Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

IronFX

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• fxmyway
    válaszolt
    Sziasztok! Lett valami megoldás - akár részleges - erre az ironfx ügyre? Köszi

Szólj hozzá::

• fxmyway
    válaszolt
    Azt állítod cápa77, hogy 3500-4500 €-ért 2 év alatt ki lehet csikarni az ironfx-től a pénzt? Szerintem lenne pár ember akinek ez megérné, mert ennél nagyobb összeg ragadt bent. Engem érdekelne.

• cápa77
    kommentálta válaszát
    Szia! Nekem anno ciprusi ügyvédek írtak 3500-4500eur költséggel perelhető csak ki a ciprusi bíróságon , végrehajtással, 2éves időtartamra max. Elévülés náluk nincs azt írták, itthon van 5 év , amit a Ironfxhez szánt benyújtásodtól kezdve néz a törvény Cipruson .A Ombudsman engem nem is vizsgált, kifutottam a 15 hónapból ,de szívattak csak mert időbe ment, csak túl hosszú volt a emailem visszadobta a rendszer és rá 1évre vettem észre hogy nem jön válasz, látták a dátumokat pedig, hiába küldtem újra 8hétre rá kb azt írták kifutottam,em fogadják el !!! Őszintén itt sok ember pénze 70-80% 1,2 millió alatt van,és tudják nem éri perelni nekik ! Én még fogom őket, csak kell a pénz máshová,6,2 mill van saját lé, náluk ! Üdv....ja és a Európai közjegyzői meghagyás tudtommal nem jó, mert vitatják és a bíróságra terelik Cipruson így !!!!Ez nem 100%

• kockas
    kommentálta válaszát
    Egy követelés jogi értelemben megmarad az idők végetéig, viszont az ügyedre valószínűleg már az új PTK vonatkozik, ami miatt úgy tudom rövidebb időintervallumok állnak rendelkezésedre, mert elévülésre hivatkozva egész egyszerűen törvényesen nem kötelezhetőek fizetésre. Gyanús hogy elég 1 évnyi olyan állapot amikor nem történt semmilyen hivatalos eljárási cselekmény.
    Tréder mint állás: nyugdíjba mentem...
    Hobbiból trédelek, sőt az egészből valójában jobban érdekel a stratégiák/rendszerek lefejlesztése.
    Nem nagyon hiszek benne hogy csak tréderként működhet ez a trade for living dolog.
    Bármikor találkoztam ilyennel, mindig volt valami más is a háttérben. (vállalkozás vagy passzív dolgok, vagy csak valami tőzsdés termék ami miatt kirakatba volt téve a "trédelés mint főállás")

• _pda_
    kommentálta válaszát
    Szia kockás

ismerem a lehetőséget, de ha kifogással élnek és bíróságra kerül az ügy, akkor kell egy jogi képviselő.
    Beszéltem egy ügyvéddel és elképzelhető, hogy kezelésbe veszi az ügyet.
    jelenleg tájékozódik a lehetőségekről.
    Nem lesz gyors a folyamat, majd referálok.

Veled mi a szitu, tréder a főállás??

• kockas
    kommentálta válaszát
    lehet már javasoltam, de talán próbáld ezt:

https://www.mokk.hu/ugyfeleknek/EUFMH.php

"Ha a kötelezett ellentmondással él, az eljárás perré alakul – magyar közjegyző által kibocsátott európai fizetési meghagyás esetén a hatáskörrel rendelkező illetékes magyar bíróság előtt."

a hírhedt magyar bírósággal nem hinném hogy ujjat mernének húzni

• _pda_
    válaszolt
    ChyberBoB eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok.

Olvasva itt a korábbi hozzászólásokat szomorúan veszem tudomásul, hogy ez a csicska forex cég azóta sem fizeti ki a kereskedők pénzét, köztük az enyémet sem

Van valakinek pozitív tapasztalata? Pénz visszautalással kapcsolatban?

Szia,
    Időközben lezajlott az Ombudsman vizsgálata nálam.
    Természetesen fizetniük kellene, semmilyen jogon nem tarthatják vissza a depositot. (én csak ezt kérem vissza)
    Ezt a határozatban legalább 3x kiemelve leírják.
    Ezzel részükről befejeződött a téma.

A következő lépés a jogi útra terelés, jelenleg ezt hajtom.
    Ha még van itt valaki, aki olvassa ezt a topicot és érintett, írjon már ide 1 sort.

• ChyberBoB
    válaszolt
    Sziasztok.

Olvasva itt a korábbi hozzászólásokat szomorúan veszem tudomásul, hogy ez a csicska forex cég azóta sem fizeti ki a kereskedők pénzét, köztük az enyémet sem

Van valakinek pozitív tapasztalata? Pénz visszautalással kapcsolatban?

• _pda_
    válaszolt
    shortosgyula eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Elismerte az iron hogy nincs semmi bizonyítékuk a bónusz visszaélésre.
    Szia, forrás?

Köszi

• shortosgyula
    válaszolt
    Elismerte az iron hogy nincs semmi bizonyítékuk a bónusz visszaélésre.

• _pda_
    válaszolt
    Senki?

• _pda_
    válaszolt
    Közben keresgéltem a lehetőségeket és felmerült pár kérdés.

Elméletileg a CySec-nél is lehet eljárást kezdeményezni:
    https://www.cysec.gov.cy/en-GB/compl...-complain/ref/

Illetve a CySec oldalán van egy dokumentum, amiben amiben azt írják, hogy az ombudsmanhoz nyújtsák be a paszokat.
    Akkor meg minek a saját web felületük??
    https://www.cysec.gov.cy/CMSPages/Ge...3-7c73c9d7b3a3

A financial ombudsmanhoz itt vannak a dokumentumok természetes személyek részére:
    http://www.financialombudsman.gov.cy...n?OpenDocument

Iletve a Procedure for the submission of complaints link alatti PDF-ben, hogy 20 EUR az eljárási illeték.

Ami aggaszt kissé az a dokumentum ezen oldalának b. pontja.

Honnan számít a 15 hónap?

1- A kiutalás kezdeményezésétől?
    2- Az IronFx-hez benyújtott első panasztól?
    3- Az IronFx-el szemben kezdeményezett első Complaint benyújtásától?

Click image for larger version

Name:	Complaint.jpg
Views:	651
Size:	263,0 KB
ID:	190512

Köszi

• _pda_
    válaszolt
    Köszönöm srácok, ma megfogalmazom a beadvány és meglátjuk mi történik.
    A határozat tartalma nyilván való, a betartatása a nulla.
    Elég szomorú, hogy az abszolut jogos követeléseket (deposit) sem fizetik ki.
    Az oka ismert.
    Mikor rogyott össze a történet, a CHF buli miatt, 2015 január?

• willow
    kommentálta válaszát
    Szerintem ez egy határozat, amelyet a brókernek be kellene tartani. De ha nem tartja be, akkor sem történik semmi, mert nincs adósságbehajtó aki levenné a bróker számlájáról a lóvét, és visszaadná az ügyfélnek. Magyarul. Van törvénykezés, de nincs behajtás. Szerintem a cysec határozatával lehet tovább lépni az illetékes birósághoz. Feljelentés, meg ilyesmi. De ez csak az én elgondolásom. Lehet, hogy tévedek, és van más út is a megoldáshoz.

• kockas
    kommentálta válaszát
    "In case of a positive cash balance in the retail client’s trading account, CIFs must
    process the client’s request to withdraw funds on the same day that the request to
    withdraw funds was made, or the next working day if the client’s request is received
    outside of normal trading hours."

https://www.cysec.gov.cy/CMSPages/Ge...9-dff92c39888f

na most hogy ez csak egy ajánlás vagy szabály és hogy érvényes e még,.... vagy volt e valaha....az már egy másik kérdés,
    meg főleg az hogy mi van akkor ha mégsem fizetnek, különösképpen ha nincs miből
Working...
X