Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Liquid Markets

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Simon Balázs eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Tisztelt muzzi03!

A $DAX-XET a spot DAX, a #FDAX a future DAX. Elöbbinek nincs lejárata, míg utóbbinak van. A határidős ár minden esetben el fog térni a spot ártól (legtöbbször felfelé irányban), hiszen azért határidős termék, mert egy jövőben megkötendő ügyletre szól. A határidős árat az azonnali/spot árból származtatják. Ezért nevezik a határidős piacot származékos piacnak is.
    A határidős termékek esetén mindig figyelni kell a lejáratra, mert ha kifut a termék, akkor lezárják a pozíciót, spot esetén ilyen formán erre nem kerül sor. Mindenki eldöntheti, hogy melyik a szimpatikusabb neki, aki szereti dédelgetni a megnyitott pozícióit akár hónapokon keresztül, annak érdemesebb talán a spot termékkel kereskedni.

Üdvözlettel:
    Köszönöm, így már minden világos

Hozzászólás

• Tisztelt Simon Balázs!

Demózni szerettem volna, de sok chartot vagy egyáltalán nem tölt le az MT4-em (pl. XAUUSD, XAGUSAD, F2-vel próbáltam fdrissíteni az adatokat), vagy az alábbi képen is látható hatalmas GAP-ek vannak a chartokon, amelyek torzítják pl. az MA indikátor képét/működését.
      Az éles számlán nem tapasztaltam ezeket a jelenségeket, csak demon.
      Az éles számla es a demo gyertyái viszont eltérenek pl. EURUSD-nél M1-es charton.
      Mit lehetne tenni, hogy VALÓS ADATOKKAL tudjak tesztelni?

Kép

Hozzászólás

• A különbség a chartok közt, amiről az előbb beszéltem:
        Éles chart
        Demo chart

Nem sok értelme van így stratégiát/robotot tesztelni, ha tök más adatokat kapok teszt-körülmények között, mint élesben!

Hozzászólás

• William Gates eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          A különbség a chartok közt, amiről az előbb beszéltem:
          Éles chart
          Demo chart

Nem sok értelme van így stratégiát/robotot tesztelni, ha tök más adatokat kapok teszt-körülmények között, mint élesben!
          Hogyan szeretnél egyforma gyertyákat, ha az egyik szerver 4 digites, a másik meg 5?

Hozzászólás

• archenius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Hogyan szeretnél egyforma gyertyákat, ha az egyik szerver 4 digites, a másik meg 5?
            Ez így igaz!

Üdv

Hozzászólás

Éles chart
              Demo chart

Tisztelt William Gates!

Köszönöm a kérdéseket. A különbség oka az, hogy az éles számlája 4 digites, míg a demo az 5 digites. Ha szeretne átállni 5 digits éles számlára, kérem keressen meg elérhetőségeimen, hogy teljeskörűen tájékoztatni tudjam a feltételekről, illetve a különbségekről is.

Üdvözlettel:

Hozzászólás

• muzzi03 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Köszönöm, így már minden világos
                Igazán nincs mit, ha egyéb kérdés felmerül, akkor állok rendelkezésére!

Üdv

Hozzászólás

• A kérdésem lényege elsiklott, mert midketten az utolsó mondatomra reagáltatok, holott a lényeg előtte volt.

(A gyertyák közti különbség csak úgy mellékesen jutott fejembe. )

Beidézem újra és vastaggal kijelölöm a lényeget:
                  William Gates eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Tisztelt Simon Balázs!

Demózni szerettem volna, de sok chartot vagy egyáltalán nem tölt le az MT4-em (pl. XAUUSD, XAGUSAD, F2-vel próbáltam fdrissíteni az adatokat), vagy az alábbi képen is látható hatalmas GAP-ek vannak a chartokon, amelyek torzítják pl. az MA indikátor képét/működését.

Kép

Hozzászólás

Éles chart
                    Demo chart

Éles és éles között is óriási különbségek vannak.Ma reggeli skalp pozik,az első kép icmarkets,a második lqd.Mind 2 live számla. http://screencast.com/t/yOJFYmcBAh
                    Vajon mi a jó franctól lehet,hogy ekkora eltérés van a két macd indikátor között?????vajon.Biztos mert korrect a bróker. Én tudom melyik a kakukktojás.
                    Az lqd. A másik számla ecn.
                    Nem véletlen hagyta el a süllyedő hajót kedves Nikolett is............gondolom látta mi megy a háttérben..........
                    De tudok ám még barakni szép képeket. Ezek friss képek a tegnapi zárásokról. http://screencast.com/t/i9vtEAMJTh

5 esetből 3-at nem sikerült lezárni még pipen belül sem.De ha írok a szupportnak akkor az a válasz,hogy azzal az 1-2 pippel mit akarok az semmi, és miért kereskedek hírek idején.A rossz zárás meg 45 percel volt hírek után.Egyébként ezek a kötések pont nem hírek idején voltak amiket most felrakok ezek tegnapi és tegnap elöttiek. Az említett kötések 2 lottal voltak kötve.Ki lehet számolni,hogy ez 6,8pip tévedés volt a káromra. 6,8X20=136$ elvettek a nagy büdös ki.........tt semmire.Meg ki a fingom fog minden egyes zárás után írni a szupportnak?
                    Szóval igen korrekt banda.......

Hozzászólás

A kérdésem lényege elsiklott, mert midketten az utolsó mondatomra reagáltatok, holott a lényeg előtte volt.

(A gyertyák közti különbség csak úgy mellékesen jutott fejembe. )

Beidézem újra és vastaggal kijelölöm a lényeget:
                      azt nézted a saját chartodon, h január után rögtön július lett ?
                      mint ha lenne némi adathiány

Hozzászólás

• _pda_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        azt nézted a saját chartodon, h január után rögtön július lett ?
                        mint ha lenne némi adathiány
                        3 óra alvás nekem kevés volt, hogy ezt is észrevegyem.
                        Biztos az miatt van, mert 5 digites a Demo számlám, nem pedig 4, mint az éles.
                        A gyertyák színe is ettől lehet más a két számla közt.

Azért megvárom a hivatalos választ, de érdekes dolgok ezek, az biztos...

Hozzászólás

Biztos az miatt van, mert 5 digites a Demo számlám, nem pedig 4, mint az éles.

Azért megvárom a hivatalos választ, de érdekes dolgok ezek, az biztos...
                          Szerintem meg azért van, mert F2-vel ráerőltetted a Metaquotes adatletöltést a bróker korábbi adataira. Az viszont rendre tele van hibával.

Hozzászólás

• Mit kellene/kellett volna tennem? Mit tanácsolsz?

Hozzászólás

Mit kellene/kellett volna tennem? Mit tanácsolsz?
                              Először töröld a hibás adatokat az MT4/History/Bróker neve-Szerver/ XY instrumentum.hst fileok eltávolításával.
                              Utána meg olvasd el ezt.

Hozzászólás

• Köszönöm, így már minden működik.

Elnézést az eddigi bénázásomért!

Hozzászólás

Working...
                                X