Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

IronFX

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• fxmyway eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Üdvözlet mindenkinek!
    Átfutottam az eddigi hozzászólásokat és kérdezném, hogy
    - az elmúlt fél év alatt ért-e el bárki, bármilyen eredményt?
    - hogy áll most ez az egész ügy?
    - lehet-e pertársasághoz csatlakozni, hogyan?
    - van-e valaki, aki összefogja a károsultakat?
    - elegem van, hónapok óta nem fizetnek ki, mit tehetek?

Örülnék, ha olyan válaszolna, aki képben van, esetleg tett is már valamit, utánajárt dolgoknak.
    Minden segítséget, jó tanácsot köszi!!!
    Miután panaszt tettél az IronFX-nél, és nem válaszoltak a leveledre, vagy a válaszuk elfogadhatatlan, tegyél bejelentést az MNB-nél emailben ÉS ügyfélkapun keresztül, VAGY postai úton.
    https://felugyelet.mnb.hu/fogyasztok...i_forumok.html
    https://felugyelet.mnb.hu/fogyasztok...kto_beadv.html

Hozzászólás

• SCAM brokers.
      Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Én is kereskedek még, a legnagyobb bajom jelenleg hogy még mindig nem vagyok nyereséges, nem lesz mit kiutalnom ha így folytatom.

Hozzászólás

• fxmyway eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Üdvözlet mindenkinek!
          Átfutottam az eddigi hozzászólásokat és kérdezném, hogy
          - az elmúlt fél év alatt ért-e el bárki, bármilyen eredményt?
          - hogy áll most ez az egész ügy?
          - lehet-e pertársasághoz csatlakozni, hogyan?
          - van-e valaki, aki összefogja a károsultakat?
          - elegem van, hónapok óta nem fizetnek ki, mit tehetek?

Örülnék, ha olyan válaszolna, aki képben van, esetleg tett is már valamit, utánajárt dolgoknak.
          Minden segítséget, jó tanácsot köszi!!!
          ha átfutottad, akkor már többen leírták, az alábbi fórumok vannak panaszra:
          - Cysec (ez is csak azért, hogy hivatalos legyen a panasz sok mindent nem csináltak)
          - ciprusi pénzügyi ombudsman (sok reményt ehhez se fűzz)

alábbi három az EU-s ügymenet miatt, ezeket nem söprik a szőnyeg alá, persze nem lesz gyors:
          - ESMA
          - FISMA
          - Európai Fogyasztói Központ

további "esélyek":
          - bankkártyás visszahívás
          - rendőrségi feljelentés
          - európai fizetési meghagyás

Hozzászólás

• Today eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Miután panaszt tettél az IronFX-nél, és nem válaszoltak a leveledre, vagy a válaszuk elfogadhatatlan, tegyél bejelentést az MNB-nél emailben ÉS ügyfélkapun keresztül, VAGY postai úton.
            https://felugyelet.mnb.hu/fogyasztok...i_forumok.html
            https://felugyelet.mnb.hu/fogyasztok...kto_beadv.html
            sajnos az MNB-vel sokra nem mész. "Legjobb" esetben visszavonják majd a regisztrációt, meg "értesíti" a felügyeleti szervet a Cysec-et. szankció, pénz így se lesz.

Hozzászólás

• Zoltán híres lett

http://365scope.com/prosecution

Hozzászólás

• Köszönöm szépen!

Hozzászólás

• begin4ex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  ha átfutottad, akkor már többen leírták, az alábbi fórumok vannak panaszra:
                  - Cysec (ez is csak azért, hogy hivatalos legyen a panasz sok mindent nem csináltak)
                  - ciprusi pénzügyi ombudsman (sok reményt ehhez se fűzz)

alábbi három az EU-s ügymenet miatt, ezeket nem söprik a szőnyeg alá, persze nem lesz gyors:
                  - ESMA
                  - FISMA
                  - Európai Fogyasztói Központ

további "esélyek":
                  - rendőrségi feljelentés

Köszönöm szépen!

Hozzászólás

• begin4ex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    sajnos az MNB-vel sokra nem mész. "Legjobb" esetben visszavonják majd a regisztrációt, meg "értesíti" a felügyeleti szervet a Cysec-et. szankció, pénz így se lesz.
                    Ezt miből gondolod? Miért ne lehetne eredménye? Mert ha ez így van, akkor mi a fenére való az MNB-nek ez a hatásköre?

Hozzászólás

Ezt miből gondolod? Miért ne lehetne eredménye? Mert ha ez így van, akkor mi a fenére való az MNB-nek ez a hatásköre?
                      Attól tartok , begin4ex nek igaza van .
                      Politika , lustaság és egyéb nyalánkságok .
                      EU-s csatlakozáskor ( noha € -nk nincs) GONDOLOM a jogharmonizáció keretében az MNB kötelezettségeket és ezzel együtt jogokat kapott .
                      (föleg hogy a PSZÁF beolvadt az MNB-be , mint pénzügyi és fogyasztóvédelmi csoport )
                      Ha elég mélyre ásnánk a jogokba , kiderülhetne (vágyálom ) hogy az MNB-nek joga van megtiltani a cég EU-s ténykedését , mig a perek tartanak .
                      ( Ez annyit jelentene : bejövö pénzek letiltva , MT4 letiltva, kereskedelmi tevékenység leállitva .
                      Akkor az Ironnak 2 választása lenne : fizet vagy csödöt jelent .)
                      Csakhogy az MNB-be mindenki sz@rik az egészbe , felveszi a fizetését , és nem hajlandó mélyebbre ásni a jogszabályok közt . Kuszaszemtöl meg nem is várok mást .
                      Meg amúgy is , egyszerübb 1 szabályt a feledékenység homályába burkolni , mint megdolgozni a pénzükért . Egyébként se fogja át a tudatuk a helyzetet .

Hozzászólás

• gabi999 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        EU-s csatlakozáskor ( noha € -nk nincs) GONDOLOM a jogharmonizáció keretében az MNB kötelezettségeket és ezzel együtt jogokat kapott .
                        (föleg hogy a PSZÁF beolvadt az MNB-be , mint pénzügyi és fogyasztóvédelmi csoport )
                        Ha elég mélyre ásnánk a jogokba , kiderülhetne (vágyálom ) hogy az MNB-nek joga van megtiltani a cég EU-s ténykedését , mig a perek tartanak .
                        ( Ez annyit jelentene : bejövö pénzek letiltva , MT4 letiltva, kereskedelmi tevékenység leállitva .
                        Csakhogy az MNB-be mindenki sz@rik az egészbe , felveszi a fizetését , és nem hajlandó mélyebbre ásni a jogszabályok közt . Kuszaszemtöl meg nem is várok mást .
                        Meg amúgy is , egyszerübb 1 szabályt a feledékenység homályába burkolni , mint megdolgozni a pénzükért . Egyébként se fogja át a tudatuk a helyzetet .
                        Ha szarnak az egészbe, azt már nem sokáig fogják tenni... Folyamatban.

Hozzászólás

Teljesen igazad van... osztom az álláspontodat (sajnos )
                          2 hónap levelezés ment el az MNB ügyfélszolgálattal, meg a PBT-vel. Mindkét helyről a (semmitmondó)válasz a törvényben előírt 30 nap lejárta előtt (27.nap) történt meg, tehát arra azért figyeltek hogy ne 30 napon túl reagáljanak.
                          Azt írták: "felvették a kapcsolatot" a CySec-kel... bla-bla-bla, és amikor megkérdezem tőlük, hogy ez a felvettükakapcsolatot-szöveg végül is mit is takar.... na azóta sincsen válasz.

begin4ex
                          további "esélyek":
                          - rendőrségi feljelentés

Az első felvetésed lehet hogy jó lehet valakinek, de az szerintem itt csak 1%.
                          A rendőrségi feljelentés (szerintem) felejtős, mivel én is tettem feljelentést, de elutasították, és volt itt a fórumon még másnak is akinek visszadobták a feljelentését, tehát a rendőrség nem foglalkozik ezzel.
                          Amikor itt a fórumon 1-2 hónappal ezelőtt megkérdeztem ki tett már feljelentést a rendőrségen, 1 emberen kívül senki nem válaszolt, tehát amit anno Siena itt írt azzal is egyet tudok érteni (de ha valaki cáfolni tudja, akkor szívesen veszem).
                          Azt hiszem az "európai fizetési meghagyás"-t is kérdezte már itt valaki (lehet talán én is), de arra sem igazán volt tömeges válasz, hogy valaki is megtette volna ezt.

Az ESMA felé megtett lépések viszont remélem célba érnek, magam is megtettem, mert azért Európából tolják feléjük a panaszokat rendesen (legalábbis a külföldi fórumos beírások szerint).
                          Aki most olvasgatja először a fórumot és szembesült az iron részéről a kifizetési hitegetések valótlanságával az talál itt (visszanézegetve néhány lapot) pár használható linket amin elindulhat.

Hozzászólás

mert szankcionálni nincs hatásköre. csak a Mo-i "jogszerű" működést minősíthetné jogszerűtlennek (kérdés persze, hogy ennek mi a folyamata és milyen indokok alapján) és elvesztené a regisztrációját az ironfx. ettől még pénzhez nem jutsz. de már feljebb volt aki nekirugaszkodott ott leírták részletesen, hogy zsákutca.

arra lenne való (szart se ér mint látszik), hogy amelyik határon átnyúló szolgáltatónak nincs MNB regisztrációja az esetleg felhívná a figyelmet, hogy nem biztos, hogy oda kellene befizetni.

Hozzászólás

Egyébként se fogja át a tudatuk a helyzetet.
                              ennyi a lényeg

Hozzászólás

• Perhaps eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                .....
                                Az első felvetésed lehet hogy jó lehet valakinek, de az szerintem itt csak 1%.
                                A rendőrségi feljelentés (szerintem) felejtős, mivel én is tettem feljelentést, de elutasították, és volt itt a fórumon még másnak is akinek visszadobták a feljelentését, tehát a rendőrség nem foglalkozik ezzel.
                                .....
                                Azt hiszem az "európai fizetési meghagyás"-t is kérdezte már itt valaki (lehet talán én is), de arra sem igazán volt tömeges válasz, hogy valaki is megtette volna ezt.
                                ....
                                A kérdező lehetőségeket kért. Azt hogy melyikkel akar/tud élni, azt ő tudja. Lehet bankkártyás.

A rendőrségi feljelentés szerintem külön műfaj, ahhoz egy alaposan felkészült ügyvéd/jogász kell, hogy egyáltalán milyen büntetőjogi felelősség állhat meg. Még az is lehet, hogy semmilyen.

Az európai fizetési meghagyás eleve költségekkel jár, és szintén nem árt egy ügyvéd igénybe vétele (ha nem ismerős, ismét költség) szóval nem csodálkozom, hogy nincs tömeges visszajelzés erről. Ettől még lehetőség marad.

Hozzászólás

Working...
                                X