Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

IronFX

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Üdv mindenki!

Október közepén visszaigényeltem a teljes letétemet (+ kemény 13 $ profitot )
    1 hónappal később megkaptam.
    Kis összegű bónuszos számla volt.

Véleményt nem írok, pusztán objektív információnak szántam, mivel én is követtem ezt a fórumot.

További szép estét!

Norbi

Hozzászólás

• Sziasztok! Kedves Németh úr!

Kis összegű bónuszos számlát nyitottam Önöknél. 2015 június 18-án igényeltem kifizetést. A mai napig nem kaptam meg. Chargeback-et igényeltem, mivel bankkártyával fizettem. A kérelmemre a bankom eljuttatta az Önök válaszát, mely szerint azért nem jogos a kérelmem, mert elemezve a kereskedési aktivitásomat megállapították, hogy "abusive" magatartást tanusítottam. Önök szerint tiltott hedgelést folytattam. Lásd csatolmány.

És van képük becsatolni a válaszukhoz a kereskedési számlám kivonatát, amely szerint 1 (azaz egy) darab kereskedést folytattam Önöknél, azaz összesen 1 db nyitott pozicióm volt a rövid Iron-os történetemben. Röhej. Azt persze nem részletezitek konkrétan, hogy azzal az egy pozival, hogyan is tudtam hedgelni. Lásd csatolmány. Van máshol is számlám, azonban az Ironos kereskedés időpontjában egyiken sem kötöttem, vagyis nem volt nyitott pozícióm.

Ezt komolyan gondoljátok? Ráadásul profitom sincs, így csak a tőkémet kellene kiutalnotok. Mire számítotok? Ha rendeződnek is az anyagi gondjaitok ki fog még hozzátok menni? Hogy lehet így hozzáállni a fogyasztókhoz, az Ügyfeleitekhez? Hol van a becsületetek, hogy a tisztességes ügyfeleket szivatjátok?
      Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Norbi1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Üdv mindenki!

Október közepén visszaigényeltem a teljes letétemet (+ kemény 13 $ profitot )
        1 hónappal később megkaptam.
        Kis összegű bónuszos számla volt.

Véleményt nem írok, pusztán objektív információnak szántam, mivel én is követtem ezt a fórumot.

További szép estét!

Norbi
        Ez nagyon objektív. Borzasztóan érdekes, hogy akik ezen a fórumon hónapok óta jelen vannak és várják a pénzüket egy (1!) sem jelezte, hogy visszakapott volna bármit is. Ha nagyon objektív akarsz lenni...akkor jöhetnél valami bizonyítékkal is, amúgy kamu duma vagy..ne fáradj bizonyíték hiányában.

Hozzászólás

• Csuti Ákos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Sziasztok! Kedves Németh úr!

Kis összegű bónuszos számlát nyitottam Önöknél. 2015 június 18-án igényeltem kifizetést. A mai napig nem kaptam meg. Chargeback-et igényeltem, mivel bankkártyával fizettem. A kérelmemre a bankom eljuttatta az Önök válaszát, mely szerint azért nem jogos a kérelmem, mert elemezve a kereskedési aktivitásomat megállapították, hogy "abusive" magatartást tanusítottam. Önök szerint tiltott hedgelést folytattam. Lásd csatolmány.

És van képük becsatolni a válaszukhoz a kereskedési számlám kivonatát, amely szerint 1 (azaz egy) darab kereskedést folytattam Önöknél, azaz összesen 1 db nyitott pozicióm volt a rövid Iron-os történetemben. Röhej. Azt persze nem részletezitek konkrétan, hogy azzal az egy pozival, hogyan is tudtam hedgelni. Lásd csatolmány. Van máshol is számlám, azonban az Ironos kereskedés időpontjában egyiken sem kötöttem, vagyis nem volt nyitott pozícióm.

Ezt komolyan gondoljátok? Ráadásul profitom sincs, így csak a tőkémet kellene kiutalnotok. Mire számítotok? Ha rendeződnek is az anyagi gondjaitok ki fog még hozzátok menni? Hogy lehet így hozzáállni a fogyasztókhoz, az Ügyfeleitekhez? Hol van a becsületetek, hogy a tisztességes ügyfeleket szivatjátok?
          Ez nagyon durva.

Hozzászólás

• Shortosgyula eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Ez nagyon durva.
            De az lesz majd a legdurvább, hogy ha nem sikerül a chargeback (nem adtam fel, bizonyítékaim vannak), akkor ők írták le, hogy kivizsgálták az esetemet. Ha kivizsgálták, akkor megtagadhatják az "abusive" kereskedéssel szerzett profit kiutalását, de a tőkeutalást nem. Mivel nekem nincs profitom, így most már elvileg simán utalhatnának, hisz túlestem a vizsgálaton, nem kérem a profitot, csak a veszteséggel csökkentett tőkét. Most már nem jöhetnek azzal a dumával, hogy "amíg nem kerülök sorra".

Hozzászólás

De az lesz majd a legdurvább, hogy ha nem sikerül a chargeback (nem adtam fel, bizonyítékaim vannak), akkor ők írták le, hogy kivizsgálták az esetemet. Ha kivizsgálták, akkor megtagadhatják az "abusive" kereskedéssel szerzett profit kiutalását, de a tőkeutalást nem. Mivel nekem nincs profitom, így most már elvileg simán utalhatnának, hisz túlestem a vizsgálaton, nem kérem a profitot, csak a veszteséggel csökkentett tőkét. Most már nem jöhetnek azzal a dumával, hogy "amíg nem kerülök sorra".
              Továbbra is az az álláspontom 2 dolgot tehetünk:

1: bíróság

2: média

ezek kell tolni nagy létszámban, máshogy nem fogunk a pénzünkhöz jutni.

Hozzászólás

• Kedves Fxsb!

írtam privát üzenetet az elérhetőségemmel. A továbbiakban nem valószínű, hogy napi szinten követem ezt a fórumot ezért ott írj ha igényt tartasz rá.

Üdv
                Norbi

Hozzászólás

• Norbi1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Kedves Fxsb!

írtam privát üzenetet az elérhetőségemmel. A továbbiakban nem valószínű, hogy napi szinten követem ezt a fórumot ezért ott írj ha igényt tartasz rá.

Üdv
                  Norbi
                  Szia Norbi!

Kitakarásokkal simán idetehetnéd a bizonyító dokumentumokat, hogy lássuk tényleg ment utalás. Nem értem minek kell itt e-mailezgetni. Ennyit kell csak tenned. Ahogy én is tettem.

Hozzászólás

Sziasztok! Kedves Németh úr!

ennyit a chargebackről?
                    "bemondásra" elutasítva? f@szságot csatolva indoklásként/bizonyítékként?
                    persze, hogy ne hagyd ennyiben!

mindenesetre ez se a ciprusi cégek malmára hajta a vizet, de aki bátor....

Hozzászólás

• begin4ex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      ennyit a chargebackről?
                      "bemondásra" elutasítva? f@szságot csatolva indoklásként/bizonyítékként?
                      persze, hogy ne hagyd ennyiben!

mindenesetre ez se a ciprusi cégek malmára hajta a vizet, de aki bátor....
                      mindenki ezt a valaszt kapja a chargebackre, ezek nem akarnak fizetni, a cel egyszeru az ironnal, minnel tovabb mukodni es penzt beszedni, inkabb fizetnek 335000eurot 2honapert, mert 2 honap alatt azert tobbet beszednek...a penzt meg lenyuljak,

Hozzászólás

• Szerintetek pontosan mi alapján kellene adózni az Ironfx nyereség után. az idei nyereségem és a saját tőkém is vissza van tartva, de eltörölve nincs, tehát adózni kéne utána, na de van egy levél tőlük, hogy igazából mínuszban van.. persze hogy mennyivel azt nem tudjuk, meg kétlem hogy egy ilyen emailt elfogadnának...

Hozzászólás

• Adamv eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Szerintetek pontosan mi alapján kellene adózni az Ironfx nyereség után. az idei nyereségem és a saját tőkém is vissza van tartva, de eltörölve nincs, tehát adózni kéne utána, na de van egy levél tőlük, hogy igazából mínuszban van.. persze hogy mennyivel azt nem tudjuk, meg kétlem hogy egy ilyen emailt elfogadnának...
                          igen csodalatos EU ,minden ki van talalva jol, tozsdefelugyeletek, MIFID, ombudsmanok, eu-ombudsman, vaskos kotetek a torvenyekrol amik teged vedenek, aztan a vegen radobbensz, hogy az egesz egy sz@rt sem er,mert az ellopott penzed utan is adozol

de ha megis adoznod kel, es rajtad nem tudja a NAV behajtani ,majd beperelik az iront

Hozzászólás

• Adamv eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Szerintetek pontosan mi alapján kellene adózni az Ironfx nyereség után. az idei nyereségem és a saját tőkém is vissza van tartva, de eltörölve nincs, tehát adózni kéne utána, na de van egy levél tőlük, hogy igazából mínuszban van.. persze hogy mennyivel azt nem tudjuk, meg kétlem hogy egy ilyen emailt elfogadnának...
                            Neked ha birosagi ugyed van az ironnal amig vegleges itelet nem szuletik addig nem kel adoznod es ezt a NAV is elfogadja mert a szobanforgo osszeg jogilag nem tisstazott

Hozzászólás

• Remélem mostanra már mindenkinek összeállt a kép!

A CYSEC és az Iron közösen kidolgoztak egy forgatókönyvet, hogy hogyan úszhatják meg ezt a dolgot.

Az Ironfx fizetett egy nagyobb összeget, de jogilag ez nem bírság, így papíron még mindig tiszták.
                              Pár apró-cseprő hiányosságot pótolniuk kell cserébe, mint például a panaszkezelés, meg a hanyag ügyfél-dokumentum ellenőrzés, stb, hogy a határidő végére megfeleljenek az előírásoknak.
                              Megjegyzem, hogy ezek az "apró" hiányosságok évekig folytak, és nagy mértékben hozzájárultak a jelenleg kialakult helyzethez, hiszen egy ügyfél akár 5-10 külön számlát is nyithatott, amire megkérhette a bónuszt, elég volt ehhez különböző email címeket használnia.

Szóval, a cég rendbeteszi ezeket a hiányosságokat és elkezdi szép lassan feldolgozni a panaszokat, ami aabból fog állni, hogy akinek csak tehetik elveszik a számlájáról a nyereséget, bónusz visszaélésre hivatkozva, függetlenül attól, hogy az illető visszaélt a bónusszal, vagy sem. Ezáltal csökkentik a kifizetendő összeget, ami mind az ironfx-nek, mind a cysec-nek jó.

Pár kifizetést teljesítenek, ahol már végképp nem tudnak belekötni a dolgokba. (pl. bónusz nélküli számlák egy része).

Ezzel párhuzamosan megalakul az új cég, az 8SAFE, ami valószínűleg nem lesz jogutódja az ironfx-nek, mert akkor a tartozásokat is át kéne venni.

Az ironfx ezek után eltűnik majd a süllyesztőben, a maradék tartozást meg talán már ki tuda fizetni a cysec (vagy ICF, vagy akármi).
                              Valószínűleg ezt a célt szolgálja a mostani, futószalagon bírságolt többi ciprusi cégtől befolyó összeg is.

Ezzel csak 2 baj van:
                              1. Milyen bizonyíték alapján fogják eltörölni az ügyfelek pénzét a számlákról? Bemondásra megy majd, mint az ulti?

2. Zoltán és a köztörvényes főnökei valószínűleg megússzák felelősségrevonás nélkül, és tovább garázdálkodnak majd az új céggel.

Remélem mindenkinek lesz annyi esze, hogy messziről elkerülik az 8safe álarc mögé bújtatott ironfx-et. Bár, nincs rá garancia, hogy nem csinálnak több céget is.

Érdemes utána nézni, bárhová fektessen be az ember ezek után, hogy nem szerepel-e a jelenlegi ironfx menedzsment bármelyik tagjának neve a vezetők/alkalmazottak között és ha igen, akkor messzire elkerülni azt a céget.

Hozzászólás

• 1. Milyen bizonyíték alapján fogják eltörölni az ügyfelek pénzét a számlákról? Bemondásra megy majd, mint az ulti?

majd a financial ombudsman rabolint a profitorlesre

Hozzászólás

Working...
                                X