Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

IronFX

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• demo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Mindenkinek csak a szája nagy, de szinte senki nem merte megtenni 1-2 kivétellel.
    Macera, nyűg lehet az egész, arról nem beszélve, hogy egy csomó pénzbe kerülhet. Neked sok maradt bent?
    A feljelentés ingyen van. Vigyél mindent amid van, képernyőmentések, számlakivonat, átutalási bizonylatok, email levelezés, stb...

Hozzászólás

• Leírom mi az amit kitaláltam:
      FireFox-ba (kiegészítő, add on) Mozilla Archive Format feltelepítettem!
      Ezzel tud a Firefox oldalakat menteni MAFF formátumba, ez zip-el sűrített .mht formátum.

Ezzel lementek minden az IronFX oldaláról, oldalanként, számla állapotáról, és minden pdf-et lementek amihez csak hozzáfértem náluk. (~kb. 16M!)

Ezt induláskor kellet volna megtennem! Jövöre nézvést tanulság!

Hozzászólás

• Eddig csak olvasgattam az itt leírtakat, én is sajnos 2 hónapja várok a pénzemre.
        Olvastam itt feljelentésről, meg panaszról MNB felé, meg hogy lépések lettek téve ilyen-olyan szervek felé, konkrét dolgok azonban nem hangzottak el vagy legalább is én nem tudok róla.
        Azt gondolom, hogy a brókercégek (konkrétan IronFx) ellen csak együttes fellépés a célravezető és csak ez a költséghatékony módja. Egyénileg nem éri meg és nem is foglalkoznak vele kellő odafigyeléssel és tárgyilagossággal sem.
        Kérdésem, hogy valaki(k) tettek-e már érdemben lépéseket, feljelentették-e a céget, ha igen akkor csatlakoznék, és mint csoportos feljelentés keretében úgy gondolom sokkal előrébb tudnánk lépni, és hatékonyabban tudnák kezelni a megfelelő szervek is az ilyen jellegű feljelentéseket.

Várom tehát a megkereséseket akár itt akár privátban, hiszen mindenkinek aki érintett az lenne az elsődleges cél, hogy minél többen, minél hatékonyabban tudjunk kiállni az igazunkért és a lenyúlt pénzünkért.

Hozzászólás

• A Kínaiak ügyében tud vki vmi fejleményről?

Hozzászólás

• Nem tudok újat a Kínaiakról..

Tud valaki valamit, hogy végül kint volt IronFX a Monaco Grand Prix-en? Sikerült átadni a díjat?

Hozzászólás

• Perhaps eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Várom tehát a megkereséseket akár itt akár privátban, hiszen mindenkinek aki érintett az lenne az elsődleges cél, hogy minél többen, minél hatékonyabban tudjunk kiállni az igazunkért és a lenyúlt pénzünkért.
              Én megtettem a rendőrségi feljelentést sikkasztás ügyében!

Hozzászólás

• Perhaps eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Eddig csak olvasgattam az itt leírtakat, én is sajnos 2 hónapja várok a pénzemre.
                Olvastam itt feljelentésről, meg panaszról MNB felé, meg hogy lépések lettek téve ilyen-olyan szervek felé, konkrét dolgok azonban nem hangzottak el vagy legalább is én nem tudok róla.
                Azt gondolom, hogy a brókercégek (konkrétan IronFx) ellen csak együttes fellépés a célravezető és csak ez a költséghatékony módja. Egyénileg nem éri meg és nem is foglalkoznak vele kellő odafigyeléssel és tárgyilagossággal sem.
                Kérdésem, hogy valaki(k) tettek-e már érdemben lépéseket, feljelentették-e a céget, ha igen akkor csatlakoznék, és mint csoportos feljelentés keretében úgy gondolom sokkal előrébb tudnánk lépni, és hatékonyabban tudnák kezelni a megfelelő szervek is az ilyen jellegű feljelentéseket.

Konkrétumok:

A kínaiak ügye már a bíróságon van.

Rajtuk kívül legalább 700 egyéni panasz van a financial ombudsman előtt.

Csoportos feljelentéssel valamivel jobbak az esélyek, mert akkor egy ügyként kezelik az összes panaszos ügyét, míg egyéni feljelentések esetén minden egyes panaszos egy külön ügy, ami rengeteg munkát jelent a hatóságoknak.

Amibe lehet kapaszkodni:

Hivatalosan a cég 40 napig tarthatja vissza a kifizetéseket, azt is csak akkor ha vizsgálatot indít, amiről értesíti az ügyfelet.
                40 nap után értesíteni kell az ügyfelet az eredményről és a kiutalást elindítani.

Ha a fenti kritériumok bármelyike nem történet meg, úgy a cég jogtalanul jár el. Ahogy tudom az esetek nagy többségében megsértik mindegyik fenti pontot, így jogos a panasztétel.

A legcélravezetőbb az lenne ha a cég fizetésképtelenséget jelentene be, de úgy látszik ezt nagyon nem akarja, nehogy kiderüljön, hogy súlyos összegek hiányoznak a kasszából.

Erre megoldás lehet, ha a ciprusi bíróságon kérvényezi a panaszos, hogy állapítsák meg a cég fizetásképtelenségét. Ahogy tudom ezt még senki nem lépte meg, pedig ez járható út lenne.

Ha a bíróság állapítja meg a cég fizetésképtelenségét, akkor befektetői kompenzációs alap feladata kártalanítani az ügyfeleket.

Hozzászólás

• Gvohir, Humble, köszönöm a válaszokat, viszont kissé csalódott vagyok, mert senki sem reagált privátban.
                  Gondolok itt arra hogy aki feljelentést tett, akkor egy ügyiratszámot és a feljelentés helységnevét, vagy rendőrkapitányság nevét megírhatná nekem, mivel akkor tudnék hivatkozni én is a feljelentésnél, hogy ezt már több magyar honfitársam is megtette ilyen-és-ilyen ügyiratszámmal ezen-és-ezen a rendőrkapitányságon, és akkor ezeket a feljelentéseket a hatóság egy kalap alá tudná vonni, és mint csoportos feljelentést tudnák kezelni aminek a sokszoros előnyeit gondolom nem kell leírni.
                  Nem a magam, illetve nem csak a magam nevében lenne ez a megfelelő és hatékony fellépés, hanem mindenki érdeke ez lenne, ezért meglepő a számomra hogy senki sem reagált rá aki már tett feljelentést, pedig itt a korábban olvasott bejegyzések alapján azt gondoltam volna hogy egyeseknek nem csak a szájuk jár hanem tesznek is valamit.
                  Bár lehet én vagyok türelmetlen, és egy napos kérésre túl gyorsan vártam reagálást, ezért várok még egy pár napot (már azon sok nem múlik) és ha nem kapok segítséget (pedig ez közös érdek lenne) akkor majd egyénileg teszem meg a feljelentést (ami viszont szerintem annyi lesz mint halottnak a csók, ismerve a hatóságok kivizsgálási hajlandóságát).

Hozzászólás

• Lesz egy tüntetés az iron ellen Berlinben júni 6.án az olimpiai stadionnal szemben.

Fognak örülni az tuti.

Lopott pénzből szponzorkodni? Anyjukat...

Néhány magyar ügyfél érintett csak, igaz Zoli?

Hozzászólás

• Shortosgyula eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Lesz egy tüntetés az iron ellen Berlinben júni 6.án az olimpiai stadionnal szemben.

Fognak örülni az tuti.

Lopott pénzből szponzorkodni? Anyjukat...

Néhány magyar ügyfél érintett csak, igaz Zoli?
                      Erről van valami linked, hogy hol olvastad?

Jaja pont ezért kérdem....

Hozzászólás

• Nincs link, a szervezők szóltak.

Hadd parázzanak addig is

Hozzászólás

• Shortosgyula eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Nincs link, a szervezők szóltak.

Hadd parázzanak addig is
                          itt lakom, majd megírom milyen volt, nem vagyok érintett, de kíváncsi annál inkább

Hozzászólás

• A FCA-nál tett levél után, az alábbi üzenet olvasható:

Thanks for getting in touch. If your email is one that we can help with, you’ll hear back from us within a week.

If you can't wait - for example, because you're being threatened with legal action relating to your finances or because you're seriously ill - you can also give us a call. You might also want to have a look at our website to see the sorts of things we can help with. We sort out complaints about financial businesses like banks, insurance companies and pay day lenders.

Because of the number of people who need our help, if you’re having a problem that is not about a financial business, we might not be able to get back to you. But, we hope that one of the organisations below will be able to help.

Szóval ha egy héten belül nem válaszolnak, akkor nem is foglalkoznak az üggyel. Valakinek válaszolt már az FCA bármit is?

A cysec Nekem semmit.

Gondolom összejátszanak.

Hozzászólás

• Kedves Németh Zoltán!

Lenne oly kedves hogy válaszol a mailemre!!!!

Hozzászólás

• Egy kis nosztalgia tada/liquid/ironfx Niki írásaiból:

Szóval ő nem mondta senkinek hogy az ironhoz kell veszteni.

Azt is csak kitaláció hogy ha valaki frissen befizetett pénzt bukik el náluk engednek azonnal kiutalni a beragasztott pénzből 40 % -ot.
                                Ergo ezzel elismerik hogy nincs semmilyen vizsgálat, csak egyszerűen nem fizetnek.

Ez csak képzelgés, nem pedig jelenlegi napi rutin, ugye?

Kíváncsi leszek hány ironos fog ezekért ülni.

Bak Norbi pl. rettenetesen tolja ezt a fajta marketinget...

De meddig még Norbi?
                                Csatolt fájlok

Hozzászólás

Working...
                                X