Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

IronFX

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Adamv eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Az egyik karosult holgynek szuksege lenne a mirrorszamlas bemutatora, amivel agitaltak hogy tegyel be uj penzt.
    En sajna nem talalom
    Nekem megvan PDF-ben magyarul és angolul is. Hova küldjem? (Itt csatolni nem tudtam, mert nagyobb az engedélyezett méretnél.)

Hozzászólás

• gps2, olvasod még ezt a fórumot?
      Kérdezni szeretnék.

Hozzászólás

• Az Ombudsmani Hivatal 6 oldalas végzését tartom a kezemben, ami igencsak elgondolkoztató. A tőkeösszeg kiutalása után -mivel már problémák voltak az IronFx-nél - nem nyitottam kereskedést a számlámon. Logikus, hogy ha már éveket kellett várni az Ombudsmani Hivatal állásfoglalására, akkor a teljes kiutalt tőkeösszeg visszafizetését jogosnak találják. És nem. Kevesebb, mint az egyharmadának a visszafizetésére kötelezik az IronFx-et két hónapon belül.
        Azt gondolom, hogy ezek után bátran ki merem jelenteni, hogy a ciprusi állam egy tolvajbanda, aki úgy gondolom Európában példátlan módon bebizonyította, hogy egy brókercégnél vezetett kereskedési számlára kiutalt tőkeösszeget, hogyan lehet ellopni hivatalos keretek között. Lassan három éve húzódik ez az ügy. Több ilyen brókerbotrányról is hallottam már az évek során (Alpari, TadawulFx, Fxcm), de tudomásom szerint egy éven belül kártalanították az ügyfeleket.
        Tudomásom van egy másik Ombudsmani végzésről is, ahol az IronFx a megítélt összeg felét fizette ki lassan egy évvel ezelőtt.
        A szükséges lépéseket megteszem, mert úgy túnik ennek a végzésnek semmi súlya nincs, ezért nem is teljesíti az IronFx a fizetési kötelezettségét.

Hozzászólás

• Siena eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Az Ombudsmani Hivatal 6 oldalas végzését tartom a kezemben, ami igencsak elgondolkoztató. A tőkeösszeg kiutalása után -mivel már problémák voltak az IronFx-nél - nem nyitottam kereskedést a számlámon. Logikus, hogy ha már éveket kellett várni az Ombudsmani Hivatal állásfoglalására, akkor a teljes kiutalt tőkeösszeg visszafizetését jogosnak találják. És nem. Kevesebb, mint az egyharmadának a visszafizetésére kötelezik az IronFx-et két hónapon belül.
          Azt gondolom, hogy ezek után bátran ki merem jelenteni, hogy a ciprusi állam egy tolvajbanda, aki úgy gondolom Európában példátlan módon bebizonyította, hogy egy brókercégnél vezetett kereskedési számlára kiutalt tőkeösszeget, hogyan lehet ellopni hivatalos keretek között. Lassan három éve húzódik ez az ügy. Több ilyen brókerbotrányról is hallottam már az évek során (Alpari, TadawulFx, Fxcm), de tudomásom szerint egy éven belül kártalanították az ügyfeleket.
          Tudomásom van egy másik Ombudsmani végzésről is, ahol az IronFx a megítélt összeg felét fizette ki lassan egy évvel ezelőtt.
          A szükséges lépéseket megteszem, mert úgy túnik ennek a végzésnek semmi súlya nincs, ezért nem is teljesíti az IronFx a fizetési kötelezettségét.
          Szia,

Ez a ciprusi ombudsmani hivatal?
          Mi az indok, amiért a tőkét sem fizetik vissza?
          Mert ugye a nyereségen lehet vitatkozni, de a deposit az egy másik kategória.
          Én is nagyjából ebben a helyzetben vagyok, ezért érdekelne.
          Volt pár kereskedésem, de az egyenleg a deposit környékén van.

Mi lehet a megoldás vajon, hogy az ember a tőkéjét visszakapja?
          Talán ha csődbe menne, akkor a befektetővédelmi alap helytállna?
          Persze erről is tudni, hogy üres, állítólag.

köszi

Hozzászólás

• Amikor az IronFx nagyobb kárt okozott, mint Ciprus teljes egy éves GDP-je, akkor szerintem nincs miben reménykedni. Németek meg nem fogják ezt is kifizetni.

Részleges, apránkénti kártalanítás lehet, de hogy mindenki visszakapja, kizártnak tartom.

Csődöt meg nem jelenthetnek, mert akkor fizetni kéne valakinek a cechet.

Korrupt egy világ ez.

Azért remélem, depójukat legalább a fórumtagok megkapják

Hozzászólás

• _pda_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Szia,

Ez a ciprusi ombudsmani hivatal?
              Mi az indok, amiért a tőkét sem fizetik vissza?
              Mert ugye a nyereségen lehet vitatkozni, de a deposit az egy másik kategória.
              Én is nagyjából ebben a helyzetben vagyok, ezért érdekelne.
              Volt pár kereskedésem, de az egyenleg a deposit környékén van.

Mi lehet a megoldás vajon, hogy az ember a tőkéjét visszakapja?
              Talán ha csődbe menne, akkor a befektetővédelmi alap helytállna?
              Persze erről is tudni, hogy üres, állítólag.

köszi
              Igen, a Ciprusi Ombudsmani Hivatal. Az indokot nem teljesen értem, így még fordítás alatt van. Írjál privátban, ide nem szeretném pillanatnyilag közzétenni.
              Az, hogy egy ilyen esetben a profitot visszatartják még megbocsájtató lenne, bár fájdalmas, na dehogy a TŐKÉT!??? Ez már bűncselekmény. Úgy tűnik a tőke védelméről szóló jogi szabályozást sosem olvasták.

Ha van még itt olyan aktív tag, aki pont így járt, kérem, hogy keressetek privátban!

Hozzászólás

• Siena eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Igen, a Ciprusi Ombudsmani Hivatal. Az indokot nem teljesen értem, így még fordítás alatt van. Írjál privátban, ide nem szeretném pillanatnyilag közzétenni.
                Az, hogy egy ilyen esetben a profitot visszatartják még megbocsájtató lenne, bár fájdalmas, na dehogy a TŐKÉT!??? Ez már bűncselekmény. Úgy tűnik a tőke védelméről szóló jogi szabályozást sosem olvasták.

Ha van még itt olyan aktív tag, aki pont így járt, kérem, hogy keressetek privátban!
                Szia,

Rendben, majd délután.

Hozzászólás

• Már egy ideje nem néztem mi történik az Iron nem fizetés témájában.
                  Az a baj, hogy mindenki csak magában irogat és intézkedik. Ezeket pedig lesz@rják. Ebben sincs meg az összefogás a Magyarok között.
                  Kellene egy EU parlamenti képviselő segítsége és egy olyan ügyvédi iroda aki EU gazdasági ügyekben otthon van. Szerintem az EU parlamentben kellene ütni a vasat, mert ezt az ügyet nem lehet a szőnyeg alá seperni.
                  Benne lennék egy összefogásban ha komoly emberek vannak mögötte. Tudok hozni több pórul járt ügyfelet is a közös ügyhöz.

Hozzászólás

• pedig112 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Már egy ideje nem néztem mi történik az Iron nem fizetés témájában.
                    Az a baj, hogy mindenki csak magában irogat és intézkedik. Ezeket pedig lesz@rják. Ebben sincs meg az összefogás a Magyarok között.
                    Kellene egy EU parlamenti képviselő segítsége és egy olyan ügyvédi iroda aki EU gazdasági ügyekben otthon van. Szerintem az EU parlamentben kellene ütni a vasat, mert ezt az ügyet nem lehet a szőnyeg alá seperni.
                    Benne lennék egy összefogásban ha komoly emberek vannak mögötte. Tudok hozni több pórul járt ügyfelet is a közös ügyhöz.
                    Mivel pont a mai napon tettem lépéseket - aminek már 2015-ben is volt eredménye, felajánlottam, hogy akik kaptak már ombudsmani végzést és a fizetési kötelezettséget még nem teljesítette az IronFx, illetve maga a végzés is elfogadhatatlan, mert a kiutalt tőkeösszeget sem fedezi, írjanak nekem és a saját ügymenetemhez hozzácsatolom.
                    Ennél többet pillanatnyilag nem tudok tenni, mert az ügy sikerességét befolyásolná, ha kiírnám ide a jelenlegi helyzetet.

5000 magyar járt pórul az IronFx ügyfeleként, és jó, ha 200 tett bejelentést az MNB-nél, arról már nem beszélve, hogy vajon, hány ember vette a fáradtságot, hogy végigcsinálja a ciprusi ombudsmani eljárást.

Kizárólag azok keressenek meg, akiknek van a kezükben már ombudsmani végzés. Itt van jogalapja az embernek további intézkedések megtételére, amiknek várhatóan pozitív kimenetele lesz, ellenkező esetben nincs!

Hozzászólás

• pedig112 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Már egy ideje nem néztem mi történik az Iron nem fizetés témájában.
                      Tudtommal , Navrasits felhozta ott kint a témát, minden következmény nélkül.
                      Annak hogy az ESMA visszautalta az ügyet CySec hatáskörbe , nem tudom volt e köze hozzá (remélem , jól irtam ).(ez a legutolsó infó )
                      Amennyiben legális és államilag szabályzott , szó sem lehet a kiutalandó tőke csökkentéséröl.
                      Bár , ha a hazai eseteket nézzük , itt volt sajnos ilyen

Hozzászólás

• A Fogyasztóvédelmi Ügynökség igazgatója határozatot hoz az IronFX Global Ltd ellen

nem tudom, következménye lesz e....

http://www.consumer.gov.cy/mcit/cyco...B?OpenDocument

Hozzászólás

• Sziasztok!

Eddig csak olvasgattam a fórumot, mert nem sok esélyt láttam konkrét lépésekre, viszont gps2 lépése után elindultam a FO irányába, ahonnan most jött levél, ami nem túl bíztató számomra...

Dear,

We have reviewed your complaint application and we would like to inform you that your case cannot be examined any further by our office for the following reasons:

· Your problem / withdrawal request was submitted on the 15/04/15 and your complaint to the financial business was submitted on the 10/10/17.

According to “The Law Relating to the Establishment and Operation of a Single Agency for the Out of Court Settlement of Disputes of Financial Nature (Financial Ombudsman)”, Part VI, article 11 (1) “A consumer who has a complaint against a financial undertaking, may submit the complaint in writing to the financial undertaking within a period of fifteen months (15) from the date he became aware or reasonably ought to have become aware of what in his opinion constitutes a harmful action or omission of the financial undertaking or of the fact that he had a basis for the submission of a complaint”.

· Also your complaint application was submitted on the 11/07/17 incomplete and was completed on the 10/10/17. As per “The Law Relating to the Establishment and Operation of a Single Agency for the Out of Court Settlement of Disputes of Financial Nature (Financial Ombudsman)”, Part VI 9 (3) (c) the Financial Ombudsman does not undertake the examination of a complaint, which is submitted to the Financial Ombudsman after twenty-two months (22), from the date on which the consumer became aware, or ought reasonably according to the opinion of the Financial Ombudsman to have become aware of the harmful action or omission of the financial undertaking or of the fact that he had a basis for the submission of a complaint.

In your case the problem occurred over 29 months prior to the submission of your complaint to our office.

Based on the above legislation the Financial Ombudsman Office does not have jurisdiction to examine your case and is terminated.

The official termination will be submitted to you in due time.

Best regards,

Anthousa Papacharalambous

Administrative Assistant

Financial Ombudsman Office

Tel: 00357 22 848 925

Fax: 00357 22 660 118

Email: apapacharalambous@financialombudsman.gov.cy
                          Előzmények: a számlámról 2014 áprilisában indítottam visszautalást, amiből a befizetett tőkét visszakaptam, ilyen szempontból nem lehet(ne) sok problémám, viszont a profit a befizetett tőke többszöröse, ami természetesen mindig jól jönne, most meg pláne

Kérdésem: van-e valami olyan jogi út, ahol többen vannak, és esetleg még be lehet szállni?

Hozzászólás

• mokamarci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Sziasztok!

Eddig csak olvasgattam a fórumot, mert nem sok esélyt láttam konkrét lépésekre, viszont gps2 lépése után elindultam a FO irányába, ahonnan most jött levél, ami nem túl bíztató számomra...

Előzmények: a számlámról 2014 áprilisában indítottam visszautalást, amiből a befizetett tőkét visszakaptam, ilyen szempontból nem lehet(ne) sok problémám, viszont a profit a befizetett tőke többszöröse, ami természetesen mindig jól jönne, most meg pláne

Kérdésem: van-e valami olyan jogi út, ahol többen vannak, és esetleg még be lehet szállni?

Szia,
                            3 hsz-vel előtted "Siena” ezzel foglalkozik. Talán tud segíteni.

Hozzászólás

• Lassan 2 éve van az ügyem az Ombudsmannál. Rájuk írtam, mi is van az üggyel. Azt válaszolták, még vizsgálat alatt a sok panasz miatt. Na persze.....

Hozzászólás

• Kapott valaki e-mailt mostanában egy "Istvántól"?

"Kedves !

Ironfx károsultakat keresünk fel egy lehetőségel önzetlen alapon hiszen mi is szeretnénk látni a pénzünket.
                                Van egy Nagyobb nemzetközi politikai kapcsolatokkal rendelkező csoport, akiknek bent ragadt a pénze az Ironban anno
                                Valamilyen úton módon találtak egy csatornát az Ironfx valós orosz tulajdonosi Gárdájához
                                Erős ráhatást tudtak gyakorolni
                                Péntekig van határidő mert este 19:00 indul a gépe is viszi ki első körben a címlistákat.
                                ügyfél dolga:
                                1.) Client portálba be kell menjen: áttekintésbe kattintva jól láthatónak kell lennie verified a státusz ERRŐL AZONNALI MONITOR FOTÓ.
                                2. Transaction history: be kell menjen deposit withdraw:
                                pl 2015 .10.05 Inprocess hogy a lekérés nincs teljesítve: Illetve az összes odalat ki fotózni akár hányszor lehívást kezdeményezett volna az ügyfél 1-2-3-4 oldalakat is célszerű.
                                3.) Az MT4 be be kell menjena teljes számla adatról is monitor fotó brókerszála szám szerver minden legyen jól látható / PLUSZ : EGY RÉSZLETES SZÁMLATÖRTÉNETET IS CSATOLJON BE AZ MT4 RŐL ÉRTELEM SZERŰEN.
                                4.) Ezek az adatok szükségesek és mindenki erre az e-mailcímre csatolja be : ...

elméletileg így 60% kifizetik a bent maradt összegeknek, előre semmit nem kérnek de nyilván garancia sincs semmire.

ez egy szűk kör számára nyílt lehetőség kérem bizalmasan kezelését, forumokon kozosségi médiában nem terjeszthető természetesen barát ismerős tovább ajánlása lehetséges

Válaszát várva
                                István"

Ez lehet, hogy már a sokadik ilyen e-mail, de gondoltam megosztom.

Hozzászólás

Working...
                                X