Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

IronFX

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• acefx15 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ginew... te akarsz szerintem vagánykodni/****agyereknek tűnni (ezzel a gödörásós dumával), nem a "bónuszcsalók"... túl sok gengszterfilmet néztél azért arra figyelj a jövőben, hogy pár embernél lehet működik a dolog, de sokan nem ijednek meg a hangemberektől
    Ginew komolyabb embernek gondoltalak...

Hozzászólás

• pupak eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Ginew komolyabb embernek gondoltalak...
      Teljesen felesleges az indulatok felkorbácsolása.
      Kit érdekel,hogy Ginew ha akar eltudna-e valóban ásatni.
      Én úgy hiszem igen,de nem ez a lényeg.
      Koncentráljunk inkább a brókerekre srácok és maradjunk az alap témánál!

Hozzászólás

• james1977 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Teljesen felesleges az indulatok felkorbácsolása.
        Kit érdekel,hogy Ginew ha akar eltudna-e valóban ásatni.
        Én úgy hiszem igen,de nem ez a lényeg.
        Koncentráljunk inkább a brókerekre srácok és maradjunk az alap témánál!
        ok,
        de nem hiszem, hogy engem akarna elásni...
        nem vagyok bónuszos
        csak ez olyan ovis duma

Hozzászólás

• Sziasztok!

Nem láttam még sokat ebből a piaci szegmensből, csak annyit, amennyit lehetett az elmúlt majdnem 12 évben. Ez nem sok. Nem is dolgoztam benne sokat, anno egy brókercégnél kezdtem, a legalján, cold call-okkal, aztán lassan jöttem felfelé, mint a talajvíz, befektetési cégeknek dolgoztam, kereskedőkkel osztottam meg a szemléletmódomat, direkt nem használom az "oktatás" szót, inkább csak beszélgettünk. Aztán pár barátommal csináltunk egy brókercéget, ahol nem kellett félni a tüskéktől és attól, hogy a brókercég felszívódik, hiszen magunknak csináltunk egy homokozót, ahol nem volt kutyaszar, bátran építhettük a homokvárat. Ebből kiszálltam kb egy éve, jó ajánlatot kaptam a részemre, így eladtam, mert kicsit elfáradtam a napi 14-18 órás munkaidőbe, gondoltam kitanulom az ácsmesterséget és kutyaházakat fogok építeni, csak azért, hogy valami kézzel foghatót alkossak. Csak annyira látom át a piacot, amennyire az elmúlt években megtanultam átlátni. Nem ismerek minden trükköt, de nem hiszem, hogy az itt jelenlévők bármelyike is tudna nekem újat mondani egy brókercég működéséről, a piacról, a liqv.prov. működéséről, fedezeti alapokról stb stb. Én ezeket a saját bőrömön tapasztaltam, ezért nem is megyek bele abba, hogy alapigazságok létezését bizonygassam. Az általam leírtak nem feltételezések, hanem tények, minden szavuk igaz.

A brókercég, mint üzleti vállalkozás 2 féle módon termelhet hasznot, ügyfél ellen fogad (mm), vagy kiközvetít a bankközire (nevezzük stp-nek, de másképp is nevezhetjük, de maradjunk ennél). 1-es esetben az elvárt profit nagyobb, statisztikai alapon, 2-es esetben marad a sprd-n és a commission-ön beszedett haszon, ami biztos, de a kettő ég és föld. A cég sosem csinál morális problémát abból, hogy ha az ügyfél veszít, mivel senkit sem kényszerítettek arra, hogy a piacon kockáztassa a pénzét, mindenki saját döntése alapján teszi ezt. A céget sem kényszeríti senki arra, hogy magas sprd-vel dolgozzon, promóciókat hirdessen, félrejegyezzen stb. Az üzleti érdekek, a kapzsiság és az erkölcsi hiányosságok miatt teszi olyanná ezt a világot, amilyen, kezdve az ügyfelektől a brókercégekig, s az egységes szabályozottság hiánya tovább ront a helyzeten. A cél, mindkét félnél az, hogy ő nyerjen, bármi áron.

Néha szembejönnek olyan lehetőségek, melyeknek nincs az az ember, aki ellenállhatna, mert hajtja a kíváncsiság, a kapzsiság és a jobb lét utáni vágy. Én ezzel először akkor találkoztam, amikor egy híres brókercég rendszere 2 percet késett (slip), s egy órán keresztül "láttam a jövőt", s ezzel akkor, abban a helyzetben úgy tűnt, hogy a világ pénzét kerestem meg, aztán később az a pár ezer eur nem oszt, nem szoroz összeggé silányult. Biztosan vannak olyanok, akik nem használták volna ki az adott lehetőséget, s miközben erkölcsi tartásukkal takarózva, irigyen nézik a lehetőséget megragadó társuk új 997esét, szerintem örökre belefúródik az agyukba a kis szálka, ami ezek után a kapzsiságot vezérli, ami megfertőz örökre, s azt súgja ezentúl, hogy TE IS MEGTEHETED, képes vagy arra, amit a másik meglépett.
          Erkölcsről, etikáról beszélünk itt? Nemes gondolatokat osztunk meg egymással, név és arc nélkül, pro és kontra érvekkel, miközben mind egyet akarunk? Ki miért forexezik? Én a pénzért. Ti? Gondolom nem az időtöket töltitek itt ti sem, mert ha igen, akkor eléggé rossz helyen jártok szerintem. Azért jöttetek ide, erre a piacra, mert pénzt akartok. A piacon a pénz mennyisége állandó, csak a tulajdonosok köre változik. Etikus vajon elnyerni mástól a pénzét? Mivel takaróznál akkor, ha kiderülne, hogy éppen egy 80 éves mamitól nyerted el a nyugdíja utolsó centjeit, miközben ő azért nyitott pozit, hogy meg tudja venni a szívgyógyszerét? Extrém a példa, de attól még példa.
          Ne legyetek se álszentek, se pedig buták, ez a forex világa, s addig, amíg létre lehet hozni MM céget, ne legyen erkölcsi aggályotok, s ne osszátok itt nekem az észt, a becsületről meg tisztességről, mert a deákné vásznánál ti sem vagytok jobbak, csak elvette az eszeteket valami szarság, de remélem hamar visszatértek a normálisan gondolkodók világába, s az etikai maszlag okozta köd felszáll.
          Ehhez adok segítséget, pld tudta azt valaki is közületek, hogy Magyarországon NEM működhet olyan cég, amely nem közvetíti ki a piacra a megbízásokat?

Lehet ellentmondani, lehet szidni is (erkölcstelennek beállítani stb), megteheti bárki, hogy nem osztja az álláspontomat, ahogy én is megteszem, hogy nem osztom az övét. Normális keretek közt tegyétek is meg, szívesen cseverészek bárkivel, most még időm is van rá, hiszen a "görög mizéria" végét meg akarom várni a trédekkel, így van időm olvasgatni.

Hozzászólás

• Zalán eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Szia,

Első értelmes poszt hosszú ideje.
            Igen ismerek olyan céget aki kifizeti neked a correlation hedgelés után a profitod.
            Egy normális broki pedig kifizetet minden profitot mert nem a cégtől hanem a piacról nyersz.

Szia!

Ez megint hosszú lesz.

Az alapján, amit írtál, nem tudom eldönteni, hogy ugyanarról beszélünk -e (én is szoktam pongyolán fogalmazni).

Ahogyan írtam a triangular arbitrage -nek nincsen köze a hedzseléshez.
            A correlation hedge -nek (amit Te írtál), pedig nincsen köze az arbitrázshoz.

Hogy az előbbi példámnál maradjunk, válasszuk ismét a EURUSD, GBPUSD, EURGBP párokat. A correlation hedge -nél valamilyen stratégia szerint megnyitod a három devizapárt, vagy éppen bezárod az egyiket, alapvetően aszerint, hogy hogy úgy ítéled meg (mivel korreláló párok), hogy az egyik túl sokat mozdult ki a korrelációból. (Ilyen, amikor én fogalmazok pongyolán.)
            Ennek nincs sok köze az arbitrázshoz, és ki is fog fizetni a bróker, ha véletlenül profitos lennél vele.

Viszont a triangular arbitrage teljesen másról szól. Legyen akkor ismét példaként az EURUSD, GBPUSD, EURGBP pár.
            Megnyitottam találomra egy mt4 -et, és M1 chart -okon a fenti párokat. Szintén találomra ráböktem egy helyen (magyar idő szerint mai nap 8 óra 10 perc, M1 gyertyák, open price).

EURUSD 1.12075
            GBPUSD 1.56881
            EURGBP 0.71415

Ha most beszorzod a GBPUSD 1.56881 x EURGBP 0.71415 -vel, akkor ki kell jöjjön a chart -on jegyzett ára az EURUSD -nek (1.12075).

De nem jön ki, mert 1.56881x0.71415=1.12036

A chart -on jegyzett ár (EURUSD 1.12075), és az arbitrázsolt ár (EURUSD 1.12036) között van 4 pip különbség (sokszor sokkal több is).

A triangular arbitrage -nél ezt a 4 pip -et akarod kihúzni a bróker zsebéből. Azért az ő zsebéből, mert ezt egy retail bróker nem tudja lefedezni a piacon, akár ECN, akár MM.

Legtöbbször ezt az árkülönbözetet lefedezi csúszással, újrajegyzéssel, vagy spread tágítással.
            De még ennek ellenére is ki lehet szedni ezt a 4 pip -et (még többet is), sőt, annak ellenére is, hogy a fenti három devizapárnak együttesen jóval magasabb a spread -je, mint 4 pip. Csak éppen egyetlen bróker sem fogja kifizetni neked, ha nem eltanácsol.

Fenntartom, hogy egy bróker sem fizet ki, ha rájön, hogy arbitrázzsal kereskedsz (nem csak ezzel a triangular arbitrage -zsal), hanem bármilyennel. Mert ezeket nem tudja kivinni a piacra. Ha ki tudja vinni, akkor viszont a stratégiának, amit alkalmazol nem sok köze van az arbitrázshoz.

Hozzászólás

• small potatoes eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Szia!

Ez megint hosszú lesz.

Az alapján, amit írtál, nem tudom eldönteni, hogy ugyanarról beszélünk -e (én is szoktam pongyolán fogalmazni).

Ahogyan írtam a triangular arbitrage -nek nincsen köze a hedzseléshez.
              A correlation hedge -nek (amit Te írtál), pedig nincsen köze az arbitrázshoz.

Hogy az előbbi példámnál maradjunk, válasszuk ismét a EURUSD, GBPUSD, EURGBP párokat. A correlation hedge -nél valamilyen stratégia szerint megnyitod a három devizapárt, vagy éppen bezárod az egyiket, alapvetően aszerint, hogy hogy úgy ítéled meg (mivel korreláló párok), hogy az egyik túl sokat mozdult ki a korrelációból. (Ilyen, amikor én fogalmazok pongyolán.)
              Ennek nincs sok köze az arbitrázshoz, és ki is fog fizetni a bróker, ha véletlenül profitos lennél vele.

Viszont a triangular arbitrage teljesen másról szól. Legyen akkor ismét példaként az EURUSD, GBPUSD, EURGBP pár.
              Megnyitottam találomra egy mt4 -et, és M1 chart -okon a fenti párokat. Szintén találomra ráböktem egy helyen (magyar idő szerint mai nap 8 óra 10 perc, M1 gyertyák, open price).

EURUSD 1.12075
              GBPUSD 1.56881
              EURGBP 0.71415

Ha most beszorzod a GBPUSD 1.56881 x EURGBP 0.71415 -vel, akkor ki kell jöjjön a chart -on jegyzett ára az EURUSD -nek (1.12075).

De nem jön ki, mert 1.56881x0.71415=1.12036

A chart -on jegyzett ár (EURUSD 1.12075), és az arbitrázsolt ár (EURUSD 1.12036) között van 4 pip különbség (sokszor sokkal több is).

A triangular arbitrage -nél ezt a 4 pip -et akarod kihúzni a bróker zsebéből. Azért az ő zsebéből, mert ezt egy retail bróker nem tudja lefedezni a piacon, akár ECN, akár MM.

Legtöbbször ezt az árkülönbözetet lefedezi csúszással, újrajegyzéssel, vagy spread tágítással.
              De még ennek ellenére is ki lehet szedni ezt a 4 pip -et (még többet is), sőt, annak ellenére is, hogy a fenti három devizapárnak együttesen jóval magasabb a spread -je, mint 4 pip. Csak éppen egyetlen bróker sem fogja kifizetni neked, ha nem eltanácsol.

Fenntartom, hogy egy bróker sem fizet ki, ha rájön, hogy arbitrázzsal kereskedsz (nem csak ezzel a triangular arbitrage -zsal), hanem bármilyennel. Mert ezeket nem tudja kivinni a piacra. Ha ki tudja vinni, akkor viszont a stratégiának, amit alkalmazol nem sok köze van az arbitrázshoz.
              Privátban megbeszéljük de simán fizet a bróker akit én ismerek.
              Látni is jó lenne ezt, mert kétségeim vannak a piac kiszámíthatatlan mozgásai miatt, hogy mennyire jó ez de van benne logika.

Hozzászólás

• erla

Szép volt.
                Kicsit kedvet is kaptam, hogy lementsem, írjak sajátot és a többiekét is majd csináljak az egészből egy bibliográfiát

Névtelenül, arctalanul írnak itt sokan, ebben igazad van....de azért lássuk be, hogy nagyon kevesen vagyunk akik nevet, arcot vállalnak. Sőt csak olyanok vállalják akiknek van valami üzleti érdekük is...

De szép volt amit írtál.

Hozzászólás

• Ginew eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  nem duplapozi, hanem kevesebb letét elhelyezése, a 2 nem ugyan az. De tény, nyilván én is a pénzért kereskedek, adott egy platform, spekulálhatok arra hogy nyerjek, és vagy bejön vagy nem. Ez kibaszottul távol áll attól, amiről szó van.. de mint írtam, az a baj, hogy nem látjátok azt, hogy mi a baj, annyira el van korcsosulva a ...nemis tudom, nevelés? etika? maga az egész életetek?

Kb olyan, csak úgy elmerengtem, hogy ha én vittem volna el a lottó 5öst, és lenne most 5 milliárdom, ott lennétek körülöttem, letenném a pénzt az asztalra, és mondanám hogy mindenki vigyen annyit amennyit akar. Biztos vagyok benne, hogy a ti fajtátok nem is gondolna arra, hogy nekem maradjon... magasról szarnátok rá, hogy kisemmiztek teljesen.. inkább egymást ölnétek minden kötegért.. míg egy normális ember elvenne belőle pár milliót, és tudna annak is örülni, és megköszönné!
                  nagyon naív vagy, én simán elvinném az 5 milliárdodat, aztán ha éheznél, visszakapnál belőle valamennyit

Hozzászólás

• Térjünk vissza a földre.

Miért nem fizet az iron?
                    Mikor fog fizetni?
                    Miért nem nulláznak?
                    Ha nem tudnak fizetni miért nem jelentenek csődöt?

Hozzászólás

• palpista eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Fú, ez egyszerű mint a fakés.. akkor a tiéd én elnyerem jó?

Szerencsére vannak itt többen egészséges gondolkodású emberek. Meg a végletek.
                      nyerd el, ha tudod. Sokáig nem értettem, miért számít egy alapvetően technikai kereskedésben a mentális hozzáállás. Hát ha te ezt gondolod egészséges gondolkodásnak, akkor ne haragudj, de semmi keresnivalód itt nincs, és bármikor lefogadom, hogy nem is lesz.

Hozzászólás

• Tibor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        nagyon naív vagy, én simán elvinném az 5 milliárdodat, aztán ha éheznél, visszakapnál belőle valamennyit
                        Ha engem kínálna 5 milliót vennék el, aztán index meg fx re vinném apránként.

Hozzászólás

• Ginew eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Na végigolvastam a mai termést.
                          Asszem kár a normális stílusú vitát is folytatni, mert itt már annyira mélyen gyökerezik az emberek egy részében a pénzéhség és a mindent eltiprás és trükkök tárháza csak hogy jöjjenek a számlájára a nullák, hogy teljesen felesleges bármit is mondani, egyszerűen nem fogják fel, mi is lenne a megfelelő tisztességes viselkedés. Nem lepődnék meg egy olyan diagrammon, ami bemutatná, hogy a bónusz csalók nagy része budapesti.. ott él az üzleti életben ez a stílus a leginkább, lefelé tapos, felfelé nyal, közben meg lop-csal-hazudik-átbasz, és büszke rá, hogy na veheti az új városi terepjáróját.. Tudom, általánosítás, és ez nem helyes, de mégis így jött le a beírásokból.. egyszerűen fel sem fogjátok, hogy hol a hiba, a gond.. ez a szégyen..
                          Ez most komoly, hogy te a devizapiacon tisztességtelenségről meg etikátlanságról beszélsz ez most komoly? Szerintem te nem nagyon vagy tisztában a piac természetével, meg azzal, hogy mindenki a pénzedre utazik.

1. B-Book brókernél kereskedsz, ez azt jelenti, hogyha tisztességesen is vagy tisztességtelenül nyersz akkor is a céget károsítod meg, mert nem viszik ki a piacra. Amúgy az tisztességes, hogy nincs is piac csak egy virtuális szoftver?

2. Amennyiben tisztességesen kereskedsz, akkor ők nem adnak hozzá tisztességes feltételeket (slippage off qoute, requote, bid-sk folyamatos cseréje, spread tágítás) stb.

3. A bónuszt azért adják, hogy pénzt keress vele? Vagy azért adják, hogy bukj vele? Ha azért adják, hogy pénzt keress, akkor nincs mről beszélni. Ha azért adják, hogy bukjanak az emberek, akkor az tisztességtelen.

4. A devizapiacon nincsenek etikai meg erkölcsi szabályok, ez nem az angol királyi család iskolája. Lásd Soros György egy egész országot térdre kényszerített és elvett fontos kereskedelmi jogokat Angliától, mert a font ellen kereskedett, nem éppen korrekt módon. Te ezekután a bónusz átnyerését erkölcstelennek meg etikátlannak nevezed?

5. A devizapiacon elkell venni egymás pénzét, jó esetben ezt meg is teheted, ha A-bookon vagy, de 98% ,h nem vagy ott, így a bróker akarja elvenni a te pénzed, azért van B-book mert úgy lesz nyereségük, ha elbuknak a traderek minden pénzt, ehhez segítenek is nem keveset és mindent bevetnek.

6. Az, hogy ki mire költi a pénzét és hogyan kereskedik milyen stratégiával, ahhoz meg pontosan senkinek semmi köze. A bónusz Hedge azt jelenti, hogy az Iron Fx en belül ne csináld, mert az arbitrázs a cégnek. Legtöbben nem is úgy csinálták, vagyis még nem hallottam, de nem is érdekel a bónuszozok sorsa.

7. Könyörgöm hagyjuk ezeket társadalmi nyomásból eredő szent lélek prédikációkat, hogy mi helyes meg mi nem, mert relatív dolgokról beszélsz, amit nem lehet bizonyítani. Ráadásul pont egy olyan ligában játszódik a devizakereskedés ahol nincsenek szabályok, csak te próbálod beállítani úgy mintha lennének, ezáltal úgy nyersz ahogy akarsz. Minden stratégia megengedett, nincs kivétel, max B book brókerek nem engedik, hogy csináld, mert az nekik veszélyes és nem tudnak belőle Barcelonákat támogatni meg városi terepjárókkal járni, nyugi nem kenyérre kellett nekik.

8. Az Iron Fx ECN STP számlákról sem utalja ki a pénzt, ami szegregáltan kéne, hogy legyen. Bizonyítani tudom a saját számláinkkal. Ki itt a tisztességtelen

A bónuszosok megérdemlik a pénzüket. Vesszen az összes B book bróker. Mindegyik becsapja az ügyfeleket, ahol csak lehet, te emg jössz ezzel az etikai emg erkölcsi dolgaiddal. Ember hol élsz te a Vatikánba?
                          És még kommunikálásban sem tisztességesek, mert rákenik a bónuszosokra, amikor tisztán logikusan kivehető, hogy a CHF miatt bebuktak.

Hozzászólás

• Zoltánunk most lazíthat egy kicsit, amíg egymással háborúzunk.
                            Nem irigylem szegényt, januártól kezdve dupla fizu járna neki, hogy tudja fizetni a Gór Nagy Mária Színitanodában a tandíját.

Hozzászólás

• Ironnál regelt emberek ellenőrizzék már az emailjüket. Az STO 50% bonuszt kínál és sok ironos ismerősöm kapott ma az STO-tól emailt akik még nem is hallottak erről a cégről.Lehet Iron eladta az ügyféllistát?

Hozzászólás

• Laller74 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Ironnál regelt emberek ellenőrizzék már az emailjüket. Az STO 50% bonuszt kínál és sok ironos ismerősöm kapott ma az STO-tól emailt akik még nem is hallottak erről a cégről.Lehet Iron eladta az ügyféllistát?
                                Kaptam.

De Ciprusi cég?? Soha többet az életben. Tenyésszenek kecskét megint.

Hozzászólás

Working...
                                X