Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

IronFX

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Att16 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szia, Voltál közjegyzőnél? Sikerült bejelentést, panaszt Magyarországon beadni? Kérlek osszátok meg az infókat. Az nem elég, hogy gyalázkodunk itt.
    Szerencsére nem vagyok érintet (lemondtam a 200 eurómról), de pár barátommal sajnos minden nap kell beszéljek erről FEBRUÁR ÓTA... Magyar bíróságon tárgyalható, de a végső szó természetesen a bíróságé, ami most pihen

Hozzászólás

• Zalán eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Ok. Kimondják, hogy adják vissza a pénzt.
      Utána mi van? Hiszen zseton núncs....
      Zalán most gondolom hülyéskedsz...

Hozzászólás

• Styann01 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Zalán most gondolom hülyéskedsz...
        Én nem. Szerintem üres a kassza. Egyébként már történt volna valami amennyi nagy ember érdekeit sértették

Hozzászólás

• Ha hivatkozhat arra a cysec, hogy üres a kassza, akkor a felügyelet lètènek jogosultságát kèrdöjelezi meg. Pontosan nem tudom, hogy ilyen esetben ki fizet, de a tippem az, hogy elsö a cysec lehet a helytállási sorrendben, aztan lehet valami eu-s szerv, legvègül pedig az ekb-nek kellene állni, persze ez nem biztos, de hètfön megnèzem pontosan. Esetleg, ba valaki tudja a sorrendet, az megoszthatja.

Hozzászólás

• http://www.pro-choice.com.cy/images/...ation-Fund.pdf itt van egy leiras, hogy mukodik

Hozzászólás

• http://www.cysec.gov.cy/CMSPages/Get...0-631233327d5e

Hozzászólás

• erla01 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Ha hivatkozhat arra a cysec, hogy üres a kassza, akkor a felügyelet lètènek jogosultságát kèrdöjelezi meg. Pontosan nem tudom, hogy ilyen esetben ki fizet, de a tippem az, hogy elsö a cysec lehet a helytállási sorrendben, aztan lehet valami eu-s szerv, legvègül pedig az ekb-nek kellene állni, persze ez nem biztos, de hètfön megnèzem pontosan. Esetleg, ba valaki tudja a sorrendet, az megoszthatja.
                miért is fizetne bármilyen eu-s szerv? lásd BEVA, a cysec - ICF dettó ugyanez

Hozzászólás

• Zalán eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Ok. Kimondják, hogy adják vissza a pénzt.
                  Utána mi van? Hiszen zseton núncs....
                  az a kérdés, hogy ha sikerül is valakinek ezt belátható időn belül letudni, és végrehajtásra kerülhet a követelés (ez meglehetősen kérdéses), akkor nemfizetés esetén felszámolásra kerülhet-e a cég (újabb jogi probléma, és valószínű itt már további pereskedésre számíthat, nem lesz elégséges az EU-s rendelkezések "kiskapuja"), továbbá ilyenkor ha valakinek 20000 EUR feletti a követelése (plusz még a bírósági, ügyvédi költségek) kap-e bármit a végén a 20e felett?

Hozzászólás

• Humble eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    A dél-koreai hatóságokat azért biztosan érdekelné ha kapnának egy ügyféllistát, meg információt arról, hogy milyen módszerekkel és cégláncolatokon keresztül pumpálják ki a pénzt az országból az ironfx kasszájába.

Nem mindenhol egyformák a törvények.
                    Magyarországon például csak függő ügynök lehet IB partner.

Ez a Brazil dolog egyébként tetszik. Nálunk is elkelne valami szigorúbb szabályozás a telefonos és email marketinggel kapcsolatban, mert elég zavaró, hogy naponta hívogatják az embert az akármilyen bróker és egyéb cégek, akik ki tudja honnan szerzik meg az ember adatait.

Az iron adatbázisába is fel van töltve több tízezer magyar, világszerte pedig ki tudja mennyi, magánszemély és cég elérhetősége, amire senki nem adott nekik engedélyt.
                    végülis akkor egyetértünk, hogy ez csak a nemzeti hatóságokat érdekli. én pont ezt írtam. USA-ban is azért dőlt be az online póker, mert már túl sok pénzt vittek ki okosba, és átlépte a fejeseknél az ingerküszöböt. ráadásul megfejelték ezt egy óriási sikkasztással is. (érdekes párhuzam ) de ez már off.

az adataidnak meg már kb. az első online feltöltésnél lőttek, úgyhogy ezen már semmilyen (legalábbis európai féle) szigorítás nem segít (az új emberkéken se fog).

Hozzászólás

• Beva - MNB, ezèrt lehetsèges kifizetni a quaestor károsultakat. Egy gombnyomással / kormányhatározattal, tv-el lett rá pènz, pedig a beva-ban nem volt rá fedezet.
                      CySec - nincs eur "nyomtatási"joga, marad az EKB szerintem.
                      De megjegyzem, ezek csak hangos gondolatok, mivel ennek nem nèztem utána, nem tudom, hogy hogyan müködik. Mivel ciprus is EU-s, így a közössèg központi bankja a lánc legvègsö rèsztvevöje, de ujra mondom, ez csak tipp.
                      20.000eur fölött tuti perre kell menni, 20.000-ig a komp.alap elvileg jó. Elvileg...
                      De nem kell fèlni, ez hamarosan kiderül :-). Vagy az is lehet, hogy a cysec mindent a legnagyobb rendben talál. Mondjuk azon hatalmasat kacagnèk.

Hozzászólás

• erla01 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Beva - MNB, ezèrt lehetsèges kifizetni a quaestor károsultakat. Egy gombnyomással / kormányhatározattal, tv-el lett rá pènz, pedig a beva-ban nem volt rá fedezet.
                        CySec - nincs eur "nyomtatási"joga, marad az EKB szerintem.
                        De megjegyzem, ezek csak hangos gondolatok, mivel ennek nem nèztem utána, nem tudom, hogy hogyan müködik. Mivel ciprus is EU-s, így a közössèg központi bankja a lánc legvègsö rèsztvevöje, de ujra mondom, ez csak tipp.
                        20.000eur fölött tuti perre kell menni, 20.000-ig a komp.alap elvileg jó. Elvileg...
                        De nem kell fèlni, ez hamarosan kiderül :-). Vagy az is lehet, hogy a cysec mindent a legnagyobb rendben talál. Mondjuk azon hatalmasat kacagnèk.
                        a párhuzam azért hasonló, mert hiába HUF, itt se lehet "nyomtatni", ugyanúgy hitelt vehet(ne) csak fel a BEVA, az más kérdés, hogy egy tollvonással - némi képzavarral élve - változtatják/hozzák a törvényeket és máris elvonják a piaci szereplőktől a forrásokat. de ugyanezt megcsinálhatják Cipruson is, sőt történtek ott már EU jóváhagyással kacifántosabb dolgok is, a betéteket(!) vonták be a bankrendszer megmentéséhez.

tuti, hogy az EU-EKB egy kanyi vasat sem fog adni közvetlenül (végső esetben esetleg ha nagyon nagy a botrány akkor talán hitelt). a feljebb linkelt dokumentációban is leírják extra befizetést kérhet, hitelt vehet fel az ICF, egyelőre ennyi a mozgástere. előbbi még jól is jönne, ha az ironfx miatt megcsapolnák a többit, így elgondolkodnának, hogy megtűrik-e a valóban jól működő cégek a cysec trógerségét, ill. a fekete bárányokat.

Hozzászólás

• Mint ahogy januári chf botrány nem volt úgy még ilyen sem volt, hogy FX cég ekkorát sikkasztott volna. Meglátjuk mi fog történni. Én remélem megkapjátok a pénzetek.

Csak annyit mondtam, hogy igér itt mindenki mindent de semmi nem történt. Pedig tudjátok hol van iron székháza.

Hozzászólás

• re, na megoldódott már ez a szar?

Hozzászólás

• Zoltán Németh IronFX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Suncika, elég sok határidot hallottunk már toled de soha nem tortént semmi. Nem tudom honnan szeded ezeket a dátumokat.
                              Volt Júni eleje, Augusztus kozepe, most Október...

várjuk meg ezt a határidot is és kiderul

http://www.cysec.gov.cy/en-GB/home/
                              a honlapon láthadod hogy nem unatkoznak a CySec-nél.
                              Folyamatosan vonják meg a licensz engedélyeket cégektol illetve bírságokat szabnak ki
                              Az IronFX fele sem figyelmeztetés, elmarasztalás vagy bírság kiszabása nem tortént.
                              Kedves Zoltán! Ha ez igaz, hogy az IronFX-et nem vizsgálja és nem marasztalja el a Sysec, akkor náluk is nagy a baj, és mindenki el fogja veszíteni (ha már most el nem vesztette) a bizalmát bennük is. Én például soha nem fogok már ezen felügyelet alá tartozó céghez utalni pénzt. Ez biztos...és gondolom nem vagyok ezzel egyedül...

Hozzászólás

• Bidzsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Kedves Zoltán! Ha ez igaz, hogy az IronFX-et nem vizsgálja és nem marasztalja el a Sysec, akkor náluk is nagy a baj, és mindenki el fogja veszíteni (ha már most el nem vesztette) a bizalmát bennük is. Én például soha nem fogok már ezen felügyelet alá tartozó céghez utalni pénzt. Ez biztos...és gondolom nem vagyok ezzel egyedül...
                                És pont nekik írjuk ezt?
                                Inkább a többi cégnek írjátok...hátha egyik lép valamit.

Hozzászólás

Working...
                                X