Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

IronFX

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Ha igaz lenne amit írsz akkor minden MM bróker adna bónuszt!
    Sot nem csak 100%-ot hanem 999%-ot

Ha nem ECN szamla lenne az ECN akkor miért ne adnánk ott is bónuszt?

Hozzászólás

• már fáj a fejem ettől a sok bónusztól

Hozzászólás

• Prozac eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Könnyű állni egy olyan veszteségnek az Ironra eső részét, ami virtuális.
        Mivel Market Maker számláról beszélünk, ezek a kötések házon belül vannak.
        A házon belüli veszteség nem létező veszteség.

Ez az átbaszás szerintem.

Mivel a traderek, főleg az MM számlán bohóckodó, bónusszal beetethető traderek szinte 100%-a bukik, ez a legjobb marketing a világon, hiszen egy vasába sem kerül az Ironnak.
        Jól látod, nagyon jó marketing, de ezt senki meg sem kérdőjelezi.

Szerinted a bankokban, folyószámlán jegyzett pénzed valós? Az állam csak 28 millió forint értékig garantálja, hogy meg is kapod a pénzed. Ha pedig csődölnek az amúgy veszteséges bankok... nem hiszem, hogy egy MM bróker kockázatosabb, ugyanúgy hitelező pénzintézetről beszélünk. Aki képes profitot termelni, nem ilyen bónuszok alapján fog választani, akik pedig elvesztik a pénzüket, nos azoknak "örülni kell". Egy pókerasztalnál csak úgy nyerhetsz, ha a többi játékos bukik

Orkati eredeti hozzászólása

Ettől függetlenül továbbra is biztos vagyok benne, hogy lehet ebből pénzt csinálni nekünk, kishalaknak is. De majd kiderül jövőre.
        Természetesen lehet pénzt csinálni. Nézd meg hogy csinálják a "nagyhalak". És nézd meg hogyan veszik el a "kishalaktól". A továbbiakat nem ördöngősség kikövetkeztetni
        Nincstelen projekt

Hozzászólás

• borzalmas mit össze vitatkoztok bónuszokon.
          én pl egyszer kaptam az egyik brokercégtől 200USD-t. nagyon örültem neki még ha nem is lehettet lehivni de marginra jól fel tudtam használni. 3 hónap után teljesitettem a feltételeket és lehivhatóvá vált. persze akkor már nem volt érdekes a 200usd de az elején nélküle nem ment volna a dolog. ezzel csak azt akartam mondani persze vannak psziho csapdái az ilyen bónuszoknak de..azért mégsem olyan rossz. ja és szerintem nem lényeg az elején hogy mm-e a bóker ott is lehet pénzt csinálni!! szóval ennek az éremnek is két oldala van ,lehet jól felhasználni és rosszul is.valaki tud előnyt csinálni belőle valaki ebből se és persze vannak olyanok is akiknek meg nincs szüksége ilyesmire.
          BUÉK!

Hozzászólás

• "Szerinted a bankokban, folyószámlán jegyzett pénzed valós?"

Nem, nem valós.

Aki nem ismeri, érdemes ezt a filmet megnéznie:

http://www.youtube.com/watch?v=CvhD9rwaSqE

Hozzászólás

• Zoltán Németh IronFX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Ha igaz lenne amit írsz akkor minden MM bróker adna bónuszt!
              Sot nem csak 100%-ot hanem 999%-ot

Ha nem ECN szamla lenne az ECN akkor miért ne adnánk ott is bónuszt?
              Mert akkor túl átlátszó lenne Zoli!
              Az,hogy ki mennyire játssza el a hitelét bónuszok adásával, vagy mekkora tőkeáttét. és bónusz mellett tudja fenntartani a hitelesség látszatát,az sima marketing politika.

Hozzászólás

• Kedves Sindler!H4 és naposon szoktam nézni a grafikont.Jobban átláthatóak a mozgások ,valamint sokkal összetettebb képet adnak ezen idősíkok mint egy 15 vagy 30 perces chart.ÉN hosszútávon szoktam kereskedni.Nem számít a spread mert nem skalpolok.Csak hát nem szeretném ha zárnának önkényesen vagy bármi ilyen.Nem vagyok vérprofi egyáltalán.Sőt!Vannak itt olyanok is tudom jól.Kik minden szakkifejezést vágnak tudják hogyan működik ez az egész.Tőlük valóban elhangzik pár olyan dolog ami ténylegesen hajmeresztő.Sőt , engem igazából az érdekel ,hogy a pénzem biztonságban legyen.Dukasnál szegregált számla van.Nem tudom itt az ironál létezik-e ilyen?Most még nézegetem a BMFN brókert.Annyira szimpatikusnak tűnik.Vannak tapasztalatok BMFN-el?
                Szóval Iron Dukas vagy BMFN.

Hozzászólás

• pl. naposon,h4-en nézheted a trendet. h1 en meg belépsz. ezzel a stratégiávál nem lesz gondod a brókercégekkel. válaszd valamelyiket. bmfn t én nem ismerem.

Hozzászólás

• Shortosgyula eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Világosan kiderült ebben a topicban: ki tudja mi fán terem a klasszikus kockázatkezelés és ki az akinek fogalma sincs róla. Mintha statementeket tettetek volna be...

Nem a legjobb barátom Vas Zoli ez azt hiszem nyilvánvaló- de aki erre a konstrukcióra azt mondja hogy a tréder ellensége az vagy tanuljon még, vagy hagyja abba az egészet mert a kereskedés lényegét nem látja át.

Jómagam is % -os kockáztatással kereskedek, nem bukhatok többet egy tréden az előre meghatározott összegtől. (Minimálisan persze igen, ha a stop teljesülése csúszik, de ez nem számottevő)
                    Ebben az esetben 1 rr plusznál a saját kockáztatott pénzem dupláját nyertem. 100 dollárt kockáztattam, 200 -at kerestem. Cyberbob plasztikusan kifejtette ezt.

Aki ezt így leírva nem érti meg, az vagy keressen olyat aki tud kereskedni- mint az itt jelenlévők közül teszik páran- vagy ne kereskedjen. Esetleg még oktathat...

Írtátok többen is hogy a kivehető bónusz sokkal jobb. Utánaszámoltatok hogy pl. egy 1000 usd kivehető bónusznál ha lekereskeded a broker által feltételül szabott pl. 100 lotot annak mekkora költsége van?
                    Kb. annyi lesz mint az ezres. bedobálod a broker zsebébe kötési díjként hogy aztán kivehesd fél év múlva, igazán fantasztikus üzlet.
                    Értékelem én a név nélküli megszólítást is.

A számolási hibát akkor követed el ,amikor a kockázatodat a saját tőkéd alapján , a nyereséget a bónusszal növelt összegből számolod.
                    Vegyük azt a hipotetikus esetet (5000+5000 számla esetén)a fenti számokkal, amikor az 1rr-t(csak a sajátodra vetítve) nem nyered, hanem veszted: az annyi ,mint -100 a sajátodból és -100 a brókeréből.(egyenleg:9800) Mennyit kell keresned, hogy visszatérj a kiindulási összeghez? 200-at. Pont annyit , mint amit az előbb nyertél. 100-at kockáztattál(hitted klasszikusan), de dupláját buktad. Erről ne vegyen senki tudomást ,mert Te klasszikusan kezeled a kockázatot? De modernül is 200, mindegy.

Amint felteszed a saját 100$-t, abban a pillanatban felteszed a bróker százasát is. Így 1:1rr-nél vagy nyered a 200-at növelve a tőkét,vagy veszted a 200-at a megszerzett profitodból. Ezt Te nem a bónusznak köszönheted, hanem a dupla kockázatvállalásodnak
                    Te most tényleg azt hitted, hogy 100$-t kockáztatsz mondjuk 11000$ egyenlegnél és 200-at nyersz 1:1kockázattal?? Ne viccelj. Az egész világ az IRON-nál kereskedne.

Te nekem kereskedő mentort ajánlottál én meg ajánlhatnék neked matektanárt,de nem teszem, ehhez ugyanis nem kell. Inkább a szövegértésre koncentrálj, ugyanis én nem állítottam azt, hogy ez a bónuszpókusz a tréder ellensége, pusztán annyit, hogy a cél elérése érdekében nem segít.
                    Aki nyereségesen kereskedik, az dupla kockázattal náná ,hogy kétszer olyan gyorsan szaporíthatja a dollárjait. Hát még triplával hogy nőne! Mondjuk háromszorosan. Nem ez az új találmány ,hanem a köntös.

A statementedet Te is elhelyezted.

Hozzászólás

• vanti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Értékelem én a név nélküli megszólítást is.

A számolási hibát akkor követed el ,amikor a kockázatodat a saját tőkéd alapján , a nyereséget a bónusszal növelt összegből számolod.
                      Vegyük azt a hipotetikus esetet (5000+5000 számla esetén)a fenti számokkal, amikor az 1rr-t(csak a sajátodra vetítve) nem nyered, hanem veszted: az annyi ,mint -100 a sajátodból és -100 a brókeréből.(egyenleg:9800) Mennyit kell keresned, hogy visszatérj a kiindulási összeghez? 200-at. Pont annyit , mint amit az előbb nyertél. 100-at kockáztattál(hitted klasszikusan), de dupláját buktad. Erről ne vegyen senki tudomást ,mert Te klasszikusan kezeled a kockázatot? De modernül is 200, mindegy.

Amint felteszed a saját 100$-t, abban a pillanatban felteszed a bróker százasát is. Így 1:1rr-nél vagy nyered a 200-at növelve a tőkét,vagy veszted a 200-at a megszerzett profitodból. Ezt Te nem a bónusznak köszönheted, hanem a dupla kockázatvállalásodnak
                      Te most tényleg azt hitted, hogy 100$-t kockáztatsz mondjuk 11000$ egyenlegnél és 200-at nyersz 1:1kockázattal?? Ne viccelj. Az egész világ az IRON-nál kereskedne.

Te nekem kereskedő mentort ajánlottál én meg ajánlhatnék neked matektanárt,de nem teszem, ehhez ugyanis nem kell. Inkább a szövegértésre koncentrálj, ugyanis én nem állítottam azt, hogy ez a bónuszpókusz a tréder ellensége, pusztán annyit, hogy a cél elérése érdekében nem segít.
                      Aki nyereségesen kereskedik, az dupla kockázattal náná ,hogy kétszer olyan gyorsan szaporíthatja a dollárjait. Hát még triplával hogy nőne! Mondjuk háromszorosan. Nem ez az új találmány ,hanem a köntös.

A statementedet Te is elhelyezted.
                      Ülj le fiam, egyes. Matekból is, kockázatkezelésből is, és sajnos logikából is.
                      Sebaj, sok szakma van ahol ezek nélkül is egész jól el lehet boldogulni.

Hozzászólás

• Shortosgyula eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Ülj le fiam, egyes. Matekból is, kockázatkezelésből is, és sajnos logikából is.
                        Sebaj, sok szakma van ahol ezek nélkül is egész jól el lehet boldogulni.
                        Akkor hirdesd csak kisfiam, hogy Te feltaláltad hogyan lehet 100$-ból 1:1 kockázattal egy tréddel 200$-t csinálni. Majd csak észreveszed magad ,amikor mindenki röhög.
                        A Te hátad se a pénzeszsák húzza az biztos.

Hozzászólás

• Te meg ott követed el a hibát, hogy minden egyes kötésnél számolni akarsz a bónusszal. A bónusszal ugyanis mindaddig nem kell számolnod, amíg nem akarsz pénzt kivenni a számláról.
                          Kvázi úgy működik, mint a saját tőkéd, azzal a különbséggel, hogy nem a saját pénzed veszíted el, és megadnod sem kell soha a brókernek, ha esetleg mégis elbukod. Ezért nem lehet hitelnek sem hívni, mert soha nem kell visszaadnod a saját tőkédből.
                          Ha nyersz, duplán nyersz, miközben a kockázatod az eredeti szinten marad. Szó sincs kockázatnövelésről, mert veszteni viszont csak a felét veszítheted.

Egységnyi kockázatot vállalsz egy kötésen, ami a tőkeduplázás miatt dupla nyereséget fog eredményezni. Szó sincs arról, hogy dupla kockázatot vállaltál volna! A veszteséged ugyanis ezzel szemben nem lesz a duplája, mivel a bónuszból ugyanúgy vonódik a vesztő. A saját tőkédnek megfelelő szinten marad a kockázat, amivel szemben ott van a dupla nyereség lehetősége.

Számolsz az elvesztett bónusz pénz visszakeresésével, amit:
                          1, Nem is kell megadnod, ha abbahagyod az egészet
                          2, Ugyanúgy vissza kellene keresned, ha a teljes tőke a sajátod lenne. Persze az sokkal nehezebb is lenne, mert eleve kevesebb pénzzel is indulnál a bónusz nélkül.

Azt minden értelmes kereskedő tudja, hogy nem egy-egy kötésben, hanem kötések sorozatában kell gondolkoznia. Ezért csináltam egy XLS táblázatot, amiben 1000$ kezdő tőkével, kötésenként 1%-os kockázattal számoltam ki 20db tranzakciót bónusszal, és nélküle. A feltételezett rendszer R/R 1/1-el dolgozik, 80%-os találati arány mellett, tehát képes nyereséget termelni.
                          Aki ezek után sem érti meg a lényeget, az költözzön át a Teljes sötétség topikba.
                          Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Boldog új évet Mindenkinek!

Archenius és Shortosgyula érti a lényeget a többiekkel nem lehet már mit kezdeni. Korábban már én is leírtam ugyanezt. Ha valaki az Archenius által készített táblázat alapján sem érti meg, akkor tényleg mással kell foglalkoznia.

totka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Annak aki kockázatkezelten nyereségesen kereskedik annak segítség a nagyobb számla, hiszen egségnyi kockázat mellett a nagyobb tőkének nagyobb a hozama is. Ha a saját tőkéjére vetítve keres 1%-ot meg a bróker tőkéjére vetítve is keres 1%-ot az oyan mint ha a saját tőkéjére vetítve keresne 2%-ot. Viszont a bróker pénzén keresett pénz is az övé, tehát a tőkéje 2%-kal növekszik. Aki veszít az bukik a sajátján is 1%-ot meg a brókerén is 1%-ot. A saját tőkéje csak 1%-kal csökken nem pedig 2%-kal.Ez olyan mint ha két számlán kereskednél, a sajátodon és a brókerén. A sajátodon a nyereség is és a veszteség is a tied a brókerén a nyereséget hozzá csaphatod a tiedhez, a vezteség meg a marad brókeredé. Neki ebben az üzlet az, lenne, hogy nyereségesen kereskedj, gyarapodjon a tőkéd és ennek megfelelően minnél nagyobb mérettel kereskedj, természetesen részedről megfelelő kockázatkezeléssel. Viszont ha elvezsíted a tőkéjüket is, ebben nem tudom mi az üzlet. Természetesen korrekt brókeri magatartást feltételeztem végig.

Hozzászólás

• Ja és Zoli nagyon jól csinálja a dolgát, hiszen ez a téma megy legjobban.

Hozzászólás

• james1977 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Kedves Sindler!H4 és naposon szoktam nézni a grafikont.Jobban átláthatóak a mozgások ,valamint sokkal összetettebb képet adnak ezen idősíkok mint egy 15 vagy 30 perces chart.ÉN hosszútávon szoktam kereskedni.Nem számít a spread mert nem skalpolok.Csak hát nem szeretném ha zárnának önkényesen vagy bármi ilyen.Nem vagyok vérprofi egyáltalán.Sőt!Vannak itt olyanok is tudom jól.Kik minden szakkifejezést vágnak tudják hogyan működik ez az egész.Tőlük valóban elhangzik pár olyan dolog ami ténylegesen hajmeresztő.Sőt , engem igazából az érdekel ,hogy a pénzem biztonságban legyen.Dukasnál szegregált számla van.Nem tudom itt az ironál létezik-e ilyen?Most még nézegetem a BMFN brókert.Annyira szimpatikusnak tűnik.Vannak tapasztalatok BMFN-el?
                                Szóval Iron Dukas vagy BMFN.
                                Kedves James,

Igen az IronFX szegregált számlákon tartja az ugyféltokét!
                                itt meg is nézheted a biztonsági intézkedéseinket: http://www.ironfx.com/hu/trading-acc...afety-of-funds

Januártól lehet Magyaroszágon a Raiffeisen bankba befizetni és tartani a pénzt. Bár sokan jobb szeretik kulfoldon tartani a pénzuket.

Hozzászólás

Working...
                                X