Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

IronFX

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• begin4ex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A kérdező lehetőségeket kért. Azt hogy melyikkel akar/tud élni, azt ő tudja. Lehet bankkártyás.

A rendőrségi feljelentés szerintem külön műfaj, ahhoz egy alaposan felkészült ügyvéd/jogász kell, hogy egyáltalán milyen büntetőjogi felelősség állhat meg. Még az is lehet, hogy semmilyen.

Az európai fizetési meghagyás eleve költségekkel jár, és szintén nem árt egy ügyvéd igénybe vétele (ha nem ismerős, ismét költség) szóval nem csodálkozom, hogy nincs tömeges visszajelzés erről. Ettől még lehetőség marad.
    Teljesen jó dolgokat írtál az eredeti commentedben, és ne érts félre én nem azért írtam vissza mert az álatad vázolt lehetőségek nem járható utak, csak szeretnék segítséget nyújtani azoknak akik éppen most cseppentek bele ebbe a történetbe, és a SZEMÉLYES TAPASZTALATOMAT írtam meg, hogy ne fusson felesleges köröket az aki éppen most szeretne lépéseket tenni az ügyben.

Tehát, SAJÁT SZEMÉLYES TAPASZTALATOM alapján (annak aki most tévedt ide először és az Ironfx nem fizeti ki hazugságokra hivatkozva).
    Az első teendők ami talán érdemes megtenni (persze ez csak 4 hónap után a személyes tapasztalatom alapjára épül):

- CySec felé panasz (mivel ő az iron felügyeleti szerve.. sokra nem mész majd vele, mert semmi konkrét lépés nem történik, csak küldenek egy válasz mailt hogy megkapták a panaszodat, de legalább lesz valami visszaigazolás a kezedben hogy tettél lépéseket az ügy lerendezése érdekében).
    Ha nem tudsz angolul, akkor Csaba fórumtárs jóvoltából itt találsz magyar nyelvű segédletet hozzá.

- második lépés: ha megjött a visszaigazolás a CySec-től, és 30 napon belül sem kaptál érdemi választ, akkor complaints@financialombudsman.gov.cy e-mail címre a ciprusi ombudsmannak írj egy levelet, hogy a retek CySec nem végzi el a feladatát, és ugyan már akkor nézzen már körül a saját háza táján a ciprusi ombudsman (valószínűleg erre sem fogsz érdemi választ kapni, de legalább lesz a kezedben egy visszaigazolás hogy te további lépéseket is tettél a hatóságok felé).

- harmadik lépés: ESMA, FISMA
    Nézz vissza pár oldalt és találsz linkeket hozzá, illetve komplett letöltési sablonokat, csak a saját adataidat számlaszámodat kell beleírnod.
    Pl. itt tudod letölteni a számodra megfelelő formanyomtatványt.

Rendőrségi feljelentés, MNB, Magyar Ironfx ügyfélszolgálat, egyéni tapasztalatom alapján ez egyelőre felejtős, nem lépnek semmit sem az ügyben.

Az MNB-nél mondtam, hogy legalább addig vegyék le az IronFx engedélyét a honlapjukról ameddig ez az Ironfx által emlegetett kivizsgálás le nem zárul és a kifizetések meg nem indulnak, hogy a most biztonságos brókercéget kereső ügyfeleket ez ne tévessze meg, hogy az MNB is ajánlott és engedélyezett státuszban tartja az Ironfx-et... de ez is süket fülekre talált az MNB-nél

Hozzászólás

• http://www.minner.hu/kulfoldi-broker...brokerbotrany/

Hozzászólás

• Perhaps eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Azt írták: "felvették a kapcsolatot" a CySec-kel... bla-bla-bla, és amikor megkérdezem tőlük, hogy ez a felvettükakapcsolatot-szöveg végül is mit is takar.... na azóta sincsen válasz.
        Mi az hogy nincs válasz? A második kérdésre már nem kötelesek (30 napon belül) válaszolni?
        Csak mert ha nincs válasz, akkor az MNB is támadhatóvá válik, és ha így van, kell, hogy legyen következménye.

Hozzászólás

mert szankcionálni nincs hatásköre. csak a Mo-i "jogszerű" működést minősíthetné jogszerűtlennek (kérdés persze, hogy ennek mi a folyamata és milyen indokok alapján) és elvesztené a regisztrációját az ironfx. ettől még pénzhez nem jutsz. de már feljebb volt aki nekirugaszkodott ott leírták részletesen, hogy zsákutca.

arra lenne való (szart se ér mint látszik), hogy amelyik határon átnyúló szolgáltatónak nincs MNB regisztrációja az esetleg felhívná a figyelmet, hogy nem biztos, hogy oda kellene befizetni.
          Attól még, hogy valaki hagyta az MNB-t, és nem ment utána, hogy mégis miért nem tesznek semmit, az nem azt jelenti, hogy nem lehet elérni valamit.
          A jogsértés tudomásom szerint megvalósul a magyar törvények szerint, ha az IronFX nem válaszol 30 napon belül, mint ahogy ez számtalan esetben megtörtént. Ha pedig így van, akkor az MNB (és/vagy a fogyasztóvédelem) köteles a magyar jogszabályoknak megfelelően eljárni. Az, hogy esetleg nem csinálnak semmit, nem azt jelenti, hogy nem kellene csinálniuk valamit. Ha pedig kellene, és nem csinálnak, akkor annak is lehet következménye...

Hozzászólás

• Perhaps eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Az MNB-nél mondtam, hogy legalább addig vegyék le az IronFx engedélyét a honlapjukról ameddig ez az Ironfx által emlegetett kivizsgálás le nem zárul és a kifizetések meg nem indulnak, hogy a most biztonságos brókercéget kereső ügyfeleket ez ne tévessze meg, hogy az MNB is ajánlott és engedélyezett státuszban tartja az Ironfx-et... de ez is süket fülekre talált az MNB-nél
            Süket fülekre? Onnan nincs tovább? Az MNB-nél is emberek dolgoznak, és ha nem teszik a dolgukat, akkor őket is felelősségre lehet vonni, ill. az MNB-t számonkérni, hogy mi a f.szt csinál. Milyen ****a dolog már, hogy bent ülnek a jól fizetett állásaikban, és ló****t sem csinálnak.

Hozzászólás

• Today eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Attól még, hogy valaki hagyta az MNB-t, és nem ment utána, hogy mégis miért nem tesznek semmit, az nem azt jelenti, hogy nem lehet elérni valamit.
              A jogsértés tudomásom szerint megvalósul a magyar törvények szerint, ha az IronFX nem válaszol 30 napon belül, mint ahogy ez számtalan esetben megtörtént. Ha pedig így van, akkor az MNB (és/vagy a fogyasztóvédelem) köteles a magyar jogszabályoknak megfelelően eljárni. Az, hogy esetleg nem csinálnak semmit, nem azt jelenti, hogy nem kellene csinálniuk valamit. Ha pedig kellene, és nem csinálnak, akkor annak is lehet következménye...
              Következmény? Egy következmények nélküli országban? Ugyan.

Csak az uniós szervekhez fordulhatsz. Nem az MNB a licenc kiadója, ezért eleve korlátozott az eszköztára. Emiatt a felelőssége is elenyésző a Cysec-hez képest, úgyhogy nyilván rájuk tolják amit csak lehet. Ráadásul messze nem olyan jól/szigorúan szabályozott ez az egész forex piac, mint a tőzsde világa.

Hozzászólás

Következmény? Egy következmények nélküli országban? Ugyan.

Csak az uniós szervekhez fordulhatsz. Nem az MNB a licenc kiadója, ezért eleve korlátozott az eszköztára. Emiatt a felelőssége is elenyésző a Cysec-hez képest, úgyhogy nyilván rájuk tolják amit csak lehet. Ráadásul messze nem olyan jól/szigorúan szabályozott ez az egész forex piac, mint a tőzsde világa.
                Következmények nélküli? Igen, amíg mindenki ezt szajkózza, ahelyett, hogy tenne valamit, és fellépne az ilyen gyakorlat ellen.

Magyarországon az MNB adott engedélyt pénzügyi tevékenységre, ezért ha úgy tetszik, Magyarországon az MNB a licensz kiadója.

Lehet, hogy rosszul tudom, de a Forex szerinted véletlenül nem devizatőzsde?

Uniós szervezetek? Viccelsz? A Szovjetunió 2-ben? Ha nincs valami szabadkőműves haverod, akkor lehet, hogy kisebb eséllyel indulsz, mint itthon.

Hozzászólás

Mi az hogy nincs válasz? A második kérdésre már nem kötelesek (30 napon belül) válaszolni?
                  Csak mert ha nincs válasz, akkor az MNB is támadhatóvá válik, és ha így van, kell, hogy legyen következménye.
                  Mai nap ezen gondolkoztam . Akár a Yard által , akár az MNB által visszadobott ügyekkel kapcsolatban .
                  Ha büncselekmény GYANÚJA merül fel , KÖTELESSÉGE nyomozni akár a rend derék öreinek ,akár az MNB-seknek .
                  HA nem teszi , a honi törvények szerint TUDTOMMAL , a bűnpártolás bűntettét követi el .
                  Az MNB-t (ha a politika nem száll be ) regulázni tudja TÁN valaki . (Aki a CySecet is . TALÁN . Mert €-nk nincs igy nem tom az MNB köteles-é reagálni )
                  A rendőrséget bűnpártolás miatt , ki a f@sz fogja beperelni ?
                  1x kéne a figyelmükbe ajánlani tényeket , onnan maguktól kéne dolgozni(hisz azért fizetjük üket ) egy normális országban .
                  Mondom , NORMÁLIS országban .
                  Sajnálatos , de tény . A mienk az EU banán köztársasága , akarom mondani banán országa .

Hozzászólás

Következmények nélküli? Igen, amíg mindenki ezt szajkózza, ahelyett, hogy tenne valamit, és fellépne az ilyen gyakorlat ellen.

Magyarországon az MNB adott engedélyt pénzügyi tevékenységre, ezért ha úgy tetszik, Magyarországon az MNB a licensz kiadója.

Lehet, hogy rosszul tudom, de a Forex szerinted véletlenül nem devizatőzsde?

Uniós szervezetek? Viccelsz? A Szovjetunió 2-ben? Ha nincs valami szabadkőműves haverod, akkor lehet, hogy kisebb eséllyel indulsz, mint itthon.
                    Nem azért következmény nélküli, mert egyének nem mennek utána, hanem a felelősségrevonások elmaradása és az inkompetens, egymás kezét mosó, uram-bátyám rendszert alkotó emberek miatt. De ez messzire vezet.

Az MNB maximum visszavonhatja a magyarországi regisztrációt. De ezt már a legelső hozzásszólásomban leírtam. Pénzhez akkor sem jutsz.

Szerintem egy kicsit olvass utána ennek a nevében tőzsde forex/devizatőzsde dolognak, meg a "valódi" tőzsdei kereskedésnek, amiről én beszélek. A kettő ég és föld. Újat mondtam? Akkor fog még meglepetés érni téged ezen a területen.

Nem, nem viccelek. Itthon semmilyen eséllyel nem indulsz. De persze sok sikert. Viszont Szovjetunió 2 féle hozzászólokkal nem folytatok további eszmecserét, mert baromságokra nincs időm. Részemről a téma lezárva.

Hozzászólás

• gabi999 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      .....
                      Sajnálatos , de tény . A mienk az EU banán köztársasága , akarom mondani banán országa .
                      sajnos Ciprus meg Görögo. mellett vetélkedik a dobogóért az biztos

Hozzászólás

Nem azért következmény nélküli, mert egyének nem mennek utána, hanem a felelősségrevonások elmaradása és az inkompetens, egymás kezét mosó, uram-bátyám rendszert alkotó emberek miatt. De ez messzire vezet.

Az MNB maximum visszavonhatja a magyarországi regisztrációt. De ezt már a legelső hozzásszólásomban leírtam. Pénzhez akkor sem jutsz.

Szerintem egy kicsit olvass utána ennek a nevében tőzsde forex/devizatőzsde dolognak, meg a "valódi" tőzsdei kereskedésnek, amiről én beszélek. A kettő ég és föld. Újat mondtam? Akkor fog még meglepetés érni téged ezen a területen.

Nem, nem viccelek. Itthon semmilyen eséllyel nem indulsz. De persze sok sikert. Viszont Szovjetunió 2 féle hozzászólokkal nem folytatok további eszmecserét, mert baromságokra nincs időm. Részemről a téma lezárva.
                        1. Az egymás kezét mosó, uram-bátyám rendszer is fogható.
                        2. Ha az MNB visszavonja a regisztrációt, az nem eredmény? Mellesleg még mindig azt gondolom, hogy ennél többet tehet, és kell is, hogy tegyen.
                        3. A tőzsde az tőzsde attól függetlenül, hogy mivel kereskedsz. Ezen gondolkodj el, mert látom, össze vagy kavarodva!
                        4. Általában az, akinek nincs normális érve, szokott ilyesmivel előjönni. De ha még az EU működésével sem vagy tisztában, nézz egy kicsit utána! Téged fognak meglepetések érni, és nem csak ezen a területen.

Hozzászólás

• Gyerekek ,felnött emberek vagyunk , földig ér a 2 lábunk .

Biztos hogy egymást akarjátok marni ? ((
                          Nem közös az "ellenségünk2 ?

Hozzászólás

• Ha sysec intézkedne csak késve akkor bíznátok ciprusiakban?
                            Mert eddig váratott, de a lassúsága nem jelenti hogy nem tesz semmit majd.

Hozzászólás

• nézd . Ha meg tudod fogni a januári svájci deviza erösödését , meg tudnád , de a bankod késve utalna a számládra akár csak 1 nappal késöbb is , te biznál ez után a bankodba ?

SZERINTEM a CySec AKKOR nem intézkedett ( látszólag legalábbis semmi nyoma) ,akkor késöbbi intézkedésében bízni, hiábavaló álom .

Hozzászólás

1. Az egymás kezét mosó, uram-bátyám rendszer is fogható.
                                2. Ha az MNB visszavonja a regisztrációt, az nem eredmény? Mellesleg még mindig azt gondolom, hogy ennél többet tehet, és kell is, hogy tegyen.
                                3. A tőzsde az tőzsde attól függetlenül, hogy mivel kereskedsz. Ezen gondolkodj el, mert látom, össze vagy kavarodva!
                                4. Általában az, akinek nincs normális érve, szokott ilyesmivel előjönni. De ha még az EU működésével sem vagy tisztában, nézz egy kicsit utána! Téged fognak meglepetések érni, és nem csak ezen a területen.
                                1. az elsők között leszek aki gratulál, majd jelezd itt a fórumban
                                2. a pénzhez jutást emeltem ki, ebből a szempontból nem eredmény
                                3. te nagyon nem vagy képben ezzel a témával. a devizapiac OTC jellege, meg a valódi tőzsde (aminek földrajzilag is megszabott helye van) szabályozottsága teljesen más. de rádhagyom, nekem aztán mindegy mit hiszel
                                4. milyen érv? szó nem volt érvekről. de OK

Hozzászólás

Working...
                                X