Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

IronFX

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• fxsb eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Mindenki (nyilván aki oda is benyújtotta a panaszát) kapott és aláírta ezt a Financial Ombudsman számára?

SOLEMN DECLARATION

To: Financial Commissioner

I,……………………………………………………….…………………… (full name), resident of …………………. (country), with I.D. No./passport No…………………………, declare in writing that I accept / not accept* the binding nature of the Financial Commissioner’s decision for the complaint dated ........ submitted against a Financial Business with Ref. No. ............

Ha jól értem, ez egy olyan megkötés ami szerint elfogadod vagy sem, hogy a feléjük benyújtott panasz az egyetlen út ami szerint követeled a kártérítést.
    Ha jól értem , attól tartasz , hogy e szöveg aláírásával , az ombudsmant jelölöd legfelső szervnek , és az esetleges , (nem kapod vissza a pénzed vagy nem csinálok semmit) típusú válaszlépés után , jogi mozgástered nincs , mert e aláírással kizártad magad a felsőbb szintre lepéstől ?
    Reális a veszély ?
    Kérdem én is az okosabbaktól .

Engem csak azért érdekel , mert a panaszoldal (túl sok szám , és egyéb hivatkozásokkal ) nem volt hajlandó befogadni a jan.19.ei levelem után a panaszt . Így megírtam nekik emilben , amire válasz nem jött , így panasz számom sincs.
    Gondoltam , várok még 1-2 hetet , és írom a panaszt az ombudsmannak . Ami HA jól értelmezem , nem biztos hogy a legbölcsebb lépés . Még nem tettem meg , a 4 hónapon belül vagyok .

Amilyen levelet emlitettetek1-2 napja , azt én nem kaptam meg.Véletlenül sem gondolnám hogy ki akarnának fizetni, inkább nem vesznek tudomást a tisztességtelen kereskedelemre vonatkozó , bizonyítékot kérő panasz LEVELEMRÖL , így mint , aki nem tiltakozott ellene , idővel el akarják venni a papíron levő tőkémet .

Hozzászólás

• gabi999 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Ha jól értem , attól tartasz , hogy e szöveg aláírásával , az ombudsmant jelölöd legfelső szervnek , és az esetleges , (nem kapod vissza a pénzed vagy nem csinálok semmit) típusú válaszlépés után , jogi mozgástered nincs , mert e aláírással kizártad magad a felsőbb szintre lepéstől ?
      Reális a veszély ?
      Kérdem én is az okosabbaktól .

Engem csak azért érdekel , mert a panaszoldal (túl sok szám , és egyéb hivatkozásokkal ) nem volt hajlandó befogadni a jan.19.ei levelem után a panaszt . Így megírtam nekik emilben , amire válasz nem jött , így panasz számom sincs.
      Gondoltam , várok még 1-2 hetet , és írom a panaszt az ombudsmannak . Ami HA jól értelmezem , nem biztos hogy a legbölcsebb lépés . Még nem tettem meg , a 4 hónapon belül vagyok .

Amilyen levelet emlitettetek1-2 napja , azt én nem kaptam meg.Véletlenül sem gondolnám hogy ki akarnának fizetni, inkább nem vesznek tudomást a tisztességtelen kereskedelemre vonatkozó , bizonyítékot kérő panasz LEVELEMRÖL , így mint , aki nem tiltakozott ellene , idővel el akarják venni a papíron levő tőkémet .
      A Financial Ombudsman nagyon lassan dolgozik. Valószínűleg rengeteg panaszt kell feldolgozniuk, bár én is kétlem, hogy eredményt akarnának elérni. Egyszerűen nem érdekük. Lefolytatják a vizsgálatot, mert kötelező, de húzzák mint a rétestésztát.

így néz ki a dolog jelenleg.

A panaszodra általában 2-3 hónap múlva válaszolnak. Ekkor kapsz egy formanyomtatványt, amiben nyilatkoznod kell, hogy elfogadod a döntésük kötelező érvényét rád nézve.
      Van, amikor elfelejtik csatolni magát a formanyomtatványt, így még 1-2 hónap mire reagálnak arra ha ezt kéred tőlük.

További 1-2 hónap mire küldenek egy újabb e-mailt, amiben feltesznek pár kérdést, többek között azt, hogy a ki nem fizetett pénz nyereségből, befizetésből, vagy jutalékból származik-e és kérik, hogy csatold a következőket.
      - MT4 számlakivonat
      - Az Ironfx kifizetést elutasító levele

Egyelőre ennél tovább nem jutott egyik ügy sem, amiről én tudok.

Hozzászólás

• Humble eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        A Financial Ombudsman nagyon lassan dolgozik. Valószínűleg rengeteg panaszt kell feldolgozniuk, bár én is kétlem, hogy eredményt akarnának elérni. Egyszerűen nem érdekük. Lefolytatják a vizsgálatot, mert kötelező, de húzzák mint a rétestésztát.

így néz ki a dolog jelenleg.

A panaszodra általában 2-3 hónap múlva válaszolnak. Ekkor kapsz egy formanyomtatványt, amiben nyilatkoznod kell, hogy elfogadod a döntésük kötelező érvényét rád nézve.
        Van, amikor elfelejtik csatolni magát a formanyomtatványt, így még 1-2 hónap mire reagálnak arra ha ezt kéred tőlük.

További 1-2 hónap mire küldenek egy újabb e-mailt, amiben feltesznek pár kérdést, többek között azt, hogy a ki nem fizetett pénz nyereségből, befizetésből, vagy jutalékból származik-e és kérik, hogy csatold a következőket.
        - MT4 számlakivonat
        - Az Ironfx kifizetést elutasító levele

Egyelőre ennél tovább nem jutott egyik ügy sem, amiről én tudok.
        Sajnos sok ugyfelnel mar a 9 honap is lejart ,es valaszt nem kaptak .az ombudsman a sajat torvenyeit nem tartja be. Valoszinu varjak a ciprusi elnok donteset , hogy mi legyen , ha az ombudsman az ugyfeleknek ad majd igazat az iron akkor se fog fizetni

Hozzászólás

• Mecser Dániel céges számát tudja valaki? (ha jól tudom, van egy ilyen ironos emberke)

Hozzászólás

• google kereső

Hozzászólás

• Ginew eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Mecser Dániel céges számát tudja valaki? (ha jól tudom, van egy ilyen ironos emberke)

A telefonszámát konkrétan nem tudom, de találtam valami érdekeset.

http://www.e-cegjegyzek.hu/index.htm...roltCegkivonat

Hozzászólás

emlékeztek mikor pucolt el az országból? valahogy szeptember környékén ha nem csal az emlékezetem.

Egyébként nagy tévedésben vannak akik azt hiszik ilyen egyszerű elbújni. Nem lennék egyik faterja helyében sem amikor a rendőrök kérdezik ki merre lehet a fia.... Szar dolog ilyen szégyenben élnie a családnak.

Hozzászólás

• Egy jó összefoglalót olvastam pénteken az IronFx nevű bűnszervezetről:
                  http://forexdaytrade.hu/warning/
                  (sajnos a szöveget nem tudtam bemásolni)

Hozzászólás

• Hiányolom a másik cég nevét.

Hozzászólás

• Zalán eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Hiányolom a másik cég nevét.
                      Zalán, ha arra a cégre gondolsz, amelyik azt ajánlotta fel, hogy áthozza az irontól a pénzt, cserébe 10 %-ot nála kell hagyni spread formájában, akkor az az fxnet.

Hozzászólás

Igen, ő lesz az, köszi

Hozzászólás

• Hátha nem ismeritek még:
                          http://www.devisen-traden.de/ironfx-...lease-english/

Hozzászólás

• Egy ismerősöm a Release System rendszert használja és úgy szed ki "aprópénzeket" az Ironból...Van ebben valakinek tapasztalata? Ezt legalább fizetik rendesen vagy nem érdemes foglalkozni vele?

Hozzászólás

• mi az a rilíz szisztem? a uk-hez történő befizetősdi?

Hozzászólás

• ezt ma küldte az mnb:

In response to your enquiry to the Magyar Nemzeti Bank (Central Bank of Hungary) about IRON FX Global Ltd seated in Cyprus (Investment Firm), we inform you as follows.
                                The Investment Firm is a financial institution providing cross-border investment services and is seated in Cyprus.
                                The Magyar Nemzeti Bank (Central Bank of Hungary) does not authorise the foreign financial instituions providing cross-border services. The Cyprus Securities and Exchange Commission (CySEC) is the home competent supervisory authority.
                                If the cross-border investment service activity of the Investment Firm infringes or there is demonstrable risk of it infringing the relevant legislation in force in Hungary, or the supervisory authority detects gaps in the operations of the Investment Firm, then it shall inform the home competent supervisory authority.
                                We inform you that in summer 2015 the Magyar Nemzeti Bank (Central Bank of Hungary) has informed the Cyprus Securities and Exchange Commission (CySEC), the home competent supervisory authority.
                                On 17 September 2015, the MNB issued a press release on the case, which is available by clicking on the link below unfortunately in Hungarian only:
                                http://www.mnb.hu/sajtoszoba/sajtoko...agyar-ugyfelek
                                You can access the English version of the website of the Cypriot authority at the following link: http://www.cysec.gov.cy/en-GB/home/
                                We inform you that the Cypriot authority announced a new complaints process as of 1 January 2016. This is accessible on the website of the Cypriot authority by clicking on the following link: http://www.cysec.gov.cy/en-GB/compla...w-to-complain/
                                In lodging your complaint, please proceed on the basis of the guidance. Lodge your complaint first with the service provider, if you have not done so earlier. You can declare your compensation claim against the investment service provider at the Cypriot Financial Ombudsman at the complaints@financialombudsman.gov.cy e-mail address.
                                In respect to the procedure to be initiated at the Cypriot financial ombudsman (administrative fees, compulsory attachments, etc.) you can find information on the ombudsman’s English language site at: http://www.financialombudsman.gov.cy...n?OpenDocument
                                Please closely follow any information related to the investment service provider on the English version of the website of the Cypriot authority.
                                We hope this information is helpful for you.

Yours sincerely,
                                Financial Consumer Protection Centre

Hozzászólás

Working...
                                X