Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

IronFX

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Én csak azért írtam, hogy neérjen a jövőben csalódás ha egy versenyen még csak 24%-nál tartasz az általad könnyebben átlátható 124% helyett
    Meg néha picit jó okosnak lenni is, olyanokkal szemben aki 10 lotokkal köt élesbe

Hozzászólás

• Zalán eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Ha megengeditek akkor elmondanám, hogy mi értelme a bonusznak szerintem.

Nem az, hogy az ecn/stp trédereket egy cég magához vonzza. Nem is az, hogy ezt persze rögtön kitudják venni a kereskedők.

A lényege az, hogy jó marketing fogás. Ezzel nem is lehet szerintem vitatkozni (bár páran megpróbálják majd). Mint tudjuk a statisztikákat, a legtöbb kezdő elveszíti a pénzét. Én még nem találkoztam olyan sikeres tréderrel aki az első vagy második számláját ne bukta volna el...a bonusz abban segíthet, hogy tovább életbe maradj, több tapasztalatot tudj magadba szívni kezdőként ami szerintem kulcsfontosságú, hogy jó tréder lehessél.

Továbbá vannak olyan emberek akiknek a stratégiájának tökéletesen megfelel egy MM cég is, mert nem skalpolgat. Swapok ami számítanak, ne legyen újrajegyzés és persze normál kereket közt legyen a spread. Nekik is jó a bonusz, hiszen ha nem kezdők akkor egy kisebb számlán gyorsabban tudnak elindulni...Nem csak az iron fx ad bonuszt és ez nem véletlen. A kisbetűs részekkel tisztába kell lenni mindenhol...vannak olyan cégek akik stp/ecn cégnek kiálltják ki magukat, közbe csak egy nagyobb MM céghez futnak be a trédek..gyorsak, nincs újrajegyzés (csak percekig nem tudsz trédelni)...

És igen, hétfőtől én is Iron fx-nél fogok dolgozni és várunk mindenkit sok szeretettel az irodában akinek kérdése van...
      Mint mondtam Joe nem váltottam pályát, maradtam egyenlőre ezen az oldalon
      Nem a kérdésre válaszoltál, ugyanis a "bónusz használatával" szerintem mindenki tisztában van.
      Az a helyzet, hogy ha 100% bónuszt adtok, az egy olyan összeg, ami már spread-ből élő cég által kitermelhetetlen.

Ha az ügyfél valóban a piaccal szemben fogad (vagyis ilyen vagy olyan módon a bróker lefedezi a kötéseit a bankközin), akkor két eset van:
      1. Ügyfél nyer:
      A 4000 egyenlegből a bónusz miatt 8000 lett, az ezen keletkezett haszon az ügyfélé, a bónusz marad a brókeré. Ekkor a brókert nem éri veszteség.
      2. Ügyfél veszít (és tudjuk, hogy ebből van több)
      A bróker a saját tőkéjéből bukik max. 4000-et. Ehhez képest a spread bevétel elenyésző, mivel általában előbb bukják el az ügyfelek a pénzüket, mint 4000-nyi spread bevételt termelnének a brókernek.

Ebből az következik, hogy a kötésekkel szembeáll a bróker, vagyis ő az, aki elnyeri az ügyfél pénzét. Egyenlőtlen harc ez, mivel a bróker az ügyfél "gatyájába is belelát" (TP/SL szint, használt tőkeáttétel, kereskedési szokások, stb.). Ezek a cégek nyilván úgy "áraznak", mint a fogadóirodák, vagyis úgy, hogy az előny az ő oldalukon legyen hosszú távon.
      Ettől még van aki nyer (úgy, mint ahogy a kaszinóban is).

Aki viszont a piaccal akar szembeállni és nem a markt makerrel, az kereskedjen a tőzsdén. Ez tuti, itt a bróker tényleg csak közvetít. Deviza futuresek ott is vannak, meg még sok ezer más termék.

Aki pedig kis pénzzel rendelkezik és ki akarja próbálni magát, nyugodtan kereskedjem MM cégnél, de legyen tisztába azzal, hogy az esélyek egyenlőtlenek.

Egy tőzsdefelügyelet a tőzsdei szabályzatot betartatja/felügyeli. Egy MM cég hiába regisztrál ilyen -olyan felügyeleteknél, ha egy decentralizált OTC piacon nincs olyan jellegű szabályzat, amit számon lehetne kérni. Arról nem is beszélve, hogy ha az ember mélyebben utána jár (javaslom feltétlenül, sokszor csak 1-2 telefonba kerül), akkor kiderül, hogy egy-egy honlapon feltüntetett felügyeleti regisztráció vagy partneri viszony egyenesen hazugság vagy erős ferdítés.
      Ha egy ügynök folyamatosan ezt szajkózza, akkor vagy ő sincs tisztában az igazsággal csak elhiszi amit a főnökei mondanak, vagy megpróbálja szándékosan megvezetni az ügyfelét.

Hozzászólás

• KJudit eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Én csak azért írtam, hogy neérjen a jövőben csalódás ha egy versenyen még csak 24%-nál tartasz az általad könnyebben átlátható 124% helyett
        Meg néha picit jó okosnak lenni is, olyanokkal szemben aki 10 lotokkal köt élesbe
        Én annyit fűznék hozzá, hogy messziről jött ember azt mond amit akar, főleg ha személytelenül írhat egy fórumra.

Véleményem szerint nem sok olyan tréder van aki 10 lotokkal köt és közben ide írogat minden félét egész nap

Most komolyan, 10 lotokkal már elég sok pénzt lehet keresni, mivel a kezdeti kockázat is több 100 dollár, annyi jövedelemmel meg már én sem ücsörögnék itt, hanem mondjuk Brazíliában helikopterből ugrálnék ki a Krisztus szobor mellől....Persze ez csak egy ötlet a végtelenből, amire jó a tőzsde

Hozzászólás

• Nem olvastátok figyelmesen a bejegyzést. Egy friss demo számlán kötöget 10 Lot-okkal, oda is írva, hogy ezt élesben nem tudná megcsinálni.

Figyelmesebbnek tessék lenni, mert így nemhogy Brazíliáig, hanem a Törökbálint x Verpelét útelágazásig is nehéz lesz eljutni.
          "Only the game can teach you the game." (Jesse Livermore)

Hozzászólás

• Kár, hogy élesben csak 1 lottal tudtam kötni ugyan ezt.

Szerintem ez nem 10 Lot srácok...

Hozzászólás

• Kedves fxtrader55,

Csak saját magam nevében tudok beszélni.
              Amikor MM cégnél dolgoztam akkor mindig felhívtuk a figyelmet arra, hogy mi az a MM cég és miről szól egy MM cégnél való kereskedés. MM cégek sem működnek mind ugyan úgy,van tisztességes és vannak olyanok akik rajzolgatnak. Vannak előnyök és vannak hátrányok is. Volt olyan cég is aki tiszta ECN/STP cégnek mondta magát és amikor rájöttünk, hogy hazudnak akkor én és több kolléga fel is mondtunk azonnal.

Szerencsére az Iron fx-nél a kereskedők akik nem hisznek, nem szeretnének élni a bonusz lehetőséggel, és nem szeretnének MM számlán kereskedni azok tudják választani az STP/ECN számlát is. Vannak olyan ügyfeleim akik több éve kereskednek és megvannak elégedve az ECN számlával itt az Iron fx-nél.

További szép hétvégét mindenkinek!

Hozzászólás

• Itt van maga az ominózus kötésem. Nem varázslat, egyszerű vissza teszt feltörése főtrend irányában jelre kötöttem/bekötési ár 119.558/

Iron FX Demó számlán 50lottal, ezen nem zártam a pozit, jelenleg 22313.49 virtuális dollár nyereségen áll.

Élesben az LMAX számlámon kötöttem 1 lottal. Ezt 120.000-áron zártam. Itt tényleges nyereséget 358 eurot könyveltem el ezzel a tranzakcióval.

Itt a kötés screnn shotja:

http://i.imgur.com/ND88dyq.gif

/A demón direkt nincs stop loss, élesen természetesen mindig van/

Hozzászólás

• Prozac eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Itt van maga az ominózus kötésem. Nem varázslat, egyszerű vissza teszt feltörése főtrend irányában jelre kötöttem/bekötési ár 119.558
                  bátor, péntek este 19-kor
                  a kezdő SL hol volt, a legalsó, v a CT trendvonal törés alatti aljnál?
                  nem pipre pontosan, csak úgy elv szerint

thx

Hozzászólás

• _pda_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    a kezdő sl hol volt, a legalsó, v a ct trendvonal törés alatti aljnál?
                    Nem pipre pontosan, csak úgy elv szerint

thx
                    sl:
                    119.465

Hozzászólás

• _pda_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      a kezdő SL hol volt, a legalsó, v a CT trendvonal törés alatti aljnál?
                      nem pipre pontosan, csak úgy elv szerint

thx
                      9 pip kockázat 44.2 pip célárral. Ez 4.9Xes Reward/Risk.
                      Ez miért kockázatos?
                      Péntek este 7 nél még 4 óra vissza van New yorkból.

Amellett fundamentálisan meggyőződésem a heteken át tartó JPY gyengülés.
                      Messze még a 2%-os inflációs cél.

Hozzászólás

Ez miért kockázatos?

semmi extra, a pénteki, kicsit késői benyitásra értettem
                        9pip-el vállalható természetesen, ezért kérdeztem, h hol volt a stop

Hozzászólás

Ez miért kockázatos?

Ha mindenki így kereskedne, akkor nem lenne probléma egyáltalán

Hozzászólás

• Zalán eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Ha mindenki így kereskedne, akkor nem lenne probléma egyáltalán
                            Nem lenne probléma?

A legtöbb broker lehúzhatná a rolót

Hozzászólás

• Shortosgyula eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Nem lenne probléma?

A legtöbb broker lehúzhatná a rolót

Annak örülnék ha páran lehúznák...ráfér a piacra egy tisztulás és csak azok maradjanak akik nem szemétkednek...pl. Iron fx

Hozzászólás

• Ennyire jó ez az ironfx? És mitől jobb, mint a többi?

Hozzászólás

Working...
                                X