Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

IronFX

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• ergosum eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Na én nagyjából ugyanezen gondolatokat írtam le angolul, egy FB fórumban...teljesen egyetértek a leírtakkal:

amíg hasznot hozott nekik a "bónuszozás" addig nem volt bajuk: de

1. arra nem voltak képesek, hogy felmérjék mekkora rizikót hordoz ez az "ügyfélportfólió" nekik.

2. Csak azt nézték, hogy többen "vesztenek ide" még és az ügyfélszám is rohamosan növekszik: ez teljesen elvakította őket, és nem tettek fel olyan kérdést, hogy "mi lesz, ha egyszerre ez a két trend megfordul?

3. Képtelenek voltak időben érzékelni a közelgő "földrengés" jeleit, hogy LEÁLLÍTOTTÁK VOLNA A BÓNUSZADÁST, ezzel SAJÁT RIZIKÓJUKAT TUDTÁK VOLNA JELENTŐSEN CSÖKKENTENI MÉG IDŐBEN!!! Nem, e helyett ők (az idióták) még jobban ráléptek az öngyilkos gázpedálra: még több, még nagyobb (100%) bónusz, 2014 decemberében...) csak jöjjön az új ügyfélanyag...

4. Minderre rájött még a CHF bomba...

5. És persze fordítottak a kártyalapon: "abuserek" lettek az ügyfelek, mindenkinek mindent összehazudtak: DE SAJÁT HIBÁJUKAT A MAI NAPIG BE NEM ISMERNÉK!!! Nevezetesen, hogy: egy végzetesen rizikós üzleti modellt nulla risk management-tel párosítva, gyakorlatilag: ők voltak saját sírjuk sírásói
    A cél az IPO volt, amivel valószínűleg be tudták volna tömni az addig keletkező hatalmas lyukat a költségvetésben.
    Magyarán, addig építették volna a piramisjátékot, amíg a végén legalizálni tudták volna a dolgot.

Az megint más kérdés, hogy mit szóltak volna hozzá a részvényesek, ha akkor derül ki, hogy a vonzó adatok valójában nem valósak és a cég valós ügyfélszáma még a fele sincs annak ami papíron szerepel, pénz meg végképp nincs.

Hozzászólás

• Lassan itt az idö az adózásrol dönteni . Mi a hivatalos verzió esetünkben ?
      Vagy ránk is az alábbi vonatkozik ?

(#13028) Re: egyenlegközlők (Pf , B-C topik )
      előzmény (#12966: rere) | válasz erre | Tegnap, 21:43
      Hivatalos NAV-os állásfoglalás az elért eredmény adózásáról:

A személyi jövedelemadóról szóló 1995. évi CXVII. törvény (Szja tv.) alapján bevétel a magánszemély által bármely jogcímen és bármely formában - pénzben (e törvény alkalmazásában ideértve a készpénz-helyettesítő eszközt is), és/vagy nem pénzben - mástól megszerzett vagyoni érték. A bevétel megszerzésének időpontja dolog, értékpapír, váltó, csekk és más okirat esetében a tulajdonjog megszerzésének napja vagy – ha ez a korábbi időpont – az a nap, amelyen azt a magánszemély vagy javára más személy birtokba vette, míg dematerializált értékpapír esetében az értékpapírszámlán való jóváírás napja, ha azonban az említett vagyoni értékkel összefüggésben a magánszemélyt sem a használat, a hasznok szedésének joga, sem a rendelkezési jog nem illeti meg, akkor a bevétel ezen jogok közül legalább egynek a megnyílásáig nem tekinthető megszerzettnek. [Szja tv. 4. § (2) bekezdés,
      9. § (2) bekezdés a) pont]
      "sem a használat"
      Nekünk engedik használni a platformot .

Azaz fizetni kell a nyereség után , noha ki tudja mikor kapjuk meg az alaptőkét is ?
      A legrosszabbra is gondolva , ha nem kapjuk vissza , úgy 2 év alatt le lehet irni a veszteségből ?
      Már akinek van vesztesége .(aki máshol is kereskedik, illetve megfelelő méretű vesztesége van . Ez nálam kb 5M-os számlánál jelenhetne meg . Viszont , nincs +5 millióm . Ha lenne se forexbe fektetném .
      Valaki tisztábban lát mint én ?

Hozzászólás

• gabi999 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Lassan itt az idö az adózásrol dönteni . Mi a hivatalos verzió esetünkben ?
        Vagy ránk is az alábbi vonatkozik ?

(#13028) Re: egyenlegközlők (Pf , B-C topik )
        előzmény (#12966: rere) | válasz erre | Tegnap, 21:43
        Hivatalos NAV-os állásfoglalás az elért eredmény adózásáról:

A személyi jövedelemadóról szóló 1995. évi CXVII. törvény (Szja tv.) alapján bevétel a magánszemély által bármely jogcímen és bármely formában - pénzben (e törvény alkalmazásában ideértve a készpénz-helyettesítő eszközt is), és/vagy nem pénzben - mástól megszerzett vagyoni érték. A bevétel megszerzésének időpontja dolog, értékpapír, váltó, csekk és más okirat esetében a tulajdonjog megszerzésének napja vagy – ha ez a korábbi időpont – az a nap, amelyen azt a magánszemély vagy javára más személy birtokba vette, míg dematerializált értékpapír esetében az értékpapírszámlán való jóváírás napja, ha azonban az említett vagyoni értékkel összefüggésben a magánszemélyt sem a használat, a hasznok szedésének joga, sem a rendelkezési jog nem illeti meg, akkor a bevétel ezen jogok közül legalább egynek a megnyílásáig nem tekinthető megszerzettnek. [Szja tv. 4. § (2) bekezdés,
        "sem a használat"
        Nekünk engedik használni a platformot .

Azaz fizetni kell a nyereség után , noha ki tudja mikor kapjuk meg az alaptőkét is ?
        A legrosszabbra is gondolva , ha nem kapjuk vissza , úgy 2 év alatt le lehet irni a veszteségből ?
        Már akinek van vesztesége .(aki máshol is kereskedik, illetve megfelelő méretű vesztesége van . Ez nálam kb 5M-os számlánál jelenhetne meg . Viszont , nincs +5 millióm . Ha lenne se forexbe fektetném .
        Valaki tisztábban lát mint én ?

Ha perled őket akkor nem kell adózni majd csak a per végén

Hozzászólás

• Adamv eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Ha perled őket akkor nem kell adózni majd csak a per végén
          Na menjünk már....

A cég szerint hivatalosan az egyenleg "nulla" és ezen felül nincs hozzáférés a számlához. Adózni akkor mi után akartok? Egy el nem ismert és soha nem is látott nyereség után?

Jogilag ez nem létezik.

"ha azonban az említett vagyoni értékkel összefüggésben a magánszemélyt sem a használat, a hasznok szedésének joga, sem a rendelkezési jog nem illeti meg, akkor a bevétel ezen jogok közül legalább egynek a megnyílásáig nem tekinthető megszerzettnek. [Szja tv. 4. § (2) bekezdés,
          "sem a használat"
          Nekünk engedik használni a platformot ."

Nem a platform használatról szól ez hanem vagyoni érték használatáról: azt pedig ugyebár még másik brokihoz sem engedik át, mert bűnözők, és nem volt szegregált pénz tárolás és a pénzünket eldorbézolták...

Hozzászólás

• Az IRONFX a free számot 06 80 016 613 ma egész nap nem veszi fel.
            Sikerült valakinek elérni őket?

Szőke Norberttel kapcsolatban van valakinek személyes tapasztalata?

Hozzászólás

• Igen. Telefonon beszélt vele egy barátom, ki volt hangosítva, szóval saját fülemmel hallottam a beszélgetést. Nálam akkor szakadt el a cérna, amikor a barátom azon kijelentésére, hogy az iron már lassan egy éve nem fizet, volt pofája azt mondani a kis szarcsimbóknak, hogy "Jaj, ezt hagyjuk már, dehogy nem fizet!" Nem hittem a fülemnek! Mekkora arc, vastag bőr, gerinctelenség kell ehhez...?

Hozzászólás

• Egyébként nem teljesen világos, hogy mire számítasz, mit vársz? Egy pozitív megerősítést talán? Milyen ember lehet az, aki ma egy olyan cégnél dolgozik, mint az iron?
                Emberileg, érzelmileg, szakmailag, "gerincileg" ... szerinted?

Hozzászólás

• mzperx eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Igen. Telefonon beszélt vele egy barátom, ki volt hangosítva, szóval saját fülemmel hallottam a beszélgetést. Nálam akkor szakadt el a cérna, amikor a barátom azon kijelentésére, hogy az iron már lassan egy éve nem fizet, volt pofája azt mondani a kis szarcsimbóknak, hogy "Jaj, ezt hagyjuk már, dehogy nem fizet!" Nem hittem a fülemnek! Mekkora arc, vastag bőr, gerinctelenség kell ehhez...?
                  Mivel már hülyére vett engem is Szőke Norbert, semmit.

A story
                  Egyszer csak megcsörrent a telefonom úgy január elején...Szőke Norbert vagyok az IronFxtől. A következőket mondta: amennyiben szeretném a ciprusi számlákról megkapni a pénzem, jó lehetőség, ha nyitok náluk UK számlát. Így a cég látná, hogy hűséges ügyfele vagyok, és kivételt tesznek az ilyen ügyfelekkel. Mivel egy éve lassan, hogy a tőkém náluk van, hosszas mérlegelés és a UK engedélyek online ellenőrzése után elfogadtam a felkínált lehetőséget. Az ő elmondása alapján mivel nagyon kis összegeket (500-1000 USD) kezdett el csepegtetni az Iron egyes ügyfelek felé, több hónap lett volna, amíg a pénzem hazaért volna... De már az első részletet sem utalták a megbeszéltek szerint, Szőke Norbert pedig miután visszautaltam a UK számláról a pénzemet, ami valóban 3 NAP MÚLVA A SZÁMLÁMON VOLT, többet nem kereste a társaságom, eltűnt.

És a BÓNUSZ: a történtek ellenére - hogy ezek után még hajlandó voltam UK számlát nyitni - ezzel egyidőben kaptam egy e-mailt, hogy abuser vagyok. Mindezt úgy, hogy a Szőke Norbert mielőtt még belementem a tranzakcióba tájékoztatott, hogy a nyilvántartásuk szerint nem vagyok abuser. Nem is lehetnék, mert a számlámon nem volt kereskedés, csak a tőke van kint!!!
                  Aztán miután megkaptam a levelet, rögtön felhívtam, hogy mi ez? Áááá azt mondta, hogy rám nem vonatkozik és ne aggódjak, a pénzt is meg fogom kapni a ciprusi számlákról. Aztán kértem, hogy küldjön nekem egy céges fejléccel ellátott levelet, hogy nem vagyok bónuszcsaló és a levelet is tévedésből küldték nekem. Na ez egy érzékeny pont volt, és mondta, hogy írásban ezt nem tudja megerősíteni. Szőke Norbert vérbeli értékesítő....mindent megtesz azért, hogy segítsen, de valahogy mégsem jön össze neki.

Egy hónappal ezelőtt újra írtam az összes osztályra, de az 5 napot nem tartják, mert állítólag ennyi idejük van a CySec ellenőrzés után, hogy reagáljanak az ügyfélpanaszokra.

Hozzászólás

• mzperx eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Egyébként nem teljesen világos, hogy mire számítasz, mit vársz? Egy pozitív megerősítést talán? Milyen ember lehet az, aki ma egy olyan cégnél dolgozik, mint az iron?
                    Emberileg, érzelmileg, szakmailag, "gerincileg" ... szerinted?

Egyetértek...az ilyen embert csak a pénz érdekli! Végignézi, hogy a sok szerencsétlen ügyfél hogyan küzd a pénzéért hónapokon keresztül...annyira naív ez a Szőke Norbert, hogy majd pont ő fog segíteni, amikor a régi alkalmazottakból már senki sem dolgozik náluk. Dehogy akar segíteni...fizetésért megy be, ha egyáltalán adnak nekik havonta.

Hozzászólás

• Csak én nem találom, vagy tényleg eltűnt a chat funkció az Iron honlapjáról?

Hozzászólás

• Már korábban is volt rá példa, hogy IronFX keresett, de általában vagy eladni/hirdetni, szerettek volna, vagy 1-1 konkrétumot moderáltatni.
                        Most viszont kicsit más hívást kaptam egy +357-es számról, amiben olyat kértek tőlem...
                        A lényege az volt, hogy ez a topik legyen mentes a kritikáktól és egyéb IronFX-et negatívan érintő hozzászólásoktól. Merthogy anno promóciós célokkal hozták létre.
                        Van másik topik, mozgassuk át oda a kritikákat...

Hááát. Nem kicsit lettem ideges.
                        Soha, senkinek nem engedtem ilyet a fórumon, erre pont az IronFX-el kezdjem?

Úgy tűnik túl elől van a Google-ben ez a téma!

Tudjátok, hogy nem szoktam magánvéleményt ide kiteregetni, de kb. most jött el az a pont, hogy személyesen is elegem lett az IronFX-ből és nem kicsit pofátlan alkalmazottjából.
                        Felajánlottam, hogy regisztráljon és írja le ellenvéleményét! Nem lelkesedett az ötletért.

Az egész ügy azért tetszik különösen, mert a fórum szabályzatához és eszmeiségéhez ragaszkodás miatt én kaptam a hideget-meleget az IronFX ügyben. Erre most arra kérnek, hogy szabályokat, elveket felrúgva még kedvezzek is nekik. Hát nem maradtam teljesen kultúrember a telefonban...

Hozzászólás

• batorpeti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Csak én nem találom, vagy tényleg eltűnt a chat funkció az Iron honlapjáról?
                          Ha már beszéltél velük és kiderül hogy a pénzedet akarod akkor bannolják az IP-det, akkor többet nem jön fel a chat funkció

Hozzászólás

• harzol eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Már korábban is volt rá példa, hogy IronFX keresett, de általában vagy eladni/hirdetni, szerettek volna, vagy 1-1 konkrétumot moderáltatni.
                            Most viszont kicsit más hívást kaptam egy +357-es számról, amiben olyat kértek tőlem...
                            A lényege az volt, hogy ez a topik legyen mentes a kritikáktól és egyéb IronFX-et negatívan érintő hozzászólásoktól. Merthogy anno promóciós célokkal hozták létre.
                            Van másik topik, mozgassuk át oda a kritikákat...

Hááát. Nem kicsit lettem ideges.
                            Soha, senkinek nem engedtem ilyet a fórumon, erre pont az IronFX-el kezdjem?

Úgy tűnik túl elől van a Google-ben ez a téma!

Tudjátok, hogy nem szoktam magánvéleményt ide kiteregetni, de kb. most jött el az a pont, hogy személyesen is elegem lett az IronFX-ből és nem kicsit pofátlan alkalmazottjából.
                            Felajánlottam, hogy regisztráljon és írja le ellenvéleményét! Nem lelkesedett az ötletért.

Az egész ügy azért tetszik különösen, mert a fórum szabályzatához és eszmeiségéhez ragaszkodás miatt én kaptam a hideget-meleget az IronFX ügyben. Erre most arra kérnek, hogy szabályokat, elveket felrúgva még kedvezzek is nekik. Hát nem maradtam teljesen kultúrember a telefonban...
                            Talán Szőke Norbert volt az Harzol? Ő mindent megtesz a cégért, így nem is csodálkoznék rajta...Nézhetne gyakrabban tükörbe, hátha rádöbbene, hogy etikátlan játékot űz ezért a bűnöző bandáért...de a munkaerőpiacon a hasonlóan működő cégek két kézzel kapnak az ilyen alkalmazottak után...MINDENT A CÉGÉRT!

Hozzászólás

• Adamv eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Ha már beszéltél velük és kiderül hogy a pénzedet akarod akkor bannolják az IP-det, akkor többet nem jön fel a chat funkció
                              Ja értem, így már világos. Múltkor még csak szimplán nem válaszolt Szőke Norbert a kérdésemre, aztán következőre azonnal befejezte a chatet, most akkor ezek szerint ez a következő szint.

Hozzászólás

• Hát...

Hozzászólás

Working...
                                X