Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

IronFX

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Bla bla bla - tehetetlen csapat, arról meg nem is beszélve, hogy " az esetleges kártérítési igényt is tartalmazó panaszát jutassa el a hatáskörrel rendelkező ciprusi pénzügyi ombudsmanhoz"

Köszi, de mi van ha éppen kereskedem a számlán?
    Esetleges kártérítési igény?
    Bam'meg a kár, mint jogi fogalom 3 részből áll. Alapösszeg + ehhez kötődő ktg-k + elmarad haszon. No, akkor legyen az, hogy kérem az 5000$-omat, banki ktg 20$ + január és szeptember közt tudtam volna csapni 8 kört, ami 2600$ / kör az egyenlő 20.800 + depo = 25.800. tessék, itt a valódi károm (szorozva stróman létszámmal).
    Ha meg éppen nem bónuszoztam volna, akkor mondjuk az utolsó negyedévben a hozamom 73.9% (myfxbook szerint, real-rendes-nincs piszkálva-ez ennyi) ami szorozva 3al az (kamatos kamatot nem számolok) 11.100 + depo az 16.100. No, ez a károm. Konkrétan / számla.

Aki eddig nem értette, hogy a bónusz mirefel biznisz, annak a fenti pld ajánlom figyelmébe + kockázatmentesség is mellette szólt.

Ombuccmanus, hova írjam le a bankszámlám számát?!

Hozzászólás

• Persze Majd Pont eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Aztán ha normalizálódik a helyzet, mindet kiürítem.
      Persz, majd pont normalizálódni fog a helyzet. Soha, de soha sem fog, ebben a formában nem képes kifizetni az iron semmit. Az egyetlen remény az,hogy a cysec bedönti őket és a ciprusi bef.véd. alap fizet.

Nem vagyok képes felfogni, hogy miért nem ismerték fel a soha vissza nem térő lehetőséget az ironnál, amikor is a január 15-ei SNB-s balhéra rá lehetett volna fogni a csődöt (miközben a pénzt szépen kimentik/ellopják/ellopták már rég), kiváló fedezeti lehetőség lett volna. Gondoljatok csak bele ironosok, hogy amit elsikkasztottatok ügyfélpénzt rá lehetett volna fogni az SNB-re és kész. Rég túl lennétek rajta ti is, mi is, már rég építhetnétek a 2ik céget, szerintem már mennének befelé a nagy pénzek, épp felfutna... Áhhhh, hogy nincs ott egy igazi vezető, akinek több az esze, mint egy zsák lepkének..nem értem, nem értem...

Hozzászólás

• Today eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        MNB válasz:
        "A CySEC válaszlevelében tájékoztatta a jegybankot, hogy 2015. augusztus 6-án bejelentést tett arra vonatkozóan, hogy a befektetési vállalkozással szemben a jogszabályok megsértésének gyanúja miatt vizsgálatot indított. "
        Erre írta Mecser Dani, hogy ez nem igaz, csak fordítási hiba, a GÖRÖG változatban nincs benne.
        "A fordításban volt hiba, az eredeti görögöt érdemes elolvasni."

Ezt ő onnan tudja, hogy mondták neki más Ironosok.

Hozzászólás

• Zoltán Németh IronFX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Tobb mint 5000 magyar ugyfelunk van és ebbol 75 tett panaszt az MNB-nél.
          Tisztelt Németh Zoltán!

Ennek a 75 embernek Ön szerint hírértéke van? Aki egy kicsit gondolkodni tud az rájön, hogy miért csak ilyen kevés ember jutatta el a panaszát az MNB-nek.
          Az emberek tartanak attól, hogy ha bejelentéssel élnek egy ilyen ügy folytán, az vsszaüthet (NAV stb.) Félelemből nem cselekszenek az érintettek.
          Egyébként az 5000 nyilván a cég erős túlzása, és mivel az IronFx-nek és az ott dolgozóknak a szavára a kutya sem ad már, tök mindegy mit deklarálnak, mert egyszerűen NEM IGAZ!
          Személy szerint nekem már annyiszor hazudott Ön, hogy inkább a hivatalos úttal élek, annak legalább kicsiny esélye van, hogy ez a cég a kukában végzi az alkalmazottaival együtt.
          Szégyelje magát az összes magyar alkalmazottaival együtt, akik adják a nevüket ehhez a csúnya játékhoz!

Hozzászólás

• erla01 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Persz, majd pont normalizálódni fog a helyzet. Soha, de soha sem fog, ebben a formában nem képes kifizetni az iron semmit. Az egyetlen remény az,hogy a cysec bedönti őket és a ciprusi bef.véd. alap fizet.

Nem vagyok képes felfogni, hogy miért nem ismerték fel a soha vissza nem térő lehetőséget az ironnál, amikor is a január 15-ei SNB-s balhéra rá lehetett volna fogni a csődöt (miközben a pénzt szépen kimentik/ellopják/ellopták már rég), kiváló fedezeti lehetőség lett volna. Gondoljatok csak bele ironosok, hogy amit elsikkasztottatok ügyfélpénzt rá lehetett volna fogni az SNB-re és kész. Rég túl lennétek rajta ti is, mi is, már rég építhetnétek a 2ik céget, szerintem már mennének befelé a nagy pénzek, épp felfutna... Áhhhh, hogy nincs ott egy igazi vezető, akinek több az esze, mint egy zsák lepkének..nem értem, nem értem...
            Ez k.. jó kérdés.
            F..tak a csődeljárással járó vizsgálattól? Ott kiderülhett volna, hogy már jan 16. előtt kifosztották a céget? Az Alparinál pl a KPMG végezte az eljárást.

Hozzászólás

• Ez a chat beszélgetés egyszerűen szánalmas.
              Azoknak az ügyfeleknek, akik nem szegték meg a szabályt ugyan miért nem fizetnek már fél éve????

Apropó ha már itt tartunk....ma mesélte egy trader ismerősöm, hogy az Ombudsman állítólag nem kapta meg az e-mailt a panaszról, csak a 20 euró ügyviteli költséget...érdekes, nem?
              Én pedig 2 héttel ezelőtt elküldtem e-mailen is és postán is tértivevénnyel, ami a mai napig nem érkezett vissza, hogy átvették a levelemet. A levél kézbesítése Ciprusra 5 nap a posta szerint, akkor hol van a tértis visszajelzés?
              Még mindig sok a beépített ember a politikai kapcsolatok miatt...

Hozzászólás

• "Beépített ember"? Az egész sziget egy kupleráj. Görögországban mi folyik? 100Mr EUR-kat nyelnek be.
                A ciprusi bankok egyszerűen megvágták a betéteket mikor nem tudtak fizetni (haircut).

Hozzászólás

• MyBusiness eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Ez k.. jó kérdés.
                  F..tak a csődeljárással járó vizsgálattól? Ott kiderülhett volna, hogy már jan 16. előtt kifosztották a céget? Az Alparinál pl a KPMG végezte az eljárást.
                  Kiderül(ne), hogy hova lettek az ironos ügyfélpénzek. Kellemetlen lenne az, ha kiderülne, hogy az a sok millió dollár milyen politikai csoport zsebébe vándorolt. Nem tudom kik vannak a boardban, esetleg a számvizsgáló biztosságban (ha van ilyen), de az is kiderül, hogy alkalmatlanok a feladatra / sikkasztottak / bűnsegédek stb.
                  Biztosan van az a csoport, akiket hülyének lehet nézni, de azok az ügyfelek akik láttak már közelről céget, belekóstoltak egy picit is az üzleti világba azok tudják, hogy ami itt megy az kamu. A perekkel való fenyegetőzés is egy nagy kamu, amit zoli néha bedob, esze ágába sem lenne perre menni senkivel.

Ami még tegnap eszembe jutott, az az, hogy mi van akkor ha a cysec kihátrál az iron mögül, a megállapodás megszületett már erről, csak várnak valamire. Mire? Hm? Tippek? Nekem van tippem.
                  Nem mindegy, hogy 1$ az 1.1450 vagy 1.0000, ugye? Ejjj, Yellen asszony, segíthetett volna kicsit tegnap...
                  20.000 eur az most 22.900$, de ez lehet akár 20.000 is. Megvan? Nem mindegy, nagyon nem mindegy. Zoli, tényleg, ha már itt vagy, adsz infót arról, hogy az ironnál milyen az eloszlása a depozitoknak? Százalékosan mennyi az eur/usd/egyéb?
                  Vagy a beutalás kori árat kell figyelembe venni a kártalanításkor? Ezt tudja valaki? Én arra tippelek, hogy nem, bár lenne érvem ellene és mellette is.

Hozzászólás

• Ha az Iron megtehetné, hogy törli a profitokat, már rég megtette volna.

Egyébként már azzal jogszabályt sértenek, hogy nem tájékoztatják az ügyfelet az állítólagos vizsgálat elindításáról, annak várható időtartamáról, majd az idő lejárta után az eredményről. Minderre lenne 30 napja amúgy.

Szóval, akárhonnan nézzük semmi nem stimmel a fedősztorival, a hatóságok mégsem, vagy csak nagyon lassan leszenk lépéseket ellenük.

Ettől függetlenül mindenkit bártorítok, hogy a lehető legtöbb fórumon tegye meg a szükséges panaszt, bejelentést, feljelentést.

A jelenleg is aktív IB-knak pedig szeretném felhívni a figyelmét arra, hogy a közvetítői tevékenység Magyarországon bejelentés köteles, és csak függő ügynöki státusztban végezhető, így az IronFX (és az IB is) jogszabályt sért az ennek hiányában végzett közvetői tevékenység és szerződéskötés során.

http://www.investor.hu/news/20150918...d-markets.html

Hozzászólás

• erla01 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Kiderül(ne), hogy hova lettek az ironos ügyfélpénzek. Kellemetlen lenne az, ha kiderülne, hogy az a sok millió dollár milyen politikai csoport zsebébe vándorolt. Nem tudom kik vannak a boardban, esetleg a számvizsgáló biztosságban (ha van ilyen), de az is kiderül, hogy alkalmatlanok a feladatra / sikkasztottak / bűnsegédek stb.
                      Biztosan van az a csoport, akiket hülyének lehet nézni, de azok az ügyfelek akik láttak már közelről céget, belekóstoltak egy picit is az üzleti világba azok tudják, hogy ami itt megy az kamu. A perekkel való fenyegetőzés is egy nagy kamu, amit zoli néha bedob, esze ágába sem lenne perre menni senkivel.

Ami még tegnap eszembe jutott, az az, hogy mi van akkor ha a cysec kihátrál az iron mögül, a megállapodás megszületett már erről, csak várnak valamire. Mire? Hm? Tippek? Nekem van tippem.
                      Nem mindegy, hogy 1$ az 1.1450 vagy 1.0000, ugye? Ejjj, Yellen asszony, segíthetett volna kicsit tegnap...
                      20.000 eur az most 22.900$, de ez lehet akár 20.000 is. Megvan? Nem mindegy, nagyon nem mindegy. Zoli, tényleg, ha már itt vagy, adsz infót arról, hogy az ironnál milyen az eloszlása a depozitoknak? Százalékosan mennyi az eur/usd/egyéb?
                      Vagy a beutalás kori árat kell figyelembe venni a kártalanításkor? Ezt tudja valaki? Én arra tippelek, hogy nem, bár lenne érvem ellene és mellette is.
                      egy masik pletyka szerintt az ironnal nagyon sok politikai-emberek penze van beragadva szamlakon nem kis osszegekkel, ezeket fizetgetik kifele a bejovo penzekbol, mikor ezek a kifizetesek megtortentek akkor lessz csak csod. mert ha csodott jelentenek ezek a szamlak is 20000euroig fizetodnek ki (mit gondoltok miert latogatta meg a ciprusi penzugyminiszter az iront ,azert mert biztos akartt lenni,hogy azokrok a bizonyos szamlakrol kijonnek a nagy penzek).Mit gondoltok a politikai partoknak es a ciprusi dorzsoltt politikisuknak az iron nem egy penzcsinalo gepezet volt? csak meg kel nezni kik voltak-vannak az igazgatoi poziciokba(Petros , meg a ciprusi adohivatal volt elnoke ,az utobbit a mult honapban eltavolitottak) Na most mar kezd osszealni a kep?

Hozzászólás

• Humble eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Ha az Iron megtehetné, hogy törli a profitokat, már rég megtette volna.

Egyébként már azzal jogszabályt sértenek, hogy nem tájékoztatják az ügyfelet az állítólagos vizsgálat elindításáról, annak várható időtartamáról, majd az idő lejárta után az eredményről. Minderre lenne 30 napja amúgy.

Szóval, akárhonnan nézzük semmi nem stimmel a fedősztorival, a hatóságok mégsem, vagy csak nagyon lassan leszenk lépéseket ellenük.

Ettől függetlenül mindenkit bártorítok, hogy a lehető legtöbb fórumon tegye meg a szükséges panaszt, bejelentést, feljelentést.

A jelenleg is aktív IB-knak pedig szeretném felhívni a figyelmét arra, hogy a közvetítői tevékenység Magyarországon bejelentés köteles, és csak függő ügynöki státusztban végezhető, így az IronFX (és az IB is) jogszabályt sért az ennek hiányában végzett közvetői tevékenység és szerződéskötés során.

http://www.investor.hu/news/20150918...d-markets.html
                        No igen Zoltán már február óta ígéri nekem, hogy eltörlik a pénzem (nem a profitot, hanem ami bent van..), persze semmiféle konkrét indok, hivatalos megkeresés nem történt részükről. Sőt válasz se érkezett soha tőlük.

Ugye itt az a kérdés, ha a pénz jelenleg egy elkülönített számlán ott van, akkor az eltörlés után pontosan kinek a számlájára fog kerülni? Az Iron számlájára nem kerülhet, mert az ügyfél poolból nem tehetnek át saját számlára a cysec körlevél alapján.

Ezt természetesen megkérdeztem Zoltántól is de válasz nem jött pont úgy mint a tegnapi kérdésemre..

Zoltán: Az ügyféltőke teljes egészében rendelkezésre áll?

Hozzászólás

• az ugyfelek penze gyujto szamlakon voltak ... a legtobb az angliai es svajci bankban, soha nem is voltak kulon szamlan. ezek a gyujto szamlak mar reg uressek , de ha majd eljon az ido kideritik , hogy hova vandoroltak a penzek ...

Hozzászólás

• a masik fontos kerdes, hogy az ironnak ki a likviditas szolgaltatoja? ha egyaltalan van e?

Hozzászólás

• Szerintem ezt a profiteltörlés dolgot el is lehet felejteni, nincs erre megfelelő jogi háttér az iron részéről. Persze megpróbálni meg lehet, de az egyből a bíróságon kötne ki, ahol te, mint felperes kérnéd a bíróságot arra, hogy állapítsa meg, hogy az iron ezt jogtalanul tette, kérnéd az eredeti állapot helyreállítását, valamit azt, hogy a bíróság kötelezze az iront arra, hogy a withdr.req-nek megfelelően eljárva fizesse ki a pénzed, ami nála van. No, ez az, amit soha nem kockáztatnának meg.

A TC-ben van egy pont, amire lehet hivatkozni nekik, igen, ott van, ha az iron vélelmezi bla bla bla, ami mindaddig megfelel, amíg ezt egy jogban nem járatos ügyféllel szemben teszik. Vélelmezi addig lehet, míg a bíróság fel nem szólít annak/ annak ellenkezőjének a bizonyítására és itt meg is dőlt a dolog. A piac, maga az a körülmény, hogy a piac akkor mozog, ha eladó és vevők találkoznak, köttetnek üzletek s folyik a játék, elegendő arra, hogy a bíró élből elküldje őket melegebb éghajlatra, s ezt ők is jól tudják. Sőt, maga a MM-i lét pont arról szól, hogy házon belül párosítva köttetnek üzletek, amiből be van szedve a sprd. Ugye, ugye...
                              Képtelenség azt bebizonyítani, hogy te szándékosan arra játszottál, hogy a bónuszt kivedd. Nem kivitelezhető egy jogi fórumon ezt bebizonyítani. Ehhez kell 2 ember aki a bíróság előtt jegyzőkönyvbe mondja,hogy ők bizony ezt szánt szándékkal tették, mely célja csakis és kizárólag az volt, hogy az iront megkárosítsák. HAHAHAHAHa :-)

A rendelkezésre álló adathalmaz nem elegendő egy szándék bizonyítására, ugyanis itt egy szándékot kell bizonyítani, nem pedig arról van szó, hogy keresünk egy tettest pld. A szándék maga, egy olyan foghatatlan, bizonyíthatatlan kategória a jogban, amely még büntetőügyekben is komoly kérdéseket vet fel.

Szerintem ezt a profittörlést ne is nagyon erőltesse senki az irontól, felesleges dolog.

Hozzászólás

• reagalt cysec az MNB kozlemenyre
                                http://www.cysec.gov.cy/CMSPages/Get...c-bbe6414f5508

Hozzászólás

Working...
                                X