Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

IronFX

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• shortosgyula eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    azt ugye tudod hogy hivatalosan még az ironfx szolgáltathat magyarországon, nem vette el az mnb az engedélyét?

többek között azért is mert a sok károsult a másik károsultra vár hogy megoldódjon ez a csúnya történet... kíváncsi lennék innen hány tag terelte hivatalosan jogi útra az ügyet
    jó magyar módra: "csináljanak már valamit"
    Bevallom én is így vagyok. Hogy miért? Igen mert így kényelmesebb, de nem csak ez, mert számos más területen sajnos voltam már olyan szituban, hogy behajtás stb, és 5 év után 1x jön egy levél egy behajtótól, hogy nincs pénz ennyi volt.. Tudom, hogy kb mekkora összegeket kell beletenni egy ilyen perbe, milyen %okat kell kifizetni, és ahol nem sokmillió ftról van szó, ott nem éri meg ezzel vesződni, mert többe kerülne, és még úgy sem kapnám vissza. De nem vagyok jogász, ha valaki okosabb, szivesen veszem a segítségét.
    Mindenesetre ismerek olyanokat, akik kiutalás híján, mint én is, poénból kereskedtek mintha demo lenne. Van aki elbukott 10-15ezer dollárt, és azzal nyugtatta magát, hogy amúgy sem kapta volna vissza. Szerintem ez a cél, hogy minél kevesebb embernek kelljen visszafizetni. A másik lehetőség, hogy 60 év múlva jelentős részünk már halott lesz, és nem fogjuk követelni a pénzt..

Hozzászólás

• Att16 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Ciprusi Ombudsman döntését kaptam meg két évvel a beadás után. Jó hír: Valóban van ilyen hivatal, és foglalkoznak a bejelentésekkel. Visszanézve a fórumot különbségeket tesznek a panaszosok között. Van akit elhajtottak, van aki a deposit egy részét kapta vissza stb. Nekem jelentős profit is van számláimon. Nem ellentétes pozíciók nyitásával. Egyedül kereskedtem a számláimon. Egy hat oldalas aláírt beszkennelt levelet kaptam. Nem mindent fordítottam még le. Magát a döntést másolom be, miszerint ha panaszos és az Ironfx írásban elfogadja a döntést akkor az Ironfx-nek egy hónapon belül vissza kell fizetnie a letét összegét. Ez után le van írva a panasz történet, majd az indoklás. A fő bűn, hogy azonos ip címről másik cliens számlájával kereskedtem azonos stílusban. Ez természetesen hazugság. Azon kívül döbbenet, hogy pl. családtagom a saját számláján otthon ugyan arról a külső IP címről nem nyithatja meg ugyan azt a kereskedési pozíciót mint én. Le is írták, hogy nincs bizonyíték csatolva. Van még sok minden, paragrafusok, Ironfx szabályzat idézetek, nem tudtam mindent lefordítani.
      Kérdésem: Aki kapott hasonló Ombudsman döntést mi lett a folytatás, ha elfogadta / nem fogadta? Mi van ha elfogadom, hogy csaló vagyok a letét visszafizetés reményében majd akkor se fizeti ki az Ironfx a letétet, de azzal már beljebb vannak hiszen aláírtam, hogy csaló vagyok. Ha kényes az infó privátban válaszoljatok. Ha rájövök, hogy kell képet is bemásolni akkor megteszem, mert a kép URL cím bemásolása a kép URL cím bemásolását jelenti nem a képet. Segíthettek.
      A profitot be fogják nyelni, hacsak nem mész bíróságra. Az benne van a terminusban, hogy visszatarthatják. Nekem nincs profit a számlámon, és vissza kell fizetniük az összes bentlévőségemet, az itélet szerint. 3 hónap múlva okosabbak leszünk. Én mindenesetre elfogadom a vizsgálat eredményét

Hozzászólás

• Sziasztok, kérdeznék.

Van egy élő kiutalási kérelmem a client portalon 2017 januárjától.
        A státusza természetesen Waiting for Processing.
        Csak tőkére várok, pár apró kereskedés volt a számlán.
        Mi a fenét kellene csinálnom, hogy elinduljon valamilyen folyamat?
        Először az Ironnak kell írni, és ha ők elutasítják a kifizetést, akkor valamelyik hivatalnak?
        Olvastam valami olyasmit is, ha túl régi a kifizetési kérelmem, és nem tettem ez idő alatt semmit, akkor az jogvesztő az ombudsman felé?
        Szóval, fogalmam sincs, mit kellene lépnem.
        Megköszönném ha valaki, aki már végig zongorázta ezt a témát, és eljutott odáig, amiről az utolsó posztok szólnak, szóval van érdemi és elfogadható döntés, valamelyik hivataltól, leírná pár mondatban a lépéseket.
        Vagy esetleg privátban, ha az jobb megoldás.

Köszönöm.

Hozzászólás

• Ginew eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Bevallom én is így vagyok. Hogy miért? Igen mert így kényelmesebb, de nem csak ez, mert számos más területen sajnos voltam már olyan szituban, hogy behajtás stb, és 5 év után 1x jön egy levél egy behajtótól, hogy nincs pénz ennyi volt.. Tudom, hogy kb mekkora összegeket kell beletenni egy ilyen perbe, milyen %okat kell kifizetni, és ahol nem sokmillió ftról van szó, ott nem éri meg ezzel vesződni, mert többe kerülne, és még úgy sem kapnám vissza. De nem vagyok jogász, ha valaki okosabb, szivesen veszem a segítségét.
          Mindenesetre ismerek olyanokat, akik kiutalás híján, mint én is, poénból kereskedtek mintha demo lenne. Van aki elbukott 10-15ezer dollárt, és azzal nyugtatta magát, hogy amúgy sem kapta volna vissza. Szerintem ez a cél, hogy minél kevesebb embernek kelljen visszafizetni. A másik lehetőség, hogy 60 év múlva jelentős részünk már halott lesz, és nem fogjuk követelni a pénzt..

Sziasztok!

Ez nem csődeljárás, itt a kártérítési alap feladata a pénzt visszafizetni,amit külön tartott a IRONFX LTD. ,nem lehet jog szerint másra hivatkozni nincs pénz! A baj a alapba ennyi nincs ,pénzek eltűntek nem voltak elkülönítve ! Húzzák amíg lehet !!!

Hozzászólás

• _pda_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Sziasztok, kérdeznék.

Van egy élő kiutalási kérelmem a client portalon 2017 januárjától.
            A státusza természetesen Waiting for Processing.
            Csak tőkére várok, pár apró kereskedés volt a számlán.
            Mi a fenét kellene csinálnom, hogy elinduljon valamilyen folyamat?
            Először az Ironnak kell írni, és ha ők elutasítják a kifizetést, akkor valamelyik hivatalnak?
            Olvastam valami olyasmit is, ha túl régi a kifizetési kérelmem, és nem tettem ez idő alatt semmit, akkor az jogvesztő az ombudsman felé?
            Szóval, fogalmam sincs, mit kellene lépnem.
            Megköszönném ha valaki, aki már végig zongorázta ezt a témát, és eljutott odáig, amiről az utolsó posztok szólnak, szóval van érdemi és elfogadható döntés, valamelyik hivataltól, leírná pár mondatban a lépéseket.
            Vagy esetleg privátban, ha az jobb megoldás.

Köszönöm.
            Olvass vissza, szerintem itt már mindent leírtunk.
            Ha jól emlékszem az IF Final Decision-e után van időlimit a panasztételre az ombudsmannál. Előszőr az IF-nél kell panaszt tenni, ott majd megkapod a final decisiont, amiben leírják hogy abusiv tréder voltál. Ezután kell az ombudsmannál panaszt tenni.

Hozzászólás

Ciprusi Ombudsman döntését kaptam meg két évvel a beadás után. Jó hír: Valóban van ilyen hivatal, és foglalkoznak a bejelentésekkel. Visszanézve a fórumot különbségeket tesznek a panaszosok között. Van akit elhajtottak, van aki a deposit egy részét kapta vissza stb. Nekem jelentős profit is van számláimon. Nem ellentétes pozíciók nyitásával. Egyedül kereskedtem a számláimon. Egy hat oldalas aláírt beszkennelt levelet kaptam. Nem mindent fordítottam még le. Magát a döntést másolom be, miszerint ha panaszos és az Ironfx írásban elfogadja a döntést akkor az Ironfx-nek egy hónapon belül vissza kell fizetnie a letét összegét. Ez után le van írva a panasz történet, majd az indoklás. A fő bűn, hogy azonos ip címről másik cliens számlájával kereskedtem azonos stílusban. Ez természetesen hazugság. Azon kívül döbbenet, hogy pl. családtagom a saját számláján otthon ugyan arról a külső IP címről nem nyithatja meg ugyan azt a kereskedési pozíciót mint én. Le is írták, hogy nincs bizonyíték csatolva. Van még sok minden, paragrafusok, Ironfx szabályzat idézetek, nem tudtam mindent lefordítani.
              Kérdésem: Aki kapott hasonló Ombudsman döntést mi lett a folytatás, ha elfogadta / nem fogadta? Mi van ha elfogadom, hogy csaló vagyok a letét visszafizetés reményében majd akkor se fizeti ki az Ironfx a letétet, de azzal már beljebb vannak hiszen aláírtam, hogy csaló vagyok. Ha kényes az infó privátban válaszoljatok. Ha rájövök, hogy kell képet is bemásolni akkor megteszem, mert a kép URL cím bemásolása a kép URL cím bemásolását jelenti nem a képet. Segíthettek.
              Ezt a választ kaptam az Ombudsmantól most :

Further to your e-mail below kindly note that to formalize the acceptance of the decision you have to complete and sign the Solemn Declaration , sent to you on 23/06/2016, and return it to our office within two months from the issue date of the decision.

Kind regards,

Financial Ombudsman Office

Ez pedig a panasz befogadásakor érkezett, a Solemn Declaration kisérőjeként:

2. Please note that the final decision of the Financial Commissioner is not binding under article 12(5) of the Law. Please declare in writing whether expressly you accept the binding nature of the decision by completing the attached solemn declaration and return it to our office by e-mail or fax. Please note that under article 14(2)(b) of the Law, it is clear that both parties have the right to affirm the acceptance or not of the decision within up to two months from the date of issuance from the Financial Ombudsman. It should be noted that after the expiration of this period, the Financial Ombudsman considers the decision as rejected and it is not binding to any party.

Tehát értelmezésem szerint el kell fogadni 2 hónapon belül a befogadáskor éhkezett Solemn Declaration-t

Hozzászólás

• Igen, a Solemn Declaration-t is várják, hogy visszaküldjük. Amikor ezt két éve megkaptuk, volt értetlenkedés, hogy a meg nem született döntést fogadjam el?! Mindenesetre most a döntés után két hónapon belül vissza kellene küldeni. Én három hete visszaküldtem. Azóta nincs levél. Június végére lehet, hogy kiderül, hogy az Iron elfogadta-e a döntést. Az elfogadás persze nem azt jeleni, hogy fizetni is fog.

Hozzászólás

Igen, a Solemn Declaration-t is várják, hogy visszaküldjük. Amikor ezt két éve megkaptuk, volt értetlenkedés, hogy a meg nem született döntést fogadjam el?! Mindenesetre most a döntés után két hónapon belül vissza kellene küldeni. Én három hete visszaküldtem. Azóta nincs levél. Június végére lehet, hogy kiderül, hogy az Iron elfogadta-e a döntést. Az elfogadás persze nem azt jeleni, hogy fizetni is fog.
                  Azt nem tudom mi van, ha az IF nem reagál a döntésre? Hallgatás beleegyezés? És vajon ha nem fizet 3 hónap után, mit lehet tenni? Olvastam egy fórumon egy lány kommentjét, akinek nem fizetett az IF a döntés után sem, és elkezdett fórumokra kommentelni meg írt mindenhova, és fél év múlva utaltak Neki

Hozzászólás

• Füles eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Azt nem tudom mi van, ha az IF nem reagál a döntésre? Hallgatás beleegyezés? És vajon ha nem fizet 3 hónap után, mit lehet tenni? Olvastam egy fórumon egy lány kommentjét, akinek nem fizetett az IF a döntés után sem, és elkezdett fórumokra kommentelni meg írt mindenhova, és fél év múlva utaltak Neki
                    Ha hallgat, nem fizet az IF akkor ismét CySEC – nél ( is ) van a labda. Olyan állami felügyeleti szerv aki nem veszi figyelembe az országa Ombudsmanjának döntését. Nem követeli meg a döntés betartását az általa felügyelt vállalkozástól. Újult erővel panaszokat, petíciókat kell írni EU-s szervezeteknek, Szanyi Tibornak. Ez megér még egy felszólalást. Írni fórumoknak, pl. a forexpeacearmy, ami világszerte elismert oldal. Ide még az IF is visszaírogat és próbálja rendre utasítani a panaszkodó befektetőket.

http://www.forexpeacearmy.com/forex-...www.ironfx.com

http://www.europarl.europa.eu/meps/h...ANYI_home.html

Hozzászólás

• Aki pozitiv elbiralast kapott ombusmantol irjon fpa ra kivancsi leszek mit valaszolnak.

Hozzászólás

• Füles eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Olvass vissza, szerintem itt már mindent leírtunk.
                        Ha jól emlékszem az IF Final Decision-e után van időlimit a panasztételre az ombudsmannál. Előszőr az IF-nél kell panaszt tenni, ott majd megkapod a final decisiont, amiben leírják hogy abusiv tréder voltál. Ezután kell az ombudsmannál panaszt tenni.
                        Olvasok folyamatosan, akkor majd megteszem a panaszt.
                        Azt azért elég nehéz lesz bebizonyítaniuk, h pár tucat mikrolotos kötéssel abuser lennék.

Hozzászólás

• _pda_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Olvasok folyamatosan, akkor majd megteszem a panaszt.
                          Azt azért elég nehéz lesz bebizonyítaniuk, h pár tucat mikrolotos kötéssel abuser lennék.
                          Az ombudsman ezt nem különösebben vizsgálja. Ezt bíróságon lehetne bizonyítani.

Hozzászólás

• Hány hónapig lehet a Ironfx döntés után panaszt tenni a Obudsmannak?

Hozzászólás

• Sziasztok .
                              Ujra kellett regelnem . 999 es névvel már irtam .
                              Megkérdezem azoktól akik még olvassák a fórumot .
                              Én is megkaptam a Financial Ombudsman levelét .
                              Nekem is nem adta hozzá a nyereséget , de a veszteséget levonta . Így , vagy 1000 dodoval kevesebbet akar kifizettetni .
                              Majdnem 1 hónapja kaptam a mélt (de idöbe tellett leforditanom . Angol tudás hiján )A napokba válaszolnom kell .
                              Azt mondja ki a döntés :irásban nyilatkozom hogy elfogadom a döntést .
                              Hogy kell ezt leirni ? van ennek valami formátuma ?

Véleményem szerint : szar érzés az ott levö tőke 20% ának elvesztése , föleg ha nem veszteséges voltam , de félő , ha ezt kihagyom ,marad a CySec töketlenkedése , vagy a ciprusi bíróság . Ezeket inkább kerülném .
                              (hozzáteszem ,bár az Iron igy is nyert 20% ot , de SZERINTEM ,nem fogja elfogadni a döntést . Mért ne nyerhetne 100% tőkét ? )
                              Tehát a veszett fejsze nyele alapon , elfogadom .
                              Csak nem tudom milyen formába tegyem meg .
                              Véleményt és segitséget kérek .pls
                              Hozzáteszem ,zárójelben szivesen megirnám az ombudsmannak , etikátlannak tartom a döntését ,mert a nyereség elvétele kapcsán a többször átirt és lehetöség szerint elöllünk eldugott T&C-.re hivatkozik .
                              Föleg , ha a T&C-t , elutasitani (azaz számlát lezárni ,pénzt haza utalni ) nem állt módunkban .
                              De ha nincs más mód , hogy legalább tőkém 1 részét visszakapjam , elfogadom a döntést .
                              Üdv : Gabi998(999)

Hozzászólás

• Hali,
                                Amikor beadtad az egészet az Ombudsmanhoz, kaptál egy levelet tőlük az eljárás megindításáról.
                                Ebben a levélben benne van, hogy nyilatkozni kell majd hogy elfogadod vagy nem a döntésüket. (SOLEMN DECLARATION)
                                Ezt kell visszaküldeni.

Hozzászólás

Working...
                                X