Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

IronFX

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• szallac eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha sysec intézkedne csak késve akkor bíznátok ciprusiakban?
    Mert eddig váratott, de a lassúsága nem jelenti hogy nem tesz semmit majd.
    nem.
    ugyanis ez már nem lassúság. ha 90 nap alatt jut el az intézkedésig és az annak kapcsán megállapított szankciók, kártérítés, stb, tehát a lebonyolítás még további időt vesz igénybe az lett volna a lassúság.

Hozzászólás

• gabi999 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Gyerekek ,felnött emberek vagyunk , földig ér a 2 lábunk .

Biztos hogy egymást akarjátok marni ? ((
      Nem közös az "ellenségünk2 ?
      nincs itt marakodás, legalábbis aztán felőlem tényleg azt csinál mindenki, amit akar, amíg az én dolgaimra nincs befolyással. mert azért a liberalizmusnak is legyen határa!

Hozzászólás

• Nagyon sok a HA...Ami a legvicesebb, hogy én voltam az első, aki lépett a MNB felé. El sem akartam hinni, hogy nem előzött meg senki...pedig május környékén tettem meg a bejelentést. Tele van ez a fórum fotelkommentekkel...tisztelet a kivételnek! Annyi badarságot olvasok, hogy látszik nincs túl sok embernek köze a valósághoz. Pedig azt gondolná az ide tévedő, hogy egy a cél: a pénzünket visszakapni. Erre pedig egy út van kijelölve számunkra, amit a jogi lehetőségek nyújtanak. Ugyan ez elég rögös, de ez maradt. Ennek a felkutatása pedig nagyon sok energiát és időt emészt fel.

Két embernek is írtam, az egyiknek közülük állítólag az ügye perszakaszban van, de érdekes, hogy még egy válaszra sem méltat. Pertársaság? Onnan sem érkezik válasz...Én nem tudom, hogy ki élt vissza a bónuszokkal, és ki az, aki nem hágta át a szabályokat, de jó lenne olyan infókat látni itt, amiből sugárzik az utánajárás és a befektetett munka. Ugyanis ez a sok negatívum, amit írtok, egyrészt feltehetőleg alaptalanok, és azoknak az embereknek is kedvét szegik, akik végig akarják csinálni ezt a hosszadalmas jogi procedúrát, ami megoldást nyújthat a problémánkra.

Hozzászólás

• Siena eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Nagyon sok a HA...Ami a legvicesebb, hogy én voltam az első, aki lépett a MNB felé. El sem akartam hinni, hogy nem előzött meg senki...pedig május környékén tettem meg a bejelentést. Tele van ez a fórum fotelkommentekkel...tisztelet a kivételnek! Annyi badarságot olvasok, hogy látszik nincs túl sok embernek köze a valósághoz. Pedig azt gondolná az ide tévedő, hogy egy a cél: a pénzünket visszakapni. Erre pedig egy út van kijelölve számunkra, amit a jogi lehetőségek nyújtanak. Ugyan ez elég rögös, de ez maradt. Ennek a felkutatása pedig nagyon sok energiát és időt emészt fel.

Két embernek is írtam, az egyiknek közülük állítólag az ügye perszakaszban van, de érdekes, hogy még egy válaszra sem méltat. Pertársaság? Onnan sem érkezik válasz...Én nem tudom, hogy ki élt vissza a bónuszokkal, és ki az, aki nem hágta át a szabályokat, de jó lenne olyan infókat látni itt, amiből sugárzik az utánajárás és a befektetett munka. Ugyanis ez a sok negatívum, amit írtok, egyrészt feltehetőleg alaptalanok, és azoknak az embereknek is kedvét szegik, akik végig akarják csinálni ezt a hosszadalmas jogi procedúrát, ami megoldást nyújthat a problémánkra.
          Ezt a bónusz-mesét el lehetne már végre felejteni. Az elmúlt hónapokban elég sok ember elment az IronFX-től, és más brókereknél találták meg a helyüket. Ami már önmagában érdekes. Viszont ezektől az emeberektől ilyen dolgokat lehet hallani: "vállalhatatlan állapotok voltak", "sorbanállási lista nem létezik" stb. Még az az ember is felmondott a budapesti irodában, aki korábban körme szakadtáig védte Németh Zoltánt és az IronFX-et.

Az MNB-nél ezt mondták Neked, hogy Te voltál az első? Különösebb jelentősége ennek egyébként nincs, de ez azért lenne érdekes, mert ilyen információkat nem igazán adhatnak ki.
          De ha már ennyi energiát és időt fektettél bele ebbe a vonalba, megoszthatnád, hogy mire jutottál az MNB-vel. Hátha ezek az információk másoknak is tudnak segíteni. Amit én ebből látok az az, hogy sablon leveleket küldözgetnek vissza az üzenetek tényleges elolvasása nélkül. Ezen a vonalon pedig tovább lehet haladni, mert előbb-utóbb valaki meg fogja ütni a bokáját.

Hozzászólás

Nagyon sok a HA...Ami a legvicesebb, hogy én voltam az első, aki lépett a MNB felé. El sem akartam hinni, hogy nem előzött meg senki...pedig május környékén tettem meg a bejelentést. Tele van ez a fórum fotelkommentekkel...tisztelet a kivételnek! Annyi badarságot olvasok, hogy látszik nincs túl sok embernek köze a valósághoz. Pedig azt gondolná az ide tévedő, hogy egy a cél: a pénzünket visszakapni. Erre pedig egy út van kijelölve számunkra, amit a jogi lehetőségek nyújtanak. Ugyan ez elég rögös, de ez maradt. Ennek a felkutatása pedig nagyon sok energiát és időt emészt fel.

Nem tudom honnan szeded az infód az MNB-ről, de biztosan valótlan.

Itt egy február 17-i válaszlevél, amit az egyik panaszos ügyfél kapott tőlük.

"Tisztelt XXX!

A Magyar Nemzeti Bankhoz megküldött, az IronFX Global Limited (pénzügyi szolgáltató) eljárását kifogásoló beadványával kapcsolatban az alábbiakról tájékoztatjuk.

Az MNB a jogszabályban meghatározott folyamatos felügyelet során figyelemmel kíséri az általa felügyelt szervezetek és személyek működését, és amennyiben a hatásköre alá tartozó, jogszabállyal összhangban nem álló tevékenységet, mulasztást vagy késedelmet tapasztal, az MNB tv.-ben foglalt jogszabályok alapján rendelkezésére álló eszközökkel élve, felügyeleti intézkedéseket alkalmaz a feltárt jogsértő állapot helyreállítása érdekében. Az MNB a tevékenységi céljainak elérése érdekében ellátott feladatainak elvégzésére azonban kizárólag olyan eljárást folytathat le, amelyre a hatásköre kiterjed. Ez képezi tehát az MNB eljárásának törvényes korlátját.

Az MNB a fogyasztói jelzése alapján megvizsgálja a kifogásolt tevékenységet és dönt a piacfelügyeleti eljárás hivatalból történő megindításának lehetőségéről.

Tájékoztatjuk, hogy a hatályos jogszabályok alapján piacfelügyeleti eljárás megindítására csak hivatalból, és nem erre irányuló kérelemre lefolytatott eljárásban kerülhet sor. Az MNB, amennyiben annak jogszabályban biztosított feltételeit megállapíthatónak ítéli, mérlegelési jogköre keretében megteheti a pénzügyi intézménnyel szemben a szükséges – és az esetlegesen feltárt hiányosságokkal arányban álló – intézkedéseket.

Felhívjuk a figyelmét, hogy amennyiben az MNB a lefolytatott eljárásai során jogszabálysértést állapít meg, úgy arról határozatában dönt, amelyet a www.felugyelet.mnb.hu honlapján tesz közzé. Az MNB által hozott határozatok az MNB Felügyeleti oldalán (https://felugyelet.mnb.hu/), a bal oldali menüsorból a „Határozatok” címszót választva elérhetőek és kereshetőek. Az alkalmazás közvetlenül az alábbi elektronikus útvonalon, érhető el:

http://felugyelet.mnb.hu/bal_menu/ha...zatok_keresese

Bízunk benne, hogy a tájékoztatással segítségére lehettünk.

Üdvözlettel:

Pénzügyi Fogyasztóvédelmi Központ"

Hozzászólás

• Today eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Ezt a bónusz-mesét el lehetne már végre felejteni. Az elmúlt hónapokban elég sok ember elment az IronFX-től, és más brókereknél találták meg a helyüket. Ami már önmagában érdekes. Viszont ezektől az emeberektől ilyen dolgokat lehet hallani: "vállalhatatlan állapotok voltak", "sorbanállási lista nem létezik" stb. Még az az ember is felmondott a budapesti irodában, aki korábban körme szakadtáig védte Németh Zoltánt és az IronFX-et.

Az MNB-nél ezt mondták Neked, hogy Te voltál az első? Különösebb jelentősége ennek egyébként nincs, de ez azért lenne érdekes, mert ilyen információkat nem igazán adhatnak ki.
              De ha már ennyi energiát és időt fektettél bele ebbe a vonalba, megoszthatnád, hogy mire jutottál az MNB-vel. Hátha ezek az információk másoknak is tudnak segíteni. Amit én ebből látok az az, hogy sablon leveleket küldözgetnek vissza az üzenetek tényleges elolvasása nélkül. Ezen a vonalon pedig tovább lehet haladni, mert előbb-utóbb valaki meg fogja ütni a bokáját.
              Nem fektettem sok időt az MNB-be, ugyanis az IronFx egy ciprusi székhelyű cég, így az MNB, mint a magyar állam -jelen esetben képviselője- annyit tehet, hogy ír a CySEC-nek. Ez meg is történt, de a válasz ebben az esetben nem 30 nap, hanem 90. Államok között ez több idő. A CySEC köteles megindokolni neki, hogy mi ennek az oka, hogy a magyar állampolgároknak nem utal a cég. Ezt persze meg kell, hogy előzze egy kivizsgálás Cipruson az Ironnál, ami nyilván megint hosszabb idő. Tudomásom szerint még nem érkezett válasz az MNB-nek. (nem kell az ügyintézőknél elakadni, mert ők tényleg semmi infót nem adnak, ha egyáltalán értik, hogy mit mondasz, az is csoda).
              Az MNB pedig csak regisztrációs számot adott neki, engedélyt nem adtak a működésre, mert nem kellett a cég itteni működéséhez.

Amennyiben megérkezik a válasz a CySEC-től és az MNB úgy látja, hogy folyamatosan érkeznek a bejelentések, akkor kizárólag annyit tehet, hogy a médiumokban informálja az állampolgárait, hogy gondok vannak ennél a cégnél és nem ajánlja, hogy nyissál számlát náluk, utalj ki pénzt nekik. ENNYI és nem több, amit tehet. Mivel nem adott ki neki engedélyt, nem is vonhat vissza semmit! Azért nagyobb a súlya egy ilyen államok közötti levélváltásnak, mintha egyenként bejelentést teszünk a CySEC-nél, amit persze ettől függetlenül meg kell tennünk! Bejelentést meg eleve az tehet a CySEC-nél is, aki már írt az Ironnak egy hivatalos levelet, amire 30 napon belül nem kapott választ. Ez eleve azt jelenti, hogy nem tudod rendezni velük az ügyedet és ezért fordulsz az ő szabályozó szervéhez.

Még akkor is ha sokak szerint ezek a stációk nem érnek semmit, meg kell tennünk, mert különben a többi intézkedésre nincs jogalapod!

Hozzászólás

• Humble eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Nem tudom honnan szeded az infód az MNB-ről, de biztosan valótlan.

Itt egy február 17-i válaszlevél, amit az egyik panaszos ügyfél kapott tőlük.

"Tisztelt XXX!

A Magyar Nemzeti Bankhoz megküldött, az IronFX Global Limited (pénzügyi szolgáltató) eljárását kifogásoló beadványával kapcsolatban az alábbiakról tájékoztatjuk.

Az MNB a jogszabályban meghatározott folyamatos felügyelet során figyelemmel kíséri az általa felügyelt szervezetek és személyek működését, és amennyiben a hatásköre alá tartozó, jogszabállyal összhangban nem álló tevékenységet, mulasztást vagy késedelmet tapasztal, az MNB tv.-ben foglalt jogszabályok alapján rendelkezésére álló eszközökkel élve, felügyeleti intézkedéseket alkalmaz a feltárt jogsértő állapot helyreállítása érdekében. Az MNB a tevékenységi céljainak elérése érdekében ellátott feladatainak elvégzésére azonban kizárólag olyan eljárást folytathat le, amelyre a hatásköre kiterjed. Ez képezi tehát az MNB eljárásának törvényes korlátját.

Az MNB a fogyasztói jelzése alapján megvizsgálja a kifogásolt tevékenységet és dönt a piacfelügyeleti eljárás hivatalból történő megindításának lehetőségéről.

Tájékoztatjuk, hogy a hatályos jogszabályok alapján piacfelügyeleti eljárás megindítására csak hivatalból, és nem erre irányuló kérelemre lefolytatott eljárásban kerülhet sor. Az MNB, amennyiben annak jogszabályban biztosított feltételeit megállapíthatónak ítéli, mérlegelési jogköre keretében megteheti a pénzügyi intézménnyel szemben a szükséges – és az esetlegesen feltárt hiányosságokkal arányban álló – intézkedéseket.

Felhívjuk a figyelmét, hogy amennyiben az MNB a lefolytatott eljárásai során jogszabálysértést állapít meg, úgy arról határozatában dönt, amelyet a www.felugyelet.mnb.hu honlapján tesz közzé. Az MNB által hozott határozatok az MNB Felügyeleti oldalán (https://felugyelet.mnb.hu/), a bal oldali menüsorból a „Határozatok” címszót választva elérhetőek és kereshetőek. Az alkalmazás közvetlenül az alábbi elektronikus útvonalon, érhető el:

http://felugyelet.mnb.hu/bal_menu/ha...zatok_keresese

Bízunk benne, hogy a tájékoztatással segítségére lehettünk.

Üdvözlettel:

Pénzügyi Fogyasztóvédelmi Központ"
                Szép kis sablonlevél :-) Nesze semmi fogdd meg jól...

Hozzászólás

Nem fektettem sok időt az MNB-be, ugyanis az IronFx egy ciprusi székhelyű cég, így az MNB, mint a magyar állam -jelen esetben képviselője- annyit tehet, hogy ír a CySEC-nek. Ez meg is történt, de a válasz ebben az esetben nem 30 nap, hanem 90. Államok között ez több idő. A CySEC köteles megindokolni neki, hogy mi ennek az oka, hogy a magyar állampolgároknak nem utal a cég. Ezt persze meg kell, hogy előzze egy kivizsgálás Cipruson az Ironnál, ami nyilván megint hosszabb idő. Tudomásom szerint még nem érkezett válasz az MNB-nek. (nem kell az ügyintézőknél elakadni, mert ők tényleg semmi infót nem adnak, ha egyáltalán értik, hogy mit mondasz, az is csoda).
                  Az MNB pedig csak regisztrációs számot adott neki, engedélyt nem adtak a működésre, mert nem kellett a cég itteni működéséhez.

Amennyiben megérkezik a válasz a CySEC-től és az MNB úgy látja, hogy folyamatosan érkeznek a bejelentések, akkor kizárólag annyit tehet, hogy a médiumokban informálja az állampolgárait, hogy gondok vannak ennél a cégnél és nem ajánlja, hogy nyissál számlát náluk, utalj ki pénzt nekik. ENNYI és nem több, amit tehet. Mivel nem adott ki neki engedélyt, nem is vonhat vissza semmit! Azért nagyobb a súlya egy ilyen államok közötti levélváltásnak, mintha egyenként bejelentést teszünk a CySEC-nél, amit persze ettől függetlenül meg kell tennünk! Bejelentést meg eleve az tehet a CySEC-nél is, aki már írt az Ironnak egy hivatalos levelet, amire 30 napon belül nem kapott választ. Ez eleve azt jelenti, hogy nem tudod rendezni velük az ügyedet és ezért fordulsz az ő szabályozó szervéhez.

Még akkor is ha sokak szerint ezek a stációk nem érnek semmit, meg kell tennünk, mert különben a többi intézkedésre nincs jogalapod!
                  Lehet, hogy mi két különböző helyről kaptuk az infót, de én biztos, hogy az MNB számát használtam anno.
                  Ugyanis az MNB nem csak annyit tehet, hogy szól a CySEC-nek, és az MNB nem csak regisztrációs számot adott ki, hanem az IronFX magyarországi engedéllyel is rendelkezik. Szóval több ponton sántít a történet.

Államok között pedig semmiféle levélváltás nem történik, maximum az MNB továbbítja a problémát a sablonválasz után a CySEC-nek, ami egyébként lószart sem fog csinálni, ugyanis az IronFX tulajdonosának fél rokonsága a CySEC-nek dolgozik. Szóval sok sikert a ciprusi vonalhoz!

Hozzászólás

Szép kis sablonlevél :-) Nesze semmi fogdd meg jól...
                    Pontosan, és itt kezdődik az MNB kálváriája.

Hozzászólás

• az ironfx global limited magyarorszagi cegkepviseletenek adatai
                      Cégkivonat
                      A Cg. 01-12-074034cégjegyzékszámúIronFX Global Limited Magyarországi Közvetlen Kereskedelmi Képviselete (1054 Budapest (Bank Center), Szabadság tér 7. 1. em. ) cég hatályos adatai a következők:

I. CÉGFORMÁTÓL FÜGGETLEN ADATOK

1.Általános adatok

Cégjegyzékszám: Cg. 01-12-074034
                      Cégforma:
                      Bejegyezve: 2012

2.A cég elnevezése

2/2.

IronFX Global Limited Magyarországi Közvetlen Kereskedelmi Képviselete
                      A változás időpontja: 2013/09/13
                      Bejegyzés kelte: 2013/10/07
                      Közzétéve: 2013/10/24
                      Hatályos: 2013/09/13...
                      4.A cég idegen nyelvű elnevezése(i), idegen nyelvű rövidített elnevezése(i)

4/2.

IronFX Global Limited Hungarian Commercial Representative Office
                      A változás időpontja: 2013/09/13
                      5.A cég székhelye

5/1.

1054 Budapest (Bank Center), Szabadság tér 7. 1. em.
                      Közzétéve: 2013/01/24
                      8.A létesítő okirat kelte

8/1.

2012/12/05
                      Hatályos: 2012/12/05...
                      8/2.

2013/09/13
                      9.A cég tevékenységei

9/1.

7320 Piac-, közvélemény-kutatás
                      9/2.

7021 PR, kommunikáció
                      9/3.

7311 Reklámügynöki tevékenység
                      9/4.

7312 Médiareklám
                      9/5.

8211 Összetett adminisztratív szolgáltatás
                      9/6.

8219 Fénymásolás, egyéb irodai szolgáltatás
                      9/7.

8220 Telefoninformáció
                      9/8.

8230 Konferencia, kereskedelmi bemutató szervezése
                      9/9.

8299 M.n.s. egyéb kiegészítő üzleti szolgáltatás
                      11.A cég jegyzett tőkéje, ezen belül a pénzbeli és a nem pénzbeli hozzájárulás értéke

11/1.

Megnevezés Összeg Pénznem
                      Pénzbeli hozzájárulás 0,00 USD
                      Nem pénzbeli hozzájárulás 0 USD
                      Összesen 1.000,00 USD
                      azaz egyezer USD
                      13.A cégjegyzésre jogosult(ak) adatai

13/1.

Németh Zoltán Géza (an: Frajka Ágota)
                      Születési ideje: 1984/03/13
                      1065 Budapest, Bajcsy-Zsilinszky út 5. 2. em. 5.
                      Adóazonosító: 8428051313
                      A cég e-mail címe: budapest@ironfx.com
                      A képviselet módja: önálló
                      A képviseletre jogosult tisztsége: vezető tisztségviselő
                      Jogviszony kezdete: 2012/12/05
                      20.A cég statisztikai számjele

20/1.

24208714-7320-611-01
                      21.A cég adószáma

21/2.

24208714-1-41
                      Adószám státusza: érvényes adószám
                      Megjegyzés: Státusz kezdete: 2013/01/03
                      A változás időpontja: 2013/01/04
                      Bejegyzés kelte: 2013/01/07
                      Hatályos: 2013/01/04...
                      45.A cég elektronikus elérhetősége

45/1.

II. CÉGFORMÁTÓL FÜGGŐ ADATOK

1.Külföldi vállalkozás neve, székhelye

1/2.

Nyilvántartási szám: HE260651
                      Kézbesítési megbízott: dr. Bauer Ferenc (an: dr. Fábián Mária Ilona)
                      1051 Budapest, József nádor tér 5-6.
                      IronFX Global Limited
                      Cégjegyzékszám

A változás időpontja: 2013/09/02
                      2.Külföldi vállalkozás cégjegyzékét vezető hatóság megnevezése

2/1.

Ministry of Commerce, Industry and Tourism Department of Registrar of Companies and Official Receiver
                      1427 Nicosia, Corner Makarios Avenue & Karpenisiou
                      3.Külföldi vállalkozás vezető tisztségviselő adatai

3/1.

Petros Economides (an: Stella Kasianou)
                      Születési ideje: 1951/09/21
                      Külföldi lakása, illetve tartózkodási helye: 4044 Limassol, Manis Street 3.
                      Kézbesítési megbízott: dr. Bauer Ferenc (an: dr. Fábián Mária Ilona)
                      1051 Budapest, József nádor tér 5-6.
                      Jogviszony kezdete:2010/08/01

Hozzászólás

• nyilvanvalo ,hogy az ironfx global limited egy kulon ceg es nem rendelkezik a MNB engedellyel ,az engedelyt a magyarorszagi ironfx kapta ami egy 1000$ torzstokeju kulon ceg. az hogy az ironfx.com-on szerepel az MNB az tudatos megtevesztes es csalas

Hozzászólás

• Nemeth Zoltan dolgoztok a megoldason?
                          http://scamironfx.wix.com/ironfx

Hozzászólás

• suncika eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Nemeth Zoltan dolgoztok a megoldason?
                            http://scamironfx.wix.com/ironfx
                            error 404 .
                            Hm .
                            Érdekes .
                            Mentett oldal van ?

Hozzászólás

• gabi999 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              error 404 .
                              Hm .
                              Érdekes .
                              Mentett oldal van ?
                              a tegnap este meg mukodott...

Hozzászólás

• Az ironfx fővárosi képviselete még megvan?

Hozzászólás

Working...
                                X