Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

IronFX

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• [QUOTE=fxtom;29242]Tapasztalt, nyereséges kereskedőnek szvsz semmi![QUOTE]

Vegyünk egy jó trédert havi 20 százalékkal 1 év alatt 2000 dolcsiból csinál közel 18 ezret
    ha még kap ennyi bónuszt 35 ezret hoz össze úgy, hogy nem változott a kezdeti kockázat.
    -ez semmi?

És igen, ehhez bizony tudni kell trédelni

BUÉK mindenkinek!

Hozzászólás

• fxtom eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      ki beszél 1000 dollár mellett 100 lotról?
      A broker.

Szerinted az elvihető bónuszoknál mekkora a lekereskedendő lotméret/ 1000 usd bónusz?

Hozzászólás

• Vegyünk egy jó trédert havi 20 százalékkal 1 év alatt 2000 dolcsiból csinál közel 18 ezret
        ha még kap ennyi bónuszt 35 ezret hoz össze úgy, hogy nem változott a kezdeti kockázat.
        -ez semmi?

És igen, ehhez bizony tudni kell trédelni

BUÉK mindenkinek!
        Bennem is hasonló gondolatok fogalmazódtak meg. Tegyük fel első évben hozok egy 100%-ot, 1000 dollárral kezdve ez 2000 dolláros év végi egyenleget jelent. A bónusszal ez 4000 dollár lenne, amiből az 1000-es nem az enyém. Ebben az esetben is 2000 dollár a relatív hozamom, ami a kezdeti tőkém 200%-a. Ergo a bónusz megduplázta a profitom.

Az is érdekes, hogy milyen sokan úgy állnak hozzá, hogy mi lesz, ha elveszti a pénzét... nos, ha élesben nem megy, ott a demó...
        Ettől függetlenül hogy valakinek elég csalogató-e ez a lehetőség, teljesen szubjektív. Én ez alapján még nem pártolok át hozzájuk.
        Nincstelen projekt

Hozzászólás

• [QUOTE=Skyglide;29246][QUOTE=moszad;29243]
          fxtom eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Tapasztalt, nyereséges kereskedőnek szvsz semmi!

Bennem is hasonló gondolatok fogalmazódtak meg. Tegyük fel első évben hozok egy 100%-ot, 1000 dollárral kezdve ez 2000 dolláros év végi egyenleget jelent. A bónusszal ez 4000 dollár lenne, amiből az 1000-es nem az enyém. Ebben az esetben is 2000 dollár a relatív hozamom, ami a kezdeti tőkém 200%-a. Ergo a bónusz megduplázta a profitom.

Az is érdekes, hogy milyen sokan úgy állnak hozzá, hogy mi lesz, ha elveszti a pénzét... nos, ha élesben nem megy, ott a demó...
          Ettől függetlenül hogy valakinek elég csalogató-e ez a lehetőség, teljesen szubjektív. Én ez alapján még nem pártolok át hozzájuk.
          Nekem az egész Bónusz sztorival csak egy problémám van.
          Kizárólag csak Market Maker számlákhoz adják.
          ECN/STP számlákhoz senki sem ad bónuszt.
          Ez rajtam kívül senkit sem zavar?

Hozzászólás

• az nem probléma, hogy nem vehetem ki a bónuszt. nem azért nyitok X összeggel számlát, hogy kivegyem a tőkémet+bónuszt. a kérdés csak az, hogyha nyerek - és előtte vesztettem a bónuszból X összeget(mert a veszteség felét a bónuszból fedezik) - akkor a nyereségem egy részét elveszik, hogy megint teljes legyen a bónusz értéke? csak a hozamokat veszem ki.

Hozzászólás

• [QUOTE=Prozac;29247][QUOTE=Skyglide;29246]
              moszad eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Igen STP/ECN számlákon nem tudjuk adni, mivel a kereskedés nem nálunk zajlik.
              Eddig ez senkit nem zavart.

Hozzászólás

• sindler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                az nem probléma, hogy nem vehetem ki a bónuszt. nem azért nyitok X összeggel számlát, hogy kivegyem a tőkémet+bónuszt. a kérdés csak az, hogyha nyerek - és előtte vesztettem a bónuszból X összeget(mert a veszteség felét a bónuszból fedezik) - akkor a nyereségem egy részét elveszik, hogy megint teljes legyen a bónusz értéke? csak a hozamokat veszem ki.
                Ahogy korábban említettem is, a bónusz és saját toke arányával ráérsz akkor foglalkozni mikor kiveszed a pénzedet.
                Egészen addig kezeld úgy a teljes osszeget hogy mind a tied!

Hozzászólás

• vanti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Az alapgondolat, amiben remélem mindenkivel egyetértek az, hogy azért kereskedünk, hogy hosszútávon nyerjünk. Ez a szent CÉL .Ezért száll be mindenki azzal az összeggel ,amit ha mégis elveszít nem lesz nagy gond.
                  Ez nem mindig sikerül ,ezért nézzük a veszteséges oldalt: 1000+1000$-ból veszít emberünk 500$-t. Most ha kivenné a jussát 750-et kapna. Hol tart? -250. Ezért szálltam én be? Nem ,gyerünk tovább. Ha vissza akar jutni kezdeti tőkéjéhez mennyi pénzt kell keresnie? 250$-t? Nem 500$-t, mert a hitelt is vissza kell fizetnie. Tehát célja megvalósításában most a bónusznak nevezett hitel hátráltatja. Ez bónusz? Nem.
                  Hol tartana emberünk, ha nem vette volna igénybe az 1000$ 'nembónuszt'? 1000$-al ugyanakkora %-os kockázat mellett 250$-t vesztett volna azaz 750$-nál. Ugyanott. Feleződött valóban a kockázata? Nem. Ha valakit örömmel tölt el, hogy nem csak ő vesztett ,hanem a bróker is az magánügy, de céljához nem került közelebb. (sőt minél több bónuszt használ fel annál messzebb lesz)

Nyerő oldal: Nyer emberünk 500$-t az 1000+1000 mellé. Ha most kiveszi kap 1500$-t. Miért tenné? Megy a bolt. Jön egy rossz széria és bukik 500-at. Ha most kivenné 1250-et kapna? Nem .1000-et. Mennyit veszteséget fedezett a bónusz? Semmit. Mit mond Zoltán? "Minden veszteséged felét mi álljuk." Ja.
                  Viszont dupla pénzzel kereskedhetett! 2000$ 1%-os kockázattal 20$/tréd. Ha kivenné most a pénzét(1000), számoljuk már ki hány százalékos volt a kockázata? Nekem ez 2%-ra jön ki. Ahhoz nem kell semmiféle bónuszprogram, hogy valaki a kockázatát 1-ről 2%-ra emelje. Hiába áll ott a deposit mellett dupla összeg, ha az nem létezik, üres szám. Milyen tőke az ,amit ha befizetek megduplázódik, ha kiveszem azonnal lefeleződik. Semmilyen, ezért nem lehet kivenni. Az emberi kapzsiság az ,ami azt mondatja a ropogós hiteldollárokat számolgató polgárral, hogy az az övé. Francot, sose lesz.
                  Ha valaki egyszer a virtuális nullák okozta köd mögött meglátja a valóságot, akkor megérti, hogy semmiben nincs segítségére célja elérése érdekében ez a nembónusz. Szimpla parasztvakítás.
                  Hogy érdemes használni a bónuszt?

2 lehetoség van

- Nyereséges:
                  Ilyenkor extra biztonságot élveznek a pozícióid ha nem változtatsz a kockázatkezeléseden!

- Veszteséges:
                  A veszteségek felét mi álljuk! Így a kockázatod minimalizálva van.

Mi van akkor ha eloszor veszítettél majd hirtelen ez megfordul és profitot termelsz?
                  Mivel a maradék bónusz osszege a pénz kivételekor van kiszámítva, ezért ha ledolgozod a veszteségeket akkor nullán vagy.
                  Ha azt tervezed hogy a kezdeti veszteségek után megfordul a szerencséd (nem mintha lehetne ezt tervezni) akkor inkább vedd ki a pénzed így az eddig elveszített bónuszt már nem kell ledolgozni.
                  Ezt kovetoen fizesd be újra és arra is megadjuk az éppen aktuális bónuszt.
                  Innen ha profitos vagy akkor az mind a te pénzed!

Remélem tudtam segíteni.

MIndenkinek Boldok új évet kívánok!

Hozzászólás

• Prozac eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Prozac kérdése természetesen nem erre irányult, ha jól értem a mögöttes tartalmat A problémája az lehet, hogy a bónuszokat csak a MM részre adjátok (és ugye minden más bróker is, ahogy eddig láttam), viszont a MM részleg a tapasztaltabbak szerint könnyen manipulálható. Tehát ha valaki nem vérprofi, de azért tudna nyereséget produkálni, a remek MT4-es felületel egy MM könnyedén tehet róla, hogy inkább veszteséges legyen, és nem is fog megizzadni. Azaz a bónusz csalogató, de könnyedén el lehet venni.
                    Nem állítom, hogy nem MT4 STP/ECN számlán ezt nem lehet megtenni, biztos ott is lehet ilyet, de valószínűleg nehezebb vagy kockázatosabb, még akkor is, ha a kicsi kötéseket ott is házon belül oldják meg.
                    Ez az eszmefuttatás megint kicsit másfelé visz, de én így értelmeztem a kérdést.

Hozzászólás

• "Tehát ha valaki nem vérprofi, de azért tudna nyereséget produkálni, a remek MT4-es felületel egy MM könnyedén tehet róla, hogy inkább veszteséges legyen"
                      Ezt kifejtenéd bővebben kedves Orkati?!
                      Azért ha ez így megy akkor ez a forex egy nagy lótúró már elnézést.Egy átbaszás ,és hiába zeng róla mindenki szépséges ódákat (brókerek), akkor is átkúrás az egész.És ,hogy nem lehet azt bizonyítani vagy észrevenni ,hogy csalnak ellened ,manipulálnak?Amúgy én a Dukascopyn gondolkozom erősen mint bróker csak ott nincsen MT4 közvetlen.Vagy mindenhol ez a szívatás megy?

Hozzászólás

• Egyébként pedig sikeres és boldog új évet kívánok mindenkinek!!!!!!!Magamnak is természetesen!!!!!!!))

Hozzászólás

• james1977 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          "Tehát ha valaki nem vérprofi, de azért tudna nyereséget produkálni, a remek MT4-es felületel egy MM könnyedén tehet róla, hogy inkább veszteséges legyen"
                          Ezt kifejtenéd bővebben kedves Orkati?!
                          Azért ha ez így megy akkor ez a forex egy nagy lótúró már elnézést.Egy átbaszás ,és hiába zeng róla mindenki szépséges ódákat (brókerek), akkor is átkúrás az egész.És ,hogy nem lehet azt bizonyítani vagy észrevenni ,hogy csalnak ellened ,manipulálnak?Amúgy én a Dukascopyn gondolkozom erősen mint bróker csak ott nincsen MT4 közvetlen.Vagy mindenhol ez a szívatás megy?
                          Hadd ne kelljen nekem kifejteni, megtették ezt ezen a fórumon nálam sokkal rutinosabbak több helyen is, youtube-os videókkal illusztrálva
                          Észrevenni és bizonyítani nem könnyen, de lehet: utána kell keresni, hogy valóban volt-e ott az árfolyam, ahol a stoppodat kiütötték, és ha nem, akkor mehet az ember reklamálni a felügyelethez... Én csak demózok, de egyszerre 3 bróker kereskedési felülete fut nálam

És igen, a forex egy ordenáré nagy át....ás, lehúzás, csalás, szemfényvesztés, a feleségem szerint legalábbis, és neki lehet hinni, két lábbal áll a földön, nem úgy, mint én
                          Ettől függetlenül továbbra is biztos vagyok benne, hogy lehet ebből pénzt csinálni nekünk, kishalaknak is. De majd kiderül jövőre.

Dukascopy JForex felületét tanulmányozom én is egy ideje, erre tértem át tesztelni, náluk tervezek éles számlát nyitni. Ha róluk is kiderül valami komolyabb turpisság, akkor nem tudom, hová lehetne menni kis számlával...

Hozzászólás

• orkati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            És igen, a forex egy ordenáré nagy át....ás, lehúzás, csalás, szemfényvesztés, a feleségem szerint legalábbis, és neki lehet hinni, két lábbal áll a földön, nem úgy, mint én
                            Ami a brókerek és a legtöbb oktatócég reklámjait illeti mindenképpen igaza van a feleségednek: könnyű pénzkereseti lehetőségnek állítják be a világ egyik legnehezebb munkáját.
                            Ugyanakkor ez az egyik legnagyobb lehetőség is- igaz csak nagyon kevesek számára. Aki eljut arra a szintre hogy nagy pénzeket, dollár százezreket, milliókat forgasson - nem feltétlenól a sajátját- annak ez a munka lesz az, amiről mindig is álmodott.

Boldog és sikerekben, eredményekben gazdag új évet kívánok mindenkinek!

Hozzászólás

• james nem kell ennyire félni a brókerektől. főleg ha h1 en,h4 en kereskedsz.
                              válaszd akkor a Dukascopy-t. vagy kezd el kereskedni határidős brókernél pl. bund-al(német államkötvény).
                              1 pont elmozdulás ott 10euró.
                              a napi átlagos mozgása: 60 pont körül van. napi 14 órát lehet tradelni. a margin igénye: pár száz euró(300,500,700). a napon túli margin az mondjuk felemeli rendesen a margin igényt.
                              1 percesen be tudsz szállni h1 es támasz/ellenállásoknál. ha az átlagos stopod 20 pont, akkor a kockázat 200euró/trade. ha ez kockázat a tőke 1%-a, akkor olyan 20.000 eurós számlával tudod tradelni. slippage ismeretlen fogalom. ez az egyik legolcsóbb termék. de szerintem Neked jó lesz a Dukascopy,IronFx,FxPro vagy bármelyik. gondolom úgyse 1 percesen akarsz Te is kereskedni.

Hozzászólás

• Megpróbálom elmagyarázni, hogy mi a gondom azzal, hogy csak Market Maker számlákhoz adja a bónuszt az Iron.
                                Azt írta a Zoli, hogy ők "állják a veszteség felét", mármint ha veszteséges az emberke.

Könnyű állni egy olyan veszteségnek az Ironra eső részét, ami virtuális.
                                Mivel Market Maker számláról beszélünk, ezek a kötések házon belül vannak.
                                A házon belüli veszteség nem létező veszteség.

Ez az átbaszás szerintem.

Mivel a traderek, főleg az MM számlán bohóckodó, bónusszal beetethető traderek szinte 100%-a bukik, ez a legjobb marketing a világon, hiszen egy vasába sem kerül az Ironnak.

Ha meg valaki tartósan nyereséges lenne bónuszos Market Maker számlán, előbb vagy utóbb úgy is átmegy egy másik cég sokkal olcsóbb költségű ECN/STP számlájára.

Remélem sikerült elmagyaráznom, hogy miért tartom hatalmas átbaszásnak a bónuszt.
                                Ezzel a logikával bizony ugyan úgy hitelkeret növelés, mint a tőkeáttét.

Egyik sem kerül egy fillérjébe sem az MM cégnek.

Valódi ECN számlán már érdekesebb a dolog, és itt visszaértünk ahhoz a kérdéshez, hogy egyáltalán mi is megy ki a bankközire, és mi nem.

Szerintem az ECN számlákon tett kötések döntő többsége is házon belül kerül lekereskedésre.

Hozzászólás

Working...
                                X