Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

IronFX

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• A másik lehetőség hogy várunk a csődre és a biztosító fizet ha bír, de az is ki tudja mennyi hónap, szóval vagy ez vagy amit az előző hsz ben írtam, ez van, perelni se lehet a pénzt ha az nincs ott, max azért perelhettek hogy mért nem jelentett csődöt.

Hozzászólás

• szallac eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      A másik lehetőség hogy várunk a csődre és a biztosító fizet ha bír, de az is ki tudja mennyi hónap, szóval vagy ez vagy amit az előző hsz ben írtam, ez van, perelni se lehet a pénzt ha az nincs ott, max azért perelhettek hogy mért nem jelentett csődöt.
      ki kereskedne náluk és miért? drága és megbízhatatlan. Mi lesz ha esetleg úgy akarják megoldani a beígért számla nullázást hogy elrántják az árat? vagy 100 pont lesz a spread? Most is jó nagy csend volt róla, hogy megemelték a letétigényt hétvégére?

Te tudtad?

Hozzászólás

• Nem tudtam.
        Azért érdemes kereskedni mert elvileg előbb utóbb megkapod a pénzed, vagy helyrejön egyszer Iron és lassacskán fizet ha bír, vagy a biztosító fizet csőd esetén.
        Sajna én nem látok más lehetőséget, kereskedem náluk.
        Az Xm is emelte hétvégére a letétet, a görög eset miatt félnek nehogy megugorjon az euro, az ügyfeleket védi ez nehogy megismétlődjön a chf eset, ha van pozi amit be kell zárni emiatt azt újra meg lehet nyitni amint visszaáll a tőkeáttét hétfőn xm nél, Ironnál nem tudom mit változtattak és mikor állítják vissza.

Rendes költségek kellenének meg hogy ne legyen negatív egyenleg és amit a kettővel ezelőtti hsz emben kjavasoltam.
        Remélem meghatottam Zolit és intézkedik, a főnökeivel beszélhetne.

Hozzászólás

Nem tudtam.
          Azért érdemes kereskedni mert elvileg előbb utóbb megkapod a pénzed, vagy helyrejön egyszer Iron és lassacskán fizet ha bír, vagy a biztosító fizet csőd esetén.
          Sajna én nem látok más lehetőséget, kereskedem náluk.
          Az Xm is emelte hétvégére a letétet, a görög eset miatt félnek nehogy megugorjon az euro, az ügyfeleket védi ez nehogy megismétlődjön a chf eset, ha van pozi amit be kell zárni emiatt azt újra meg lehet nyitni amint visszaáll a tőkeáttét hétfőn xm nél, Ironnál nem tudom mit változtattak és mikor állítják vissza.

Rendes költségek kellenének meg hogy ne legyen negatív egyenleg és amit a kettővel ezelőtti hsz emben kjavasoltam.
          Remélem meghatottam Zolit és intézkedik, a főnökeivel beszélhetne.
          Meg , hogy kifizessenek, ne változtassanak visszamenőleg TC-t, Zoltán ne hazudozzon stb. sajnos ez a hajó már elment.

Jelenleg bármikor elvehetik a TC szerint a teljes nyereségedet ha "gyanús" vagy. Ilyen helyen kereskedni? (Természetesen most sem vehetik el, de ilyen céget messze kerülni kell akinek a nyereségedre fáj a foga)

Hozzászólás

• Megbízhatalan, de ha benn ragadt a pénzünk akkor azzal érdemes kereskedni, így vagy úgy ki leszünk fizetve végső esetben a biztosítónak fizetnie kéne.
            Ha nincs meg az ügyfél pénzek nagy része akkor is a platform kiírja mennyi a virtuális pénzed meg amit nyersz és azt sysec nek ki kell majd fizetnie (biztos nem vagyok benne hogy ki fogja).

Hozzászólás

• "mert ugye az elkülönített számlán valószínű nem sok maradt"
              Igen .
              Itt kezdődik .
              Hogy mer hozzányulni , a nála letétbe helyezett pénzekhez ?
              S, mikor kiderül , nekiállnak hazudozni a cég emberei , a jelenséget a bónuszozókra fogva .
              Kereskednék én is , de rohadtul nem bízom már benne .
              Léteznek hibák , el lehet követni . A megoldáson ( a mindenki számára megnyugtató megoldáson ) van a hangsúly .
              Pl , az Alpari ezt jól kezelte . Lehet összeomlott a cégük , mert hibáztak , de a BECSÜLETÜK megmaradt .Szvsz , fognak is hozzá menni .
              a mi drágalátos cégünk , oly mértékbe vesztette el a becsületét ( nem a hiba , hanem a megoldás miatt ) hogy , amig élek egyetlen újabb dollárt sem óhajtok semilyen formában rábizni .
              Szvsz , csak abba bizhatunk , a CySec tevékenysége (a tevékenység hiánya), az EU figyelmébe kerül , és rákényszeritik a szabályok alapján a CySec-et a fizetésre . Akkor már az Iron sehol se lesz .

Hozzászólás

Az Xm is emelte hétvégére a letétet, a görög eset miatt félnek nehogy megugorjon az euro, az ügyfeleket védi ez nehogy megismétlődjön a chf eset, ha van pozi....
                Nem. Nagyon nem.
                Vagyis de, megemelte, de ez nem az ügyfelek èrdekèben törtènt termèszetesen, hanem a saját maguk vèdelme èrdekèben.
                Gondolj bele abba, hogy mi törtènik, ha 888-as tökeáttètel mellett teljesen telekötöd a számládat? 180$fedezet lotonkènt. Loss covering-et ha használ a cèg, akkor
                komoly bajok lehetnek. Ha a t.áttètelt csökkentik, kisebb pozit vehetsz fel, pipcost (kötegre) is alacsonyabb.

Pld te ès a barátod tökig kötitek magatokat valami index-el, vagy csináltok egy delta hedget eur/usd, eur/jpy es usd/jpy párokon, full marginnal. Depositok 1000$/szla. Eur/usd sl out, egyenleg -3000$, loss covering-->0. eur/jpy egyenlege 3000$, usd/jpy meg jön az apraja, ez csak fedezni kell, de ezen is keresel. Nos, a broker nem kèri a negatìv egyenleget rajtad számon, amit kerestèl az meg a tied alapból.
                Itt csak a pozimèretekkel tud menteni, magát menteni, mert te bizony keresel, ha a gap megfelelö mèretü. Azaz el tudod lopni a nagy gap-eket.

Persze a sales eladja, hogy tèged vèd, közben a broki remeg. Hát ìgy valahogy...

Nem szentek, a chf megmutatta nekik, hogy ök is tudnak bukni akkorát, mint egy ház..egy igazi, jó nagy 10emeletes panel...akkorát, söt nagyobbat is. Pld akkorát, hogy
                egy global leader k.o.-t tudni kapni.

Hozzászólás

• Ha ügyfelük vagy akkor te érdeked is hogy ne menjen csődbe a cég, ha sima kereskedő vagy akkor jó neked ha a gap miatt nem nullázódik a számlád, ha meg a gapra hajt valaki hogy vissza éljen azzal hogy nincs negatív egyenleg azt gondolom kirakják, én tuti megszűntetném az ilyen ember számláját ha én lennék a bróker.

Hozzászólás

• gabi999 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    "mert ugye az elkülönített számlán valószínű nem sok maradt"
                    Igen .
                    Itt kezdődik .
                    Hogy mer hozzányulni , a nála letétbe helyezett pénzekhez ?
                    S, mikor kiderül , nekiállnak hazudozni a cég emberei , a jelenséget a bónuszozókra fogva .
                    Kereskednék én is , de rohadtul nem bízom már benne .
                    Léteznek hibák , el lehet követni . A megoldáson ( a mindenki számára megnyugtató megoldáson ) van a hangsúly .
                    Pl , az Alpari ezt jól kezelte . Lehet összeomlott a cégük , mert hibáztak , de a BECSÜLETÜK megmaradt .Szvsz , fognak is hozzá menni .
                    a mi drágalátos cégünk , oly mértékbe vesztette el a becsületét ( nem a hiba , hanem a megoldás miatt ) hogy , amig élek egyetlen újabb dollárt sem óhajtok semilyen formában rábizni .
                    Szvsz , csak abba bizhatunk , a CySec tevékenysége (a tevékenység hiánya), az EU figyelmébe kerül , és rákényszeritik a szabályok alapján a CySec-et a fizetésre . Akkor már az Iron sehol se lesz .
                    Nem hiszem hogy hozzá nyúlt az ügyfél pénzekhez, hanem a negatív egyenlegesek és chf dolog miatt úszott el. A pénzek közös gyűjtő számlákon vannak a brókercégek esetében, tegyük fel van 100 000 usd egy számlán, ügyfelenként 1000 usd, ha 10 embernek lesz összesen -50 000 egyenlege, mondjuk ekkora mínuszba ment a számlájuk akkor 50 000 marad a közös gyűjtőszámlán és nem ellopta a bróker.
                    Ha nem érted akkor röviden annyi hogy nem ellopták vagy ilyesmi hanem eltűnt a chf dolog miatt a brókerek egy része esetében. Hogy Ironnál is ez történt arra gyanakszom, persze lehet hogy ellopták, de azt nem hiszem hogy merték.

Hozzászólás

• Nem èrdekem, hogy csödbemenjen egy normális cèg, szallac, egyáltalán nem. Rèszemröl nem kereskedtem a gap-re a fenti leírás alapján, ennèl komolyabbnak tartom magam. Rèszemröl betiltanám az mm brókereket, csak közvetíthetne minden broki, magas tökeáttètelt is tiltanám. Nem engednèk nagyobbat, mint 100-as, söt...
                      Persze így elvesznènek a 100$-os számlanyitások, a retail szegmens szükülne, de tisztább lenne a játèk.

Hozzászólás

Nem hiszem hogy hozzá nyúlt az ügyfél pénzekhez, hanem a negatív egyenlegesek és chf dolog miatt úszott el. A pénzek közös gyűjtő számlákon vannak a brókercégek esetében, tegyük fel van 100 000 usd egy számlán, ügyfelenként 1000 usd, ha 10 embernek lesz összesen -50 000 egyenlege, mondjuk ekkora mínuszba ment a számlájuk akkor 50 000 marad a közös gyűjtőszámlán és nem ellopta a bróker.
                        Ha nem érted akkor röviden annyi hogy nem ellopták vagy ilyesmi hanem eltűnt a chf dolog miatt a brókerek egy része esetében. Hogy Ironnál is ez történt arra gyanakszom, persze lehet hogy ellopták, de azt nem hiszem hogy merték.
                        Stimt .
                        A negativ egyenlegesek és a CHF miatt .
                        Aha .
                        MM teljesités esetén is ?
                        Na ne .
                        Arrol volt szó , elkülönitett számlán van az ügyfél pénze .
                        Ha a cégnek , az általad irt okbol elfogy a pénze ( ami elöfordulhat ) akkor NEM nyulhatNA az ügyfél pénzhez .
                        Akkor a céget be kell csödöltetni , ügyfeleknek meg vissza a számlájukon levö pénzt .
                        Ezt korrekt megoldás lett volna .
                        Most nem Markos magánpénzéröl beszélünk , ami szintén nem céges pénz .

De vegyük a közös gyüjtöszámlát . + ,negativ elleni védelmet .
                        Ha én vesztek 1000$-t és ezt (mind minuszos számlaegyenleget,) a te 1000$ os betéted felhasználásával fizetik ki annak a tradernek aki megnyerte ellenem , akkor én nem fizetem a tartozást , és te nem kapod vissza a pénzed , azaz mindkettönk egyenlege 0 .
                        Ha ilyet olvasol a T&C-be , hajlandó vagy itt kereskedni ? Én nem .
                        Te vállalod hogy az én rossz irányu döntésemét anyagi felelösséget vállalj ? Fizetni akarsz te az én hibámért ? Vagy fordítva .

Egyébként , roppant mód nem érdekel mennyire van kakiba a cég. Azt fedezzék a céges pénzböl vagy csödöljenek be .

Pénzem 1 részét csak azért raktam ide , dollárba legyen számlán, és bármikor visszahivhassam .
                        Tán azt nem lehet mondani 0,02 lotokal tönkre akartam tenni a céget .

Nem hiszed hogy meg mernék tenni hogy ellopják a pénzt ?
                        Bocsi , asszem túl naiv vagy .
                        Választott bíroságon a B-C embere oly bizonyitékot adott be ellenem , mely magánokirat hamisitást bizonyit .
                        Szerinted 1 olyan cég , mely határokon átivel ,relativ korupt országban van a székhelye ,ügyfél vagy felügyeleti ellenörzésnél 1 másik részlegre mutogat , tulajai rengeteg pénzt láttak , ( és hozzáférnek), és a jelek szerint a pénz eltüntetését szankcionálni sem lehetne , szerinted ezek nem fogják ellopni a pénzed ?
                        Hogy a fenébe ne ! Mint a sicc .Az enyémet is , másét is .
                        Normális cégnél ilyen nem történhetne .
                        Márciusig , azt hittem az Iron normális cég.

De vegyük azt , hogy megvan a pénz. Akkor az nem lopás . Hanem sikkasztás . Mert nem jutsz hozzá a saját pénzedhez , a cég sajátjaként rendelkezik vele.
                        És itt már nem kabátlopási ügyröl beszélünk ( hogy töle loptak VAGY ö lopott ) , ezek már tények.
                        S ha valaki a rábizott vagyonomat , eltünteti , vagy nem enged hozzáférnem , mi okom legyen rá hogy elhiggyem , a jövöben nem teszi meg ujra , akár nagyobb vagyonnal is ? Ezért tartom feleslegesnek a további kereskedést ,csak idö pazarlás .

Hozzászólás

• Tegyük fel nincs meg az ügyfélpénz saját zsebből meg nem bír fizetni, csak akkor fog tudni ha lesz elég bevétele amihez kell hogy a jelenlegi ügyfeleik kereskedjenek tovább ott, nem azt mondom hogy új pénzeket kell befizetni, de amíg kiírja a platform hogy van egyenleged addig tudsz kereskedni és végső esetben a biztosító fizet ha tud ennyit.
                          Hogy mi lett az ügyfélpénzekkel azt nem tudom, chf re gyanakodtam, mm számlák nem eléggé nyereségesek szerintem ironnak mert ott sokan csaltak a bónusszal, ecn en meg a negatív egyenlegesek miatt volt baj, szerintem ezek miatt lett fizetésképtelen. A megoldás vagy várni a biztosítóra vagy ironnak legyen elég saját bevétele hogy abból tudjon fizetni.
                          Én szeretném feltornászni az egyenlegem mondjuk egy millió ft re, remélem kifizet vagy Iron vagy a biztosító, nem mindegy hogy majd x hónap múlva a jelenlegi kevés pénzemet adja oda a sysec vagy ha sikerül sokat nyernem akkor azt.

Hozzászólás

Tegyük fel nincs meg az ügyfélpénz saját zsebből meg nem bír fizetni, csak akkor fog tudni ha lesz elég bevétele amihez kell hogy a jelenlegi ügyfeleik kereskedjenek tovább ott, nem azt mondom hogy új pénzeket kell befizetni, de amíg kiírja a platform hogy van egyenleged addig tudsz kereskedni és végső esetben a biztosító fizet ha tud ennyit.
                            Hogy mi lett az ügyfélpénzekkel azt nem tudom, chf re gyanakodtam, mm számlák nem eléggé nyereségesek szerintem ironnak mert ott sokan csaltak a bónusszal, ecn en meg a negatív egyenlegesek miatt volt baj, szerintem ezek miatt lett fizetésképtelen. A megoldás vagy várni a biztosítóra vagy ironnak legyen elég saját bevétele hogy abból tudjon fizetni.
                            Én szeretném feltornászni az egyenlegem mondjuk egy millió ft re, remélem kifizet vagy Iron vagy a biztosító, nem mindegy hogy majd x hónap múlva a jelenlegi kevés pénzemet adja oda a sysec vagy ha sikerül sokat nyernem akkor azt.
                            Több sebből is vérzel:

- Ha CHF baj volt akkor miért mondták, hogy nem volt baj és amúgy se kérik a negatív egyenleget...?
                            - Miért nincs ügyfelek pénze ott ahová utaltak.
                            - Akik kártyát használtak azok tudják szerencsére a charge-back szolgáltatást kérni.
                            - Miért kéne bárkinek is kereskedni? Lehet nem akar többet, csalódott a piacban, kell nyaralásra, átakarja vinni máshová...***** sok oka lehet....miért kéne neki csak azért kereskedni, hogy szegény pici ártatlan Iront ne bombázzák a kikérési igényekkel?

Hagyjuk már ezt! Ügyfél beutalt, most kell neki. Tök mindegy mit csinált közben!!! Ha valami nem tetszik Ironnak akkor utalja vissza a pénzt és pereljen utána. EZ AZ EGYETLEN TÖRVÉNYES MEGOLDÁS. Nincs más szürke zónás megoldás.

Mindenki aki arra másra buzdítja az embereket az vagy nekik dolgozik, vagy szemelemzőt visel.

Hozzászólás

• Arra gondoltam hogy nincs miből fizetnie, amit tagad, ezért nem is jelent csődöt, ha az ügyfélpénzekkel baj történt mondjuk:
                              hozzá nyúlt Iron hogy saját hasznára befektesse, de elvesztette,
                              vagy talán a chf dolog az ecn számlákon, meg a sok bónuszozás..
                              szóval nincs meg a pénz és most nem bír fizetni akkor csak két lehetőség maradt.
                              Vagy saját zsebből fizet amihez az kell hogy legyen bevétele és kereskedjenek a jelenlegi ügyfelei ahelyett hogy kiutalásra várnak,
                              vagy az kell hogy várunk a csőd bejelentésére és a biztosító amiben nem bízom fizet ha van elég pénze.

Én félek a biztosítótól, nem tudok angolul, azt se tudom mit kell majd intézkednem, leveleznem..

Hozzászólás

• Zalán eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Több sebből is vérzel:

- Ha CHF baj volt akkor miért mondták, hogy nem volt baj és amúgy se kérik a negatív egyenleget...?
                                - Miért nincs ügyfelek pénze ott ahová utaltak.
                                - Akik kártyát használtak azok tudják szerencsére a charge-back szolgáltatást kérni.
                                - Miért kéne bárkinek is kereskedni? Lehet nem akar többet, csalódott a piacban, kell nyaralásra, átakarja vinni máshová...***** sok oka lehet....miért kéne neki csak azért kereskedni, hogy szegény pici ártatlan Iront ne bombázzák a kikérési igényekkel?

Hagyjuk már ezt! Ügyfél beutalt, most kell neki. Tök mindegy mit csinált közben!!! Ha valami nem tetszik Ironnak akkor utalja vissza a pénzt és pereljen utána. EZ AZ EGYETLEN TÖRVÉNYES MEGOLDÁS. Nincs más szürke zónás megoldás.

Mindenki aki arra másra buzdítja az embereket az vagy nekik dolgozik, vagy szemelemzőt visel.

Kérdés:

Próbálta már valaki a bankjánál a chargeback szolgáltatást azok közül, akik bankkártyára hívták vissza a pénzt?

A magyar bankoktól mekkora sikerre lehet számítani ez ügyben?

Hozzászólás

Working...
                                X