Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

IronFX

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• moneymentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Te így látod. Oké. Én meg traderként, kivülállóként, jogi végzettséggel nem feltétlenül. Ezt majd egy vizsgálat, vagy a bíróság fogja kimondani.

Egyébként szerintem a trader a stratégiájával a piacon keres pénzt, és nem a bróker hülyeségét használja ki.

(De annak azért örülök, hogy beszólogatós hangulatodban az olyan kötőszavak most kimaradtak, mint itt http://forum.tozsde.hu/71616-post9503.html De kemény vagy. Respect. )
    A "vonzó" bónuszokat valóban nem kihasználni kell hanem óriási ívben elkerülni, a brókert is.

Hozzászólás

• A monaco race boldog nyertesei

https://www.linkedin.com/pulse/scam-...?trk=prof-post

Hozzászólás

• forex-szignal.hu hirlevel......

Tisztelt tréder kollégák!
        Először is elnézést kérek, a múlt heti hírlevél ismét technikai okok miatt nem ment ki.

A mai kicsit szokatlan lesz, nem lesz elemzés, hanem egy olyan témával kívánok foglalkozni, ami nagyon sokakat érint

És most a kevésbé vidám téméhoz:
        Et tu mi fili, IronFX?

Tisztelt tréder kollégák, ma egy olyan témáról szeretnék beszélni, ami már rég óta foglalkoztatja (különösen a magyar) trédertársadalmat.

Igen, az IronFX-röl van szó. Rendkívül kényes a helyzet, mert egyik fél kijelentéseit sem lehet 100%-ig verifikálni. Egyrészt új információkhoz jutottam, másrészt minnél jobban halad az idö, annál több jel gyűlik össze, melyeket ha mint mozaikdaraboknak tekintünk, egyre egyértelműbb kép alakul ki.

Engedjék meg, hogy magammal kezdjem, amikor év elején jelentős nagyságrendű trédernek ajánlottam brókert, az IronFX mellett döntöttem. Talán tudják, én is Cipruson élek, bejáratos voltam a céghez, s amit ott láttam, tapasztaltam, az tényleg több volt mint egy egyszerű jó benyomás. Óriási föhadiszállásukon, kb. 2 futbalpalyányi emeleten több száz munkatárs dolgozott. Az épület reprezentatív, a biztonsági intézkedések szigorúak. Ehhez jön még, hogy Németh Zolit lassan 8 éve ismerem, nem csak szakmai szinten, többször ebédeltünk együtt, néhány sör kíséretében.
        Egy szóval semmi jele nem volt annak, hogy bármiféle nehézséggel küzdene a cég. Söt, egymás után nyitották új és új irodáikat szerte a világban.
        Miután még nem is olyan régen egy Limassoli mellékutcában volt az idodájuk, azért csak megfordult a fejemben, honnan ez a gyors növekedés. Megnyugtattak, hogy a 2 ciprusi tulajdonos iszonyatos mennyiségű tőket pumpált bele a cégbe, azzal a céllal, hogy mint az FXCM, ők is tözsdén jegyzett cég legyenek.
        Akinek némi fogalma van arról hogyan egészséges egy cég növekedése annak ez már intő jel lehetetett. Aki egyszerre akar nagyot ugrani könnyen eltörheti a lábát. Ennek ellenére úgy ítéltem meg, hogy az IronFX jelenleg (2015 eleje) az egyik legbiztoságosabb cég amit ismerek, és ráadásul itt van szomszédban. Csak egyszerübb a kommunikáció mint mondjuk a Pepperstonnal Ausztráliában, vagy az FXCM-mel Amerikában.

Ezek után egyre többet hallottam arról, hogy késnek a kifizetések. Megmondom öszintén ezt komolyabban kellett volna vennem, de miután én mindig 48 órán belül megkaptam a visszautalásomat, átmeneti állapotnak tartottam az egészet.
        Az idő azonban csak múlt, és múlt és a helyzet nem hogy javult volna de egyre inkább elmérgesedett.
        A bónuszokkal való visszaélés viszont valós realitás, erre tudtak hivatkozni. Magyarországon kisvállalkozások jöttek létre, az egyik nyomkodta az eladás/vétel gombokat, a másik, munkanélküliektöl stb. némi kézpénzért személyi igazolvány kópiákat szerzett be, hogy legyen új és új regisztráló, akinek nevében folytatni tudták a csalást. Ez tehát igaz, és az Iron egy ideig joggal hivatkozhatott az ez okozta késésekre.

Ami azonban továbbra is elgondolkodtatott, miért nem közlik ezt az ügyfelekkel: "Emberek kis gond van, amint a vizsgálat lezáródik ismét mindenki megkapja a pénzét idöben." E helyett bedugták a homokba a fejüket, és a vezetöség által elöírt standard szöveget ismételgették gramofon-szerüen.

Nos új, bizalmas információim szerint (nem verifikálható, de olyantól halottam akiben megbízok), az a bizonyos CHF tragédia feltételezhetően egyáltalán nem úgy végzödött az Iron számára, mint ahogyan azt kifelé kommunikálták. Úgy látszik a föld ezen táján az igazság egy meglehetösen flexibilisen interpretálható fogalom. Gondoljunk csak arra, hogyan került be Görögország az EU-ba. Egyszerüen meghamisították az államháztartás adatait. Távol álljon tölem hogy minden görögöt egy kalap alá vegyek, nekem is több görög barátom van, akik rendes, tisztességes emberek.
        Látszólag a kifizetések olyan ütemben történnek, amilyen ütemben bejövö pénzek állnak rendelkezésre. A gond csak az, hogy ez egy kötéltánc, mert egyre kevesebben fizetnek be, s így erösen kérdéses hogy sikerül e elérni a Breakevent, hogy az üzlet továbbra is rendes keretek között folytatódhasson. Ha ez így van, akkor az IronFX megszegte azt a direktívát, miszerint az ügyfelek pénzét minidg külön számlán kell tartani a cég számlájától. Ez súlyos vétség, csak ki bizonyítja ezt be? Azonnal bevonnák a cég licenszét, a munkatársakat az utcára tennék és persze rendőrségi eljárás is indulna.
        Apropos munkatársak, eddig 2-vel is találkoztam, akik otthagyták a céget, mert ez a fajta ügyfélbutítás összeegyezhetetlen volt erkölcsi normáikkal. (Igen, kedves "hü" munkatársak ez egy létezö fogalom, nézzenek utána a WikiPediában.)

Sokat gondolkodtam ezen is, egy munkatársnak a fönöke kiadja parancsba, mától ezt és ezt kell mondani az ügyfeleknek. Meg tudom érteni , hogy a saját egszisztencia, a család eltartása stb. sokaknak nem sok választási lehetöséget ad. Csakhogy van ennek egy másik oldala is, az egyéni integritás, a gerinc. Reggelenként a tükörben el tudja e viselni amit lát. A szkeptikusabbja csak nevet ezen, pedig itt nem csak arról van szó hogy egyesek késve (ha egyáltalán) jutnak hozzá a pénzükhöz. Itt emberi sorsokkal játszadoznak felelőtlenül. Egy ismerösöm elhatározta, hogy valóra váltja álmát és házat vesz. Csakhogy nem tudja kifizetni a foglalót, mert az IRON 3 hónapja ül a 75.000 dollárján. Kénytelen a rokonságtól, barátoktól kölcsönöznie, pedig hát meglenne rá a pénze. Nem abszurd ez valahol?
        Más, én több mint 25 éve vagyok a szakmában és azt hiszem akik ismernek, vagy csak hallottak rólam, meglehetösen jó hírnevem van. Én jószeműen kiálltam az IronFX mellett, aminek most az lehet a következménye, hogy a 25 év következetes, szorgalmas munkája semmivé válik. Nem pár száz dollárról van szó hanem egy életműről.
        Az elsö gyanús jelek láttán ezt el is mondtam kapcsolattartómnak Bak Nornbertnek. Megnyugtatott, nem lesz itt gond, egy kis idő és minden megy ismét a rendes kerékvágásban. Akkoriban Norbi szinte minden nap felhívott, csak hogy hogy vagyok, rendben van e a székletem, stb. Most nem válaszol sem mailre, sem Skype-ra, ha mobilon hívom azt kinyomja, ha a központi számon hívom, a kollégája megígéri vissza fog hívni. Semmi… Azt hiszem a kapcsolattartó szó elég érthetöen fejezi ki a munkakör lénygét. Ö nem tart velem kapcsolatot. Pedig akkor még nem is fordultam ilyen nyíltan szembe az Ironnal.

Ezennel hivatalaosan megválok az IronFX-töl, valamint a VBFX-töl is. (Ez utóbbinál nem volt gond, de időben nem tudom összehozni a kettőt) Ahol egy ajtó bezáródik kinyílik egy másik.

Hozzászólás

• Az a baj, hogy annyira a vérükben van a hazudozás, hogy nem fogják fel, hogy ezzel még többet ártanak maguknak.

Ebből a helyzetből már sehogy nem jöhetnek ki jól.

Ha például sikerül befektetőt találni, ki lesz az a hülye aki ezek után még kereskedni fog náluk? Ezt minden épeszű befektető tudja, így nagyon kétséges, hogy bárki is tenne pénzt a cégbe.

Ha valamilyen úton-módon megtalálják a jogi lehetőséget arra, hogy ne kelljen kifizetni azt a rengeteg pénzt az ügyfeleiknek szintén taccsra vágák az egész ciprusi pénzügyi szektort, mert mindenki bizalma meg fog rendülni az egész országban, nem csak az ironfx-ben. így a ciprusi gazdaságot nagyobb veszteség érheti, mintha kifizetnék most a cég helyett a jelenleg fennálló tartozásokat.

Ha az elkerülhetetlen csőd következik be, akkor pedig a könyvvizsgálók fogják szétszedni a céget, és senki nem fog örülni annak amit találnak.

Hozzászólás

• Forex szignál leveléhez csak annyit, hogy amíg nem volt veszélyben a pénze addig boldogan vitte az ügyfeleket az IronFx-hez IB-ként, most meg már nagy a baj.

Óriási szakmai tudásról árulkodik, ha egy 100% bónuszos céget biztonságosnak ítélt meg, egy olyan Ironfx-et, amely minden országban megpróbált nyitni egy fiókot és min 15 buta sales munkatárssal semmi más céljuk nem volt, mint minél több pénzt behozni naponta. Akik nem mellesleg befizetés után is frankó kis jutalékot kapnak, hogy miből, találjátok ki!

Most van gáz, amikor nem jön be annyi, hogy ki tudjanak fizetni. Ironfx brókerek=kóklerek ugrálnak ki a süllyedő hajóból, nincs ki behozza a pénzt! Ciprusi brókerek a kisbefektetők "fellegvára" (sose volt ott pénzem nem is lesz). A hírlevélhez is csak gratulálni tudok totális magyarázkodás, plusz a végén ki is teszi az új céget ahova mehettek neki jutalékot gyűjteni...

Hozzászólás

• columbia eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              A hírlevélhez is csak gratulálni tudok totális magyarázkodás, plusz a végén ki is teszi az új céget ahova mehettek neki jutalékot gyűjteni...
              A helyesírási hibákról nem is beszélve...

Hozzászólás

• moncsicsi78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                A helyesírási hibákról nem is beszélve...
                Elnézésedet kérem de fatálisat per pillanat nem látok

Hozzászólás

Elnézésedet kérem de fatálisat per pillanat nem látok
                  Tele van. De mindegy, tudom, a tartalom és mondanivaló szempontjából "nem lényeges", és ne is itt off-oljunk vele.

Hozzászólás

Tele van. De mindegy, tudom, a tartalom és mondanivaló szempontjából "nem lényeges", és ne is itt off-oljunk vele.
                    Igazad van "nem lényeges", azért kellett beírnod. Majd húzd alá pirossal!

Hozzászólás

Igazad van "nem lényeges", azért kellett beírnod. Majd húzd alá pirossal!
                      Majd ha sok időm és kedvem is lesz, megteszem. Az itt fórumozók számára és szakmai tartalmak szempontjából értettem, hogy mellékes megjegyzés volt, ami egyébként reakció lett a a te korábbi megjegyzésedre, mintegy kiegészítésként, a hírlevelet illetően. Számomra egyáltalán nem mellékes. Nem tudom, kinek fáj, ha helyesírási hibákat is szóvá teszünk... Nekem az illető, vagy annak írása komolyságát, komolyan vehetőségét erősen befolyásoló faktor.

Hozzászólás

Majd ha sok időm és kedvem is lesz, megteszem. Mellékes megjegyzés volt, reagálva a te korábbi megjegyzésedre, mintegy kiegészítésként, a hírlevelet illetően. Nem tudom, kinek fáj, ha helyesírási hibákat is szóvá teszünk... Nekem az illető, vagy annak írása komolyságát, komolyan vehetőségét erősen befolyásoló faktor.
                        Bocsesz, azt hittem az én hozzászólásomra írtad, hogy tele van hibával. A hírlevél, hát igen...

Hozzászólás

Bocsesz, azt hittem az én hozzászólásomra írtad, hogy tele van hibával. A hírlevél, hát igen...
                          Hát, azt nem tudom, hogy kombináltad össze! De minden oké!

Hozzászólás

• Az már tiszta sor hogy a cégnek vége,de mikor fog már végre csődöt jelenteni?
                            A Kártalanítási procedúra az hogy zajlik majd,vagy egyáltalán lesz ilyen?
                            Valaki keresztülment már ilyen történeten?

Hozzászólás

• A biztosító csak kis összegig kártalanít, nagyon rosszul jártak akiknek sok "van" benn, ebben az értelemben Zolinak igaza van hogy a csőd bejelentése borzalmas lenne sok nagy egyenlegűnek, jobb lett volna ha meg bírják oldani hogy kifizessenek, de ugye világszertei pánik ezt nehezíti, lehet hogy ha nem keltenek pánikot a médiában akkor lett volna elég új befizető és minden helyre jött volna.

Hozzászólás

• " lehet hogy ha nem keltenek pánikot a médiában akkor lett volna elég új befizető és minden helyre jött volna."
                                Az a hülyeség .
                                Ne keverjük az okot és az okozatot .
                                A Yard szerint a cég lekommunikálta a traderekkel , hogy vizsgálat folyik ellene .
                                Én ugyan erről nem tudok , de mondjuk , legyen igaz .
                                És mért is keltettek pánikot a médiában , mért folyik vizsgálat ?
                                Mert nem fizettek . Ez az OK
                                És SZERINTEM ,nem azért nem fizettek mert vizsgálat folyik .
                                Ha itt nem tudtak/akartak TÖKÉT kifizetni , akkor az már nincs meg .

Van valami okod feltételezni , hogy a most bevonzandó friss pénz , a már kikért számlák kifizetésére megy?
                                Vagy ha már 1x hozzányúltak az ügyfélpénzhez , van-é okod feltételezni, hogy az új nem fog eltűnni ?
                                illetőleg : HA a friss pénzt(valakinek a tőkéjét) adják oda , aki a sajátjára vár, ez esetben megint nem ügyfélpénzt vesznek el?
                                Csak ezúttal , nem az enyémet hanem az új ügyfélét .
                                Gondolkozz már el légyszives .
                                Szép dolog a türelem , de ez már nem az a kateg.

Hozzászólás

Working...
                                X