Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Tréder, mint állás

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Tréder, mint állás

Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com
    Sziasztok!

A véleményeteket kérném.
    röviden róllam: fél éve tőzsdézek, tanulgatok demo számlán, aktívabban az elmúlt 2 hónapban. Főként a deviza kereskedés érdekel. A napokban találtam egy álláshírdetést, a kereskedést illetően.

Deviza kereskedést írják és hogy trédereket keresnek, a céget nem nevezem meg (max pm). Voltam az interjún is, nagyjából felvilágosítottak, hogy miről lenne szó;
    A cég tőkéjével lehetne a deviza piacon kereskedni. Havi fix összeg juttatás + jutalék. Így elsőre, olyan mintha 'élő robotokat' keresnének a munkára.
    3 féleképpen lehet bejutni: 1. ha beküldesz nekik reportot egy hosszabb távú élő számlás, profitot termelő, periódusodról.
    2. lesz egy belső, céges vizsgájuk, ahol ha elérsz magas profitot és jól lövöd be a stop értékeket, szóval ha látszik, hogy értesz hozzá akkor felvesznek.
    3. céges tanfolyam, első hét ingyenes, második hét (gyakorlat) fizetős. - > itt érzem picit a buktató szagot. de azt valahogy nem tudom még elképzelni, hogy a tanfolyami díjból profitáljon a cég.
    persze mondták, hogy a tanfolyam díját bőven megkeresed, ha felvesznek. csak ott van a HA.
    én az 1 hetes ingyenes tanfolyamra megyek mindenképp, ha már ingyé van és tanulhatok is

vélemények, tapasztalatok?

Melyik cég ez?

Hozzászólás

Fogynak a tanfolyammal beetethető madarak, ezért kissé trükkösebb módszerrel fogják a sünöket.
      SCAM.

Hozzászólás

Moran eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        A véleményeteket kérném.
        A napokban találtam egy álláshírdetést, a kereskedést illetően.
        ...
        Szerintem ez kamu. Ha tényleg biorobotokat keresnének, akkor nem fizetős tanfolyamot nyomatnának, hanem felvételiztetnék az embereket, és feltételeknek megfelelő legolcsóbb embereket vennék fel.
        Ahhoz, hogy biorobotként végrehajts egy stratégiát nem kell tudnod előtte profitosan kereskedni. Szépen betanítják az adott stratégiát, abból esetleg vizsgáztatnak, és nekiállítanak dolgozni.
        Az, hogy eleve nyereséges tradereket keresnek, meg főleg, hogy fizetést kérnek a kiképzésért, valószínűsíti, hogy semmi nincs a kezükben (nincs nyereséges stratégiájuk) Ha csak kb önköltség szintű költsége van a fizetős tanfolyamrésznek, akkor lehet, hogy csak egy szűrő, hogy a kókler tömegeket kiszűrjék. Mivel az eleje ingyenes, ha ráérsz, menjél el, és nézd meg mit tanítanak, és számolj be róla nekünk is

Hozzászólás

Ha ez a TTInt******* Kft, akkor messzire kerülje őket mindenki a saját érdekében.

Néhány közérdekű adat, amin érdemes elgondolkozni.
          -Cég jelenleg bejelentett dolgozóinak száma 2 fő. Ez a 2 tulaj, egyik román, másik ukrán névvel, és címmel rendelkezik.
          -2011-ben a jegyzett tőke 500000 Ft, saját tőke -3042 ezer Ft, kötelezettségek 11814 ezer Ft, és a nettó árbevétel 12 millió forint volt.
          -Tevékenységi körök közt csak tanácsadás, és oktatás szerepel.

Kár hogy megszűnt a forum.daytrade.hu, mert ott csúnyán ki lett tárgyalva a cég. Annak idején állítólag a tanfolyamot végzetteknek adtak volna munkát, ha egy vizsgán 2 hét alatt produkálnak 80% profitot. Aki megcsinálta se látott pénzt tőlük soha.
          Nekem munkalehetőségnek álcázott, oktatásra való bepalizásnak tűnik az egész.

Hozzászólás

Sziasztok!

A véleményeteket kérném.
            röviden róllam: fél éve tőzsdézek, tanulgatok demo számlán, aktívabban az elmúlt 2 hónapban. Főként a deviza kereskedés érdekel. A napokban találtam egy álláshírdetést, a kereskedést illetően.

Deviza kereskedést írják és hogy trédereket keresnek, a céget nem nevezem meg (max pm). Voltam az interjún is, nagyjából felvilágosítottak, hogy miről lenne szó;
            A cég tőkéjével lehetne a deviza piacon kereskedni. Havi fix összeg juttatás + jutalék. Így elsőre, olyan mintha 'élő robotokat' keresnének a munkára.
            3 féleképpen lehet bejutni: 1. ha beküldesz nekik reportot egy hosszabb távú élő számlás, profitot termelő, periódusodról.
            2. lesz egy belső, céges vizsgájuk, ahol ha elérsz magas profitot és jól lövöd be a stop értékeket, szóval ha látszik, hogy értesz hozzá akkor felvesznek.
            3. céges tanfolyam, első hét ingyenes, második hét (gyakorlat) fizetős. - > itt érzem picit a buktató szagot. de azt valahogy nem tudom még elképzelni, hogy a tanfolyami díjból profitáljon a cég.
            persze mondták, hogy a tanfolyam díját bőven megkeresed, ha felvesznek. csak ott van a HA.
            én az 1 hetes ingyenes tanfolyamra megyek mindenképp, ha már ingyé van és tanulhatok is

vélemények, tapasztalatok?
            Nem szeretnélek megbántani, de ne csak ezt a céget kerüld el, hanem egyelőre mindegyiket.
            Ugyanis borzasztó kevés még az az idő amit tanulással, gyakorlással töltöttél, évek választanak el még attól a szinttől amikor profi trédernek tekintheted magad.
            Ne szaladj ennyire előre, csak azt szerettem volna mondani.

Hozzászólás

Köszi az infókat, bár ahogy nézem személyes tapasztalatot nem írt senki.
              Persze nekemis kamunak tűnik, érzem, hogy van benne valami csavar. archenius: igen azaz.
              Mivel ez egy nagyobb tőzsdei cég magyarországi képviselete, még azt is el tudom képzelni, hogy a tanfolyamról behúzott pénzeket adják tovább a fő cégnek tőzsdézésre.
              Viszont ha nem kamu, akkor talán még hihető is. Végülis, ha ügyes embereket vesznek fel, folyamatosan képzik őket, akkor lehet biorobotokat is csinálni.

Mindenesetre az első heti ingyenes tanfolyamra elmegyek, elvileg tök ingyen lehet utána vizsgázni is. Amíg időm engedi és nem kerül semmibe addig oké.
              Átverni meg úgyse tudnak, nem vagyok olyan .

Ha van még info, jöhet.

Hozzászólás

Ha ingyenes az 1. hét akkor menj el és legalább elmondod nekunk is hogy mi volt!
                Talán még tanusz is valami újat. Nem veszítesz vele semmit.

Személyes tapasztalata nem hiszem hogy lesz valakinek a fórumosok kozul. Aki hivatásos kereskedo annak nem marad ideje fórumot olvasni és még hozzászólásokat írni.

Hozzászólás

Ma voltam az első elméleti oktatáson.

10-en voltunk kb, 1 órás bevezető oktatás. nagyon kezdő, alap dolgokon mentünk végig. Devizatőzsde, árfolyamok, vétel, eladás, pip, lot, spread - fogalmak. Nagyobb bankok nevei, kik irányítják a piacot? Mikor nyitnak a piacok? Mi a tréder feladata? stb.

A gyakorlati képzés 2 hetes lesz, ez az elméleti 1 hétig tart. Gyakorlaton elvileg 10 féle stratégiát fogunk tanulni - mármint aki fizet. Én valószínüleg nem fogok élni a fizetés lehetőségével, de ha felvesznek, az első fizumból szívesen kifizetem a teljes összeget.

volt 1-2 fogalom amivel nem voltam tisztában, ezeket fel is írtam. igazából eddig hasznos ez az oktatás, mivel ingyen van és még tanulhatok is.
                  írok holnap is, elvileg akkor már komolyabban is belemegyünk a témába.

Hozzászólás

Kíváncsian várom a fejleményeket.
                    http://skyglideforex.blog.hu/

Hozzászólás

2. napon elég felszínes volt az oktatás még mindig, bevezető tréning ez még.

Szó volt az elemzés fajtákról: fundamentális elemzés, azon belül: gazdasági mutatók, hírek stb.
                      szó volt a forexfactory.com-ról, hogy nagy horderejű bejelentések elött nem érdemes pozíciót nyitni. volt szó a hírekről - rövid, hoszzútávú hír.
                      Felsorolta az oktató a legfontosabb hírcsatornákat.
                      Volt szó a gazdasági helyzet mutatóiról, végigvettük az összeset a GDP-től kezdve a munkanélküli segély kérelmi mutatókig.
                      Megnéztük a 4 legfontosabb személyt aki a gazdaságban fontos szerepet tölt be (Bernanke, Draghi...)
                      és volt még szó a jegybanki alapkamatról, inflációról.

amugy eddig ilyen tipikus mlm beetetős nagy mondatok nem voltak, legalábbis nagyon ritkán említi meg az oktató a fizut is (1szer volt rólla szó eddig), és nincs tényleg az a "itt milliárdos leszel és a csillagokat is megveheted" érzés egyelőre.
                      (viszont lehet, hogy pont így akarják elérni, hogy befizessük a gyakorlati tanfolyam díját. bizalomépítés )

ma is megyek (bár elég beteg vagyok), grafikon elemzés lesz, kiváncsi leszek.

Hozzászólás

Nekem egyik haverom/ismerősöm dolgozott egy xy kft-nél, ahol a cég saját pénzén képzi ki kereskedőit a világ azon tőzsdéinek piacára amelyeken a vállalat komolyabban érdekelt.
                        Azok alapján amit mesélt plusz amit én tudok a cégről valószínűnek tartom, hogy ott tényleg megtanítják nyereségesen kereskedni azokat az embereket, akik eljutnak addig, hogy a cég ilyen szinten leüljön velük tárgyalni.
                        A heylzet ugyanis nem túl egyszerű.
                        Egy Magyarországon kicsi (a budapesti telepükön legutóbbi info-m szerint 25-30 emberük dolgozik) de nemzetközi szinten kiterjedt, és itthon is nagyhírű nagyhírű cégről van szó.
                        A trader álláslehetőségeiket agyonhirdetik minden elképzelhető helyen, és bárki jelentkezhet aki angolból tárgyalóképes plusz valmelyik nevesebb matekos (közgáz, műszaki stb) egyetemen végzett.
                        Emiatt gyakorlatilag 100szoros az állásaikra a túljelentkezés, és soksok felvételi fordulóik után (ahol többnyire matematikai, logikai, stratégiai adottságokat vizsgálnak) a néhány ember aki megmarad 3 hónap próbaidőn keresztül (amire a magyar átlagfizetésnél kicsit többet fizetnek, tehát a jelentkezőnek nem kell fizetnie semmit) többnyire day-trading -re képezik ki a megmaradt embereket.
                        Pontosabb ezt én nem tekinteném kiképzésnek. Persze adnak instrukciókat bőven a kereskedéshez, de a lényeg hogy aki ezek alapján tudja hozni a cég által elvárt kereskedési eredményeket a próbaidő végére az benn marad, aki nem, az repül.
                        Sajnos a haverom is repült, ezért kb eddig tudtam követni az eseményeket.
                        De alapvetően a komolyabb munka apróbaidő leteltével kezdődött azzal a 100ból néhány emberrel, aki eljutott addig.
                        De azoknak szvsz megvan az esélyük, hogy nagyon kemény munkával végtelen kitartással szorgalommal, és acél idegekkel hosszú távon nagyon jól keressen.
                        A jelentkezőknek az egész folyamat tudtommal nem került pénzbe.
                        Szerintem ha egy vállalat komolyan gondolja, hogy képezni akar trader-eket az valahogy így csinálja, mert szvsz komolyabb trading cégnek, ami nem a tanfolamdíjakból, hanem a trading profitból él, biztos hogy filléres kiadás az emberek kiképzési költsége, és nem fog szerencsétlenkedni azon, hogy filléreket spóroljon a jelentkezőkön.
                        És persze elvileg sikerülhet is ilyen formában megtanulni tradelni bárkinek, csak nagyon nagyon jónak (vagy genetikai tehetségnek) kell lenni hozzá.
                        Az utóbbi mondatban foglalt kritériumba pedig az emberek 99%-a szvsz nem tartozik bele.
                        Nekik marad az egyénileg felépített trader karrier, mint független önálló vállakozás, és végtelen szabadság lehetősége

Hozzászólás

Microtrader eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Nekem egyik haverom/ismerősöm dolgozott egy xy kft-nél
                          Szia!
                          Ez melyik cég?

Hozzászólás

Microtrader: engem is érdekel melyik cég ez (pmbe is jöhet), egy próbát megérne nekem.

Tegnap és ma:

Tegnap a technikai elemzést vettük át. Gyertyák, fajtáik. Trendvonal, támasz, ellenállás. Alakzatok, kétszeres csúcs, fej -váll, zászló stb.

Ma pedig az indikátorokat néztük meg, itt már konkrétan az MT4-ben mutatta az oktató. Ez a nap volt nekem a leghasznosabb. Átvettünk vagy 6-7 indikátort, és meg is magyarázta mikor érdemes sortolni, longolni. MACD, Parabolic SAR, RSI, Bollinger szalagok. Ezek kombinálása.. stb.

a vizsga 10 nap lesz, 50pip profitot kell termelni elvileg naponta.

Hozzászólás

a vizsga 10 nap lesz, 50pip profitot kell termelni elvileg naponta.
                              Az nem lesz egyszerű, főleg ha lesz pár oldalazó, alig mozgó nap.
                              Az sem teljesen világos miért pipben határozták meg, és miért nem adott kockázat melletti %-ban.
                              Drukkolok.

Hozzászólás

Working...
                              X