZTÁK ezt a kétszínű játékot, addig, amíg az utolsó csepp hasznot is kipréselték az ügyfelekből. Majd amikor már "NEM ÉRTE MEG NEKIK" mert több lett az ironnál nyerők aránya, akkor UGYANAZZAL AZ ESZKÖZZEL, AMIT ADDIG CSALOGATÁSRA, ÜGYFÉLTOBORZÁSRA, PÉNZCSINÁLÁSRA HASZNÁLTAK, MOST HIRTELEN VISSZAFELÉ LŐNEK VELE, ÉS AZT MONDJÁK:

CSALÓ VAGY, NEM FIZETÜNK (igaz, hogy korábban ők biztattak az egészre, ők csinálták úgy az egészet, hogy egy megtévesztő homály fedje ezt az egész külső hedgelést a TC-ben: meg van ugyan említve, de gyakorlatilag nincsen szankcionálva, no meg az Account managereket is nyilván ők tréningelték)

UGYANAZT AZ ESZKÖZT HASZNÁLTÁK A PROFITJUK MAXIMALIZÁLÁSÁRA, AMIT MOST VÁDIRATKÉNT ÉS INDOKKÉNT HASZNÁLNAK A NEM FIZETÉSRE.

ÉVEKIG rengeteg hasznot húzhattak a külső hedgelőkből, most, hogy átfordult a mérleg, most nem akarnak visszafizetni az évekig (többek közt külső hedgerek által is) termelt profitjukból.

Nem, őket csak a TISZTA HASZON érdekli, bármi áron. Az ügyfél az nem ember, az egy haszonszerzési eszköz, egy adat, mindegy, hogy ki vagy, mindegy, hogy mekkora pszichés terror ez az egész vizsgálat rémálom neked.

- fennáll az alapos gyanúja tehát az ügyfelek szándékos megtévesztésének és félrevezetésének: AMIRE KORÁBBAN BIZTATTAK, MOST UGYANAZZAL LŐNEK VISSZA. SZÁNDÉKOSAN VEZETTÉK ÜGYFELEK TÖMEGEIT BELE, EBBE A MOSTANI CSAPDÁBA!!!

ABUSEREK!

Még egyszer az iron saját szabályzata:
                  a) A cég, vagy céghez köthető személy az ügyfél pénzének kárára csinált hasznot, vagy hárított el veszteséget
                  b) A cég, vagy céghez köthető személynek külön (saját) érdeke érvényesült, miközben szolgáltatást nyújtott az ügyfélnek.

A fentebb megfogalmazott gyanúk szerint ezek a pontok maximálisan kimerültek.
                  Az account managerek a saját jutalékukat hajhászva nem állították le a bónuszozókat, belehajszolva őket ezzel ebbe a mostani tragikus csapdába.
                  A cég pedig úgy egészében nem állította le a bónuszozókat, mert előre tudták, hogy ha "átfordul", akkor majd egyszerűen nem fizetünk és kész.

A "független" compliance osztály persze ezt nem vizsgálja, csak az ügyfelek "sarát"...

Hozzászólás

• Ergosum, jó hogy felhoztad a témát mielőtt esetleg a feledés homályába merülne.
                    Nagyon szeretné ha az ironfx ha benne lett volna a profittörlés opció a korábbi bónusz felhasználási feltételekben de csak januárban került bele, hiába állítja Németh Zoltán az ellenkezőjét.
                    Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Shortosgyula eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Ergosum, jó hogy felhoztad a témát mielőtt esetleg a feledés homályába merülne.
                      Nagyon szeretné ha az ironfx ha benne lett volna a profittörlés opció a korábbi bónusz felhasználási feltételekben de csak januárban került bele, hiába állítja Németh Zoltán az ellenkezőjét.
                      Az is el lett már itt mondva, hogy az , hogy változtatnak, az rendben van. Azt elfogadtuk, amikor "ráklikkeltünk".

De ennek KELL, HOGY LEGYEN EGY CÉG ÁLTAL MEGADOTT DÁTUMA.

Mint ahogy most például az általános TC-jük alján ez áll:

version: 5 february 2015

Vagy a "privacy policy" dokumentum alján ez:

version: 20 january 2015

NÉZZÉTEK MEG! (amíg ki nem törlik)

Hozzászólás

• Egyoldalú TC módosítás

Sajnos az IronFx-től folyamatosan valótlan dolgokat közvetítenek, mind a jogok, mind a kötelességek tekintetében. Ezért összegyűjtöttük a fontosabb dolgokat az egyoldalú szerződésmódosítás ügyében.

Mint láthatjuk, nem annyira egyszerű az ilyen változtatást rákényszeríteni a fogyasztóra.

A szerződésben benne kell legyen, mikor változtathat, ha változtat lényegi elemen akkor fel kell hívni a figyelmet rá és azt tételesen el kell fogadni, biztosítani kell a felmondás lehetőségét.

A szerződési jog alapvető elve a „pacta sunt servanda” elve, amely a szerződésben vállalt kötelezettségek teljesítését követeli meg a felektől, azzal a tartalommal, ahogyan szerződéskötéskor megállapodtak. Ehhez képest a szerződés módosítását – ha az nem a felek közös megegyezésével történik – az teheti indokolttá és a másik félre rákényszeríthetővé, ha tartós jogviszonyok esetén annak tartama alatt a szerződéskötéskor fennállt körülmények, előre nem látható módon, lényegesen megváltozhatnak, ezért a szerződés eredeti feltételekkel történő teljesítése egyik, vagy mindkét fél lényeges érdekét sérti. Ezt az elvet a bírósági szerződésmódosítás körében a Ptk. 241.§-a rögzíti; a jogszabállyal történő szerződésmódosítás feltételeivel pedig az Alkotmánybíróság több határozata foglalkozott.

Az egyoldalú szerződésmódosításra vonatkozó kikötés nemcsak jogszabályba ütközés miatt lehet semmis, hanem azért is, mert az egyoldalú szerződésmódosításra okot adó egy vagy több, esetleg valamennyi feltétel – tartalmát tekintve – indokolatlanul és egyoldalúan előnyös a pénzügyi intézmény számára, ezért a Ptk. 209.§-ának (1) bekezdése értelmében tisztességtelen.

Tisztességtelen az egyoldalú szerződésmódosításra vonatkozó olyan kikötés, amely a fogyasztóval szerződő pénzügyi intézmény számára – a fogyasztó hátrányára – indokolatlan és egyoldalú előnyt nyújt. Tisztességtelen – adott esetben jogszabályba ütköző – az egyoldalú szerződésmódosításra vonatkozó kikötés, ha:

a) tartalma az átlagfogyasztó számára nem egyértelmű, nem világos (világos és egyértelmű megfogalmazás elve);

b) az egyoldalú szerződésmódosítás feltételei nem tételesen meghatározottak, vagyis ok-listát nem tartalmaz, vagy az ok-lista csak példálózó jellegű felsorolást tartalmaz (tételes meghatározás elve);

c) az egyoldalú módosítás feltételei nem objektív jellegűek, vagyis a fogyasztóval szerződő félnek lehetősége van a feltétel bekövetkeztét előidézni, abban közrehatni, a módosításra okot adó változás mértékét befolyásolni (objektivitás elve);

Ha a fogyasztó a szerződéskötési eljárás során az egyoldalú szerződésmódosítás feltételeit nem ismerheti meg, az egyoldalú szerződésmódosításra vonatkozó kikötés nem válik a szerződés részévé.

Amennyiben a feltétel alapos megismerésére nem volt lehetősége, emiatt az adott feltétel tisztességtelennek minősül.

A Ptk. 205/B.§-a szerint az általános szerződési feltétel csak akkor válik a szerződés részévé, ha alkalmazója lehetővé tette, hogy a másik fél annak tartalmát megismerje, és ha azt a másik fél kifejezetten vagy ráutaló magatartással elfogadta. Külön tájékoztatni kell a másik felet arról az általános szerződési feltételről, amely a szokásos szerződési gyakorlattól, a szerződésre vonatkozó rendelkezésektől lényegesen vagy valamely korábban a felek között alkalmazott kikötéstől eltér. Ilyen feltétel csak akkor válik a szerződés részévé, ha azt a másik fél – a külön, figyelemfelhívó tájékoztatást követően – kifejezetten elfogadta. Erre tekintettel az olyan általános szerződési feltételek között szereplő szerződési kikötés, amelyet a fogyasztó nem ismerhetett meg, nem válik a szerződés részévé; külön azonban csak azokra a feltételekre (okokra) kell felhívni a figyelmét, amelyek esetleg lényegesen eltérnek a szokásos szerződési gyakorlattól, a szerződésre vonatkozó rendelkezésektől, vagy valamely korábban a felek között alkalmazott kikötéstől.

A szerződésmódosítás esetére – mivel az a fogyasztó kötelezettségeire kihat – biztosítani szükséges a felmondás jogát. Ezt előírhatja maga a jogszabály, de ha az nem biztosítja, akkor az általános szerződési feltételek között szükséges rögzíteni: mi módon kell a módosítást a fogyasztó tudomására hozni, mennyi idő áll a fogyasztó rendelkezésére, hogy felmondási jogával éljen. E szerződési rendelkezések tisztességessége is vizsgálat tárgyát képezheti.

forrás: http://kaslerarpad.hu/?p=1657

Hozzászólás

• Szerencsére a net nem felejt olyan könnyen mint az ironfx alkalmazottak:
                          http://web.archive.org/web/201409271...#tcs-full-text

Itt pl a szeptemberi TC szövege látható jobbra alul a linken. NEM szerepel benne az ominózus rész.

Olvassátok és mentsétek le, lehetséges hogy pár nap múlva megpróbálja az ironfx eltávolítani, nem mintha bármit is számítana.
                          Csatolt fájlok

Hozzászólás

Ajánlom figyelmetekbe a következő konklúziókat. (lehet, hogy nehéz átvergődni rajta, de megéri)

Tekintve, hogy magyarországon nem nagyon vannak forexre szakosodott ügyvédek, ezen és korábbi írásaimmal ezt a szakadékot is szeretném némileg kisebbé tenni. Ha egy ügyvéd rááll erre az ügyre, azt gondolom találhat itt hasznos információkat.

Valójában milyen mozgástere van az Ironnak a szankciók területén?

Itt fontos a jelenlegi TC-vel való összehasonlítás is, mert pont az a kérdés, hogy mi az ami a régiben MÉG NEM volt benne.

Mint azt korábban írtam, nem az a legfőbb kérdés, hogy gyanúsított vagy-e, illetve, hogy mivel vagy gyanúsított, mert az Iron TC értelmében gyakorlatilag BÁRKI LEHET GYANÚSÍTOTT, ugyanis nem adtak semmilyen garanciát arra a TC-ben, hogy tudhasd, hogyan, milyen kereskedési kritériumokkal lehetsz MENTES a gyanúsítással szemben. (pl. pozíciók mérete, futási ideje, stb…)
                            Mint említettem, ennek a hiánya önmagában ellenkezik a már idézett mögöttes Cysec törvénnyel."„A cégnek kötelessége úgy eljárni (tevékenységet folytatni), hogy minden szükséges garanciát megad a befektetők védelmére”

(Egy abszolút gyanúsíthatatlan, szankcionálhatatlan helyzet azért mégiscsak van – ez közben jutott az eszembe – az, hogy ha megadták egy adott hónapban a bónuszt és TE NEM KERESKEDTÉL VELE, akkor ugye nem történt pozíció nyitás, tehát hedgeléssel sem gyanúsíthatnak.)

De most nézzük a szankciókat:

1. A legenyhébb szankció az volt, hogy megtagadták a bónusz adását.
                            „…reserves the right, at its sole discretion, to deny, withhold ….. from that Client the Welcome Bonus”

” fenntartja a jogot, hogy saját belátása szerint megtagadja, visszatartsa … a Bónuszt”

Persze ez csak egy fenntartott jog, amivel ha akar él, ha akar nem él. A NAGYON, NAGYON NAGY BAJ pontosan az, hogy nem éltek vele!

2. Következő fokozat: Visszavehetik a bónuszt az Ügyféltől „…withdraw from that Client the Welcome Bonus”

Először is csak megadott Bónuszt vehetnek vissza, PROFITOT nem, DEPOSITOT meg végképp NEM!
                            Na most:
                            Csak az ELVESZÍTETT bónusz visszavétele az érdekes, hiszen ha a bónusz megmaradt, kiutalásnál alapjáraton is visszavették, az nem szankció.

Mikor és honnan vehetnek vissza elvesztett bónuszt?

1. Csak azonos név alatt futó számlákról!

A régi TC szövege alapján nem lehet „keresztbe” szankcionálni úgy, hogy „Józsi” számlájáról leveszik „Laci” elvesztett bónuszát!

Csak ilyen kifejezések vannak a szövegben:

...from that Client’s account(s), from the Client’s trading account(s) or from his winning hedged accounts.

Vagyis CSAK „annak az” adott ügyfélnek a (saját) számláiról (nyereséget termelő számláiáról) vonhatják vissza a korábban megadott bónuszt!

Tehát eszerint a belső hedgelés szankcionálható esete az tud lenni, ha „Józsi”-nak van egy „A” bónuszos számlája és egy „B” nem bónuszos számlája, és „B” számlán „kinyerte” azt a bónuszt, amit „A” számlán elvesztett. Ekkor „Józsi” „B” számlájáról visszavehetik az „A” számlájáról áthedgelt bónuszt. ( „Józsinak” ugyebár egyszerre csak egy számlán lehetett bónusza, ezt többször is sulykolja a TC…), De „Laci” elvesztett bónuszát nem vehetik vissza „Józsitól”, mert az nem „his winning hedged accounts”.

Az új TC-ben persze nekiestek eme kis „félreértés” kijavításának, úgyhogy ott már kőkeményen és félreérthetetlenül le van írva:

„…deny,withhold or withdraw from that Client the Power Bonus (and the Additional Bonus if applicable) (ii) to withhold, cancel and subtract, from that Client’s account(s)
                            and/or from any other account(s) related to such Client account(s) the Power Bonus, (iii) to offset any resulting losses against related/hedged winning accounts, …”

Itt már nem vitás: „Laci” szembehedgelt számlájának elvesztett bónuszát is visszavehetik „Józsi” nyereséges számlájáról, mondván, hogy az „related hedged winning account”.

2. Csak annak az adott (havi) TC szerződésnek a hatálya alá eső pénzből vonhatják vissza a bónuszt.

A 8. pontban leírtak alapján:

„unilaterally, retroactively and unconditionally be withheld and subtracted from the Clients’ accounts, at any time”

tulajdonképpen bármikor visszavehetik az elvesztett bónuszokat visszamenőleg is minden IronFx-nél lévő pénzből.(„Józsi” elvesztett bónuszait „Józsi” IronFx-hez később befizetett pénzeiből)

DE!!!

- A régi TC szerint: „16. This Offer is independent and does not affect any promotions previously offered by IronFX.”

- „3. The promotional period specifically for this Offer shallrun from 01 March 2015 until 31 March2015 inclusive 00.00-24:00 Server Time.(GMT+2 hours). This 40% Power Bonus Offer shall supercede (HELYÉBE LÉP) all previous Power Bonus promotions and no further Power Bonus will be provided on any previous promotions.”
                            Új TC

Az a pénz, ami újabb bónusz depositja lett közben, az kiesett az előző TC (szerződés) hatálya alól!! Nem érvényesülhet egy azon depositon több Bónusz TC hatálya egyszerre. (mint ahogy nem lehet egy házra/autóra sem több adásvételi szerződést is kötni egyszerre)A későbbi bónusz TC hatálya helyébe lépett MINDEN előző bónusz TC hatályának!

- Ha viszont elbuktad a Welcome Bónuszt és még abban a hónapban „Additional” bónuszt igényeltél, az „additional” bónusz alá betolt depositodból visszavehetik az ugyanabban a hónapban előzőleg elbukott welcome bónuszt, mert azok egyazon szerződés (TC) hatálya alá tartoznak.

Paradox módon a nyereséges bónusz számla az egyetlen, amivel (a régi TC szerint) nem tudnak mit csinálni. (Öngól, IronFx.) Mert:

- Más személy elvesztett bónuszát nem vehetik vissza. (tudom, hogy Lali75-tel ezt csinálták, de ez már csak az új TC alapján lenne jogos, viszont ott a régire hivatkoztak, zavaros…)
                            - Ugyanannak a személynek pedig nem lehet másik saját számlán bónusza, amit visszavehetnének.

Összefoglalás:

Ha van benn pénzed és bónuszt is kaptál (és kereskedtél is vele):

Nézd meg, hogy melyik (havi) volt az utolsó bónusz, amit igényeltél, és hogy mikor igényelted. A „mikor” csak a januári bónusznál érdekes, melynek a változtatási időpontját az IronFx mind a mai napig – törvénytelen módon – nem hozta nyilvánosságra. (De jan. 17-e a legvalószínűbb)

A szerződés értelmében az utolsó bónusz alá betolt depositodra csak annak az utolsó bónusznak az elfogadás napján érvényes TC-je lehet érvényes illetve szankcionálható.

Régi TC szerint csak már megadott (meglévő vagy elvesztett) Bónuszt vehetnek vissza más bónusz hatálya alá nem tartozó, SAJÁT számláidon lévő pénzből. Új TC szerint más személy szembehedgelt és elvesztett bónuszát is visszavehetik a te pénzedből, illetve minden bónuszos számlán keletkezett profitot is elvehetnek. De depositot nem!

Ha azon felül még van pénzed, nézd meg az volt-e bónusz alatt, az akkori TC szerintiek vonatkoznak rá.

Ha van bónuszt sosem látott pénzed benn, akkor az, az összes elveszített bónuszod összegének erejéig szabad préda lehet az ironnak.

Számold ki, hogy mennyit vonhatnának le a releváns TC-jük szerint jogosan.

Kezdeményezhetsz számlazárást, melyre az általános TC-jük szerint (24.pont – termination) 5 napjuk van. Ezalatt ők levonhatnak minden feléjük fennálló tartozásodat (ennek kiszámolásában „segíts” nekik a fentiek alapján) majd ezt követően kötelességük azonnal rendelkezésedre bocsátani a pénzed. Ezek így vannak leírva az általános TC-ben:

"Either party (Company or Client) can terminate the Agreement by giving five (5)business days written notice to the other party"
                            "24.6
                            The Company has the right to subtract all above pending obligations from the Client’s account.
                            24.7
                            Upon termination of the Agreement, the Company shall immediately hand over to the Client the Client’s assets (i.e. funds) in its possession, providing that the Company shall be entitled to keep such a Client’s assets as necessary, to pay any pending obligations of the Client."

Számlazárást azt kérni kell emailben: legbiztosabb ha az összes honlapon található emailcímre elküldöd.

Végezetül az Iron általános TC 19.1: "The Company will make all reasonable efforts to avoid conflicts of interest and when they cannot be avoided the Company shall ensure that Clients are treated fairly and at the highest level of integrity and that their interests are protected at all times."
                            Ez annyira szép, hogy lefordítom:

"A cég minden ésszerű erőfeszítést megtesz az érdekellentétek elkerülése érdekében, de ha azok nem elkerülhetők, a cég biztosítja ügyfeleit arról, hogy korrektül és a legmagasabb fokú tisztességgel bánnak velük, és érdekeiket mindig védik."
                            Fentebbi TC konklúziómat is beidézném ide mégegyszer, eddig senki nem cáfolta meg az itt írtakat.

Hozzászólás

• shortosgyula eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              szerencsére a net nem felejt olyan könnyen mint az ironfx alkalmazottak:
                              http://web.archive.org/web/201409271...#tcs-full-text

itt pl a szeptemberi tc szövege látható jobbra alul a linken. nem szerepel benne az ominózus rész.

olvassátok és mentsétek le, lehetséges hogy pár nap múlva megpróbálja az ironfx eltávolítani, nem mintha bármit is számítana.
                              az csak újabb bizonyíték lenne arra, hogy el akarják tüntetni, és le akarják tagadni a korábbi verziót!!!

Hozzászólás

az csak újabb bizonyíték lenne arra, hogy el akarják tüntetni, és le akarják tagadni a korábbi verziót!!!
                                Remek következtetések, megállapítások, borotvaéles logika!
                                A határozott véleményem az, hogy az ügy "biztosan" nyerhető, csak
                                egy remek, rámenős, agilis, az ügyben érdekelté tett ügyvéd
                                kellene "csak".

Hozzászólás

Working...
                                X