Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

IronFX

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Prozac eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Még egy utolsó komment a bónuszról.

Minden tőzsde tanfolyamon azt sulykolják, hogy a tőzsde nem online szerencsejáték, nem olyan mint a sportfogadás, hanem ez kő kemény munka.

Ezzel csak az a bajom, hogy a bónusz intézményét az online póker oldalakon, és a sportfogadás oldalakon használták elősször.
    Aki a pókert szerencsejátéknak hívja, annak a tőzsde is az lesz Az egész téma csak azoknak érdekes, akik már felülemelkedtek egy picit az érzelmi dolgokon, és elemzői szemmel látnak. Nagyon érdekes tükröt tart néhány beírás a sikertelen kereskedők elé, még ha ők nem is látják. Az a gond, hogy rettentő sok energiát emészt fel az ostobaság ellen harcolni, és az most relatív, hogy kinek van igaza. A teremtő energiát ugyanúgy emészti mind a két oldal.

Nem kell kihasználni a bónuszokat. De akár ki is lehet. Van egy projektem, a "nincstelen projekt", ami még gyermekcipőkben jár. Pár éven belül szeretném bebizonyítani e szakma leges legszélsőségesebb esetét, ami egy nagyon kemény kritika lesz az ezen fórumon is tükröződő kereskedői mentalitásról.

De hogy mi értelme erről vitatkozni?...
    Nincstelen projekt

Hozzászólás

• Skyglide eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Aki a pókert szerencsejátéknak hívja, annak a tőzsde is az lesz Az egész téma csak azoknak érdekes, akik már felülemelkedtek egy picit az érzelmi dolgokon, és elemzői szemmel látnak. Nagyon érdekes tükröt tart néhány beírás a sikertelen kereskedők elé, még ha ők nem is látják. Az a gond, hogy rettentő sok energiát emészt fel az ostobaság ellen harcolni, és az most relatív, hogy kinek van igaza. A teremtő energiát ugyanúgy emészti mind a két oldal.

Nem kell kihasználni a bónuszokat. De akár ki is lehet. Van egy projektem, a "nincstelen projekt", ami még gyermekcipőkben jár. Pár éven belül szeretném bebizonyítani e szakma leges legszélsőségesebb esetét, ami egy nagyon kemény kritika lesz az ezen fórumon is tükröződő kereskedői mentalitásról.

De hogy mi értelme erről vitatkozni?...
      Ha olyan okos vagy, akkor miért nem vagy még gazdag? Miért az ostobaság ellen küzdesz, miért nem a józan ész mellett állsz ki?

Különben meg nem vitatkozok veled, mert nem vívok szellemi párbajt fegyvertelen emberrel.

Amúgy BÚÉK!

Hozzászólás

• orkati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Csak hogy valami IronFx-es dolog is kerüljön ide: az STP/ECN Micro Számlánál mennyi a befizetési minimum? Mert csak a maximumot látom.
        500 USD a minimum a micro STP/ECN-nél

Hozzászólás

• Mostakkor ez az egész Ironfx egy nagy sündisznó lenne?

Hozzászólás

• orkati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Csak hogy valami IronFx-es dolog is kerüljön ide: az STP/ECN Micro Számlánál mennyi a befizetési minimum? Mert csak a maximumot látom.
            Maximum? Ez akkor annyira ECN/STP, hogy semennyire. Ahol felső számlaméretet határoznak meg, az biztos nem az... Ez vicc.

Hozzászólás

• joe134 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Maximum? Ez akkor annyira ECN/STP, hogy semennyire. Ahol felső számlaméretet határoznak meg, az biztos nem az... Ez vicc.
              A számlaméret limitálás szerinted miért zárja ki hogy ECN/STP legyen a számla? Csak azért mert más ECN brókereknél ez a limit nem jellemző, vagy van valami olyan korlát, ami ezt lehetetlenné teszi?

Hozzászólás

• smk eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                A számlaméret limitálás szerinted miért zárja ki hogy ECN/STP legyen a számla? Csak azért mert más ECN brókereknél ez a limit nem jellemző, vagy van valami olyan korlát, ami ezt lehetetlenné teszi?
                Ez csak ECN-style kereskedés... Valójában nem az. A korlát azért lehet, mert nincs elég likviditás a "házipénztárban" vagy a likviditásnyújtójuknál!

Idézet az IronFX honlapjáról:

"STP/ECN Micro Számla

Az IronFX a forex iparágban elsőként kínál az élvonalbeli Micro STP / ECN kereskedési számlát, mely minden ügyfelünk igényeit kielégíti, a tapasztalatától és a kezdőtőkéjétől függetlenül......."

Ezt a 70-es években hallottam először a Trabant kapcsán, asszem Erich Honecker nyilatkozta róla, mert nem tudta, hogy vannak igényes ügyfelek is.

Na meg ez az első az iparágban szöveg?

Hozzászólás

Ez csak ECN-style kereskedés... Valójában nem az. A korlát azért lehet, mert nincs elég likviditás a "házipénztárban" vagy a likviditásnyújtójuknál!

Idézet az IronFX honlapjáról:
                  A marketing részt hagyjuk, aki bedől neki, az meg is érdemli. Nyilván hülyék lennének úgy reklámozni magukat, hogy "szarok vagyunk, gyertek hozzánk!"....
                  Szóval a marketing se azt nem bizonyítja hogy jó se azt hogy rossz valami.

Ha jól tudom, market maker és az ECN-STP üzemmód között az a különbség, hogy míg az elsőnél a bróker van a tranzakciód túloldalán, addig a második csoportnál a megbízásodat továbbpasszolja másnak/másoknak.

Ez utóbbi mellett is megteheti a bróker, hogy, hogy hitelt vesz fel az egyik devizában, likviditás szolgáltatónál/több szerződött bank egyikénél átváltja a másik devizára, ebből betétet képez, a kapott és a fizetett kamat különbözetét átterheli az ügyfélre, majd pozíció záráskor ugyanezt végigjátssza visszafelé.

Én nem látok elvi akadályt, hogy ECN/STP bróker alacsony tőkekövetelménnyel, nagy tőkeáttéttel működjön.

Szerintem annak, hogy ECN / STP / market maker valaki önmagában nem sok jelentősége van.

Ha egy bróker ECN, de csak kevés bankkal áll kapcsolatban, akkor lehet hogy kisebb a likviditás nála, mintha egy rengeteg ügyféllel rendelkező market maker brokernek.

Ha egy moneymaker broker létrehoz egy likviditásszolgáltatót, amit külön cégként jegyez be, majd minden kötést ide továbbít, akkor ő onnantól kezdve a definíció szerint STP bróker. Persze ettől nem lesz jobb a szolgáltatás minősége.

Attól lesz jobb, a minőség hogy ha a piac minél nagyobb részét éri el a bróker az ügyfél számára

Hozzászólás

Maximum csak a Micro ECN/STP számlánál van asszem $50.000, a standard ECN/STP-nél nincs maximum meghatározva, csak minimum.

Hozzászólás

• Kedves Zoltán!

Érdekes vita alakult itt ki a bónusz kapcsán, bevallom, én nem olvastam a részletes feltételeket,mert nem szeretnék számlát nyitni. A kérdés nem is ezzel kapcsolatos.
                      Mindössze annyi érdekel, hogy ha igaz az, hogy a bónusz miatt a veszteség nem növekszik de a nyereség igen (lásd archenius excell-ét), akkor hogyan véditek ki, hogy learbitráljanak titeket? (Két számlán ellentétes pozi, amíg az egyik le nem nullázódik, majd a másikon osztozik a két számlatulajdonos).

Hozzászólás

• archenius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Zoltán nem tudta pontosan elmagyarázni, de ezt már megszoktuk tőle.
                        Igen, úgy van kezelve, mint a saját pénzed, a vele megkeresett nyereség a tied. De ha vesztesz nem kell a bónuszt megadnod, így feleződik a veszteséged, mert az a saját tőkéből, és a bónuszból is azonos mértékben vonódik!!!

Nem haza beszélek, nem ugrottam bele a bónuszba.
                        Rólad egy vicc jut az eszembe:

Figyelem, figyelem!-szólal meg az autórádió-Felhívjuk az M7-es autópályán utazók figyelmét hogy legyenek óvatosak, mert egy őrült a forgalommal szemben robog. Egy autós, aki szintén hallgatja a közleményt hirtelen felcsattan:
                        -Hogyhogy egy? Mind!

Úgy látom ülnek veled még mások is abban az autóban.

Engem meg lehet győzni, de csak érvekkel, és számokkal. Ha egy hasonló táblázattal igazolod nekem, hogy szerinted miért nem így működik a bónusz, akkor azt megköszönöm. Még azt is elismerem, ha esetleg én tévedtem. De legyél már szíves számokkal is igazold azt, amiről itt beszélsz.
                        Írhatnak a helyeslők is.
                        Rólad az a gyerek jut eszembe, akinek a társai már mind tudják, hogy a tehén nem lila, de ő még mindig a csokipapírral akar bizonyítani.
                        A marketinges nem magyarázott el személyesen mindent neked? Másnak sem, de elemi 2.osztályos anyag lehet kb., hogy 1000 + 1000 – 1000 az nem 2000, hanem 1000. Ez van becsavarva csudaszép karácsonyi köntösbe, amire az van írva: 2000.
                        Ne haragudj, de nem csinálok táblázatot , megfelelő mennyiségű példát találsz a hozzászólásokban. Ott találod meg a magyarázatot arra is, hogy miért nem történik kockázatfelezés a gyakorlatban.

Hozzászólás

• fxtrader55 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Kedves Zoltán!

Érdekes vita alakult itt ki a bónusz kapcsán, bevallom, én nem olvastam a részletes feltételeket,mert nem szeretnék számlát nyitni. A kérdés nem is ezzel kapcsolatos.
                          Mindössze annyi érdekel, hogy ha igaz az, hogy a bónusz miatt a veszteség nem növekszik de a nyereség igen (lásd archenius excell-ét), akkor hogyan véditek ki, hogy learbitráljanak titeket? (Két számlán ellentétes pozi, amíg az egyik le nem nullázódik, majd a másikon osztozik a két számlatulajdonos).
                          Bár nem nekem szól a kérdés, de engedd meg, hogy reagáljak rá röviden. Zoltánnak fogalma sincs, hogy mi az az arbitrázs ügylet, mert nem pénzügyi szakember, ez kiderült többször is. Egy retail fx bróker promócióihoz nem is feltétlenül pénzügyi szakemberekre van szükség, de ez egy másik kérdés. Így azt sem tudja, hogy mit kellene kivédni, mert a wikipédián ezt már nem találja meg. A válasz a kérdésedre, hogy az egyébként általam nagyrabecsült archenius kolléga táblázata rossz, ő is félre érti a bónuszrendszert.

Hozzászólás

• Én beszéltem anno Iron Zolival skypeon. Először én is úgy gondoltam, hogy minden egyes kötéskor számolok a bónusszal. Ebben az esetben viszont, ha minden vesztő feleződne, viszont a nyerő csak az enyém, akkor a bónusz rövid időn belül magától is elfogyna.
                            Az illetékes elmondása alapján nem kell a bónusszal törődni, csak a pénzkivételkor. Ekkor kerül elvonásra a kivett tőkével arányos mértékben. Mindaddig saját tőkeként viselkedik, és a vele keresett nyereség csak az enyém.

Csináljon akkor valaki egy olyan táblázatot, ami szerinte helyes, és én is megértem. Vagy várjunk egy pár napot-hetet, amíg az ismeretségi körben nyitott számlán lévő kereskedéseknek kiderül az eredménye.

Viszont ha az én elgondolásom a helyes, akkor Fxtrader55 módszerével fejenként 1000$-os betéttel akár 250$-al is gazdagabbak lehetnek az elkövetők 50%-os margin callnál (nem tudom hol küldik).

Hozzászólás

• fxtom eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Bár nem nekem szól a kérdés, de engedd meg, hogy reagáljak rá röviden. Zoltánnak fogalma sincs, hogy mi az az arbitrázs ügylet, mert nem pénzügyi szakember, ez kiderült többször is. Egy retail fx bróker promócióihoz nem is feltétlenül pénzügyi szakemberekre van szükség, de ez egy másik kérdés. Így azt sem tudja, hogy mit kellene kivédni, mert a wikipédián ezt már nem találja meg. A válasz a kérdésedre, hogy az egyébként általam nagyrabecsült archenius kolléga táblázata rossz, ő is félre érti a bónuszrendszert.

Megvan erre is a megfelelo módszer ahogy észre lehet venni az ilyen kereskedoket. Az elso jel hogy kb hasonló osszeget tesz be a két ember, másik hogy mindketto a maximális bónuszra hajt, mert kapzsik! Ezután mivel minél elobb le akarnak lépni a pénzzel mindkét számlán a maximális pozíció méretet nyitnak és megvárják míg pár perc alatt kistoppolódik az egyik oldal.

Az ilyen kereskedoktol figyelmeztetés nélkul visszavonjuk a bónuszt!

Hozzászólás

• Csak mellékesen megjegyzem hogy az arbitrage ugylet az árfolyam kulombozetre ill rossz árazásra épul! A bónuszhoz eredetileg semmi koze!
                                Technikailag abban hasonlit hogy ellentétes pozíciók vannak felvéve, de az arbitrage esetén egybol zárnak a nyitás után, míg a fent említett stratégiával megvárják amíg kistoppolódnak!

Hozzászólás

Working...
                                X