Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

IronFX

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Zalán eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nem emlékszem sajnos.
    Akkor igaz. Köszi a választ.

Ha nem így lenne, arra biztos emlékeznél.

Hozzászólás

• Humble eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Akkor igaz. Köszi a választ.

Ha nem így lenne, arra biztos emlékeznél.
      Miért nem kéred el a szerződést a "belső" informálodtól? Én tényleg nem emlékszem... Akkoriban bármit aláírtunk mert más lehetőség nem nagyon volt...

Hozzászólás

Miért nem kéred el a szerződést a "belső" informálodtól? Én tényleg nem emlékszem... Akkoriban bármit aláírtunk mert más lehetőség nem nagyon volt...
        Mert kíváncsi voltam, hogy te mit mondasz a dologról, itt a fórumon ismert, volt ironfx alkalmazottként.

De megfogadtam a tanácsod és elkértem.

Íme:

A szerződés 5-ös pontja kimondja, hogy az alkalamazottnak bele kell egyeznie, hogy lemond az EU-s munkaidő direktíva által megszabottakról.

A "B" melléklet rendelkezik erről, a "D" mellékelet pedig az alkalmazott "önkéntes" beleegyező nyilatkozata.

Gondolom neked is volt hasonló, írásbeli szerződésed, ami akár még most is megvan valahol.
        Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Humble eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Mert kíváncsi voltam, hogy te mit mondasz a dologról, itt a fórumon ismert, volt ironfx alkalmazottként.

De megfogadtam a tanácsod és elkértem.

Íme:

A szerződés 5-ös pontja kimondja, hogy az alkalamazottnak bele kell egyeznie, hogy lemond az EU-s munkaidő direktíva által megszabottakról.

A "B" melléklet rendelkezik erről, a "D" mellékelet pedig az alkalmazott "önkéntes" beleegyező nyilatkozata.

Gondolom neked is volt hasonló, írásbeli szerződésed, ami akár még most is megvan valahol.
          EU-tagallamban mukodo ceg ezt megteheti? szerintem ez siman torvenytelen

Hozzászólás

• suncika eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            EU-tagallamban mukodo ceg ezt megteheti? szerintem ez siman torvenytelen
            Magyar multinál láttam már hasonlót, ahol a munkaszerződésben az szerepelt, hogy a gyár területén Kalifornia állam törvényei érvényesek. Jót röhögtem.

Hozzászólás

• Ez csak az európai munkaidős részre terjed ki és nem az egész európai munkatörvényre ezek szerint.

Valahol tuti megvan de nem tudom hol...

Hozzászólás

• ***** eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Magyar multinál láttam már hasonlót, ahol a munkaszerződésben az szerepelt, hogy a gyár területén Kalifornia állam törvényei érvényesek. Jót röhögtem.
                A külföldi multi bármit megtehet.
                Haverom is 1 ilyennél dolgozik, itthon 1 gyárban, dollárban kapja a fizetést, és nincs semmilyen magyar ünnepnap vagy zárva tartás, ma is éjszakás volt így vasárnap halottak napján, de persze 23.-án sem volt semmi munkaszüneti nap. Mondta, hogy amerikai törvények és inkább döntések számítanak a cégnél, ez van.
                Az adócsalás is teljesen köztudott, és a fekete kereskedelem, s mikor a nav megpróbálta ezt vizsgálni, a hírekben is volt, hogy Amerika elmarasztalta Magyarországot, hogy miért mer foglalkozni az üggyel, kitiltások stb, és asszem ebbe tört bele a Vida Ildikó karrierje is.
                Vannak multik itt az országban, melyeknek nagyobb a hatalmuk mint az államnak.
                De akár a magyar multi is ilyen, pl a samsung gyár. 3 műszak, hétvégén is, minden nap, többezer ember, de a hétvége nem kerül rá a jelenléti ívre, kpban hétfőn kapja meg mindenki.. és itt évek óta tartó, sokszáz vagy akár ezer dolgozóról van szó. (fingom sincs mennyien vannak, de sokan)

Hozzászólás

• Ginew eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  A külföldi multi bármit megtehet.
                  Haverom is 1 ilyennél dolgozik, itthon 1 gyárban, dollárban kapja a fizetést, és nincs semmilyen magyar ünnepnap vagy zárva tartás, ma is éjszakás volt így vasárnap halottak napján, de persze 23.-án sem volt semmi munkaszüneti nap. Mondta, hogy amerikai törvények és inkább döntések számítanak a cégnél, ez van.
                  Az adócsalás is teljesen köztudott, és a fekete kereskedelem, s mikor a nav megpróbálta ezt vizsgálni, a hírekben is volt, hogy Amerika elmarasztalta Magyarországot, hogy miért mer foglalkozni az üggyel, kitiltások stb, és asszem ebbe tört bele a Vida Ildikó karrierje is.
                  Vannak multik itt az országban, melyeknek nagyobb a hatalmuk mint az államnak.
                  De akár a magyar multi is ilyen, pl a samsung gyár. 3 műszak, hétvégén is, minden nap, többezer ember, de a hétvége nem kerül rá a jelenléti ívre, kpban hétfőn kapja meg mindenki.. és itt évek óta tartó, sokszáz vagy akár ezer dolgozóról van szó. (fingom sincs mennyien vannak, de sokan)
                  azért tehet meg mindent, mert az "állam" tehát a viktor, megváltoztatta a munkatörvénykönyvét és már pereskedni se tudsz (oké gyakorlatilag tudnál, csak sz@rt se érsz vele, mert úgy változtatták meg). az eleve trágya szakszervezeteket teljesen kinyírták, hogy véletlenül se erősödjenek meg. szóval lehetne itt bőven másképp is, de nincs. és ez nem véletlen nyilván, csak ez már nagyon off.
                  viszont a választásokon ez a nagy többségnek megfelelt. akinek meg nem, és még tud mozdulni, az nem véletlenül igyekszik kifele.

Hozzászólás

• begin4ex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    azért tehet meg mindent, mert az "állam" tehát a viktor, megváltoztatta a munkatörvénykönyvét és már pereskedni se tudsz (oké gyakorlatilag tudnál, csak sz@rt se érsz vele, mert úgy változtatták meg). az eleve trágya szakszervezeteket teljesen kinyírták, hogy véletlenül se erősödjenek meg. szóval lehetne itt bőven másképp is, de nincs. és ez nem véletlen nyilván, csak ez már nagyon off.
                    viszont a választásokon ez a nagy többségnek megfelelt. akinek meg nem, és még tud mozdulni, az nem véletlenül igyekszik kifele.
                    Így van. Nem is Debrecen a második legnagyobb Magyar város már, hanem London...komolyan

Hozzászólás

• begin4ex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Ez így tuti!
                      Vida Ildikóékat sem a törvények betartása miatt tiltották ki, röhej. Ez a Kossuth rádióban hangzott el így?

Hozzászólás

• Marshal Gittler mar az FXPRIMUSNAL dolgozik
                        http://www.financemagnates.com/execu...search-portal/

Hozzászólás

Marshal Gittler mar az FXPRIMUSNAL dolgozik
                          http://www.financemagnates.com/execu...search-portal/
                          Lesznek meg bejelentesek a heten. Mas brokereknek nem csak Iron ex alkalmazottak kozt. Most van Londonban a forexmagnets expo.

Hozzászólás

Lesznek meg bejelentesek a heten. Mas brokereknek nem csak Iron ex alkalmazottak kozt. Most van Londonban a forexmagnets expo.
                            az iron ott van az expon?

Hozzászólás

Nem tudom

Hozzászólás

A Berlinin nem voltak.

Hozzászólás

Working...
                                X