Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Pepperstone

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Kismentor, erre való a helpdesk, ahol minden kérdésedre ezekkel a dolgokkal kapcsolatban biztosan választ kapsz, mindössze angolul kell tudni. Én már vagy 10x beszéltem velük, korrektek voltak és segítőkészek. Egyébként ha jól emlékszem az oldalon fenn van valahol, hogy az ANB-ben van elvileg a kiküldött pénz. De ennek is utána kell kérdezni akit érdekel. Mindenesetre szerintem FSA ide vagy oda ha csőd van egy biztos, hogy semmi se biztos.

Hozzászólás

• Dvit eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Kismentor, erre való a helpdesk, ahol minden kérdésedre ezekkel a dolgokkal kapcsolatban biztosan választ kapsz, mindössze angolul kell tudni. Én már vagy 10x beszéltem velük, korrektek voltak és segítőkészek. Egyébként ha jól emlékszem az oldalon fenn van valahol, hogy az ANB-ben van elvileg a kiküldött pénz. De ennek is utána kell kérdezni akit érdekel. Mindenesetre szerintem FSA ide vagy oda ha csőd van egy biztos, hogy semmi se biztos.
      Itt a link, alul a trading safety...

https://pepperstone.com/trading-acco...epperstone.php

Akit ennél méh jobban érdekel, annak fel kell szerintem vennie a helpdeskkel a kapcsolatot.

Azt azért a vitáról megjegyezném, és Prozac mondandóját folytatván nem vagyok a pepperrel elfogult. Ha az lennék az is az én dolgom lenne...Ha jövőhéten jönne egy régebbi bevált bróker egy új számlatípussal, ami még gyorsabb, még jobbak a spreadek, biztosan átmennék. Amig ennél nincs számomra jobb, addig ez tökéletes. Még bónusz nélkül is.

Hozzászólás

Itt a link, alul a trading safety...

https://pepperstone.com/trading-acco...epperstone.php

Akit ennél méh jobban érdekel, annak fel kell szerintem vennie a helpdeskkel a kapcsolatot.

Azt azért a vitáról megjegyezném, és Prozac mondandóját folytatván nem vagyok a pepperrel elfogult. Ha az lennék az is az én dolgom lenne...Ha jövőhéten jönne egy régebbi bevált bróker egy új számlatípussal, ami még gyorsabb, még jobbak a spreadek, biztosan átmennék. Amig ennél nincs számomra jobb, addig ez tökéletes. Még bónusz nélkül is.
        Értem,én átolvastam,ebben nem találtam garanciárol semmit.
        A cég tagja az ausztrál AFS-nek,ami egy ottani felügyeleti szerv.
        A felügyelet honlapja szerint,a tagság nem jelent semmiféle garanciát az ügyfelek részére,de segít a tájékozódásban,mint például csalás,csőd események,egyéb károk elkerülésének mikéntje,tájékoztatás,nyilvántartások hozzáférése.
        A tagsági engedély azt jelenti,hogy "a társaság megfelel az előzetes normakontroll kivánalmainak,és az általános szabályzatnak megfelel."
        Ebből én azt szűrtem le,hogy az ausztrál kormány,vagy felügyeleti szervei nem kártérítenek senkit semmiféle veszteségek keletkezésekor.
        Viszont tudnak tanácsot adni,hogyan vigyázzunk.(általános elővigyázatosság,stb).
        Lehet hogy valamit nem olvastam,vagy nem találtam meg,ezért ha valaki tud egy linket az AFS vagy társ cégek oldalaitól,ahol más van írva,azt szívesen megköszönném számlanyitás előtt.

Hozzászólás

• Prozac eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Iron FX:
          Nem szimpatikus, hogy Cipruson van bejegyezve.
          Nem szívesen kereskednék offshore bejegyzésű brókernél.
          A félreértések elkerulése végett:
          Az IronFX cipruson van bejegyezve mert Ciprusi cég. NEM OFFSHORE.
          A tulajdonosok is mind Ciprusiak, és van koztuk olyan aki már 1972-óta a pénzugyi szolgáltatásokkal foglakozik.
          http://www.ironfx.com/hu/about/board_of_directors
          Emellett az FSA-nál is be vagyunk jegyezve.

Dvit eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Tehát ezzel azt akarod mondani, hogy ha átlag 1.3 pip van igérve, és azt is kapod , akkor máris utalod ki a 10000euro-t, de ha 0.1-0.4 van igérve és becsúszik naponta 5-10 ami 0.9 fölé megy, akkor szóba se állsz többé a céggel ? Hát... kissé másként értelmezzük az "átb.szás" fogalmát, vagy jobban mondva a korrekt ajánlat fogalmát..
          1. Az nem átverés ha azt kapod amit ígének.
          2. Csak akkor fogok egy brókernél számlát nyitni ha az ajánlott (ígért) feltételek nekem megfelelnek.
          3. a 0.4 spread + 0.7 jutalék még belefért volna nekem, de az 1.3 + 0.7 már nem. Ez az átverés.
          4. És nem 1-2 alkalomról van szó amikor ''becsúszik'' náluk az 1.3 pip.
          (de nekem mind1 mindenki nyisson náluk saját számlát és próbálja ki élesben.)

kismentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Ebben igazad van szerintem,de jó lenne ha 0.4 lenne ígérve,és azt is kapnánk.
          Az nem jó,ha helyette van ígérve 1.3,és azt megkapjuk.
          Én úgy hallottam,hogy 1.5 átlag alatt(ha nincs jutalék) egy sima hétkönapi embernek lehetetlen spreadet adni,csak trükkökkel (szabályozott FSA piacon).Ha a Pepper adja,akkor vagy tud valamit,vagy átver,vagy nem regulált szigorú szabályokkal.
          (Ez például ha van jutalék 0.6 pip,akkor nem lehet kisebb mint 0.9 átlag a spread,mert a broker nem él meg.
          Más a helyzet nagy cégeknél,de az mástészta.
          Szóval mi az a legkissebb spread+jutalék FSA felügyelet mellett amivel elvileg elzötyög a bróker?Ezt lehet tudni?
          (Én fogok nyitni egy kis számlát a Peppernél,ezt már eldöntöttem,és megnézem mi az igazság. ).
          Tudtommal nincs az FSA-nál megszabva mennyi a minimum spread + jutalék.
          Láttam már olyat is hogy 0 spread + 20$ jutalék Természetesen a 0-ra helyezik a hangsúlyt a jutalék meg kisbetus (de a spread sose nulla csak 0-tol indul)
          Amúgy a pepper az AFSL-nél van beregisztrálva.

Hozzászólás

• Üdv mindenkinek! Pepper razor számla költsége :állandó spread (0.5pip)+jutalék(0.753pip)+változó spread (0.2-0.4pip)főidőben átlagosan.Pénzre átszámitva usd számlán 1 lot :5$+7.53$+2$-4$.Remélem jól irtam!

Hozzászólás

• kismentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Hiába tagja,a brit nem fizeti ki az Új-Zélandi károkat sem.Ezért tudnak ott kicsit olsóbbak lenni.Nem kell tagsági dijakat fizetni,meg biztosítást,de úszik is minden ha gond van.Ha engednék,a Londoni Alpari is tudna csinálni Pamm,meg mindenféle Zulu és egyéb dolgokat,ne gondoljuk azt hogy nem.
              Ott nem lehet a szigorú szabályok miatt.De ha kár ér,akkor fizetnek.Csak ennek megvannak a feltételei,és az ára!(amit be kell építeni a spreadbe,vagy valamibe).

Új-Zéland az egyik új forex paradicsom... Nem offshore terület, de a forex nem felügyelt tevékenység, még! Szóval ezért választják kezdő, noname brókercégek... Én óvatos lennék a helyetekben minden ilyen céggel..

Hozzászólás

• Igazán azt nem értem, hogy miért EU-n kívüli brókert erőltettek... Így ha nyereségetek származik a kereskedésből, akkor nem estek a kedvezményes adózás alá.... Másodsorban az európai brókercégeknek sokkal komolyabb működési követelményeknek kell megfelelniük, szemben a más nem EU-s országokban működőkkel.

Hozzászólás

• joe134 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Igazán azt nem értem, hogy miért EU-n kívüli brókert erőltettek... Így ha nyereségetek származik a kereskedésből, akkor nem estek a kedvezményes adózás alá.... Másodsorban az európai brókercégeknek sokkal komolyabb működési követelményeknek kell megfelelniük, szemben a más nem EU-s országokban működőkkel.
                  Azért, mert az EU-n belül működő brókerek kereskedési feltételei rosszabbak.
                  Te kit ajánlanál?

Hozzászólás

• Prozac eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Azért, mert az EU-n belül működő brókerek kereskedési feltételei rosszabbak.
                    Te kit ajánlanál?
                    értem.

Akkor lássuk Cerrone számítása alapján EURUSD-n a kb teljes kereskedési költség (változó spread+ jutalék) 1.25-1.65 pip között van.

Nyersz $1000 USD-t a Peppernél, hazahozod:

- 16% SZJA
                    - 14% EHO
                    - 27% TB
                    Szóval: 57%-a megy az állambácsihoz.

EU-s brókercég esetében:

- 16% SZJA
                    - 14% EHO, ami max 450.000Ft lehet/per év

Tehát minimum 27% a különbség.

Ha ezzel a 27%-os különbséggel felszorozzuk a Pepper kereskedési költségeket, akkor az 1.59 és 2.1 pip között van. Tehát ebben a költség sávban beszélhetünk azonos helyzetről EUs és nem EUs bróker között. Sztem 2 pip környékén simán lehet találni több jó brókert is az EU-ban.... És a hab a tortán, hogy EUs brókernél érvényesítheted a veszteségelszámolást szemben a nem EU-ssal. Nem utolsó szempont az sem, hogy ha tényleg gáz van egy brókerrel, akkor az EUs biztonság sokkal előnyösebb ügyfélszempontból!!!!!!

Én azt ajánlom nézzél körül, nagyon sok van. Érdekel, h te mit találtál.

Hozzászólás

Nyersz $1000 USD-t a Peppernél, hazahozod:

- 16% SZJA
                      - 14% EHO
                      - 27% TB
                      Szóval: 57%-a megy az állambácsihoz.
                      Biztos vagy ebben joe? tudtommal FOREX ügyletek után 16% lett talay óta ha jól emlékszem...ezen felül ha ebből élsz úgymond, akkor még befizeted a havi Tb-t valami 6ezer ft körül van. A részvényekkel stb. nem tudom, de gyanítom ott kell eho-t meg ilyesmit fizetni. Az, hogy 2 pip fölé jön így ki peppernél szerinted a költség, az még nem segíti ki azokat, akiknek a stratégiája adott esetbe áll vagy bukik +-fél pipen.. így lehet ami 1 pipes spreadnél bejön, az már jóval veszteségesebb ott ahol 2,5 pip a spread.(jutalékkal)

Amugy te melyik brókernél vagy?

Hozzászólás

Új-Zéland az egyik új forex paradicsom... Nem offshore terület, de a forex nem felügyelt tevékenység, még! Szóval ezért választják kezdő, noname brókercégek... Én óvatos lennék a helyetekben minden ilyen céggel..
                        Hát épp ezt mondom én is!

Hozzászólás

Biztos vagy ebben joe? tudtommal FOREX ügyletek után 16% lett talay óta ha jól emlékszem...ezen felül ha ebből élsz úgymond, akkor még befizeted a havi Tb-t valami 6ezer ft körül van. A részvényekkel stb. nem tudom, de gyanítom ott kell eho-t meg ilyesmit fizetni. Az, hogy 2 pip fölé jön így ki peppernél szerinted a költség, az még nem segíti ki azokat, akiknek a stratégiája adott esetbe áll vagy bukik +-fél pipen.. így lehet ami 1 pipes spreadnél bejön, az már jóval veszteségesebb ott ahol 2,5 pip a spread.(jutalékkal)

Amugy te melyik brókernél vagy?
                          Igen, 16% és "csöves TB" , abban az esetben, hogyha PSZÁF által felügyelt, vagy EU/EGT valamely tagállamában bejegyzett ellenőrzött társaságnál kereskedsz. Utóbbiak, kérésre kiállítanak egy igazolást év végén....

Amennyiben nem EU-s illetőségű a bróker, úgy egyéb külföldi jövedelemként adózik a jövedelem, mintha alacsony adókulcsú államból származna az összeg... Tehát a 16%-on felül, TB és EHO terheli az adózót... Az EHO 14%, de ennek az éves maximuma 450.000Ft, ha jól tudom.

Értem a stratégiádat. Én csak megpróbáltam részetekre megmutatni, hogy az olcsónak tűnő megoldás, más okból lehet, hogy sokkal többe kerül...

Hozzászólás

Igen, 16% és "csöves TB" , abban az esetben, hogyha PSZÁF által felügyelt, vagy EU/EGT valamely tagállamában bejegyzett ellenőrzött társaságnál kereskedsz. Utóbbiak, kérésre kiállítanak egy igazolást év végén....

Amennyiben nem EU-s illetőségű a bróker, úgy egyéb külföldi jövedelemként adózik a jövedelem, mintha alacsony adókulcsú államból származna az összeg... Tehát a 16%-on felül, TB és EHO terheli az adózót... Az EHO 14%, de ennek az éves maximuma 450.000Ft, ha jól tudom.

Értem a stratégiádat. Én csak megpróbáltam részetekre megmutatni, hogy az olcsónak tűnő megoldás, más okból lehet, hogy sokkal többe kerül...
                            Akkor most 14% Eho,vagy "csöves" tb 6000ft/ho?
                            EU-s brokernél 16% az adó.Ha nincs más munkahely,vagy ahol fizetik a Tb-t utánad,akkor 6000ft/ho járulékot kell fizetni(egyébként mindenkinek fizetni kell ezt,ha nincs járulék fizetése).
                            Az Eho-t viszont nem tudom kell-e még ezen felül fizetni.
                            A trükk ott szokott lenni az apehnál,hogy ők munkaviszonnyá nyilvánítják a kereskedést,vagy "rendszeres jövedelem szerző tevékenységre"kereszteli,és akkor követelnek Tb-t,járulékot,meg mindent 57%-ig!Természetesen ez jogellenes,de míg az unionál fel nem jelenti őket valaki,addig nagy a gyanúm hogy ezt fogják csinálni.Ebből van az év végi prémium
                            ha beszedik a pénzt.
                            Ha meg elbuknak egy kártéritési pert,akkor meg már azt nem ők,hanem az adófizetők fizetik ki!
                            A világ legtutibb üzlete nekik,de te csak bukhatsz,jó magyar választópolgárhoz méltóan!

Hozzászólás

• kismentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Akkor most 14% Eho,vagy "csöves" tb 6000ft/ho?
                              EU-s brokernél 16% az adó.Ha nincs más munkahely,vagy ahol fizetik a Tb-t utánad,akkor 6000ft/ho járulékot kell fizetni(egyébként mindenkinek fizetni kell ezt,ha nincs járulék fizetése).
                              Az Eho-t viszont nem tudom kell-e még ezen felül fizetni.
                              A trükk ott szokott lenni az apehnál,hogy ők munkaviszonnyá nyilvánítják a kereskedést,vagy "rendszeres jövedelem szerző tevékenységre"kereszteli,és akkor követelnek Tb-t,járulékot,meg mindent 57%-ig!Természetesen ez jogellenes,de míg az unionál fel nem jelenti őket valaki,addig nagy a gyanúm hogy ezt fogják csinálni.Ebből van az év végi prémium
                              ha beszedik a pénzt.
                              Ha meg elbuknak egy kártéritési pert,akkor meg már azt nem ők,hanem az adófizetők fizetik ki!
                              A világ legtutibb üzlete nekik,de te csak bukhatsz,jó magyar választópolgárhoz méltóan!
                              A csöves TB mindenkép fizetendő, ha nincs bejelentett munkád. Ezen felül SZJA, EHO és TB terheli a nem EU-s ellenőrzött brókertől származó jövedelmet... Ez biztos! Egyetlen "szerencse", hogy az EHO maximális összeg 450.000Ft/év lehet. Szóval kb 3.2 millió Ft fölött "már csak" a TB van az SZJA mellett.

Hozzászólás

Egy lista, hogy konkrétabb legyen:

http://www.100forexbrokers.com/mt4forexbrokers

Hozzászólás

Working...
                                X